dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 10
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 199
  1. #81
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Trivet

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraśnik
    Kod pocztowy
    23-200
    Posty
    20

    Domyślnie

    Kolego mat3006 ponowie pytanie "Napisz jak wg Ciebie powinna wyglądać hierarchia pianek polskich producentów."?

    Mariano59 zdaję sobie sprawę, że wiedza kosztuje dlatego korzystam z tego forum
    Dlatego paroizolację zastosuję u siebie, pozostaje kwestia znalezienia wykonawcy.

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Hehe No comment
    Głębokie stwierdzenie z Twojej strony...potwierdzasz swój poziom i wiedzę

    Trivet subiektywnie rzecz ujmując to polki sklasyfikowałbym tak :

    1. Crossin
    2. Izopianol
    3. NG0810

    Producentów sobie znajdziesz.

    Piany zagraniczne analogicznie :
    1. Quadfoam500 / Sealection500
    2. Icynene
    3. Togo
    4. Bayer/Huntsman/Lapolla

    Jest to moje subiektywne zdanie, nikt nie musi się z nim zgadzać ale forum służy wymianie zdań więc...

  3. #83

    Domyślnie

    Mariano, głupoty, które wypisujesz świadczą o tym, że szukasz czegokolwiek, żeby tylko udowodnić swoje średniowieczne poglądy. My tu rozmawiamy o polskich pianach, które POSIADAJĄ ODPOWIEDNIE BADANIA I ATESTY wykonane przez niezależne jednostki (np. piany polychem czy prodex). jeżeli uważasz, że jakieś wynalazki, które przytoczyłeś świadczą o wszystkich polskich pianach to gratuluję myślenia.

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Mariano, głupoty, które wypisujesz świadczą o tym, że szukasz czegokolwiek, żeby tylko udowodnić swoje średniowieczne poglądy. My tu rozmawiamy o polskich pianach, które POSIADAJĄ ODPOWIEDNIE BADANIA I ATESTY wykonane przez niezależne jednostki (np. piany polychem czy prodex). jeżeli uważasz, że jakieś wynalazki, które przytoczyłeś świadczą o wszystkich polskich pianach to gratuluję myślenia.
    A ja mówię o wszystkich pianach dostępnych na rynku bo takie pytania padały w tym wątku.
    Jakie wynalazki? rozwiń myśl...
    Wszystkie piany o których mówię są dłużej na rynku niż te Twoje polskie cuda więc o czym Ty w ogóle gadasz ?
    Poglądy zostaw na inną rozmowę...i nie narzucaj o czym mam pisać boś miałki...

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariano 59 Zobacz post
    Głębokie stwierdzenie z Twojej strony...potwierdzasz swój poziom i wiedzę
    Dziwny człowiek...
    A już dobór a zwłaszcza kolejność importowanych, wiele mówi i tłumaczy.
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 05-04-2016 o 14:37

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Baka890

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    148

    Domyślnie

    Trivet. Ja u siebie zostawilem szczeline wentylacyjna mimo ze wykonawcy twierdza ze piana jest paroprzepuszczalna..ale mnie to jakos nie przekonuje..tak samo jak nie przekonuje mnie gdy wiekszosc twierdzi ze ocieplac do kalenicy a strop jetkowy zostawic nieocieplony.ja ocieplam do jetek i strop jetkowy a strych nieuzytkowy zostawiam nie ocieplony(poza scianami szczytowymi na strychu)..jak dla mnie szkoda kasy.

  7. #87
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Trivet

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraśnik
    Kod pocztowy
    23-200
    Posty
    20

    Domyślnie

    Czym konkretnie różni się Crossin od Prodexu ?

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Dziwny człowiek...
    A już dobór a zwłaszcza kolejność importowanych, wiele mówi i tłumaczy.
    Chłopie ogarnij się bo ludzie Cię tu czytają
    To jest moje subiektywne zdanie...i ch.... Ci do tego !

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trivet Zobacz post
    Czym konkretnie różni się Crossin od Prodexu ?
    Niczym,. Prodex to producent pianki Crossin.

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Niczym,. Prodex to producent pianki Crossin.
    Odpowiedź: "niczym" jest myląca. Faktem jest że producentem CROSSIN'a jest PCC Prodex natomiast jest kilka różnic między piankami. Fizyczne to wyższa klasa ogniowa ( CROSSIN - E , Ekoprodur 0310 - F), sorbcja na korzyść 0310 ale różnica bardzo mała i dalej to Ekstraklasa. Pod względem klienckim i prawnie to CROSSIN ATTIC SOFT ma 10 lat gwarancji Prodex'u dla wykonań przez AWIN'a (Autoryzowany Wykonawca) a 0310, w zasadzie wyłącznie 3letnią rękojmię wykonawcy. No chyba, że ktoś większą wagę przykłada do gwarancji DOŻYWOTNIEJ Pana Józka na importowaną litewską piankę, spisaną na papierze śniadaniowym
    A Mariano mnie nie prowokuj bo postawię publicznie zagadkę n/t podawanej przez Ciebie kolejności importowanych pianek.
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 06-04-2016 o 16:31

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Odpowiedź: "niczym" jest myląca. Faktem jest że producentem CROSSIN'a jest PCC Prodex natomiast jest kilka różnic między piankami. Fizyczne to wyższa klasa ogniowa ( CROSSIN - E , Ekoprodur 0310 - F), sorbcja na korzyść 0310 ale różnica bardzo mała i dalej to Ekstraklasa. Pod względem klienckim i prawnie to CROSSIN ATTIC SOFT ma 10 lat gwarancji Prodex'u dla wykonań przez AWIN'a (Autoryzowany Wykonawca) a 0310, w zasadzie wyłącznie 3letnią rękojmię wykonawcy. No chyba, że ktoś większą wagę przykłada do gwarancji DOŻYWOTNIEJ Pana Józka na importowaną litewską piankę, spisaną na papierze śniadaniowym
    A Mariano mnie nie prowokuj bo postawię publicznie zagadkę n/t podawanej przez Ciebie kolejności importowanych pianek.
    Nie strasz bo się ze...sz
    Moja lista to moja lista...ja się Twoich polskich super pianek nie czepiam, zrób sobie polką i spoko...tylko nie mąć w głowie innych użytkownikom bo jeszcze Ci uwierzą

  12. #92

    Domyślnie

    Mariano, poprzez wypowiedzi pokazujesz duże prostactwo. No ale to standardowy wybieg kogoś komu brak merytorycznych argumentów.

  13. #93
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariano 59 Zobacz post
    Chłopie ogarnij się bo ludzie Cię tu czytają
    To jest moje subiektywne zdanie...i ch.... Ci do tego !
    Szokujące !
    Darek B

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Mariano, poprzez wypowiedzi pokazujesz duże prostactwo. No ale to standardowy wybieg kogoś komu brak merytorycznych argumentów.
    Skoro nie pojąłeś moich argumentów to sam pokazujesz brak logicznego myślenia.
    Narzucanie swoich racji jest domeną Polaków, czekam na odwet bo towarzystwo forumowej wzajemnej adoracji działa i musi mieć ostatnie zdanie

  15. #95

    Domyślnie

    posiada ktoś namiary na rzetelną firmę która wykonuję izolację poddaszy pianą quadfoam quantumm 500 (bo czytając wątek tylko tą pianę należy brać pod uwagę?) która wykona mi również regipsy i plyty osb na poddaszu (kompleksowo całość) ... w rejonie Górnego Śląska ??

    Możecie też powiedzieć jak kształtują ceny wykonania izolacji pianami od m2 ?? dziękuję

  16. #96
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Przykładowe ceny znajdziesz na poprzednich stronach wątku. Co do pianki to pytaj Mariano. Wychodzi na to, że się tym zajmuje...
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #97
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Trivet

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraśnik
    Kod pocztowy
    23-200
    Posty
    20

    Domyślnie

    szala18 - co do cen od 45 do 80 zależnie od piany, oraz wykonawcy. Co do wykonawców możesz jeszcze uderzyć do mat3006.

    Ja również mam pytanie odnośnie aprobat technicznych ITB. Posiadam nową z Prodexu S0310 oraz Crossina oraz starą z 2013 "Aprobata Techniczna AT-15-9172/2013" w nowej brakuje mi kilku informacji: zmiana wymiarów liniowych, % po 48 h w temp. +70 C, zmiana wymiarów liniowych, % po 48 h w temp. -20 C, wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowych, emisja lotnych związków organicznych. Zastanawiam się na ile są to ważne informacje i czy im wyższe bądź niższe wartości są lepsze? w skrócie jak czytać te parametry?

  18. #98
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Czyżby nadszedł czas na watę? Już za styropian się wzięto

    Pozdrawiam
    SM
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 19-04-2016 o 17:21

  19. #99
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Szkoda, że nie podali które to firmy nabijały klientów w butelkę.
    Pewnie z obawy o pozwy sądowe.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  20. #100
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    hmmm - ciężka decyzja do podjęcia.
    Mam ofertę na piany 2-ch producentów:
    - Polychem PUREX NG-080NF-B2 (10 000 za 170m2 20cm natrysku)
    - Icynene (13 600 za 170m2 20 cm natrysku)

    Z jednej strony doświadczenie i tradycja, z drugiej strony 30% taniej i teoretycznie lepsza lambda (nowy PUREX ma 0,037, Icynene ma 0,03. Jakieś rady ?

Strona 5 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony