dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie

    czyli co mam złe obliczenia w projekcie ? i bede musiał ponownie zrobic audyt energetyczny budynku ? ile fachowcy liczą sobie za taki audyt ??

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał szala18 Zobacz post
    czyli co mam złe obliczenia w projekcie ? i bede musiał ponownie zrobic audyt energetyczny budynku ? ile fachowcy liczą sobie za taki audyt ??
    Na to wychodzi, tak w zasadzie to wystarczyłby kocioł o mocy 12 kW, nie spotkałem jeszcze domu nowego i ocieplonego który miałby tak duze projektowe obciazenie cieplne, zdecydowana wiekszosc domów ok 200 m2 ma obciązenie cieplne w zakresie od 6-8 kW. Audyt nie konieczny wystarczy ozc.

  3. #23

    Domyślnie

    Jeżeli jesteś zdecydowany na kocioł na ekogroszek to 10-12 kW powinno wystarczyć. Większość kotłów na eko ma zapas mocy, gdzie np. kocioł 12kW może pracować z mocą 14kW. Mam podobny dom z ogrzewaniem podłogowym . Przez 3 sezony grzewcze najwyższa moc z jaką pracował kocioł to ok 8kW. Przez większą część sezonu grzewczego kocioł pracuje na mocy 3-5kW dlatego nie warto go przewymiarowywać

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony