dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 10
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 199
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    perry_84

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Ogrodniki
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    No a ja zapytam z innej beczki. Jak już rozmawiamy o pianach. To która jest lepsza pianka Icynene LD-C-50 czy Demilec sealection 500. Lambda prawie taka sama, ale ta nasiąkliwość wody jakaś taka duża w demilecu i to mi trochę nie odpowiada. Aczkolwiek Demilec daje gwarancję dożywotnią, a Icynene na 25 lat. Nie mogę się zdecydować. Którą wybrać???

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Baka890

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    148

    Domyślnie

    Dzis dostalem namiar na fachowca z polecenia. na moje pytaniena jakich pianach pracuja odpowiedzial "latami pracowalismy na pianach quadfoam ale potem w tej firmie pojawily sie jakies zawirowania kadrowe i przenieslismy sie na polskie pcc i polychem i przy nich zostalismy.gdyby w firmie od quadfoam nie zaczely sie problemy to nadal pracowalibysmy na tej piance bo balibysmy sie polskich.ale sprobowalismy i juz zostalismy" ja mysle ze zostane przy pcc.

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baka890 Zobacz post
    Dzis dostalem namiar na fachowca z polecenia. na moje pytaniena jakich pianach pracuja odpowiedzial "latami pracowalismy na pianach quadfoam ale potem w tej firmie pojawily sie jakies zawirowania kadrowe i przenieslismy sie na polskie pcc i polychem i przy nich zostalismy.gdyby w firmie od quadfoam nie zaczely sie problemy to nadal pracowalibysmy na tej piance bo balibysmy sie polskich.ale sprobowalismy i juz zostalismy" ja mysle ze zostane przy pcc.
    Z tymi wieloma "latami pracy" na Quadzie to trochę przesady. Została, o ile się nie mylę wprowadzona na rynek w 2013/14. Co do zawirowań to raczej były w strukturach dystrybucyjnych Demilec'a. A co do jakości i różnic między polskimi piankami (zwłaszcza jedną) a importowanymi zza oceanu już się wypowiadałem. W miarę "uciekania" rynku, nie takie rzeczy będą opowiadane przez importerów.

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Myślę o pianie do ocieplenia poddasza, ale boję się, że w po paru latach (może 5,10,15) materiał straci swe właściwości. O tym mało kto pisze. Wszyscy myślą o lambdzie, kosztach, rodzaju piany itd itp.

    Bardzo chętnie przestudiowałbym jakieś rzetelne i niezależne badania na temat starzenia się tego produktu. Handlowies/sprzedawca powie nam, że wszystko jest ok, super, cacy. Za 10-15 lat jego firma może zwinąć się 3 razy a inwestor obudzi się z potrzebą naprawy izolacji dachu za XX tyś zł.

    Jak sprawa się ma co do trwałości piany? Są jakieś badania? Czy tylko zapewnienia producentów i 'gwarancje' oraz wiara inwestora, że będzie ok?

  5. #65

    Domyślnie

    O ile wiem to lambda piany podawana jest z uwzględnieniem 25 letniego okresu starzenia.

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    O ile wiem to lambda piany podawana jest z uwzględnieniem 25 letniego okresu starzenia.
    Czy poparte jest to jakimiś badaniami, testami, eksperymentami? Za 10 lat firma może już nie istnieć lub działać pod 3 nazwą.

    Chciałbym poczytać jakieś fachowe badania piany. Wujek google znajduje głównie marketingowy bełkot. W tym spamie sprzedawców można gdzieniegdzie przeczytać o żywotności piany 25-50+lat.
    Ostatnio edytowane przez Antymateria ; 03-04-2016 o 15:11

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Parametry i atesty dawno zostały sprawdzone. Kilka postów wstecz przytoczyłem ci porównanie parametrów twojej wybitnej piany i polskiego odpowiednika to napisałeś, że można je do kosza wyrzucić. A teraz nagle są ważne? Opinie wykonawców natryskujących różne piany są jednoznaczne: nie ma różnicy. Nie wiem co jeszcze trzeba napisać, żebyś zrozumiał, że 2013 rok już dawno minął próbka piany to jest ostatni element tej układanki.
    Atesty a nie deklaracje zgodności ... czytaj ze zrozumieniem bo widzę, że tylko atak Ci w głowie, jakie to polskie
    Mówisz, że wykonawcy nie widzą różnicy w pianach ? Zrób sobie izolację z taką firmą i na pewno będziesz szczęśliwy...
    Świat się nie zmienił przez 2 lata a Ty wciąż się tego czepiasz jakby to było inne stulecie, chłopie zluzuj trochę bo Ci żyłka pęknie
    Będziesz miał na dachu wycięte idealne próbki piany czy ciągłą izolację ?

  8. #68

    Domyślnie

    A ty Marianku za to widziałeś polskie piany natryśnięte na dach czy widziałeś próbkę od firmy, która musiała Cie przekonać, żebyś zapłacił 50% więcej za to samo? Gwarantuję Ci, że zamieszczę tu próbkę piany zrobioną na moim dachu!!

    Marianku żyj dalej w średniowieczu, ja nie mam zamiaru cie do niczego przekonywać. Apropo atestów, ITB daje deklarację zgodności czy może jest to niezależna instytucja, której zadaniem jest obiektywne badanie różnych materiałów? Nie odpowiadaj bo odpowiedź jest znana. Rozumiem, że ITB nic dla Ciebie nie znaczy bo jest w Polsce a dla ciebie liczą się tylko amerykańskie atesty

  9. #69

    Domyślnie

    Nie musisz mnie przekonywać bo ja już mam izolację na dachu a Ty nie, bo wolisz się napinać w sieci zamiast trzymać konkretów i choć spróbować się lekko dokształcić w temacie
    Rób tą polską pianę, na co czekasz ?

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariano 59 Zobacz post
    Rób tą polską pianę, na co czekasz ?
    Jestem na etapie instalacji wewnętrznych, potem tynki, potem układanie podłogówki, wylewka i 1-2 miesiące czekania aż wszystko podeschnie i wilgoci będzie w domu mniej. Zapewniam Cie, że do końca lipca polska piana znajdzie się na moim dachu. Widzisz, ja na nic nie czekam tylko poświęcam czas na analizę, rozmowy z wykonawcami, użytkownikami różnych pianek, żeby jak to napisałeś troszeczkę się dokształcić w tym temacie. I jak narazie wszystko wskazuje na to, że zachodnie dużo droższe piany nie mają przewagi nad polskimi poza oczywiście ceną

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariano 59 Zobacz post
    Atesty a nie deklaracje zgodności ... czytaj ze zrozumieniem bo widzę, że tylko atak Ci w głowie, jakie to polskie
    Mówisz, że wykonawcy nie widzą różnicy w pianach ? Zrób sobie izolację z taką firmą i na pewno będziesz szczęśliwy...
    Świat się nie zmienił przez 2 lata a Ty wciąż się tego czepiasz jakby to było inne stulecie, chłopie zluzuj trochę bo Ci żyłka pęknie
    Będziesz miał na dachu wycięte idealne próbki piany czy ciągłą izolację ?
    Pozwolę sobie jednak się wtrącić a może trochę rozjaśnię. Oczywiście tym, którzy są na to otwarci...
    W dniu 1 listopada 2014 r. kiedy zakończył się przejściowy okres tzw. koegzystencji, jedynie obowiązkową do stosowania pianek natryskowych specyfikacją techniczną stała się zharmonizowana norma PN-EN 14315-1, a jedynym dopuszczalnym oznakowaniem jest etykieta zawierająca znak CE wraz z zestaw deklarowanych (zgodnie z powyższą normą) właściwości pianki. Jedynie badania przeprowadzone przez notyfikowane instytucje badawczo-certyfikujące (np. ITB Polska) stanowią podstawę do wystawienia Deklaracji Właściwości Użytkowych,a na opakowaniach znajdują się właściwe etykiety zawierające m. in. oznakowanie CE.
    W deklaracjach tych producenci systemów: zarówno dla pian otwarto-komórkowych, jak i zamknięto-komórkowych podają właściwości – bazujące na postanowieniach ww. normy – które pozwalają stwierdzić, że dla prawidłowo zaaplikowanej i użytkowanej pianki (zgodnie z Kartą Techniczną oraz Instrukcją Stosowania) jej parametry zachowują następujące trwałe wartości:
    - reakcja na ogień
    - wytrzymałość na ściskanie pianki
    - deklarowana wartość współczynnika przewodzenia ciepła uwzględnia efekt starzenia w czasie 25 lat.
    - parametry sorbcji wody
    W związku z powyższym uznaje się, że podstawowe parametry pianek spełniających i poddanych obecnej procedurze certyfikacji nie ulegną pogorszeniu szybciej niż po 25 latach jej prawidłowego użytkowania. Wynika z tego, że stosowanie pian natryskowych zbadanych i oznakowanych zgodnie z PN-EN 14315-1 pozwala na pewniejsze – bo oparte na konkretnej, zharmonizowanej (UE) specyfikacji technicznej– przedstawianie potencjalnym inwestorom praktycznych cech izolacji wykonanych z takich pianek PUR.
    Mając powyższe na uwadze, możecie i powinniście żądać od firm aplikujących pianki:
    - przedstawienia Ci Deklaracji Właściwości Użytkowych odnoszącej się do normy PN-EN 14315-1 dla pianki, którą chcesz kupić i zastosować w swoim domu, jak i na terenie całej Unii Europejskiej
    - mimo formalnej ważności Aprobat Technicznych wydanych dla niektórych pianek natryskowych nie mogą one stanowić specyfikacji technicznej wyrobu w świetle zakończenia okresu ich koegzystencji z normą PN EN 14315-1 – roczny okres przejściowy minął właśnie 1. listopada 2014 r.
    - skutkiem powyższego jest to, że firmy natryskowe wykonujące aplikacje muszą wypełniać i przekazywać inwestorowi Deklaracją Aplikatora zgodną z drugą częścią normy, czyli z PN-EN 14315-2:2013. (to m.in. jeden z symptomów czy macie do czynienia z firmą świadomą aktualnej sytuacji prawnej a nie amatorami).
    Porównując tak deklarowane parametry pianek można dojść (o ile nie zakładamy sobie filtra na informacje) do wniosków, że obecnie oferowane polskie systemy , w znacznej części nie ustępują a niektóre, pod wieloma względami, przewyższają, dominujące do tej pory importowane pianki. Z czego raczej, raczej należy się cieszyć niż, bezpodstawnie, podważać. Jeżeli mamy na półce polskie produkty, niegorsze i zaraz tańsze, to sięgajmy po nie.
    Pozdrawiam,
    SM
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 05-04-2016 o 06:32

  12. #72

    Domyślnie

    Drogi mat3006, te informacje są mi bardzo dobrze znane, co nie zmienia faktu, że nowe zharmonizowane normy dają pole do popisu producentom, którzy ITB nie posiadały lub parametry w nich zawarte są z lekka odmienne od tych w deklaracjach .
    Bo czy nie zadeklarować sobie lepszych parametrów aby czymś się wyróżnić...przecież można
    Nie atakuję polskich pian bo wciąż taka polska piana będzie lepsza niż jakakolwiek wełna .

  13. #73
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Trivet

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraśnik
    Kod pocztowy
    23-200
    Posty
    20

    Domyślnie

    Studiując temat piany można zgłupieć :/ to tak na początek. Z różnych wątków można wywnioskować, że zagraniczne najlepsze to:
    Quadfoam, Icynene LD-C-50 czy Demilec sealection 500 czy wg. norm o których piszecie występują w nich jakieś różnice?

    Wszyscy zwracają uwagę na:
    a) nasiąkliwość wody - im mniej tym lepiej
    b) Współczynnik oporu dyfuzyjnego pary wodnej
    c) Klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień

    Kolega MD. przytoczył już normy dla pian:

    "1. Krótkotrwała nasiąkliwość wodą przy częściowym zanurzeniu wg normy PN-EN 14315-1
    a) Quadfoam: brak danych
    b) Prodex: 0,85 kg/m2

    2. Współczynnik oporu dyfuzyjnego pary wodnej wg normy PN-EN 14315-1
    a) Quadfoam: 3,5
    b) Prodex: 3

    3. Klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień
    a) Quadfoam: Bs1d0 (norma PN-EN 13501-1+A1:2010), E (PN-EN 14315-1)
    b) Prodex:Bs1d0 (norma PN-EN 13501-1+A1:2010), E (PN-EN 14315-1)"

    Jak te parametry wypadają w pozostałych polskich pianach?
    Polychem PUREX NG-0808NF-B2

    Czy ewentualnie o którymś istotnym polskim producencie zapomniałem?
    Jak można by je ułożyć chronologiczne wq parametrów od najwyższej, może to ułatwi wybór.

    Na koniec pytanie czy najpierw kłaść pianę czy tynki? Jak chronologiczne powinno wyglądać wykończenie poddasza? Jeden z wykonawców powiedział, że lepiej, że tynków nie ma bo pianą się brudzi, ale z drugiej strony tynki schną wydzielając dużo wilgoci?

    Pozdrawiam,
    Damian

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariano 59 Zobacz post
    Drogi mat3006, te informacje są mi bardzo dobrze znane, co nie zmienia faktu, że nowe zharmonizowane normy dają pole do popisu producentom, którzy ITB nie posiadały lub parametry w nich zawarte są z lekka odmienne od tych w deklaracjach .
    Bo czy nie zadeklarować sobie lepszych parametrów aby czymś się wyróżnić...przecież można
    Nie atakuję polskich pian bo wciąż taka polska piana będzie lepsza niż jakakolwiek wełna .
    Zauważam istotną niewiedzę i mam nadzieję, że jest to wyłącznie niewiedza a nie tendencja.
    Parametry zawarte w DWU (Deklaracja Właściwości Użytkowych) są wynikiem badań przeprowadzonych (w przypadku SYSTEMU 3 w dziedzinie pianek natryskowych PU jest to wyłącznie ITB) przez notyfikowane laboratoria zewnętrzne. Nie wiem czy wymaga to dalszego tłumaczenia. To nie są parametry które Prezes z Dyrektorem przy flaszce ustalili. Wykrycie i wykazanie świadomego łamania tej zasady grożą wysokimi karami dla laboratoriów i instytucji włącznie z możliwością wykreślenia z listy.
    Nie wiem z czego wynika opór Kolegi z przyjmowaniem tych informacji. Czyżby bolało, że Polacy doganiają importowaną konkurencję? Doganiają i przeganiają Ja się cieszę, tym bardziej, że ceny które z tego wynikają stwarzają dostępność dla prawie każdego inwestora.
    Co do pytania Kolegi Trivet'a. Na rynku dostępna jest jeszcze, z tych posiadających DWU, Purrinova. Jest jeszcze kilka inicjatyw ale nie miałem w ręce ich DWU a o "garażowcach" nie będę pisał.
    Co do pytania: kiedy? Zawsze zalecam aby prace "mokre" zostały zakończone a budynek osuszony. Przerwa 4-6 tygodni na osuszenie. Potem ETICS a izolację piankową należy wykonywać bezpośrednio, lub raczej symultanicznie z zabudową poddasza płytami g/k.
    Zaproś na oględziny, dobrą ,świadomą zasad dobrej izolacji firmę jak najwcześniej (SSO). Im wcześniej zostaną określone ewentualne błędy które wymagają korekt lub innych rozwiązań tym lepiej.

    Pozdrawiam,
    SM
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 05-04-2016 o 11:07

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Zauważam istotną niewiedzę i mam nadzieję, że jest to wyłącznie niewiedza a nie tendencja.
    Parametry zawarte w DWU (Deklaracja Właściwości Użytkowych) są wynikiem badań przeprowadzonych (w przypadku SYSTEMU 3 w dziedzinie pianek natryskowych PU jest to wyłącznie ITB) przez notyfikowane laboratoria zewnętrzne. Nie wiem czy wymaga to dalszego tłumaczenia. To nie są parametry które Prezes z Dyrektorem przy flaszce ustalili. Wykrycie i wykazanie świadomego łamania tej zasady grożą wysokimi karami dla laboratoriów i instytucji włącznie z możliwością wykreślenia z listy.
    Nie wiem z czego wynika opór Kolegi z przyjmowaniem tych informacji. Czyżby bolało, że Polacy doganiają importowaną konkurencję? Doganiają i przeganiają Ja się cieszę, tym bardziej, że ceny które z tego wynikają stwarzają dostępność dla prawie każdego inwestora.
    Co do pytania Kolegi Trivet'a. Na rynku dostępna jest jeszcze, z tych posiadających DWU, Purrinova. Jest jeszcze kilka inicjatyw ale nie miałem w ręce ich DWU a o "garażowcach" nie będę pisał.
    Pozdrawiam,
    SM
    Hm ciekawe stwierdzenia...jednak całkowicie nieprawdziwe.
    Kolega chce błyszczeć wiedzą ale nie do końca jest zorientowany.
    Przykład :
    - piana Lapolla FoamLok500, deklarowana przenikalność cieplna na poziomie 0,034 - pokaż mi do tego atest ITB albo ekwiwalentny
    - piana Lallafom SealGuard, deklarowana przenikalność cieplna 0,037-0,038
    - piana Purinova ( a nie Purrinova ) - deklarowana przenikalność cieplna 0,034 ( przy gęstości 18kg bardziej prawdopodobne, ale klasa palności F )
    Jak widzisz firmy, które miały się czym pochwalić posiadają ITB lub inne zewnętrzne atesty/certyfikaty.
    Niektórzy korzystają z centrów badawczych w Czechach lub Rosji..ciekawe dlaczego
    Nie wiem czy wiesz, ale wg nowych norm na każdej budowie powinno się wyciąć próbkę i ją przebadać a deklaracja powinna zostać przedłożona dla klienta na podstawie tej próbki a nie badań laboratoryjnych ( a tym bardziej deklaracji ).
    Stąd też bardziej prawdopodobne są dla mnie wartości przykładowe 0,038 niż 0,034 bo taki wynik jest możliwy do osiągnięcia na budowie.

    Kolego Trivet, jeśli wykonawca izolacji odradza Ci natrysk po tynkach z uwagi na możliwość ich zapaskudzenia to możesz sobie ich odpuścić.
    Porządna firma niezależnie od stanu budowy przyjeżdża i mierzy wilgotność więźby przed natryskiem a tynki ( tak jak u mnie) zabezpiecza.
    Ja miałem robiony natrysk 3-4 tygodnie po tynkach , pomiar wilgotności pokazał wartość 15%...

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Trivet

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraśnik
    Kod pocztowy
    23-200
    Posty
    20

    Domyślnie

    mat3006 kolego budynek jest już wybudowany, a poddasze robię użytkowe, elewacja również jest już położona. Tynki położę pierwsze, choć nie którzy z wykonawców twierdzą, że nie ma to znaczenia.

    Napisz jak wg Ciebie powinna wyglądać hierarchia pianek polskich producentów.

    Odwiedziło mnie już ze 4 ekipy, a z 8 rozmawiałem, ale szczerze większość z nich np. nie poleca foli paroprzepuszczalnej twierdząc, że pianka oddycha co przeczy stwierdzeniom na tym forum. Są to też ekipy, które ocieplenie takie wykonują od roku co wg. mnie jest to czas bardzo mały, aby nauczyć się dobrze to robić.

    Mariano 59 tak też uczyniłem po dzisiejszym ich telefonie. Niestety wysyp wykonawców jest ogromny i znalezienie konkretnego to ciężka sprawa.
    Wiem jaką Ty wybrałeś piankę, ale czekam na jedynego wykonawcę, który tą pianą robi i zobaczę co poleci. Z rozmowy wynika, że rzetelny doświadczenie zdobywane na początku w usa, ale jedno małe "ale". Twierdzi, że piana na tyle oddycha, że paroizolacja jest niepotrzebna. Duży nacisk kładzie na to, że wykonanie jest bardzo ważne.


    A co sądzicie o piance Bayer Covestro to chyba nowa ich nazwa.

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariano 59 Zobacz post
    Hm ciekawe stwierdzenia...jednak całkowicie nieprawdziwe.
    Kolega chce błyszczeć wiedzą ale nie do końca jest zorientowany.
    Przykład :
    - piana Lapolla FoamLok500, deklarowana przenikalność cieplna na poziomie 0,034 - pokaż mi do tego atest ITB albo ekwiwalentny
    - piana Lallafom SealGuard, deklarowana przenikalność cieplna 0,037-0,038
    - piana Purinova ( a nie Purrinova ) - deklarowana przenikalność cieplna 0,034 ( przy gęstości 18kg bardziej prawdopodobne, ale klasa palności F )
    Jak widzisz firmy, które miały się czym pochwalić posiadają ITB lub inne zewnętrzne atesty/certyfikaty.
    Niektórzy korzystają z centrów badawczych w Czechach lub Rosji..ciekawe dlaczego
    Nie wiem czy wiesz, ale wg nowych norm na każdej budowie powinno się wyciąć próbkę i ją przebadać a deklaracja powinna zostać przedłożona dla klienta na podstawie tej próbki a nie badań laboratoryjnych ( a tym bardziej deklaracji ).
    Stąd też bardziej prawdopodobne są dla mnie wartości przykładowe 0,038 niż 0,034 bo taki wynik jest możliwy do osiągnięcia na budowie.

    Kolego Trivet, jeśli wykonawca izolacji odradza Ci natrysk po tynkach z uwagi na możliwość ich zapaskudzenia to możesz sobie ich odpuścić.
    Porządna firma niezależnie od stanu budowy przyjeżdża i mierzy wilgotność więźby przed natryskiem a tynki ( tak jak u mnie) zabezpiecza.
    Ja miałem robiony natrysk 3-4 tygodnie po tynkach , pomiar wilgotności pokazał wartość 15%...
    Hm... Starałem się pisać w sposób przystępny i zrozumiały. To nie jest trudne. Nie wiem co za wartości i z jakich papierków Kolega podaje lae widać, że nie są to DWU w rozumieniu normy. Powszechnie z nimi są mylone Karty Charakterystyki Produktu, gdzie producenci mogą (choć nie powinni) wypisywać różne dziwne rzeczy. Wystarczy się przyjrzeć co macie w ręce i czy jest to DWU w rozumieniu normy. Każdy inny papier jest, potencjalną próbą manipulacji.
    Proszę o zrozumienie prostego faktu. Po to jest ta norma i DWU żeby doprowadzić m.in. do uporządkowania sytuacji której ofiarą jesteś Ty. Co do wyników lambdy... Nie ma cudów. Pianka OK będzie miała lambdę starzeniową (25 lat) na poziomie 0,37-,039, no chyba, że jest dodatkowo niezłym "pijakiem". Wtedy wyląduje dużo wyżej.
    Pozdrawiam,
    SM
    A o co chodzi: "Kolega chce błyszczeć wiedzą ale nie do końca jest zorientowany" ? Proszę mi to wykazać. Bo argumenty, że jakieś firmy coś tam twierdzą itp itd to można włożyć w buty. Z Twoich wypowiedzi raczej wynika tendencyjność bez oparcia w wiedzy.

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Hm... Starałem się pisać w sposób przystępny i zrozumiały. To nie jest trudne. Nie wiem co za wartości i z jakich papierków Kolega podaje lae widać, że nie są to DWU w rozumieniu normy. Powszechnie z nimi są mylone Karty Charakterystyki Produktu, gdzie producenci mogą (choć nie powinni) wypisywać różne dziwne rzeczy. Wystarczy się przyjrzeć co macie w ręce i czy jest to DWU w rozumieniu normy. Każdy inny papier jest, potencjalną próbą manipulacji.
    Proszę o zrozumienie prostego faktu. Po to jest ta norma i DWU żeby doprowadzić m.in. do uporządkowania sytuacji której ofiarą jesteś Ty. Co do wyników lambdy... Nie ma cudów. Pianka OK będzie miała lambdę starzeniową (25 lat) na poziomie 0,37-,039, no chyba, że jest dodatkowo niezłym "pijakiem". Wtedy wyląduje dużo wyżej.
    Pozdrawiam,
    SM
    A o co chodzi: "Kolega chce błyszczeć wiedzą ale nie do końca jest zorientowany" ? Proszę mi to wykazać. Bo argumenty, że jakieś firmy coś tam twierdzą itp itd to można włożyć w buty. Z Twoich wypowiedzi raczej wynika tendencyjność bez oparcia w wiedzy.
    Niby ofiarą czego jestem ja ?
    Wybacz ale nie przekonał mnie Twój ostatni wpis za grosz, znowu zero faktów, same marketingowe bzdety...zapętlone w całość.
    Ja podaję konkretne firmy, piany, przytaczam normy i atesty.

    PS. Jeśli uważasz, że zdanie wykonawcy, który ma przegląd pian lepszą niż Ty, jest nic nie warte, to nie mamy o czym rozmawiać.

    Kolego Trivet, z tego co wiem to piana Bayer nie ma nawet badań a klasa palności to F...
    Co do paroizolacji, polecam poczytać o przegrodach dachowych i zrobić choć jeden wynik na kalkulatorze cieplno-wilgotnościowym a wyjdzie wszystko jak na tacy . Nie mam czasu na szkolenia a wiedza kosztuje

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariano 59 Zobacz post
    Ja podaję konkretne firmy, piany, przytaczam normy i atesty.

    PS. Jeśli uważasz, że zdanie wykonawcy, który ma przegląd pian lepszą niż Ty, jest nic nie warte, to nie mamy o czym rozmawiać.
    Hehe No comment

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trivet Zobacz post
    mat3006 kolego budynek jest już wybudowany, a poddasze robię użytkowe, elewacja również jest już położona. Tynki położę pierwsze, choć nie którzy z wykonawców twierdzą, że nie ma to znaczenia.

    Napisz jak wg Ciebie powinna wyglądać hierarchia pianek polskich producentów.

    Odwiedziło mnie już ze 4 ekipy, a z 8 rozmawiałem, ale szczerze większość z nich np. nie poleca foli paroprzepuszczalnej twierdząc, że pianka oddycha co przeczy stwierdzeniom na tym forum. Są to też ekipy, które ocieplenie takie wykonują od roku co wg. mnie jest to czas bardzo mały, aby nauczyć się dobrze to robić.

    Mariano 59 tak też uczyniłem po dzisiejszym ich telefonie. Niestety wysyp wykonawców jest ogromny i znalezienie konkretnego to ciężka sprawa.
    Wiem jaką Ty wybrałeś piankę, ale czekam na jedynego wykonawcę, który tą pianą robi i zobaczę co poleci. Z rozmowy wynika, że rzetelny doświadczenie zdobywane na początku w usa, ale jedno małe "ale". Twierdzi, że piana na tyle oddycha, że paroizolacja jest niepotrzebna. Duży nacisk kładzie na to, że wykonanie jest bardzo ważne.


    A co sądzicie o piance Bayer Covestro to chyba nowa ich nazwa.
    Jeżeli chodzi o jakieś tabelki czy rankingi to nie mogę tego zrobić będąc w zgodzie z zasadami na tym forum.
    Co do kolejności prac to opisałem sugerowaną. Jeżeli już jesteś zmuszony do odwrócenia kolejności to musisz zadbać o odprowadzanie wilgoci bo "stęchlak" prawdopodobny.
    Nie będę doradzał nt wyboru wykonawcy no bo... wiadomo, jestem stronniczy. Strałem się opisać co powinniście otrzymać jako informację wstępną. Reszta, wiedza, kwalifikacje, jakość sprzętu i referencje z jakości i kultury pracy to chyba nie trzeba się rozpisywać.
    Wracając do pytania to trochę zamieszania i pomyłek. Proszę o opis na PW.
    Pozdrawiam,
    SM

Strona 4 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony