dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Drugi dom na działce, zamin pójdę po WZiZT

    Witam,
    od kilku dni mocno się zastanawiam nad wybudowaniem domu na działce rodziców i zanim zrobię jakieś "ruchy" urzędowe zastanawiam się czy to w ogóle ma sens.
    Miejsca na działce jest bardzo mało, bo całość ma 1200m2, stoi dom rodziców i w narożniku garaż, ale jest "teoretycznie przestrzeń na jeszcze jeden mały piętrowy domek.
    Na grafice jakoś go zwymiarowałem, wymiary domu to 7mx9,3m z jednej strony gdzie w elewacji nie ma okien i drzwi jest zachowane 3 m od granicy działki po krótszym buku (od ulicy) zachowane są 4 m, teoretycznie wszystko ok. Jesli ma to znaczenie odstęp w linii prostej od domu rodziców około 6 m. Liczyłem jeszcze % zabudowy działki z 2 domem i nie przekracza ona 30% (takie zapisy mieli rodzice w WZiZT)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2domy.JPG
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	36,2 KB
ID:	348690

    Może ktoś mi powiedzieć czy takie rozumowanie ma sens i warto podejmować wyzwanie

    Zastanawiałem się jeszcze czy nie wydzielić działki jakoś, i wówczas opierać się o przepisy do działek wąskich, ale chyba będzie lepiej najpierw wybudować a później ewentualnie podzielić działkę, jak myślicie?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... no właśnie Warunki Zabudowy ( jak sama nazwa mówi ) określają "Warunki Zabudowy" dla konkretnej działki budowlanej i w określonym terenie
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony