dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Temperatura spalin

    Mam kominek Franek z firmy Kratki który przy mocy nominalnej 12KW uzyskuje temperaturę spalin 215 stopni (wg. zapisu w instrukcji). Firma Jotul przy wkładach o podobnych parametrach podaje temperaturę spalin 270-290 stopni. Na wkładzie chciałbym zamontować krążki żeliwne z Kratek które rzekomo przechwytują do 30 % ciepła - czyli do komina teoretycznie powinny dostać się spaliny o temperaturze 150 stopni.
    Kominek chciałbym podłączyć do sterownika z sondą spalin i go wysterować do odpowiednich parametrów.
    Poproszę doświadczonych forumowiczów o pomoc -w doborze (na początek ) właściwej temperatury.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Co piszą w swoich papierzyskach Kratki i Jotule, to teoria, choć sporo w tym prawdopodobieństw, jeśli skupimy się na określeniu "moc nominalna" . Napisz więcej o jaką "właściwą" temperaturę Ci chodzi. Spalania? Czy emisji do komina? No i dlaczego...W tego typu rozwiązaniach, trudno pogodzić właściwą temperaturę spalania, z właściwą temperaturą ewakuowanych kominem gazów.

    No chyba, że Forest załatwi problem swoim zwyczajem privem...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Co piszą w swoich papierzyskach Kratki i Jotule, to teoria, choć sporo w tym prawdopodobieństw, jeśli skupimy się na określeniu "moc nominalna" . Napisz więcej o jaką "właściwą" temperaturę Ci chodzi. Spalania? Czy emisji do komina? No i dlaczego...W tego typu rozwiązaniach, trudno pogodzić właściwą temperaturę spalania, z właściwą temperaturą ewakuowanych kominem gazów.

    No chyba, że Forest załatwi problem swoim zwyczajem privem...
    W zasadzie chodzi mi o temperaturę spalin na wyjściu z kominka/przed kominem.
    Pytam ponieważ instalując sterownik - jak pisałem - po przejściu przez krążki - temperatura przy mocy nominalnej będzie miała 150 stopni. Czyli idąc dalej (rozmumowanie moje czyli laika), jeżeli kominek będzie grzał z mniejszą mocą to temperatura spalin za krazkami będzie niższa i może dojść do zjawiska kondensacji w kominie.
    Chciałbym odpowiednio podnieść temperaturę spalin za pomocą sterownika żeby :
    nie było kondensacji,
    spalanie było bezpieczne dla tego wkładu i ekonomiczne

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    jesli wiec chcesz uzytkowac wklad na normalnych mocach, pamietajac jeszcze o utracie temperatury na rurze, krazki sobie prawdopodobnie odpusc.
    jaki dom, jaki salon, jakie zrodlo podstawowe ciepla, czy planujesz dgp ? zglos sie do najblizszego salonu i sprobuj tam rozwiac swoje watpliwosci.

    Cytat Napisał pawpiwo Zobacz post
    W zasadzie chodzi mi o temperaturę spalin na wyjściu z kominka/przed kominem.
    Pytam ponieważ instalując sterownik - jak pisałem - po przejściu przez krążki - temperatura przy mocy nominalnej będzie miała 150 stopni. Czyli idąc dalej (rozmumowanie moje czyli laika), jeżeli kominek będzie grzał z mniejszą mocą to temperatura spalin za krazkami będzie niższa i może dojść do zjawiska kondensacji w kominie.
    Chciałbym odpowiednio podnieść temperaturę spalin za pomocą sterownika żeby :
    nie było kondensacji,
    spalanie było bezpieczne dla tego wkładu i ekonomiczne

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Radzę zamontować czujnik temperatury nad krążkami przed wlotem do komina i odpowiednio ustawić parametry pracy sterownika.
    Proste ?
    Pamiętaj o prawidłowym policzeniu straty kominowej...
    Darek B

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony