dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 13
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 251
  1. #61

    Domyślnie

    Eveline a jakie farby rozważasz?
    Cytat Napisał Eveline Zobacz post
    Aaaa to zmienia postac rzeczy

    U mnie za metr malowania wołaja 8 zł. Za gładzie płaciłam 8500 już z materiałem. Ja właśnie czekam na wycene farb, więc nieco się przeraziłam, że az tak, ale jak u Ciebie robocizna ponad dwa razy droższa, to wszystko jasne
    ZAPRASZAM
    Kasjopea by miss piggy - co ciekawego u nas na budowie
    Galeria zdjęć - zobaczmy jak to wszystko wygląda

  2. #62
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Eveline
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    blisko Łodzi
    Posty
    500

    Domyślnie

    Caparol, ale zależy jak to wyjdzie cenowo.

  3. #63
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Evievi
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    26

    Domyślnie

    Miss Piggy, piękne kolorki i bardzo dobre jakościowo farby Czy zmieniałaś coś w wielkości garderoby w głównej sypialni?

  4. #64

    Domyślnie

    Evievi bardzo dziękuję. Na farby namówiła mnie projektanta i już czuję, że dobrze zrobiła.
    Garderoba i cały pokój bez zmian.
    Cytat Napisał Evievi Zobacz post
    Miss Piggy, piękne kolorki i bardzo dobre jakościowo farby Czy zmieniałaś coś w wielkości garderoby w głównej sypialni?

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ika86
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    48

    Domyślnie

    Miss_piggy, mam pytanko, wspominałaś że Twoja siostra zbudowała Topaza, ja zastanawiam się właśnie czy nad kuchnią nie zrobić takiego płaskiego daszku(balkonu) własnie jak w Topazie a przy okazji nie" wyprostować" kuchni, i czy własnie czy nie ma problemu z tym płaskim daszkiem - balkonowym? tzn, czy nie zacieka i jak ze stratą ciepła? będę bardzo wdzięczna za odpowiedź

  6. #66

    Domyślnie

    Chyba gdzieś musiałaś mnie nie zrozumieć. Moja siostra budowała zupełnie inny dom, ale korzystam z jej kosztorysu. Jej dom to nie Topaz.
    Osobiście uważam, że w Kasjopei i nie trzeba zbyt wiele zmieniać. Co do strat ciepła albo zaciekania to nie wiem. Jeszcze jesteśmy cały czas "budową".
    Cytat Napisał ika86 Zobacz post
    Miss_piggy, mam pytanko, wspominałaś że Twoja siostra zbudowała Topaza, ja zastanawiam się właśnie czy nad kuchnią nie zrobić takiego płaskiego daszku(balkonu) własnie jak w Topazie a przy okazji nie" wyprostować" kuchni, i czy własnie czy nie ma problemu z tym płaskim daszkiem - balkonowym? tzn, czy nie zacieka i jak ze stratą ciepła? będę bardzo wdzięczna za odpowiedź
    ZAPRASZAM
    Kasjopea by miss piggy - co ciekawego u nas na budowie
    Galeria zdjęć - zobaczmy jak to wszystko wygląda

  7. #67

    Domyślnie

    Farby ze słonikiem Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	indeks.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	6,0 KB
ID:	355255. Daj znać jak poszło.
    Cytat Napisał Eveline Zobacz post
    Caparol, ale zależy jak to wyjdzie cenowo.
    ZAPRASZAM
    Kasjopea by miss piggy - co ciekawego u nas na budowie
    Galeria zdjęć - zobaczmy jak to wszystko wygląda

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ika86
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    48

    Domyślnie

    Oj, to faktycznie musiałam coś pokręcić Miss piggy a Tobie nie przeszkadzało to "załamanie" ściany w kuchni? tak się cały czas zastanawiam, na pewno gdyby była całkiem prosta poprawiłby to jej ustawność.

  9. #69

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że nie bardzo. Ja mam tę wystającą ścianę trochę płyciej osadzoną o 30 cm. (względy ustawienia na działce). Generalnie nie przeszkadza mi. Możesz zrobić szafki głębsze. A jak poprzestawiasz ściany, zrównasz je z pozostałymi to powstanie taki "klocek" a wydaje mi się, że fajnie, że ten dom jest taki nie prosty.
    Moja kuchnia możliwe, że będzie dopiero za 7 tygodni. Tyle niestety muszę czekać na fronty.

    Cytat Napisał ika86 Zobacz post
    Oj, to faktycznie musiałam coś pokręcić Miss piggy a Tobie nie przeszkadzało to "załamanie" ściany w kuchni? tak się cały czas zastanawiam, na pewno gdyby była całkiem prosta poprawiłby to jej ustawność.
    ZAPRASZAM
    Kasjopea by miss piggy - co ciekawego u nas na budowie
    Galeria zdjęć - zobaczmy jak to wszystko wygląda

  10. #70
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ika86
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    48

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź7 tyg? strasznie długo.....ale fakt gdzieś już na forum czytałam, że niestety na wszystko trzeba czekać i tym samym czas "do wprowadzenia" wydłuża się , będę zaglądać i czekać na Twoją kuchnię

  11. #71

    Domyślnie

    Niestety, na fronty drewniane tyle trzeba czekać, ale myślę, że warto.
    Cytat Napisał ika86 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź7 tyg? strasznie długo.....ale fakt gdzieś już na forum czytałam, że niestety na wszystko trzeba czekać i tym samym czas "do wprowadzenia" wydłuża się , będę zaglądać i czekać na Twoją kuchnię

  12. #72

    Domyślnie

    Przygotowujemy się do układania desek na podłodze.

    ZAPRASZAM
    Kasjopea by miss piggy - co ciekawego u nas na budowie
    Galeria zdjęć - zobaczmy jak to wszystko wygląda

  13. #73

    Domyślnie

    Dzisiaj wpis z serii "Wtopy". Kiedyś już zrobiłam wpis o wylewkach i układaniu styropianu pod niego. Dzisiaj o tym jak to otwory drzwiowe musieliśmy zmieniać.

    Na początek wyjaśnijmy sobie co to jest węgarek. Wikipedia tak nam to tłumaczy: Węgar (węgarek) – pionowy element przy otworze okiennym lub drzwiowym otrzymany przez wysunięcie cegieł dla ścian murowanych lub dostawienie pionowych słupków dla ścian drewnianych lub kamiennych. Stanowi on oparcie dla ościeżnicy oraz uszczelnienie jej połączenia z murem.
    Podobno dość powszechnym błędem/problemem przy wykańczaniu domu jest brak węgarka. U nas też był ten problem wiatrołap/garaż, sypialnia dziecka (ta blisko schodów), gabinet, łazienki. W takiej sytuacji musieliśmy/chcieliśmy dorobić je poprzez ucięcie fragmentu ściany z jednej strony i dorobieniu z drugiej.
    wiatrołap/garaż


    sypialnia dziecięca



    gabinet


    Jak widać na jednym zdjęciu powyżej nie zawsze jest to prosta sprawa. W wiatrołapie mam już położone płytki i w miejscu wycięcia mam brak płytki. Teraz będzie trudno znaleźć kogoś kto położy 1/4 płytki.
    Ponadto brakuje mi 3 płytek w kotłowni, które mają stworzyć próg i oparcie dla drzwi. Nie mam płytek w garażu i tak myślę, że chyba będę musiała kogoś poprosić o położenie płytek w garażu to mi uzupełni te 3 i 1/4 płytki.

    Jeśli chodzi o drzwi to się okazuje, że to nie jest taka prosta sprawa. Wymiar to wymiar i czasem trzeba parę centymetrów podkuć ściany na wysokość albo obciąć drzwi. A co zrobić jak otwór jest za niski? No niby prosta sprawa dolepić, ale co jeśli masz już zrobioną łazienkę i płytki położone? Według Pana od drzwi zrywasz płytki i kładziesz na nowo. Dżizas, że co? Noł łej! Mówię dobra, dolepimy, założy Pan opaski i zrobimy wąskie listewki przykrywające to dolepienie.


    Kolejna wtopa to schody na strych. Myślę sobie, że jaka to filozofia, schody na strych. Jadę do Castoramy , patrzę są. Biorę dwie sztuki (mam dwa strychy), przywożę i jest super. Schody zamontowali, wchodzę na piętro i zonk. Jakiś dzyndzel wystaje z sufitu, plastikowy, masakra.
    - Co to jest? - pytam
    - No haczyk do otwierania drzwi.
    - Kurcze, ale to brzydkie i "dziadowskie".

    No, ale tak to jest jak człowiek nie zgłębił się w zakup schodów. Ze swojej strony polecam kupić schody Fakro. Mają dziurkę w drzwiach i wkłada się tam metalowy druk i otwiera. Mechanizm jest metalowy, a nie plastikowy jak mój.


    Układanie podłóg. Pamiętajcie, że nie ważne czy malujecie przed położeniem podłóg czy nie, należy podłoże zabezpieczyć, bo później parkieciarz ma dużo roboty ze zdzieraniem szpachli albo grubych warstw farby. Podłoże musi być czyste bo inaczej będzie wybrzuszać podłogę. No i co Wy na to? Ja standardowo odpowiadam.
    - Przepraszam, nie wiedziałam. Udała się to jakoś wyprostować i
    Wracam do domu i cyk melisa na uspokojenie.
    Ostatnio edytowane przez miss_piggy ; 17-05-2016 o 13:11
    ZAPRASZAM
    Kasjopea by miss piggy - co ciekawego u nas na budowie
    Galeria zdjęć - zobaczmy jak to wszystko wygląda

  14. #74

    Domyślnie

    Już coś widać a konkretnie Slovpolwood 17 Century White






    Ostatnio edytowane przez miss_piggy ; 18-05-2016 o 20:37
    ZAPRASZAM
    Kasjopea by miss piggy - co ciekawego u nas na budowie
    Galeria zdjęć - zobaczmy jak to wszystko wygląda

  15. #75

    Domyślnie

    Pracujemy nad kominkiem i ścianą pod TV

    ZAPRASZAM
    Kasjopea by miss piggy - co ciekawego u nas na budowie
    Galeria zdjęć - zobaczmy jak to wszystko wygląda

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ika86
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    48

    Domyślnie

    Podłoga bardzo pasuje do okien, to są deski prawda? super wyglądają, czekam na efekt końcowy ścianki telewizyjnej nie wiem czy pisałaś, masz już parapety wybrane?

  17. #77

    Domyślnie

    To deska wielowarstwowa. We wcześniejszym poście podlinkowałem nazwę. Parapety zamówione u stolarza od schodów. Będą z deski klejonej albo sklejki, generalnie nie będzie to lita deska. Możliwe, że w poniedziałek będą gotowe.
    Cytat Napisał ika86 Zobacz post
    Podłoga bardzo pasuje do okien, to są deski prawda? super wyglądają, czekam na efekt końcowy ścianki telewizyjnej nie wiem czy pisałaś, masz już parapety wybrane?

  18. #78
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Eveline
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    blisko Łodzi
    Posty
    500

    Domyślnie

    Dzieje się u Ciebie Pozytywnie zazdroszczę

  19. #79

    Domyślnie

    piekne deski kolor idealny ja jeszcze troszke i tez bede wybierac farby i panele

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karol1460

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    92

    Domyślnie

    Jaka cena tej deski? Kładziecie ją też na podłogówkę, czy się nie nadaje??

Strona 4 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony