dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Deszczownica - na jakiej wysokości?

    Na jakiej wysokości macie zamontowaną deszczownicę (i przy jakich wzrostach domowników)? Wolelibyście teraz mieć ją wyżej/niżej?

    Będę mieć deszczownicę podtynkową na ramieniu. Ja mam 167 cm, mąż 177 cm. Daliśmy znać płytkarzowi, by ją zainstalował na wysokości 220 cm (jeszcze nie jest zamontowana więc mogę zmienić), ale teraz się zastanawiam czy to nie za wysoko? W poradnikach napisali w jednym miejscu, że optymalnie to 20-25 cm od najwyższego domownika, w innym, że 30-40 cm. Hmm, to ile jest optymalnie? Dlatego pytam was, bo najlepiej czerpać wiedzą z doświadczenia innych

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    ja mam 178, deszczownię mam na 2,10m lub 2,05m i uważam że to za wysoko, bo woda zanim spadnie na plecy, przez to że ma niższe ciśnienie i leci wieloma strumieniami dość szybko się wychładza, co oznacza, że dla tego samego komfortu cieplnego zużywa się więcej gorącej wody.

    pzdr

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    220cm to za wysoko - maksymalnie 2 metry,ale lepiej 1,95m

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Przekonuje mnie to co napisaliście, więc jutro dam znać płytkarzowi, żeby głowica deszczownicy była na 1.95-2m.

  5. #5

    Domyślnie

    u mnie maz na 1,85 i deszczownie (glowice) mamy na wysokosci 2,15 m, jest jak najbardziej ok

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony