dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek_ka

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Szczecin i okolice
    Posty
    60

    Domyślnie Dolot powietrza, piecyk wiszący i... panowie wylewający posadzkę :(

    Witam,
    jest pomysł na taki piecyk
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	binary-24845-22095.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	352212
    a komin i miejsce montażu jak strzałka- wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	6,3 KB
ID:	352213

    Własnie dziś neistety wylewają mi podłogi i jeszcze mogą przenieść dolot powietrza, tylko w które miejsce ? Ten akurat piec ma możłiwość podłączenia powietrza od dołu (nie ten efekt) lub od tyłu (czyli tak jak wypada wentylacja komina)
    Co Wy na to?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Niech popłaczą dolot do kanału wentylacyjnego. Powyżej podłączenia powietrza do piecyka, kanał wentylacyjny zaślepić . Druga opcja, bez dolotu pod posadzką - czerpać z kanału wentylacyjnego (z góry). To drugie rozwiązanie wyeliminuje wentylację grawitacyjną, więc warto uzgodnić najpierw z kominiarzem.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek_ka

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Szczecin i okolice
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Niech popłaczą dolot do kanału wentylacyjnego. Powyżej podłączenia powietrza do piecyka, kanał wentylacyjny zaślepić . Druga opcja, bez dolotu pod posadzką - czerpać z kanału wentylacyjnego (z góry). To drugie rozwiązanie wyeliminuje wentylację grawitacyjną, więc warto uzgodnić najpierw z kominiarzem.
    No własnie cały czas się rozchodzi, że projektant jeszcze raz liczy wentyalcję i czekam na info, bo coś chłop namieszał. Niestety to developerka :/
    no i nie mogę wstrzymywać prac - sam układ pomieszczenia jest na tyle dla mnie skomplikowany, że sam nie wiem gdzie chcę mieć kominek/piec..
    dzięki za info,Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sssjpg_Page1.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	352217

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_ka Zobacz post
    No własnie cały czas się rozchodzi, że projektant jeszcze raz liczy wentyalcję i czekam na info, bo coś chłop namieszał. Niestety to developerka :/
    no i nie mogę wstrzymywać prac - sam układ pomieszczenia jest na tyle dla mnie skomplikowany, że sam nie wiem gdzie chcę mieć kominek/piec..
    dzięki za info,Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sssjpg_Page1.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	352217
    jedyna opcja jest tam gdzie ją narysowałeś, rozwiązania podał PB,
    zapytaj tylko jaką temperaturę wywala w komin ten piecyk, bo mam wrażenie, że będzie spora.
    ceramika nie toleruje bardzo wysokich temperatur.
    z drugiej strony taka ozdoba jak ten piec, z natury rzeczy chyba nie będzie używana jako żródło ciepła ?
    Lechosław Kierzkowski.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek_ka

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Szczecin i okolice
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    jedyna opcja jest tam gdzie ją narysowałeś, rozwiązania podał PB,
    zapytaj tylko jaką temperaturę wywala w komin ten piecyk, bo mam wrażenie, że będzie spora.
    ceramika nie toleruje bardzo wysokich temperatur.
    z drugiej strony taka ozdoba jak ten piec, z natury rzeczy chyba nie będzie używana jako żródło ciepła ?
    Witam,
    wg karty producenta:
    Scan 66 Technical data Unit
    CO Emission at 13% O2 0,029 %
    CO Emission at 13% O2 367 mg/Nm3
    Dust @ 13% O2 27 mg/Nm3
    Nox @ 13% O2 85 mg/Nm3
    Efficiency 78 %
    Nominel output 5 kW
    Chimney temperature EN 13240 302 °C
    Amount of smoke 5,0 g/sek
    Sub-pressure EN 13240 12 Pa
    Recommended sub-pressure in connecting piece 16 - 18 Pa
    Required combustion air supply 10,2 m3/h
    Fuel Wood
    Fuel consumption 1,72 kg/h
    Amount of fuel 1,3 kg

    Raczej funkcja ozdobna, ale jeszcze się zastanawiam, może wrócimy do kominka.... drogo jednak wychodzi ten piecyk

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek_ka

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Szczecin i okolice
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Niech popłaczą dolot do kanału wentylacyjnego. Powyżej podłączenia powietrza do piecyka, kanał wentylacyjny zaślepić . Druga opcja, bez dolotu pod posadzką - czerpać z kanału wentylacyjnego (z góry). To drugie rozwiązanie wyeliminuje wentylację grawitacyjną, więc warto uzgodnić najpierw z kominiarzem.
    Rozmawiałem jeszcze z gościem od kominków, stwierdził że nie wolno czerpać powietrza z wentylacji...
    póki co chyba wrzucę kanał czerpni jak najbliżej z komina i dalej będę myślał co tu zrobić

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Rozmawiałem jeszcze z gościem od kominków, stwierdził że nie wolno czerpać powietrza z wentylacji...
    Zmień czym prędzej "gościa od kominków" ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Faktycznie "gość"...

  9. #9
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    [QUOTE=Tomek_ka;711904 lub od tyłu (czyli tak jak wypada wentylacja komina)
    Co Wy na to?[/QUOTE]
    Tylko że to nie jest "wentylacja komina" lecz Twojego domu... Jak jest rozwiązana cała wentylacja tej kondygnacji ?
    Darek B

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek_ka

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Szczecin i okolice
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Tylko że to nie jest "wentylacja komina" lecz Twojego domu... Jak jest rozwiązana cała wentylacja tej kondygnacji ?

    No właśnie tutaj pies pogrzebany, czekam na odpowiedź kierownika budowy. Ten gość słaby czy nie, ale podał jeszcze pomysł, żeby poniżej wlotu spalin wykuć wentylację i w ten sposób zyska się ten "kawałek podłogi" - kosztem wyczystki.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Wentylację można zrobić gdziekolwiek i w jakikolwiek sposób ... chociażby na ścianie, przy oknie, za firaną ...
    Albo w tym samym kanale wentylacyjnym pustaka komnowego - bo masz go szeroki (kanał wentylacyjny) na cały pustak i można swobodnie wprowadzić tam drugą, wewnętrzną rurę plastikową by służyła doprowadzeniu powietrza do piecyka.
    Można doprowadzić prawidłowo powietrza do spalania w Twoim piecyku na kilka różnych sposobów (Piotr teżo tym pisze), tylko trzeba wykazać się przy tym rozumem, którego Twój "gość od kominka" nie użył do tej pory.
    A Darek choć rozumu używa, to niepotrzebnie Ci miesza w głowie ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek_ka

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Szczecin i okolice
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Wentylację można zrobić gdziekolwiek i w jakikolwiek sposób ... chociażby na ścianie, przy oknie, za firaną ...
    Albo w tym samym kanale wentylacyjnym pustaka komnowego - bo masz go szeroki (kanał wentylacyjny) na cały pustak i można swobodnie wprowadzić tam drugą, wewnętrzną rurę plastikową by służyła doprowadzeniu powietrza do piecyka.
    Można doprowadzić prawidłowo powietrza do spalania w Twoim piecyku na kilka różnych sposobów (Piotr teżo tym pisze), tylko trzeba wykazać się przy tym rozumem, którego Twój "gość od kominka" nie użył do tej pory.
    A Darek choć rozumu używa, to niepotrzebnie Ci miesza w głowie ...
    Pozdrawiam.
    Dzięki za info, nie wiem czy mam pecha czy coś innego się mnie czepiło, ale do kogokolwiek się udam czy to w kwestii podłóg, okien czy... kominka - wersji tyle co ludzi, a ceny czasami takie, że wsiąść później do auta nie mogę, taki ból głowy

    No ale zrobiłem tak:
    Ponieważ jak pisałem wcześniej rurę z powietrzem mam w podłodze, poleciłem aby doprowadzili ją jak najbliżej komina (dziś leją podłogi), wg "mojego stanu niewiedzy" stamtąd będzie lepiej ewentualnie puścić ją pod wkład kominka, lub kozę no i właśnie:
    wysłałem zapytanie do wykonawcy jaki jest komin i wkład. Ponieważ internet podaje wiele rozwiązań widzę, że istotnie jest to, czy mój komin "polubi się" z kozą (np tą co powyżej i tymi 305stopniami...)

    A powiedźcie mi, są jakieś rozwiazania skromnych w swych rozmiarach kominków? Salon nie jest duży i dlatego wstępnie uparłem się na piec stojący/wiszący..

    ps.
    Dostałem info, że komin system Brata dia.18cm
    Ostatnio edytowane przez Tomek_ka ; 08-04-2016 o 13:29

  13. #13
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    305 stopni to dla takiego komina pikuś .
    Kombinowanie dolotu z góry poprzez kanał wentylacyjny obok komina to słaby pomysł .
    Jakiś czas temu widziałem takie rozwiązanie gdzie powietrze szło "pod sufitem i w dół " co także w pewnym momencie zaczynało być kłopotliwe ...
    Darek B

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony