dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Zegar na kominku:)

    Witam, zbudowałem sobie kominek z płyt izolacyjnych. Chce powiesić duży zegar na kominku. Jaki kołek zastosować? Znalazłem metalowe podobne jak do płyt karton-gips, ale ten "motylek" będzie wewnątrz kominka i mocno będzie się nagrzewał. Chyba, że to nagrzewanie pominąć? Myślałem również osadzić kołek na kleju, przy czym w płycie nie wiercić na wylot, ale zostawić np 5mm płyty. Macie jakieś pomysły?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Raczynski23

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jelenia Góra ul. Wolności 208
    Kod pocztowy
    58-560
    Dzielnica
    Cieplice
    Posty
    23

    Domyślnie

    A masz możliwość np przez kratkę odizolowania tego kołka po montażu?
    My używamy kołków Molly do nie za dużych ciężarów.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam, nawiasem mówiąc to od Was kupiłem kominek
    Może być ciężko aby tam rękę włożyć. Ja myślałem o kołku z "parasolką" A jak się da to co dać jakiś silikon wysokotemperaturowy?Ja myślałem o kołku z "parasolką" A jakiś inny sposób?
    Ostatnio edytowane przez mrmeX ; 17-02-2016 o 15:14

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrmeX Zobacz post
    Witam, nawiasem mówiąc to od Was kupiłem kominek
    Może być ciężko aby tam rękę włożyć. Ja myślałem o kołku z "parasolką" A jak się da to co dać jakiś silikon wysokotemperaturowy?Ja myślałem o kołku z "parasolką" A jakiś inny sposób?
    Sposób najprostszy, to śruba do drewna, wkręcona 2 cm w trzy centymetrowej grubości płytę...Jeśli zegar za ciężki by na tym zawisnąć, kołek też nic nie da, potrzebne wzmocnienia...

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    samowiercacy kolek do g-k metalowy z wkretem.
    moze da rade, lub podlozyc od spodu odpad z krzemowki i wkret 55 do drewna.
    zalezy jeszcze co to za krzemowka, jak zwykla bardzo miekka plyta izolacyjna, ktora niektorzy nozykiem do tapet kroja, to zapomnij o tym zegarze w tym miejscu

    Cytat Napisał mrmeX Zobacz post
    Witam, nawiasem mówiąc to od Was kupiłem kominek
    Może być ciężko aby tam rękę włożyć. Ja myślałem o kołku z "parasolką" A jak się da to co dać jakiś silikon wysokotemperaturowy?Ja myślałem o kołku z "parasolką" A jakiś inny sposób?

  6. #6
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Z dużym lustrem byłby większy kłopot.
    Wkręt płyta- drewno jest OK
    Darek B

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Raczynski23

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jelenia Góra ul. Wolności 208
    Kod pocztowy
    58-560
    Dzielnica
    Cieplice
    Posty
    23

    Domyślnie

    Tak jak pisze lecho*ski wszystko zależy jaka płyta. Przy dobrej gęstości płycie kołki Molly spisują się idealnie dla ciężarów do 10kg, ostatnio wieszałem 9kg lustro na dwóch kołkach Molly, nie ma mowy o żadnej katastrofie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raczynski Kominki JG Zobacz post
    Tak jak pisze lecho*ski wszystko zależy jaka płyta. Przy dobrej gęstości płycie kołki Molly spisują się idealnie dla ciężarów do 10kg, ostatnio wieszałem 9kg lustro na dwóch kołkach Molly, nie ma mowy o żadnej katastrofie.
    To jasne. Tylko już Ci odpowiedział pytający, że nie ma jak zaizolować kołka od środka....W trakcie montażu, to można wszystko...nawet przygotować kominek w celu zawieszenia na nim fortepianu...

    Zresztą...Jaki to problem wyciąć większy fragment i po odpowiednich przygotowaniach, wkleić go na powrót? szpachlowanie i malowanie w gratisie...To kwestia priorytetów. Na czym nam bardziej zależy? Na zegarze, czy na świętym spokoju.

    mrmeX! Po cholerę Ci ten zegar?!!

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Raczynski23

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jelenia Góra ul. Wolności 208
    Kod pocztowy
    58-560
    Dzielnica
    Cieplice
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    mrmeX! Po cholerę Ci ten zegar?!!
    Aby wiedzieć jak długo pali się wsad do kominka

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raczynski Kominki JG Zobacz post
    Aby wiedzieć jak długo pali się wsad do kominka


  11. #11
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    .Zresztą...Jaki to problem wyciąć większy fragment i po odpowiednich przygotowaniach, wkleić go na powrót? szpachlowanie i malowanie w gratisie...To kwestia priorytetów...........
    Dobrze powiedziane mam tak zamocowane karnisze w skosach na poddaszu.Czyli został wycięty kwadratowy obszar mocowania uchwytu karnisza w powstałe wycięcie włożyłem dłuższy od otworu kawałek ceownika montażowego.Zrób tak z zegarem.

    Cytat Napisał Raczynski Kominki JG Zobacz post
    Aby wiedzieć jak długo pali się wsad do kominka
    No bo po cóż innego.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    No bo po cóż innego.
    jeszcze jest opcja zeby wiedziec ktora godzina, ale nie jestek pewny czy to juz nie bedzie ekstrawagancja

  13. #13
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Pozwoliłem sobie wkleić z sieci taki wielki zegar nad nazwę to kominkiem.



    http://www.domowladni.pl/galeria/kominki/page-8



    Tu zapewne nie byłoby problemu z zawieszeniem tego zegara.








    Coś w tym jest.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 18-02-2016 o 12:36

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 18-02-2016 o 21:32
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post

    Pierwszy całkiem, całkiem...Ten drugi lepiej edytuj!

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    To nie moje ... ale tego pierwszego gazowca chyba nawet splagiatuję u siebie ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  17. #17
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Tak poważnie to kogo lub co strugasz???. Autor pisze:
    Chce powiesić duży zegar na kominku. Jaki kołek zastosować?
    a ty jak to na trollka :
    Po co wieszać jak można wbudować ...
    można też odpowiednio wysuszyć będzie lżejszy i przykleić . Ręce mi opadają na twój sarkazm.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony