dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Chcę przerobić kominek na piec węglowy.

    Blisko Krakowa mieszkam, ale tu jeszcze debilny zakaz palenia węglem nie dotarł. Z inwestycji mam: komin Leiera i portal niebanalnej urody. Reszta, to wkład scheise "Kratki" sprzedany bez gwarancji, przez firmę tfu za przeproszeniem "Kominki z Krakowa" obudowany jakimś g-k badziewiem pochłaniającym ciepło. Tył komina znajduje się w przedpokoju, przód z portalem w salonie. Co na to znawcy?
    Czy wystarczy wywalić scheise "Kratki" na złom razem z g-k, obudować wnętrze szamotem i na to kafle położyć jak w normalnym piecu kaflowym? Może przy okazji jakiś przedstawiciel scheise "Kratki" mi po wie, co się stanie, jeśli do tego scheise obok starych desek włożę trochę węgla?
    Ogród - moja miłość

  2. #2

    Domyślnie

    Czy ten temat już kiedyś się nie pojawił?

  3. #3
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Kafli się nie kładzie na obudowę, tylko nimi obudowuje...
    Darek B

  4. #4

    Domyślnie

    Znawcą nie jestem ale myślę, że podobnie jak ja masz dość palenia w kiepskim wkładzie! Po pierwsze nie należało kupować g.... wkładu, nie ma dobrych i tanich rozwiązań.
    Gdybym nie zdecydował się na to co mnie grzeje na pewno miałbym piec kaflowy z większymi drzwiczkami by móc palić drewnem.
    Miej cierpliwość i przeczytaj "Taki sobie piecyk ceramiczny" zmienisz zdanie o kominkowym ogrzewaniu, tak jak się stało ze mną lub zleć zdunowi
    zbudowanie prawdziwego pieca kaflowego. scheise "Kratki" spróbuj sprzedać za parę zł, ja ze swoim tak zrobiłem.
    Tylko piec + dobre jakościowo kafle to wydatek być może 10tys i więcej zł. Nie kombinuj z węglem bo kto wie co będzie za rok.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Nie martwcie się zakazu palenia węglem nie będzie. Rząd będzie zachęcał do palenia węglem, bo w końcu polski,a dym i czad ,jak wykażą badania, będzie wręcz wskazany dla zdrowia i rozwoju przyszłych pokoleń.
    A do węgla to wkład powinien mieć grubsze ścianki niż te w tanich wkładach kominkowych.
    Zamiast wywalać kilkanaście tysięcy zł na budowę pieca z solidnym wkładem lepiej kup pompę ciepła, a spalanie węgla zostaw fachowcom, czyli elektrowniom.

  6. #6

    Domyślnie

    Masz rację Janusz. Swoje perypetie z kominkiem opisywałam swego czasu na Forum .Mądry Polak po szkodzie a dom niestety już po remoncie. Odnośnie uwag Przedmówcy - z kominka na drewno też czad może powstać , ale istnieją skuteczne sposoby ostrzegawcze. Tak samo są chyba jakieś rozwiązania naukowe, których wdrożenie skutecznie przyczyni się do zminimalizowania negatywnych skutków palenia węglem.. Ale najłatwiej - zakazać.
    Ogród - moja miłość

  7. #7
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Rząd będzie zachęcał do palenia węglem, bo w końcu polski,a dym i czad ,jak wykażą badania, będzie wręcz wskazany dla zdrowia i rozwoju przyszłych pokoleń.
    .
    Cud na Wisłą Panie CUD !
    Czad wskazany dla zdrowia...... i rozwoju przyszłych pokoleń ?
    Darek B

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Cud na Wisłą Panie CUD !
    Czad wskazany dla zdrowia...... i rozwoju przyszłych pokoleń ?
    Dla pokolenia po Czarnobylu czad to zabójstwo, dla tych sprzed co najwyżej coś w gardle podrażni
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony