dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 130
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 2590
  1. #2001
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    W NS łamie przepisy kulinarne mega kanapka na ciepło.





    Jutro może będzie coś wege.

    https://www.hellozdrowie.pl/artykul-...-i-ciecierzycy



    Wyglądają cudownie. S.EKO , a nie P.EKO zza wielkiej wody.

  2. #2002
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    W międzyczsie jak zajmowaliście się chamskim i kłamliwym atakowaniem Chefa Pawła, ja zrobiłem kiszoną kapustę, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

    Zapach jest tak cudowny, że aż trudny to opisania. Całość z najlepszych organicznych składników, i domowym zaciszu.Hejterzy! Bez podstawowej wiedzy kulinarnej!


    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 14-10-2019 o 05:53 Powód: zdjecie

  3. #2003
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    NS łamie przepisy kulinarne dwojako.Najpierw polecam choć nadal mięsne stek z antrykotu z dodatkami i przygotowania do kwaśnicy - kapuśniaku na żeberku wołowym niewędzonym i połowie rosołowej kaczki wiejskiej.

    1. antrykot wołowy - dojrzewający , 40 min leżakowania w temp. pokojowej tylko popieprzony
    2. Ci-abata mikro z jajem na twardo , majonezem czosnkowym i rzodkiewką















    wege odpuszczam póki co ale nie zapominam.

  4. #2004
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    NS łamie przepisy kulinarne. Kapuśniak - kwaśnica na kaczce i żeberku wołowym rewaluacja. Smak niepowtarzalny.Natomiast kopytka i dopieczenie mięsa na owocach i warzywach bardzo smaczne ,a przy tym bardzo delikatne.Przyznam ,że bardziej smakowały mi te do przesady miękkie żeberka aniżeli kaczka. Łamiąc przepis , do mizerii dałem marynowaną czerwoną cebulę.Napój zrobiony z jednej połowy pomarańczy i plus 3/4 wody mineralnej.



    Na te owoce i warzywa położyłem bardzo miękkie żeberka i kaczkę.








  5. #2005
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    W NS łamie przepisy kulinarne prawie wege. Miała być sama kiszka ziemniaczana z buraczkami ale tym razem z dodatkami.Tarte ziemniaki jak zwykle pół / pół z gotowanymi ale tym razem utarłem na grubo - na jarzynowej.Buraczki miast na jabłku tym razem na gruszce.Maja specyficzny smak , oczywiście bez zabielania śmietana.





    Płonący mielony z mięsa mielonego z końcówki żeberek wieprzowych.Pod namową Pani sprzedającej.







    Mały deser.

  6. #2006
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    W NS łamie przepisy coś na grubo.



    Wątróbka cielęca z cebulą i pieczarkami , pure - lemieszka i sałatka z groszkiem.Niby prostota ale przy wątróbce trzeba się napracować ,a lubelska lemieszka to rarytas.Wątróbkę pokroiłem na mniejsze części , Wrzuciłem na minutę na gorące mleko.Osuszyłem na ręczniku jedn. Usmażyłem pieczarki z cebulą.Wrzuciłem wątróbkę. Pyszna niegorzka ,soczysta.Surówka tu prezentowana polecam raz jeszcze. Ogórki kiszone w plastry , groszek konserwowy ,cebula siekana w piórka ,2 łyż. oliwy z oliwek łyżeczka cukru trzcinowego,łyżka sosu sojowego i łyżka teriyaki .Fajna surówka pasująca do wątróbki.
    To danie swoją oryginalnością i prezentacją, choć bezpieczne dla zdrowia (mam nadzieję, bo SORy kuleją), przebija-a wyglądem zdecydowanie, twój słynny tatar ze świeżego brojlera. Zmarnowałeś poszukiwany i ceniony kawałek pysznej kolacji. Popytaj, poczytaj, zanim po raz drugi zabierzesz się do wątroby, tak czynić nie wypada.

  7. #2007
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    To danie swoją oryginalnością i prezentacją, choć bezpieczne dla zdrowia (mam nadzieję, bo SORy kuleją), przebija-a wyglądem zdecydowanie, twój słynny tatar ze świeżego brojlera. Zmarnowałeś poszukiwany i ceniony kawałek pysznej kolacji. Popytaj, poczytaj, zanim po raz drugi zabierzesz się do wątroby, tak czynić nie wypada.
    W NS łamie przepisy kulinarne źle jest podsłuchiwać. Chcesz być jak oni , bez grama prostoty ? To masz dowód bo jesteś.Czy robiłeś kiedyś jakąkolwiek wątróbkę? Zapewne nie robiłeś bo byś wiedział ,że wątróbka rzucona na wrząca wodę lub w moim przypadku , gorące mleko, jak się zetnie to zrobi się nieprzyzwoicie szara. ,a nawet podpadająca pod ciemno szarą..Dlaczego tak zrobiłem bo łamiąc przepis moczenia w mleku by pozbyć się przypisanej jej goryczce , zrobiłem dwa w jednym tyle że mleko było gorące.Wyjęta i osuszona .Uwielbiam wszelkie sosy sojowe rożnych producentów i jeśli masz chociaż znikomą wiedzę na ich temat i ich stosowanie to byś wiedział ,że dodany do każdej potrawy wniesie dużo ciemności np . w sos itp. Zrób prostą marynatę i użyj w/w wsadź obraną ze skórki ,pokrojoną w plastry pieczarkę wraz z cebulą. Nasiąkną i wciągną kolor do siebie.Cebula mało.Usmaż i wrzuć wątróbkę , a potem polemizuj. Co do brojlera surowego musiał byś znać kontekst i całość poprowadzona w tamtych postach. Niestety nie wiesz nic i z nudów jako obrońca bez jakiejkolwiek wiedzy kulinarnej posłużyłeś się absurdem Tak nie wolno jak się tego nie potrafi. Nie ucz się tego bo to złe zajęcia praktyczne.Ale skoro ,że
    Zmarnowałeś poszukiwany i ceniony kawałek pysznej kolacji.
    udowodnię Ci ,że się mylisz.Po to tu wszedłeś by to oznajmić. Do zobaczenia w NS łamie przepisy kulinarne.

  8. #2008
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Zapewniam cię, że niejednokrotnie przygotowywałem wątróbkę, choć najczęściej indyczą lub wieprzową. Cielęcą bardzo trudno znaleźć w mojej okolicy, a to nie jest danie, za którym miałbym ochotę uganiać się kilometrami.
    Cóż, smakuje ci tak jak przygotowałeś, podoba się wygląd, możesz się zajadać, twój wybór. A wątróbki nie gotuje się, a moczy w mleku znacznie dłużej, najlepiej jeszcze z pewnym dodatkiem, poczytaj, nie zszarzeje i będzie się prezentować znacznie lepiej na talerzu. Przynajmniej ja tak przygotowuję.
    Cebulę smażę osobno, na niewielkiej ilości masła klarowanego lub ghee, na złoto. Jabłka także osobno, na następnej patelni, też na maśle, lub piekę w piekarniku. razem z cebulą. Osobne przygotowywanie sprawia, że smaki pozostają wyraziste, każdy składnik posiada swój smak i znakomicie komponuje się wzajemnie. Solenie wątróbki tuż przed podaniem, to oczywistość.
    Z innymi przyprawami postępuję bardzo oszczędnie, te składniki mają wystarczająco dużo smaku i nie potrzebują kiszonych ogórków czy trzciny cukrowej. W jabłkach i cebuli jest dosyć słodyczy. Ale jeśli chcesz, możesz jeść z teriyaki, kiszonką, cukrem, soyą i czym sobie zamarzysz, ale ze sztuką kulinarną ma to niewiele wspólnego, bo to psuje wygląd i smak potrawy.
    Poza tym, co znaczy podsłuchiwać? To jest forum muratora, czy prywatny blog quasi kulinarny? Potrawa nieapetyczna, to i krytyka zasłużona, którą trudno ci znieść. Nie będzie byle jak na talerzu, to będą peany. Albo pozostaje własny blog quasi kulinarny.

  9. #2009
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    W NS łamie przepisy kulinarne źle jest podsłuchiwać. Chcesz być jak oni , bez grama prostoty ? To masz dowód bo jesteś.Czy robiłeś kiedyś jakąkolwiek wątróbkę? Zapewne nie robiłeś bo byś wiedział ,że wątróbka rzucona na wrząca wodę lub w moim przypadku , gorące mleko, jak się zetnie to zrobi się nieprzyzwoicie szara. ,a nawet podpadająca pod ciemno szarą..Dlaczego tak zrobiłem bo łamiąc przepis moczenia w mleku by pozbyć się przypisanej jej goryczce , zrobiłem dwa w jednym tyle że mleko było gorące.Wyjęta i osuszona .Uwielbiam wszelkie sosy sojowe rożnych producentów i jeśli masz chociaż znikomą wiedzę na ich temat i ich stosowanie to byś wiedział ,że dodany do każdej potrawy wniesie dużo ciemności np . w sos itp. Zrób prostą marynatę i użyj w/w wsadź obraną ze skórki ,pokrojoną w plastry pieczarkę wraz z cebulą. Nasiąkną i wciągną kolor do siebie.Cebula mało.Usmaż i wrzuć wątróbkę , a potem polemizuj. Co do brojlera surowego musiał byś znać kontekst i całość poprowadzona w tamtych postach. Niestety nie wiesz nic i z nudów jako obrońca bez jakiejkolwiek wiedzy kulinarnej posłużyłeś się absurdem Tak nie wolno jak się tego nie potrafi. Nie ucz się tego bo to złe zajęcia praktyczne.Ale skoro ,że udowodnię Ci ,że się mylisz.Po to tu wszedłeś by to oznajmić. Do zobaczenia w NS łamie przepisy kulinarne.

    Wypisłujesz głupoty, ze aż głowa boli. Takich bredni w życiu nie czytałem. Sprawdz co się robi i jak smaży wątrobe, a następnie zabieraj się za gotowanie.


    ps a teraz organiczny hamburger inaczej...







    Super skromnie , super szybko i super smacznie. Palce lizać!



    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 16-10-2019 o 16:54 Powód: ps...

  10. #2010
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Dzisiaj zupa. Podstawowy składnik to 1.2kg cudownych krewetek.



    Nie mrożone, świeże, są uważana za najlepiej smakujące w świecie.

  11. #2011
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    W NS łamie przepisy kulinarne dwa dania. Zrobiłem zupkę krem z borowików z łazankami.Poezja smaku.

    Ze swojego lasu prawdziwki usmażone na maśle klarowanym z dodatkiem cebuli.marchewka ,pietruszka por zmiksowane bez śmietany i łazanki





    Frytki + grillowana pierś indycza + sos z brzoskwini ,ananasa i chilli + surówka majonez kielecki ,jogurt naturalny , tarta marchew , por w pół talarki , jabłko tarte.




  12. #2012
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Alternatywa rzeczywistość gotowania byle jak i byle czego. Z dobieranie składników na rympał, bez zasad, bez wiedzy i durnym rozpisywaniem się.

    A teraz coś prostego z zachownie doboru skłdników, i podstawowej wiedzy kulinarnej. Nauka nie boli!






  13. #2013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.866

    Domyślnie

    "Rozmowa" z KULINARIA ale dotyczy także tego tematu
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ktoś chyba zapomniał o zdrowym rozsądku i nie wie ,że to nie prywatny folwark tylko forum publiczne.
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Tak, to nie jest ani prywatny folwark ani prywatny blog "kulinarny" na którym można codziennie publikować zdjęcia swoich posiłków.
    To jest Forum Murator.
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ok . Do Redakcji Muratora. Pod presją i postulatem d7d nie potrafiącego gotować gdy buduje się dom , który to po raz kolejny żąda zamknięcia wątków kulinarnych.

    Proszę je w takim razie zamknąć.
    Popieram prośbę niktspecjalny o zamknięcie tego wątku "kulinarnego"...

    PS Niczego nie żądam (jak to sobie pozwolił napisać NS).
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #2014
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    "Rozmowa" z KULINARIA ale dotyczy także tego tematu



    Popieram prośbę niktspecjalny o zamknięcie tego wątku "kulinarnego"...

    PS Niczego nie żądam (jak to sobie pozwolił napisać NS).
    W NS łamie przepisy kulinarne perfidię (przewrotność, przebiegłość ) twoją znają już chyba wszyscy. Upominasz innych a sam jesteś bardzo nie w porządku.. Nazywasz wątki niebudowlane , niezgodne z regulaminem FM , a sam przy swoim pozwoleństwie zaznacza li tylko przy swoim , uprawiasz identyczny proceder. Byś dał mi wreszcie spokój i nie łaził szukając zadymy ,wszędzie ze swoimi ideologicznymi określeniami. Jeśli upominasz i umoralniasz i chcesz podreperować swoją mocno nadszarpniętą reputację musisz być w danym temacie bez skazy i mieć wspaniałą wiedzę. Tak to niestety łamiesz wszelkie zasady. Napisałem byś się odczepił ,a ty jak to potrafisz najlepiej perfidnie wykorzystałeś. Pytam po co to robisz? Bloga rodzinnego mam od dawna tu moje spontaniczne gotowanie z przepisami włącznie pokazuje tym którzy być może nie są najlepszą stroną w kuchni. W budowlance kolego prosty posiłek jest bardzo wskazany ale już dyskusje twoje w mega ilości wątków na niepotrzebne pierdoły już niekoniecznie , bo cóż wyniesie przyszły inwestor z twoich niezwiązanych z tematyką FM tematów .Jak dziecko skarżypyta łazisz za mną i się udzielasz. "prose Pani , a Wojtuś powiedział ze ja patse na Niebo".Ty popierasz siebie .

    Ten też zamkniesz? Dlaczego nie napiszesz do Redakcji by zamknęła te niebudowlane watki? Kontrowersyjne przy twoim czynnym udziale.

    https://forum.muratordom.pl/forumdis...e-tylko-budowa

    Upominasz , wytykasz , a sam zakładasz wątki niebudowlane prowadzące do zadymy.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...9-i-gaz-Browna

    https://forum.muratordom.pl/showthre...ielkopolskiego

    Ludzie, ale wy się dajecia podpuszczać temu d7d,
    Przecież on ten temat założył żeby się z Was nabijać.
    On bez tego nie może żyć.
    Po zamknięciu wszystkich tematow politycznych, jest jak alkocholik bez dostępu do wódy.
    z innego wątku :

    Sam znajdź. Przyda się na przyszłość - zanim powielisz bzdury, to zweryfikujesz.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 18-10-2019 o 13:20

  15. #2015
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Zapewniam cię, że niejednokrotnie przygotowywałem wątróbkę, choć najczęściej indyczą lub wieprzową. Cielęcą bardzo trudno znaleźć w mojej okolicy, a to nie jest danie, za którym miałbym ochotę uganiać się kilometrami.
    Cóż, smakuje ci tak jak przygotowałeś, podoba się wygląd, możesz się zajadać, twój wybór. A wątróbki nie gotuje się, a moczy w mleku znacznie dłużej, najlepiej jeszcze z pewnym dodatkiem, poczytaj, nie zszarzeje i będzie się prezentować znacznie lepiej na talerzu. Przynajmniej ja tak przygotowuję.
    Cebulę smażę osobno, na niewielkiej ilości masła klarowanego lub ghee, na złoto. Jabłka także osobno, na następnej patelni, też na maśle, lub piekę w piekarniku. razem z cebulą. Osobne przygotowywanie sprawia, że smaki pozostają wyraziste, każdy składnik posiada swój smak i znakomicie komponuje się wzajemnie. Solenie wątróbki tuż przed podaniem, to oczywistość.
    Z innymi przyprawami postępuję bardzo oszczędnie, te składniki mają wystarczająco dużo smaku i nie potrzebują kiszonych ogórków czy trzciny cukrowej. W jabłkach i cebuli jest dosyć słodyczy. Ale jeśli chcesz, możesz jeść z teriyaki, kiszonką, cukrem, soyą i czym sobie zamarzysz, ale ze sztuką kulinarną ma to niewiele wspólnego, bo to psuje wygląd i smak potrawy.
    Poza tym, co znaczy podsłuchiwać? To jest forum muratora, czy prywatny blog quasi kulinarny? Potrawa nieapetyczna, to i krytyka zasłużona, którą trudno ci znieść. Nie będzie byle jak na talerzu, to będą peany. Albo pozostaje własny blog quasi kulinarny.
    Według Ciebie bo uchodzisz za znawce w moim wątku kulinarnym o konkretnej nazwie " NS łamie przepisy kulinarne". Cielęca wątróbka istnieje np. w Kauflandzie. ale nie oto przecież się spieramy . Spróbuje odeprzeć Twoje zarzuty.Mylisz się mówiąc o
    Cytat Napisał noc Zobacz post
    A wątróbki nie gotuje się, a moczy w mleku znacznie dłużej, najlepiej jeszcze z pewnym dodatkiem, poczytaj, nie zszarzeje i będzie się prezentować znacznie lepiej na talerzu. Przynajmniej ja tak przygotowuję.
    udowodnię to.Np. w pasztecie moim pasztecie nie moczę wątróbki gotuje się z pozostałym mięsem i warzywami. Cebuli nigdy nie smażyłem na maśle klarowanym własnie do wątróbki choć go bardzo lubię. Zdarzyło się może ale wtedy nie miałem tłuszczu ze słoninki albo oleju.
    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Cebulę smażę osobno, na niewielkiej ilości masła klarowanego lub ghee, na złoto.
    cebuli nie smaży się na złoty kolor , cebulę się dusi.Amen.Nigdy nie solę jak ty watyróbki przed jak to sugerujesz nie znając zasad jej smażenia

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Solenie wątróbki tuż przed podaniem, to oczywistość.


    Smażona wątróbka bywa nieco mdła w smaku dlatego warto ją odpowiednio posolić. Często pierwsze próby przyrządzenia kończą się fiaskiem. Wątróbka staje się wręcz niejadalna i gumowata. Nie warto jednak się zniechęcać, gdyż przyczyna tego jest prosta – zbyt szybkie posolenie. Aby dobrze przygotować wątróbkę, trzeba dodać sól na samym końcu smażenia, ewentualnie już na etapie duszenia.
    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Ale jeśli chcesz, możesz jeść z teriyaki, kiszonką, cukrem, soyą i czym sobie zamarzysz, ale ze sztuką kulinarną ma to niewiele wspólnego, bo to psuje wygląd i smak potrawy.
    Popatrz jeszcze raz na temat topiku. Oczywiście ,że chce łamać przepisy .Rozumiesz co to znaczy łamać? Ty złamałeś się tu już kilka razy. Jeśli w obok w sklepie nie ma wątróbki cielęcej pokaże Ci pewna zasadę.

  16. #2016

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Popatrz jeszcze raz na temat topiku. Oczywiście ,że chce łamać przepisy .Rozumiesz co to znaczy łamać? Ty złamałeś się tu już kilka razy. Jeśli w obok w sklepie nie ma wątróbki cielęcej pokaże Ci pewna zasadę.
    Może u mnie coś źle się wyświetla ale widzę tytuł wątku "Wariacje kulinarne NS."
    Nie ma nic o żadnym łamaniu przepisów. A kolejny raz o tym piszesz...To mi się źle wyświetla czy ty piszesz w złym wątku?!?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  17. #2017
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Może u mnie coś źle się wyświetla ale widzę tytuł wątku "Wariacje kulinarne NS."
    Nie ma nic o żadnym łamaniu przepisów. A kolejny raz o tym piszesz...To mi się źle wyświetla czy ty piszesz w złym wątku?!?
    Nic to skoro nie czepiasz się li tylko pytasz odpowiem.Temat - topik to Wariacje kulinarne NS. Pretensja której sam jesteś uczestnikiem jest o bycie wątków kulinarnych i ich ewentualne niepotrzebne niedublowanie - powielanie.By tego uniknąć w w/w topiku czyli "Wariacje kulinarne NS" zmieniłem formulą i wkleiłem pod temat na "NS łamie przepisy kulinarne" , co doskonale może się łączyć z wariacjami kulinarnymi . Widzisz pytasz mnie o zupełnie coś innego nie związanego z kulinarna częścią w/w.Zapytałbym czy to Ci przeszkadza? Dlaczego o to pytasz własnie teraz ,dzisiaj. Wtedy Ci to nie przeszkadzało?

  18. #2018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.866

    Domyślnie NS łamie przepisy kulinarne

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    W NS łamie przepisy kulinarne perfidię (przewrotność, przebiegłość ) twoją znają już chyba wszyscy.
    ...
    Upominasz , wytykasz , a sam zakładasz wątki niebudowlane prowadzące do zadymy.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...9-i-gaz-Browna

    https://forum.muratordom.pl/showthre...ielkopolskiego
    :
    Masz jakieś problemy z Powstaniem Wielkopolskim?
    A może zbudowałeś samochód na wodę ?

    NS łamie przepisy kulinarne
    Załóż nowy temat

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Upominasz innych a sam jesteś bardzo nie w porządku.. Nazywasz wątki niebudowlane , niezgodne z regulaminem FM , a sam przy swoim pozwoleństwie zaznacza li tylko przy swoim , uprawiasz identyczny proceder.
    Byś dał mi wreszcie spokój i nie łaził szukając zadymy ,wszędzie ze swoimi ideologicznymi określeniami.
    Jeśli upominasz i umoralniasz i chcesz podreperować swoją mocno nadszarpniętą reputację musisz być w danym temacie bez skazy i mieć wspaniałą wiedzę. Tak to niestety łamiesz wszelkie zasady. Napisałem byś się odczepił ,a ty jak to potrafisz najlepiej perfidnie wykorzystałeś.
    Czy to nie ty łazisz za mną?
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Bądź konsekwentny.To według ciebie jest wątek budowlany w którym to istniejesz i prowadzisz wywody jakbyś się co najmniej doktoryzował. Tak w jednym zdaniu.
    Odzywasz się, podobnie jak kemot_p i vvvv, w temacie w którym nie uczestniczysz i o którym nie masz pojęcia.
    Nie łaź za mną szukając zadymy
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #2019
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Kolejne danie z cyklu co pies zjadł,



    i dlaczego ma rozwolnienie takie, jakie widać.






    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    W NS łamie przepisy kulinarne dwa dania. Zrobiłem zupkę krem z borowików z łazankami.Poezja smaku.

    Ze swojego lasu prawdziwki usmażone na maśle klarowanym z dodatkiem cebuli.marchewka ,pietruszka por zmiksowane bez śmietany i łazanki





    Frytki + grillowana pierś indycza + sos z brzoskwini ,ananasa i chilli + surówka majonez kielecki ,jogurt naturalny , tarta marchew , por w pół talarki , jabłko tarte.



    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 19-10-2019 o 16:52 Powód: zdjecie psa z pierwszej strony tematu

  20. #2020
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    W NS "łamie przepisy kulinarne" porcja p.t " wiele tego na talerzu".



    1. żeberka wieprzowe w kombinacji miodowo śmietanowej
    2. ziemniaczki autentycznie ugotowane w mleku 1 %
    3. surówka z kiszonego ogórka
    4. surówka z wiodąca w niej sałatą lodową, potem oliwki czarne ,feta, cebula czerwona , papryka marynowana i sos koperkowy - brokułowy

    Drugi z cyklu "wiele tego na talerzu" przedstawia :



    1. rumsztyk wieprzowy z pieczarkami i cebulą
    2. surówka w tym samym sosie koperkowym - brokułowym z pomidorami i lodową
    3. ziemniaczki w mleku gotowane
    4. kalafior i nie tylko , z Varomy

    Trzecia z cyklu "wiele tego na talerzu" nawiązuje do:



    1. fasolka "Jaś" moczona 12 godz.
    2. tradycyjnie , sos pomidorowy z przecieranych własnych - działkowych pomidorków koktajlowych (mam jeszcze na krzaku gdyby coś tam)
    3. śląska kiełba
    4. trochę kiszki ziemniaczanej
    5. ciabatta

    Za mały bałagan bardzo przepraszam co oczywiście nie ma nic do smaku bo smakuje poprawnie.

Strona 101 z 130

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony