dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Ciach

    W dodatku założyłem do niego niedawno palnik rynnowy Ewmmar Ness i palę najtańszą odsiewką z węgli 22 MJ, sporo jest w tym naprawdę drobnego sortu.

    Możesz opisać jaki jest profit rynny w stosunku do ekoenergii2 15kW przy paleniu odsiewką?

    Interesuje mnie lekko wilgotna odsiewka + trociny - chodzi o bezproblemowe zejście z kosza do podajnika ... koszt kWh jest poniżej 0,09PLN ...

    Sucha schodzi bez problemu ... ale delikatnie wilgotna byłaby lepsza
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Profitu jakiegoś nie widzę, myślę że to raczej Ekoenergia większą sprawność uzyska . Rynnę założyłem w miejsce starej fajki, w której miałem czy odsiewem nie da się palić ( po dobie - dwóch najdrobniejsza frakcja zbija się w kolanie i blokuje ślimak ). Po prostu rynnę miałem możliwość kupić po taniości i nie wymagała większych przeróbek i kosztów - wszystko na zewnątrz kotła zostało bez zmian. U mnie już na pewno nic wilgotnego by nie zeszło, bo kosz jest też po tej fajce. Dość mocno wypłaszczony dołem i samo zejście jest naprawdę małe w porównaniu do tego co mam np. w Ardeo. Odsiew czy miał musi być suchy, żeby mi się nie wieszał.
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 13-03-2016 o 21:17
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  3. #43

    Domyślnie

    ok - dzięki za info.
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hevi

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Rogoźno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    19

    Domyślnie

    Panowie , a jeszcze jedno pytanie: Palę od wczoraj miałem 25-28kJ , charakterystyka spalania jest zupełnie inna niż ekogroszku. Długo dochodzi do zadanej temperatury , ale jak już dojdzie to trzyma ok 40 min. I teraz pytanie jak jest lepiej ustawić sterownik?Bo sytuacja wygląda następująco:
    Gdy zejdzie poniżej zadanej temp (50st) , mimo podawania i tak zejdzie z temperaturą do 37 st.dopiero potem podbija i idzie w górę. Podawanie w trybie praca mam ustawione teraz co 10 minut , dmuchawa na 4 (max 11). Dobre mam te ustawienia , czy coś zmienić?

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hevi

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Rogoźno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    19

    Domyślnie

    I jeszcze jedno bardzo ważne pytanie: Czy w sterowniku mogę zmieniać czas pracy podajnika? Bo fabrycznie ustawione jest na 55sec , i pytanie czy w tłokowcu można tą wartość przestawiać-skrucić? Rozumiem , że jeśli byłoby można , to oznaczałoby ,że poda za jednym razem mniej paliwa , dobrze rozumiem? Tylko gdzieś wyczytałem(nie pamiętam już gdzie ) ,że przy tłokowcu nie wolno zmieniać tego parametru , bo tak jest jakiś kontaktron na silniku czy coś takiego. Wytłumaczy mi ktoś o co w tym wszystkim chodzi?

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Ile podaje jednorazowa dawke ten tłok ile gram , moze ma regulacje ciegna i da sie dawke regulowac mechanicznie ,Tłok powinien tak pracowac ze robi po podaniu impulsu ze sterownika jeden pełny cykl pracy i wraca do pozycji wyjsciowej po to ma ta krancowke .Chodzi o to zeby po podaniu dawki tłok zamykał dostep ognia do kosza zasypowego .Zobacz jak to u ciebie dziala ten tłok czy wraca do pozycji wysciowej czy staje byle jak losowo wtedy regulcja czasu dało by sie regulowac choc watpie zeby ktos zastosował takie rozwiazanie
    Co to za kocioł jest nazwa albo foty jakies link zeby to zobaczyc
    Ostatnio edytowane przez marcus312 ; 19-03-2016 o 09:36

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hevi

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Rogoźno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    19

    Domyślnie

    kocioł od tego producenta: http://www.mikmar.eu/kwmsr.html , zmieniłem czas podawania na 5 min 30 sec , bo przy 10 minutach , przy załączeniu pompy C.O nie był w stanie się podnieść do zadanej . Zmieniłem też zadaną i wynosi teraz 55 st , mimo ,że mam podłogówkę i nie potrzebuje takiej temp , ale widzę ,że kocioł wtedy lepiej się czuje jak ma wyższą , i dłużej trzyma w podtrzymaniu. Chyba będę musiał założyć jakiś zawór ,3 lub 4 drożny..... Coś muszę wymyśleć , bo 30 kg miału teraz jak jest na plusie , to za dużo ....

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony