dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Polaris@@

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Węgorzewo
    Kod pocztowy
    11-600
    Posty
    1

    Wink "poprawka" mieszkania od dewelopera salon z aneksem - problem wentylacji

    Cześć , jestem " nowa" jak "nowe" jest moje mieszkanie w nowiusieńko postawionym bloku....i mam dużo pomysłów co do " nowości " mieszkania.

    Otóż chciała bym , ale nie wiem czy to w ogóle będzie możliwe zrobić salon z aneksem kuchennym. "Oryginalnie" kuchnia jest osobnym pomieszczeniem, ale czemu by nie uzyskać więcej przestrzeni "prywatnej" poprzez przeniesienie kuchni do salonu

    Myślę, że to nie był by problem gdyby nie wentylacja. Ściana na której chciałabym aneks po drugiej stronie ma łazienkę i KOMIN! I chciałabym wentylację ogarnąć właśnie tam. tzn "zrobić" otwory w kominie wywiew i nawiew od strony salonu oczywiście. Chcieć to nie znaczy móc.

    I moje pytanie brzmi czy w ogóle ta opcja jest możliwa. Majstry mówią, że jest możliwa a ja szukam potwierdzenia oraz wiedzy na ten temat, nie lubię gdy ktoś robi mi dziury w ścianie a ja nie wiem po co ;p

    Aha...mieszkam na parterze...Majstry mówią, że to super jeśli chodzi o wentylacje i jej przeróbki

    Pozdrawiam!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Możliwe jest tylko czy nie będzie to uciążliwe dla mieszkańców wyższych pięter twojego pionu.
    Jeśli to ma być tylko wentylacja to nie ma problemu ale jeśli dojdzie do tego wyciąg z okapu kuchennego to w łazience wyżej sąsiad będzie czuł co Ty dzisiaj gotujesz.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    A czy przypadkiem teraz każde mieszkanie nie ma własnych kominów, tak było jak jeszcze mieszkałem w bloku i tam każde mieszkanie miało niezależne szachty kominowe.

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Możliwe jest tylko czy nie będzie to uciążliwe dla mieszkańców wyższych pięter twojego pionu.
    Jeśli to ma być tylko wentylacja to nie ma problemu ale jeśli dojdzie do tego wyciąg z okapu kuchennego to w łazience wyżej sąsiad będzie czuł co Ty dzisiaj gotujesz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony