dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    U mnie w domu mam klimatyzator Split Gree 3,5kW (R32) i służy głównie do chłodzenia i tutaj sprawuje się znakomicie. Kiedyś próbowałem tym ogrzać dom ale nie byłem zadowolony z tego. Hałas , wyczuwalny ruch powietrza , zimne podłogi , zróżnicowane temperatury w domu , dodatkowo musiały być pootwierane wszystkie drzwi między pokojami aby choć trochę ciepła tam trafiło.

    Kanałówka by problem rozwiązała , ale dalej była by słyszalna a podłogi dalej zimne ..

    Jak dla mnie ciagle najbardziej komfortowe jest grzanie podłogowe , nie ważne czy kablami czy też wodną podłogówką.
    Jak dla mnie takie ogrzewanie nie ma żadnych wad , no może takie że nie można dać bardzo grubej deski na podlogę albo bardzo grubych dywanów

    Jak dla mnie ogrzewanie nadmuchowe świetnie się sprawdza tam gdzie szybko trzeba pomieszczenie nagrzać. Idealne na jakieś domki wakacyjne , pomieszczenia rzadko używane , sklepy i itd , ale do domu gdzie się ciągle mieszka i przebywa są dużo bardziej komfortowe rozwiązania.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 20-01-2019 o 10:11
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    U mnie w domu mam klimatyzator Split Gree 3,5kW (R32) i służy głównie do chłodzenia i tutaj sprawuje się znakomicie. Kiedyś próbowałem tym ogrzać dom ale nie byłem zadowolony z tego. Hałas , wyczuwalny ruch powietrza , zimne podłogi , zróżnicowane temperatury w domu , dodatkowo musiały być pootwierane wszystkie drzwi między pokojami aby choć trochę ciepła tam trafiło.

    Kanałówka by problem rozwiązała , ale dalej była by słyszalna a podłogi dalej zimne ..

    Jak dla mnie ciagle najbardziej komfortowe jest grzanie podłogowe , nie ważne czy kablami czy też wodną podłogówką.
    Jak dla mnie takie ogrzewanie nie ma żadnych wad , no może takie że nie można dać bardzo grubej deski na podlogę albo bardzo grubych dywanów

    Jak dla mnie ogrzewanie nadmuchowe świetnie się sprawdza tam gdzie szybko trzeba pomieszczenie nagrzać. Idealne na jakieś domki wakacyjne , pomieszczenia rzadko używane , sklepy i itd , ale do domu gdzie się ciągle mieszka i przebywa są dużo bardziej komfortowe rozwiązania.
    Podłogówka (wodna) ma wadę , trzeba się na nią zdecydować na etapie budowy domu. Późniejszy montaż jest nieopłacalny ze względu na kucie wylewek a w moim przypadku burzenie ścian działowych. 2 wada podłogówki (dla użytkującego dom) i jednocześnie zaleta dla wykonawcy to brak dbałości o ocieplenie podłogi bo i tak wiadomo że podłoga zimna nie będzie, a wysokie rachunki za ogrzewanie to nie zmartwienie wykonawcy. I zawsze można powiedzieć że komfort cieplny kosztuje.
    Ja nie mam podłogówki w domu i po 15 latach nie opłaca mi się ją montować, nie mam zimnych podłóg nie ma dyskomfortu nawet w mrozy.
    Klimatyzator chcę zamontować w salonie pod oknem nadmuch będzie około 40 cm od podłogi więc nie będzie to uciążliwe. Na poddaszu zostają konwektory w łazience podłogówka i drabinki, W kuchni założę kable w wykutych bruzdach aby trochę zakumulować ciepło w II taryfie i w gabinecie przymierzam się do foli grzewczych pod panele, ma to co do zasady działać w II taryfie i kiedy drzwi do salonu będą zamknięte. Dodatkowo w salonie będzie grzejnik 1 kw zamiast obecnego 2kw jako uzupełniający do klimatyzatora.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Podłogówka (wodna) ma wadę , trzeba się na nią zdecydować na etapie budowy domu. Późniejszy montaż jest nieopłacalny ze względu na kucie wylewek a w moim przypadku burzenie ścian działowych. 2 wada podłogówki (dla użytkującego dom) i jednocześnie zaleta dla wykonawcy to brak dbałości o ocieplenie podłogi bo i tak wiadomo że podłoga zimna nie będzie, a wysokie rachunki za ogrzewanie to nie zmartwienie wykonawcy. I zawsze można powiedzieć że komfort cieplny kosztuje.
    Ja nie mam podłogówki w domu i po 15 latach nie opłaca mi się ją montować, nie mam zimnych podłóg nie ma dyskomfortu nawet w mrozy.
    Klimatyzator chcę zamontować w salonie pod oknem nadmuch będzie około 40 cm od podłogi więc nie będzie to uciążliwe. Na poddaszu zostają konwektory w łazience podłogówka i drabinki, W kuchni założę kable w wykutych bruzdach aby trochę zakumulować ciepło w II taryfie i w gabinecie przymierzam się do foli grzewczych pod panele, ma to co do zasady działać w II taryfie i kiedy drzwi do salonu będą zamknięte. Dodatkowo w salonie będzie grzejnik 1 kw zamiast obecnego 2kw jako uzupełniający do klimatyzatora.
    Mieszkałem wiele lat w bloku gdzie były tylko grzejniki. Później kupiłem mieszkanie w nowym bloku gdzie też były grzejniki. Później już miałem tylko podłogówkę i jak dla mnie komfort przy podłogówce jest o wiele wyższy niż przy grzejnikach , tak samo jak "odczuwanie" temperatury.
    Pamiętam u rodziców "walczyło" się z zimną podłogą dając wykładziny dywanowe lub dywany.

    Ale oczywiste jest że montaż podłogówki w istniejącym domu jest nieopłacalny , bo koszty za wysokie i w takim przypadku sądzę że pompa powietrzna można się sprawdzić bo będzie tańsza w użytkowaniu niż zwykłe grzejniki elektryczne.

    Ja w nowym domu chciałem dać pompę powietrzną kanałową (bo taniej) ale stwierdziłem że to nie dla mnie ...

    Koszty są ważne , ale jak dla mnie nie najważniejsze .
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    @kaszpir007
    Zerkam na Twój dom, bardzo piękny i w moim stylu a łazienki zajebiste, już sobie zapisałem zdjęcia . Przydadzą się przy remoncie. Mam pytanie o klimę jak z głośnością pracy na poszczególnych biegach? Do czego można porównać poziom hałasu?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    @kaszpir007 Masz rację podłogówki są super. Mam pytanie niedyskretne, choć pewno już gdzieś napisałeś ale jakie masz roczne całkowite zużycie prądu? Ja miałem 8-9 tys KWh. Obecnie po montażu PC cuw liczę na 6-7 tys kwh. Kosztowo wychodziło 250-380 zł siedmiomiesięczne. Liczę, że zjadę do 300 zł

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    @kaszpir007
    Zerkam na Twój dom, bardzo piękny i w moim stylu a łazienki zajebiste, już sobie zapisałem zdjęcia . Przydadzą się przy remoncie. Mam pytanie o klimę jak z głośnością pracy na poszczególnych biegach? Do czego można porównać poziom hałasu?
    Dzięki.

    Co do klimy to zbyt dużo biegów nie ma , bo to jest model ekonomiczny . Najciszej jest na pierwszym biegu. Normalnie jak używałem to ustawiałem auto i najpierw było bardzo głośno a później po dłuższym czasie obroty spadały i hałas też był niski.
    Ale nawet na najniższym biegu słyszałem działającą klimę w sypialni położonej na samym końcu domu.

    Tam gdzie mieszkam jest super cicho a ja mam "czułe ucho" i nawet wkurza mnie latający po pokoju komar
    Dlatego nawet w oddalonej na samym końcu domu kotłowni zmieniłem bieg pompy z 3 na 2 bo słyszałem działającą pompę obiegową.

    Co do hałasu to ciężko mi porównać do innych urządzeń , ale sądzę że coś pomiędzy działającą lodówką a zmywarką , ale to też mocno subiektywna ocena.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Podłogówka (wodna) ma wadę , trzeba się na nią zdecydować na etapie budowy domu. Późniejszy montaż jest nieopłacalny ze względu na kucie wylewek a w moim przypadku burzenie ścian działowych. 2 wada podłogówki (dla użytkującego dom) i jednocześnie zaleta dla wykonawcy to brak dbałości o ocieplenie podłogi bo i tak wiadomo że podłoga zimna nie będzie, a wysokie rachunki za ogrzewanie to nie zmartwienie wykonawcy. I zawsze można powiedzieć że komfort cieplny kosztuje.
    .
    Dziwaczny argument.
    Jaki brak dbalosci ?
    Masz w projekcie 15-20cm ocieplenia podlogi w 3 warstwach (tak, aby w srodkowej ukryć instalacje), to trzeba wręcz postarać się, by zrobić to źle.
    I nikt nie odwali fuchy z zalozeniem "będzie miał podłogówkę, to i tak będzie miał ciepło"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dziwaczny argument.
    Jaki brak dbalosci ?
    Masz w projekcie 15-20cm ocieplenia podlogi w 3 warstwach (tak, aby w srodkowej ukryć instalacje), to trzeba wręcz postarać się, by zrobić to źle.
    I nikt nie odwali fuchy z zalozeniem "będzie miał podłogówkę, to i tak będzie miał ciepło"
    Miło że wierzysz w ludzką uczciwość. Ja mam niestety inne doświadczenia i obserwacje. Większość forumowiczów chwali się że mają w poddaszu 30cm wełny lub więcej. Ale jak ich zapytam czy byli obecni przy kładzeniu ocieplenia i widzieli jak wełna była zakrywana g/k to już nie sa tacy pewni. Jedno jest pewne że wełna ociepla dach ale czy ten zapłacony czy czyjś inny to już nie jest pewne. To co jest w projekcie jest przez niektórych budowlanców traktowane jako fanberia i oni wiedz lepiej a jak można pare stów urwać i opchnąc kilka belek wełny czy styropianu to czemu nie skozrystac i mniej pracy.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to co - wykonawca nie da styropianu, zasypie piaskiem ?
    Prosze cie...
    Wystarczy umowic sie na odbior przej kazdej z warstw

    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 20-01-2019 o 12:06
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Dokładnie. Ja kazałem zrywać płyty kładzione pod moją nieobecność bo panowie zrobili mi niespodziankę i szybko się uwinęli i zmieścił sie jeszcze samochód wełny. Stąd wiem co piszę.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony