dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Stryszek nieużytkowy z OSB a izolacja

    Witam,
    Stan SSO skończony, chcę zabrać się za wykonanie podłogi na stryszku na jętkach. Docelowo nie będzie to użytkowe poddasze, ale pewnie od czasu do czasu będzie się tam wchodzić w celach bliżej nie określonych Będzie tam na pewno Rekuperator i jakiś drobny składzik.

    Mam dylematy ponieważ przekrój u mnie wygląda tak jak na rysunku poniżej:




    Nasuwają się pytania:
    a) Czy między OSB a jętki (rozstaw co 88 cm) dać jeszcze legary?
    b) Czy między dać folię paroizolacyjną - jeśli tak to w którym miejscu ?
    c) Jak później podwiesić tak nisko sufit z G-K ?
    d) Jak i czy dać wełnę nad konstrukcję z G-K ?

    Ktoś pomoże? Bo czytam, śledzę ale żadnych konkretów nie znalazłem.
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał dropsec Zobacz post
    Witam,
    Stan SSO skończony, chcę zabrać się za wykonanie podłogi na stryszku na jętkach. Docelowo nie będzie to użytkowe poddasze, ale pewnie od czasu do czasu będzie się tam wchodzić w celach bliżej nie określonych Będzie tam na pewno Rekuperator i jakiś drobny składzik.

    Mam dylematy ponieważ przekrój u mnie wygląda tak jak na rysunku poniżej:




    Nasuwają się pytania:
    a) Czy między OSB a jętki (rozstaw co 88 cm) dać jeszcze legary?
    b) Czy między dać folię paroizolacyjną - jeśli tak to w którym miejscu ?
    c) Jak później podwiesić tak nisko sufit z G-K ?
    d) Jak i czy dać wełnę nad konstrukcję z G-K ?

    Ktoś pomoże? Bo czytam, śledzę ale żadnych konkretów nie znalazłem.
    Ja na legary dalem laty dachowe co 70cm bo tak mi pasowalo do formatu plyt jakie mialem, poza tym trzeba zrobic jakas szczeline wentylacyjna nad welna. Ja na laty dalem fole zeby mi nie kurzylo welna. Tylko mocno naciagnalem zeby nie wisiala i nie lezala na welnie.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    Ja na laty dalem fole zeby mi nie kurzylo welna.
    Tylko czy aby to prawidłowe rozwiązanie? Jaką funkcję wtedy pełni folia paroizolacyjna, gdy jest nad wełną a wełna jest od strony ogrzewanego pomieszczenia? Moim zdaniem wtedy cała wilgoć dostaje się do środka wełny a nie powinna chyba ?
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  4. #4

    Domyślnie

    Ma być tak od sufitu zaczynam
    - płyta G-K
    -folia paroizolacyjna 0,15mm
    - wełna
    - poszycie górne ( podłoga )

    nie rozumiem dlaczego masz tam 60 cm skoro wełny jest tylko 32cm - ale skoro chcesz uzyskać tyle to musisz nadbić płatwie lub zamontować dodatkowy stelaż . Pamiętaj by cała wełna nie trzymała się tylko na płytach G-K bo to niepotrzebne obciążenie dla nich . Co do OSB to raczej dodatkowe legary tak jak przedmówca pisał .

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mariober - kolego przyjrzyj się rysunkowi proszę raz jeszcze. Do sufitu na piętrze mam 2500 mm, a do jętek/kleszczy mam jeszcze 920 mm. W związku z tym nie zrobię sobie sufitu na wysokości 3,4m bo jak tam wejdę ? Niestety wada mojego projektu, na co nie zwróciłem uwagi przy projektowaniu więźby.
    Dlatego mam warstwę G-K zaplanowaną na 2,5m a potem chcę tą przestrzeń wypełnić wełną. Początkowo chciałem dać całą wełnę na G-K, ale to zbyt mocno obciąży płyty, zatem chcę to podzielić na 2 warstwy.
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony