dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jamel23

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie (Pod)budowa podłogi / kolejność

    Witam,
    Mam małą zagwozdkę i proszę o wskazówki, porady.

    Wg projektu (DIJON III), kolejność warstw pod podłogą parteru wygląda następująco:

    5,5 cm - Gładź cementowa
    10,0 cm - płyta żelbetowa zatarta na gładko
    1 mm - folia PE Plastopapa
    20,0 cm - Styropian EPS - 100 -036
    1 mm - Folia PE
    30,0 cm - Piasek ubijany warstwami
    - Grunt rodzimy ( po zdjęciu humusu)

    wsp. U=0,15W/m2K

    Tyle mówi projekt..i tylko projekt, bo żaden z wykonawców nie był szczęśliwy jak to czytał i generalnie komentarze w stylu ' je....my 20 cm betonu przykryjemy styro i będzie git ' .
    Kiero okazał się bardziej wyrozumiały na twórczość projektantów i mówi że temat trzeba zgłębić, porównać koszty/wykonawcę obadać czy nie spapra itp.

    No i tu proszę o jakieś podpowiedzi. Dużej różnicy kosztów można się spodziewać ? Planowane ogrzewanie po całości podłogówka zasilana pompą PW.
    Kafelki&panele/drewno?, Ściany silikat+styro

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    aby coś nazwać żelbetem muszą być spełnione pewne warunki (ilość zbrojenia do ilości betonu) po co robić taką płytę jako wylewkę nie wiem, może ktoś wpisał bo wg niego wygląda to "lepiej" lub mądrzej. Ogólnie ta warstwy bez sensu - chudy beton nie kosztuje majątku, robienie płyty 10 a potem gładzi 5,5 - po co? Jak rozumiem budynek stoi na ławach ? Jeżeli tak to warstwy są kompletnie bez sensu.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jamel23

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Tak, budynek na ławach - tylko, że jeszcze nie stoi - wkrótce zacznie powstawać
    Ściany fundamentowe zwieńczone jedna warstwą z bloczka ISOMUR.
    Ostatnio edytowane przez jamel23 ; 02-03-2016 o 10:09

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek88.8

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-001
    Posty
    249

    Domyślnie

    Styropian układany na piasku? Bez sensu. Chudziaka się robi a na to izolacja przeciwwilgociowa i dopiero styropian EPS100, kolejna izolacja przeciwilgociowa i wylewka (posadzka)

  5. #5

    Domyślnie

    Dlaczego bez sensu. Pod płytą fundamentową jakoś styropian jest. Ale zgadzam się w przypadku podłogi na gruncie to rzadkość. Na forum tu widziałem tylko jeden przykład, gdzie takie coś zastosowano. Nie pamiętam już gdzie może być DB tej budowy, ale z tego co pamiętam Inwestor bardzo zaangażowany w budowę i sprawy ociepleniowe.
    Z resztą jest tu gdzieś cały wątek o tym, że styropian w kanapce pomiędzy chudziakiem a wylewką to zła sprawa.
    Co to żelbetu, to przypominają mi się słowa mojego wujka, żeby o tym pamiętał przy robieniu podłogi. U mnie jednak będzie wylewka na płycie fundamentowej. Styropian zarówno w kanapce jak i pod płytą
    Ostatnio edytowane przez Darkat ; 03-03-2016 o 13:41

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jamel23

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    że styropian w kanapce pomiędzy chudziakiem a wylewką to zła sprawa.
    U mnie jednak będzie wylewka na płycie fundamentowej. Styropian zarówno w kanapce jak i pod płytą
    Tzn, że w tamtym wątku pisano że jest to kiepskie, ale Ty uważasz inaczej i robisz właśnie taką kanapkę?
    Rzeczywiście temat chyba mało popularny wnioskując po małej liczbie odpowiedzi.
    Czyżby wizja projektantów przegrywała z rachunkiem ekonomicznym i takowe konstrukcje były zastępowane prostszymi/tańszymi rozwiązaniami..
    hmm no i co wybrać

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek88.8

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-001
    Posty
    249

    Domyślnie

    Dlaczego bez sensu? Ponieważ jest to niezgodne ze sztuką budowlaną, styropianu na podłogę na gruncie się nie układa na piasku oraz podnosi koszty a nic tym nie zyskujesz. Zrobisz jak uważasz.

  8. #8

    Domyślnie

    Ależ Panowie, styropian nie jest układany na piasek, tylko na folię PE 1 mm

    A tak na poważnie to macie koledzy rację - styropianu na piasku się nie układa, niech sobie ten projektant założy taką folię PE 1mm na piasek, ciekawe jak ona będzie wyglądać ... zapewne jak "sito", a po co wtedy ta folia - jaka jej rola ?
    Proponuje zadać pytanie projektantowi co do takiej propozycji hydroizolacji.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamel23 Zobacz post
    Tzn, że w tamtym wątku pisano że jest to kiepskie, ale Ty uważasz inaczej i robisz właśnie taką kanapkę?
    Rzeczywiście temat chyba mało popularny wnioskując po małej liczbie odpowiedzi.
    Czyżby wizja projektantów przegrywała z rachunkiem ekonomicznym i takowe konstrukcje były zastępowane prostszymi/tańszymi rozwiązaniami..
    hmm no i co wybrać
    Ja nic nie uważam. Jest wątek mądrych głów o tym i wcale on nie jest mały.
    W moim przypadku robię to świadomie. Nie chcę podłogówki w płycie, choć to rozwiązanie o to się prosi. Będę miał 10 cm nad płytą ze względu na podłogówkę i związku z tym chcę przyoszczędzić i dać tylko 10 cm drogiego XPS pod.

    ps. Tu jest wątek tego inwestora, który ma styropian nie tylko na piasku (folii) ale również od wewnątrz ściany fundamentowej http://forum.muratordom.pl/showthrea...4%99-tanio-%29
    Natomiast tu jest cały wątek o podłodze na gruncie http://forum.muratordom.pl/showthrea...%82ogi+gruncie
    Ostatnio edytowane przez Darkat ; 05-03-2016 o 06:55

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jamel23

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dzieki Darkat za namiary i za informacje.
    Z tego co czytam jak i z rozmów z budowlańcami wnioskuję, że temat po prostu nie jest jeszcze zbytnio popularny, przez brak naocznych efektów nie do końca ludzie w to wierzą, no i oczywiście, jeżeli umawiamy koszt wykonania etapu, tutaj np SSO to wykonawca woli zrobić to co szybciej, to co zna i jak to zwykle mówią ' tak to musi być i już'

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony