dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie Jaką maszynę potrzebuję

    Witam, sprawa wyglada tak, ze w tamtym roku nawiozlem ziemi pod trawnik, zostawilem to na zime zeby siadlo. Teraz chcialem sie wziac za urzadzanie trawnika, tylko zeby dokladnie wyrownac musze troche wzruszcy ziemie. Jest jakies urzadzenie ktorym moge to zrobic? Glebogryzarka odpada bo za gleboko bierze, raz ze jak przoram na 20cm to znowu jak siadzie to bedzie nierowno a dwa ze mam rozprowadzone rury do nawodnienia, potrzebuje cos cos grzyzie na glebokosc 3-5cm. Probowalem areatorem wertykulatorem ale nie sprawdzilo sie. A grabkami 500m trawnika nie bardzo usmiecha mi sie to drapac. Jakies pomysly?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Hop hop, ktos pomoze?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Do maszyn rolniczych są wały posiewne

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Do maszyn rolniczych są wały posiewne
    Fajne, o cos takiego chodzi tylko nie wjade ciagnikiem do ogrodu jest cos takiego tylko w rozmiarze okolo kosiarkowym?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    raczej tylko glebogryzarka i szybko się z nią przemieszczać to aż tak głęboko nie weźmie, ale nawet jeśli to do nawodnienia nie powinna sięgnąć, rurki raczej są głębiej wkopane. ja mam jakieś 30cm w glebie, nie wiem jak u Ciebie, ale sądząc po wielkości zraszacza i po złączkach może być podobnie. po tym zabiegu jak zwałujesz to wyrównasz teren i nic nie siądzie, wał zrobi swoje.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał wayne2mike Zobacz post
    raczej tylko glebogryzarka i szybko się z nią przemieszczać to aż tak głęboko nie weźmie, ale nawet jeśli to do nawodnienia nie powinna sięgnąć, rurki raczej są głębiej wkopane. ja mam jakieś 30cm w glebie, nie wiem jak u Ciebie, ale sądząc po wielkości zraszacza i po złączkach może być podobnie. po tym zabiegu jak zwałujesz to wyrównasz teren i nic nie siądzie, wał zrobi swoje.
    A jest cos delikatniejszego niz glebogryzarka?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    A jest cos delikatniejszego niz glebogryzarka?
    Brona pazurowa?



    Tylko nie wiem gdzie by to pożyczyć, bo kupować na jeden raz bez sensu, tym bardziej że jako akcesoria do traktorków ogrodowych, cenę ma z kosmosu (jak na takie coś).
    Spróbuj popytać w wypożyczalniach sprzętu ogrodniczego i u sprzedawców.
    Zabawka jest niby do podpięcia do traktorka lub ridera, ale idzie to pociągnąć metodą Czereśniaka. Ewentualnie trzeba będzie trochę dociążyć np. niewielkim workiem piasku i z przodu zamontować np. kawałek wygiętego pręta, żeby się za bardzo do przodu nie przechylało.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony