dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 130
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 2590
  1. #581
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Oliwkowe jajka (łapówka ) ,szynka konserwowa drobiowa i masło 83 %.







  2. #582
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Przygotowania do kolejnej galarety -zimne nóżki PRL.


    Golonka i noga wieprzowa.Warzywa j/w.5 h na mrugająco.Tym razem bez jajka i groszku.mięso i warzywa.



    Dwa płaty z Matyjasa się moczą do dania z ziemniakiem pieczonym.

    CDN....

  3. #583
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.Dla dwóch Panów którzy coś chcieli zobaczyć. Wariacja kulinarna prosta bez krewetek na makaronie i dziczyzny w sosie. Przecież nie pójdziecie do sklepu i nie kupicie sarny,jelenia,dzika by zrobić typowe polskie danie dla całej rodziny.Gdybym mojej wnuczce dał na talerzu kawał podeszwy z dziczyzny to bidulka by się rozpłakała..

    Zapiekłem kapustę i do słoików.





    Wariacja kulinarna odnawialna.





    Obiecany śledź z ziemniakiem pieczonym.Z tym ziemniakiem.

    zimne nóżki iiiiiiiiiiiiii nie wytrzymałem ale pycha.



    meduza póki co bez lornety...ale będzie.

    CDN....

  4. #584
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Ten baranek nie wie co to lorneta i meduza.Profanacje to se może na wielkiej wodzie robić.Meduza i lorneta to to.





    jelonek bałwankowy czyli bałwanek jelonkowy nic nie kuma.




    Smaku PRL - u nie zna

    CDN....

  5. #585
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Ty pajac .........kurtkę od porsche mi dali.Sie wy-chusta ten pajac zza wielkości z zazdrości..W tle wisi.

  6. #586
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Trochę zapuściłem wątki i zapomniałem o nich ,to w międzyczasie wkleił se półmiski na komunię.Byłem w apartamenciku na naszej ukochanej Pardałówce. Świętą spędzimy chyba znowu w Zakopanem jak dojedzie siostra.Będą znowu potrawy odkryte z knajp i nie tylko.

  7. #587
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Dobry wieczór.



    Najpierw on potem one.






    teraz te traktujemy .
    CDN....

    p.s szukam zdjęć tego pajaca jak mi życzenia składał na Święta..Teraz antychryst się wyparł to co nad nami.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 21-03-2018 o 20:25

  8. #588
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Mam w przygotowaniu kaczorka z pudła.Kiedy nie wiem. Wprzódy pochłonęły mnie zdjęcia i ich szukanie.



    CDN....

  9. #589
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Kuźwa krytyk kulinarny się znalazł. .Pinokio w mordę jeża..Zapomniałem o moim mentorze.

    Oprócz pełnienia funkcji szefa kuchni w Commander's Palace, przed otwarciem K-Paul's w 1979 roku, Prudhomme zyskał sławę w kraju dzięki swoim książkom kucharskim , pokazom gotowania PBS i linii przypraw, które stały się podstawowymi artykułami spożywczymi - zasadniczo pomagając ustalić szablon, który jest od tego czasu wiele znanych szefów kuchni. Jak pisał Brett Anderson w opowiadaniu z 2005 r. O szefie kuchni , profil Prudhomme w latach 80. "rzucił cień nawet na takie kulinarne legendy, jak Julia Child i James Beard, i nie było precedensu w świecie restauracji dla sławnych gwiazd".
    Jego najbardziej znanymi potrawami były poczerniałe karmazyny i paluszki drobiowe znane jako turkducken , ale to jego przywiązanie do tradycyjnej kuchni Cajun spowiło jego spuściznę. W 1984 r. Craig Claiborne nazwał go "niekwestionowanym papieżem i wielką panjandrą kuchni Cajun i Creole".


    Tego się nie zapomina..

  10. #590
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Wspaniały człowiek.WSPANIAŁY!!!!!!!!!!


    The Magic of Chef Paul - Red Beans & Rice


    Jeden jest Chef Paul tylko on. Nie zapominaj o tym.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 22-03-2018 o 07:00

  11. #591
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    ......................a kaczuchę z pudła zrobię i wymyślę dodatki by wariacje urozmaicić.

  12. #592
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    starszy pan się napuszył.Niby gdzie miałem szukać ???. w internecie przecież nie w WC - cie. . Powtórzę to po raz ostatni CHEF PAUL jest tylko jeden.To ten w/w.Wszyscy inni tylko użytkują bezprawnie jego nazwę ,zresztą chronioną prawami autorskimi .Łatwo to sprawdzić.Ja to wiem i to mi wystarczy. Odsyłam do strony.
    https://www.chefpaul.com/site.php
    https://www.chefpaul.com/site301.php
    Tego nie da się zmienić.To jest niezaprzeczalny fakt.Wiem ,że boli.Poboli i przestanie.

  13. #593
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Szef kuchni Paul Prudhomme (1940 - 2015)


    Szef kuchni Paul Prudhomme wprowadził wyróżniającą kuchnię swojej rodzinnej Luizjany w międzynarodowe światło reflektorów, tworząc ekscytujące i nowe dania kuchni amerykańskiej i międzynarodowej.

    Jako najmłodszy z 13 dzieci, Chef Paul nauczył się, jak ważne jest używanie najświeższych składników podczas gotowania u boku matki. We wczesnych latach dwudziestych ciekawość życia i obyczaje kulturalne Chefa Pawła skłoniły go do opuszczenia rodzinnego Opelousasa w Los Angeles w poszukiwaniu kolejnych, największych smaków. Od indyjskiego rezerwatu aż do najlepszej, pięciogwiazdkowej restauracji, Chef Paul nauczył się kochać, doceniać i mieszać smaki jego młodszych lat z tymi z wielu innych kultur.

    Szef kuchni Paul chciał podzielić się swoją wielką miłością i pasją do jedzenia w Luizjanie. W lipcu 1979 roku on i jego nieżyjąca żona, K, otworzyli K-Paul's Louisiana Kitchen w historycznej dzielnicy francuskiej Nowego Orleanu. Nie mieli pojęcia, że ich skromna, 62-osobowa restauracja wkrótce stanie się międzynarodowym miejscem jadalni. Nocnymi liniami chętnych gości czekających godzinami na siedzenie, K-Paul przeszedł renowację w 1996 roku, aby podwoić liczbę miejsc siedzących. Wraz z rozwojem, goście byli szczególnie zadowoleni, gdy dowiedzieli się, że K-Paul zaczął brać rezerwacje na kolację. Podczas gdy szef kuchni Paul jest uznawany za pomoc w umieszczeniu kuchni Nowego Orleanu na mapie, "każdy, kto znajduje się na planecie", może również doświadczyć tego, co najlepsze, jakie ma do zaoferowania K-Paul.K-Paul's Catering Expedition .

    W wyniku niekończących się próśb o swoje przyprawowe sekrety, Chef Paul zaczął butelkować i sprzedawać własną linię ziół i przypraw, w tym słynną Blackened Redfish Magic ® . Szef kuchni Paul rozszerzył później linię produktów Magic Seasoning Blends ® o produkty zawierające sól i bez cukru, mięso sezonowane i wędzone (Andouille and Tasso), sos pieprzowy i linię sosu do gotowania / marynaty do użytku domowego, handlowego i instytucjonalnego. Obecnie Magic Seasoning Blends ®Chefa Prudhomme'a są dystrybuowane we wszystkich pięćdziesięciu stanach oraz w ponad 30 krajach na całym świecie, gdzie jego mieszanki są popularne wśród domowych kucharzy i profesjonalnych kucharzy.
    Jako jeden z najbardziej znanych amerykańskich szefów kuchni, Prudhomme często pojawiał się w głównych programach telewizyjnych w trzech głównych programach telewizyjnych. Występował gościnnie w NBC's Today Show , ABC's Good Morning America , CBS This Morning , 20/20 , Live with Regis i Kathie Lee , Late Night with David Letterman , NBC Nightly News z Tomem Brokawem , Larry King Live , Nightwatch z Charlie Rose , kanał zakupów QVC , CBS Early Show i Weekend Today Show . Latem 2002 roku pojawiła się opowieść o życiu szefa kuchni PaulaA & E biografia . Szef kuchni Prudhomme był tematem licznych artykułów, a także sam pisał wiele w tak znaczących krajowych magazynach jak Omni, Life, Time, Newsweek, Bon Appetit, Metropolitan Home, Travel and Leisure, Playboy, Food Arts i National Geographic Traveler . Wśród wielu jego nagród i wyróżnień, szef kuchni Paul otrzymał nagrodę "Restaurator Roku" w 1983 roku od Stowarzyszenia Restauracji Stanowej w Luizjanie. Szef kuchni Paul był pierwszym urodzonym w Ameryce szefem kuchni, który otrzymał pożądaną Merité Agricole Republiki Francuskiej i został uhonorowany w 1986 r. Tytułem "Culinarian of the Year", a także "Culinary Diplomat" - Chef and Child Foundation (1994) przez American Culinary Federation .



    Szef kuchni Paul wziął również udział w America's Promise, jednej z wiodących w kraju organizacji zajmujących się rozwojem młodzieży. Stowarzyszenie National Restaurant przyznało Chefowi Paulowi zarówno nagrodę College of Diplomates (1993), jak i Thad i Alice Eure Ambassador of Hospitality Award (2001). Został uhonorowany nagrodą Nation's Restaurant News "Fine Dining Legend Award" i wybrany na przewodniczącego Krajowego Miesiąca Edukacji w zakresie Bezpieczeństwa Żywności w 2001 roku. Niektóre z lokalnych nagród, które otrzymał od szefa kuchni, obejmowały nagrodę Louisiana Public Broadcasting Legend z 1994 roku, Nagroda (1999-2000) oraz nagroda Ella Brennan Saviour Faire od American Culinary Foundation - New Orleans Chapter. W maju 2003 r. Nation's Restaurant News wprowadziła go do MenuMasters Hall of Fame, a w 2006 r. Otrzymał nagrodę humanitarną Bon Appétit . W 2012 r. Chef Paul został wyróżniony wysokim mianem, który został uznany przez Culinary Institute of Ameryka.

    Obecność na arenie międzynarodowej, Chef Paul występował osobiście oraz prowadził wykłady i seminaria w całej Europie i Azji. Był oddany karmieniu amerykańskich żołnierzy w bazach na całym świecie, a także służył jako konsultant w amerykańskim zespole Amerykańskiej Federacji Kulinarnej podczas Międzynarodówki Kochkunst Ausstellung (IKA), popularnie zwanej "Kulinarną Olimpiadzie".

    Szef kuchni Paul gotował dla szefów państw, a także członków Kongresu USA. Praca charytatywna była droga sercu Chefa Pawła i wsparł wielu ważnych fundraiserów, którzy korzystają z organizacji charytatywnych, takich jak Posiłki na kółkach, Pieczęcie wielkanocne, Marsz Dimes, Big Brothers / Big Sisters i National Alzheimer's Association. Prudhomme był pierwszym szefem kuchni biorącym udział w serialu " Great Chef of America " Roberta Mondaviego i był jednym z 12 szefów kuchni wybranych z całego świata, którzy wzięli udział w obchodach 3000. rocznicy Jerozolimy, gdzie każdy szef kuchni przygotował koszerne danie do podania Święto Króla Dawida w marcu 1996 r

    . Autor bestselleru, Chef Paul, napisał dziewięć różnych książek kucharskich i wyprodukował sześć filmów kulinarnych, z których dwa były na szczycie listy Billboardwykresy przez pięćdziesiąt trzy kolejne tygodnie. Pięć serii kulinarnych Chef Paul's opiera się na jego książkach kucharskich, Fork In The Road, Fiery Foods, Kitchen Expedition, Louisiana Kitchen i Always Cooking i są obecnie emitowane w telewizji kablowej i / lub The Public Broadcasting System. Ostatnia książka kucharska Paula, Always Cooking , ukazała się wiosną 2007 roku.


    Jest tu pewna wskazówka.


  14. #594
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Coś innego nieplastikowego.
















    Tech. uzdolniony w podeszłym wieku 100 % wie co to.

    CDN....
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 22-03-2018 o 17:30

  15. #595
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Przepyszny ale drogi.Wołowina z własnego wołu zajefajna i te sosy.Szok dla kubków smakowych.



    CDN....

  16. #596
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    łapóweczka na Święteczka.



    Takie ma być na obiad dzisiaj bo według tradycji można sobie odstawić co nieco od paszczy.








    CDN....
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 25-03-2018 o 05:30

  17. #597
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    wariacja pyzowa czyli pyzy ziemniaczane topione w sosie pieczarkowym.


    CDN....

  18. #598
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    7.55 nowego czasu piękna pogoda , a ja usiadłem z wrażenia..................Dziadzia zaczął kłamać. .
    Idę coś upitrasić na śniadanko.Szybko , by zapomnieć o tych kłamstwach.Jak go dzisiaj przeczytałem to wymiękłem.To chyba arterioskleroza ................Mniejsza o to bo się nakręcam ale mnie zadziwił jak nigdy dotąd.Przemilczę to to................. .Byliśmy wczoraj na zakupach w Selgros. Kupiliśmy mięso surowe do pieczenia.Córcia stwierdziła ,że może czas na powrót do tradycji. Upiekę tradycyjnie po drobnym marynowaniu :

    1.łopatkę
    2.szynkę
    3.boczek
    4.schab
    5.pasztet (łopatka,królik,podgardle,kurczak,kaczka ,........................kawałek nietłustej wieprzowiny z wiejskiej świnki,wątróbka z indyka)
    6.kiełbasę własną (łopatka,policzki,wołowina,słonina)
    Bez żadnego peklowania itp.Marynata własna.Krótkie Święta ale spotkania właśnie w tym czasie w gronie rodzinnym są cudowne.Wielkanoc.

    szybko spierniczam bo w tamtym topiku aż wrze .
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 25-03-2018 o 07:19

  19. #599
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    . a nie mówiłem.Dziadunio już mnie cytuje w kulinariach.Bidny starszy człowiek zapętlił się i nie może rozwiązać..Ta postępująca groźna choroba w/w jest niepokojąca.Nie ma co się śmiać.Facet starszy bez krzty honoru odszedł stąd na zawsze by na białym koniku powrócić i jakieś brednie o NS -sie wypisywać.Protoplasta amerykański czy coś.Zaraz lazanie ze szpinakiem. Mrożonym ale ze szpinakiem.Ufffff.

  20. #600
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Trochę filozofii wdarło się w wątek ale i jej czasami potrzeba.Powiem krótko.
    Chef Paul jest tylko jeden.Jedyny niepowtarzalny :


    Chociaż według głupkowatej teorii zgryźliwego tetryka można i tak:
    ChefPaulNiktspecjalny no błędu nie ma.

Strona 30 z 130

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony