dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 77
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie Jaka grubość styropianu pod wylewką?

    Ile dajecie styropianu pod wylewkę? Jaka grubość wylewki?

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Yahoda

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    1

    Domyślnie Re: Jaka grubość styropianu pod wylewkę?

    Cytat Napisał rafałek
    Ile dajecie styropianu pod wylewkę? Jaka grubość wylewki?
    Ja dalem 10cm Austrotherm FS20 2 x 5 cm. Mam podloge na gruncie. Porownywalem z innymi firmami. 15 tego styropianu byla twardsza od 20 niektorych producentow. Na to wylewka 5cm z miksokreta ze zbrojeniem rozproszonym.

  3. #3

    Domyślnie

    To zależy .Jeżeli to jest podłoga na gruncie to minimum 10 cm. jeżeli jest ogrzewanie podłogowe to ok.15 cm .Wiech

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    daje styropian 10 cm (tzn. dwa razy po 5), tak jest optymalnie, wylewka nie mniej niz 7 cm, ale jej grubosc zalezy tez od tego co chcesz w niej zatopic np. kable grzejne-zwykle, czy akumulacyjne itd.

    poszukaj w archiwum, bylo sporo watków na ten temat, w kazdym razie 5 cm styroipanu w podloge to absolutne minimum, niektorzy na forum klada wiecej niz 10 cm styroipanu w podloge, ale ja boje sie troche efektu uginania podlogi, pękania itd
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  5. #5

    Domyślnie

    "daje styropian 10 cm (tzn. dwa razy po 5), tak jest optymalnie, wylewka "nie mniej niz 7 cm, ale jej grubosc zalezy tez od tego co chcesz w niej zatopic np. kable grzejne-zwykle, czy akumulacyjne itd.

    czy mogłabyś rozwinąć troche tematu
    chodzi jaka grubość wylewki pod kable grzejne (grzanie akumulacyjne)
    planuje tak styropian + folia + 4 cm wylewki (na to kable) + 3 cm wylewka

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    ja prawdopodobnie też tak będe mieć, 4+3 lub 4+4, choć nie jest to wersja na typowa akumulacyjną podłogę, bo do tego wymagane byłoby myslę ze 10-15 cm wylewki (zeby ta odpowiednio gruba warstwa spelniala swoja akumulacyjna role), ale chyba wole miec troche wyzsze pomieszczenie niz grubsza podloge, wielu forumowiczow pisalo wczesniej, ze 7-8 cm wylewki dla kabli grzejnych wystarczą
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    12cm

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    10 cm styropianu i wychodzi ok 7 cm wylewki.

    Styropianu można dać więcej (np 12 cm) i będzie przyjemniej chodzić boso, ale uwzględnij to przy laniu chudziaka, czy ci się 20 cm zmieści.
    Po prostu trzeba przewidzieć poziom podsypania wewnątrz budynku ze względu na grubość wylewek i styropianu

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Chciałem dać 5 styropianu i 5 wylewki, ale po Waszych wypowiedziach widzę, że trzeba będzie podmurować okno w wykuszu (gdzieś o jedną cegłę czyli 6 cm). Da mi to możliwość zrobienia 10 cm styropianu i 6 cm wylewki i grzejnik 30 cm wysoki wejdzie bez kłopotu...

    Dzięki za podpowiedzi.

  10. #10

    Domyślnie

    1. B10: 10cm
    2. Fs 20: 2x5cm

    tak u mnie

  11. #11

    Domyślnie

    dałem 16cm (2*po 8 FS20) i wylewka B20 - 9 cm w przypadku podłogi na gruncie

    na stropie natomiast 5 cm FS20 i wylewka 7-8 cm B20

  12. #12

    Domyślnie

    Hymm a mnie architekt przekonuje ze 5 cm w zupełnosci wystarczy (tak było w projekcie i indagowałem go jeszcze o to) Ale ja i tak dam co najmniej 8 cm. Ciekawe czyżby architekt miał na pieńku z producentami styropianu

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Mam już mętlik. Dziś rozmawiałem z dwoma osobami które twierdzą, że mieszkają już od pewnego czasu na 5 cm styropianu i jest OK. Czy jest ktoś na forum kto ma mało styropianu i jest mu ciepło?

  14. #14

    Domyślnie

    jesli dajecie po 10..12cm styropianu na gruncie to ile dajecie na scianach??

  15. #15

    Domyślnie styropian w podłodze na gruncie

    Mój architekt przekonuje mnie, zę polska norma w ogóle nie przewiduje styropianu w podłodze na gruncie. Twierdzi, że ziemia sama w sobie jest ciepła i to od dołu będzie szło ciepło do góry, a włożenie styropianu zahamuje ten przepływ ciepła. Podobnie uważają budowlańcy, z którymi rozmawiam.
    Mimo to kazałm zaprojektować 5 cm i nie wiem czy dobrze zrobiłam. Może zrezygnować całkiem, a może dać jeszcze więcej? Radźcie!

  16. #16

    Domyślnie

    to zalezy na jakim poziomie znajduje sie posadzka.
    ponizej 1m temperatura zimie raczej nigdy nie spada ponizej 4° a wiec jest sporo cieplejsza niz powietrze zima. jesli posadzka jest na poziomie 0 to moze warto dodac troche cm styropianu aby zniwelowac mostki cieplne przez grunt.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    tak mój kierownik i budowlancy też przekoznują ze 5 cm styropianu w podlodze to maksimum, tylko ze to nie oni bedą placic rachunki za ogrzewanie, w wylewce bede miec elektryczne kable grzejne, to po co mam ogrzewac nimi grunt, wszytkie publikacje Muratora i Ładnego domu zalecaja obecnie 10 lub wiecej (ale wiecej niz 10 nie dam-boje sie jak pisalam uginania sie i pekania podlogi)
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Mam już mętlik. Dziś rozmawiałem z dwoma osobami które twierdzą, że mieszkają już od pewnego czasu na 5 cm styropianu i jest OK. Czy jest ktoś na forum kto ma mało styropianu i jest mu ciepło?
    Zależy dla kogo co jest OK.
    Jak lubisz siedzieć boso przy stole na kafelkach, to weź 10 cm.

    jak chodzisz w pluszowych kapciach z watą, to nie musisz stosować.

    Czy dasz 1, 2, 5 czy 10 cm to Twój wybór ale inny komfort, ja osobiście nie wierzę w ciepłotę matki Ziemii i wolę się odizolować

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Ja dałem 6 cm chudego betonu, na to 2 x 6 FS 20, na to folie aluminiową i wodne ogrzewanie podłogowe, a na to 6-7 cm wylewki, na to 1 cm gresu polerowanego. Powiem jaki efekt jak zacznę grzać. Nie mniej teraz mieszkam w domu, który ma wysypane 30 cm keramzytu i podłoga zimą jest chłodna ale do wytrzymania dla gołej stopy. Dla większego komfortu chodzę w kapciach, bądź skarpetach, ale dzieciaki potrafią latac boso.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Ja dałem 14 cm styropianu 2x po 7. W sumie nie za dużo. To najgorzej izolowana przegroda w moim domu.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony