dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Czy słyszeliście o aferze z drzwiami antywłamaniowymi w Krakowie?
    Podobno obrobiono kilkadziesiąt mieszkań, w których były drzwi antywłamaniowe!!!!
    Jaki jest sens montować takie drzwi?????

    Tomek

  2. #2

    Domyślnie

    Będą chcieli to trzy psy przejdą, 3 metrowy płot przeskoczą, drzwi Ci wyrąbią albo zniszczą okna. To są profesjolaliści i jeśli się uprą to nic ich nie powstrzyma. Jedyne po co to wszystko robimy to wydłużenie im "czasu pracy" i możliwość dotarcia na miejsce patrolu (jeśli ktoś mam system alarmowy) o ile i Ci z nimi nie współpracują ...
    No cóż przykre, ale prawdziwe.
    Nam mieszkanie "obskoczyli" 2 razy, a za 3 razem nie mieli czasu wejść, bo był do sforsowania zamek szyfrowy...

  3. #3

    Domyślnie

    Podobno...
    Wiesz coś więcej?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Było o tym chyba we wczorajszej Wyborczej. Chodzi o drzwi izraelskiej firmy, z wszelkimi atestami, zamki zapadkowe, klucze nie do podrobienia. Około 90 mieszkań na osiedlu Żabiniec w Krakowie zostało wyposażone w w.w. drzwi. Nie ma śladu włamania, a rzeczy wyparowały. Ciekawa jestem czy firmy ubezpieczeniowe wypłacą odszkodowania

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Czy myślicie, że ktoś współpracował ze spółdzielnią, która montowała drzwi, czy też może jakość tych drzwi i zamków pozostawia wiele do życzenia?
    Ja zamierzam kupić drzwi Dierre, ale po tej aferze nie wiem czy jest sens?

    Tomek

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo często złodzieje dostają "cynk" od montażystów.
    Zdarza się w oknach, że po ich zamontowaniu w nocy zjawia się ekipa demontująca i wyciąga okna ze ściany.
    Znam też przypadek celowego przestawienia zaczepów - nie sprzęgały się z ramą -złodzieje weszlo w nocy.
    Widziałem również na wyłamanych drzwiach znaczki pisakiem gdzie należy wstawić łom do ich wyłamania.
    Ja osobiście mam mieszkanie na parterze, kraty w oknach, trzy zamki [bardzo nietypowe - kupione w USA],psa sąsiada, sąsiadkę a na każdy wyjazd jednak ktoś u nas mieszka.
    Sąsiada z przeciwka obrobili przez antywłamaniowe drzwi i psa rotweilera - w nocy jak spał, pies też spał.
    Uważam jednak, że drzwi antywłamaniowe to konieczność a do tych drzwi proponuję założyć dodatkowy nietypowy zamek ryglujący na boki i góra-dół [można kupić]i blokady antywyważeniowe.
    Ten włam w Krakowie był zorganizowany zarówno przez złodziei jak i tych od wstawianych drzwi. Jest to klęska - włamania.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Ja słyszałem o przypadku wywalenia kilkunastu pustaków w rogu budynku, jak nie mogli sforsować drzwi i okien. Ściana jednowarstwowa !!!

  8. #8

    Domyślnie

    W Krakowie z pewnoscią współdziałali: złodzieje, spóldzielnia/montażysci i (prawdopodobnie nieświadomie) producent.
    Klucz do każdych drzwi mozna dorobic, w ostatecznosci producent na podstawie numeru na kluczu lub wkładce. Dlatego najlepiej założyć wkładkę budowlaną, a po przeprowadzce zamienić ją na inną, kupioną anonimowo i od innego dostawcy niż drzwi, a wymienić własnorecznie.
    Dobrze jest też zamontowac dodatkowe drzwi zewnętrzne, zeby złodziej nie mógł zalepić dziurki od klucza w drzwiach antywłamaniowych poxipolem.
    Na zdeterminowanego profesjonalistę to wszystko nie pomoże, ale tych jest mało IHMO, a na większość to wystarczy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony