Witam !

Potrzebowałbym doradzenia, jakiegoś pomysłu, więc liczę na Waszą pomoc

Mam taką sytuację, że w rogu działki u sąsiada jest kojec z dwoma dużymi psami . Psy 100% czasu tam spędzają, w dzień spią a w nocy szczekają +dodatkowo czasem zalatuje od nich. Mój dom jest po skosie od tego rogu w odległości jakieś 7m. Oddziela nas std płot z paneli + z takich samych paneli ogrodzenie kojca (1m ) od granicy /płotu.

Wymyśliłem sobie, że na długości ok 5m ogrodzenia postawiłbym dodatkowe ogrodzenie, które to zasłoni ale głownie wyciszy. Ogrodzenie musiałby mieć z 2m wysokości - wtedy każde okno i większość działki była by zasłonięta od kojca. Płot czy bariera miała by tylko zadanie odbijać i wytłumiać dźwięk. Dodatkowo nie chciałbym dużo na to wydać, bo nie wiem ile te psy pożyją (sąsiedzie widzę, że też ich mają dość).

Idealne byłby by ekrany akustyczne, ale są drogie i ciężkie /duże, z drugiej stroni nie jest to jakiś hi tech
Kombinuje więc sobie z czego można coś takiego zrobić. Pierwszy pomysł to pełne panele drewniane z marketu + mata tłumiąca dzwięk 3cm (lub jakaś wełna akustyczna) + płyta żeby to zamknąć + daszek od góry. Tyle, że te panele wcale pełne nie są i zapewne jak przykleje piankę to szlak trafi te drewno.

Drugi pomysł to gabiony ale znów tanie nie są.

Może jakaś blacha falista +wypełnienie pianką lub matą tłumiąca, np z 8cm ..

BTW. Rozmowa nic nie da, bo już skarżyli się nam, że inni ich prosili o uciszenie psów a co oni mają zrobić, jak szczekają.