dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie

    Biorę pod uwagę terriva (porotherm),akerman,fert lub żelbet robiony wylewany.

  2. #2

    Domyślnie

    Fachwcy mówią że najlepiej robić wylewan.Raz że najtaniej oraz jeżeli używa się specjalnych szalunków to wychodzi gładziutki a na te robione z gotowych elementów np.teriva to i tak trzeba jeszcze robic wylewkę, przezto jest on dużo grubszy niż wylewany.Taką opinie słyszałem od fachwców mam nadzieje że dobrych bo tak będe budował.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam w projekcie terivę, ale fachowcy też mówią, że lany będzie tańszy. Mam jednym słowem dylemat. Czy ktoś wie, jakiego to rzędu oszczędność?

  4. #4

    Domyślnie

    Jeszcze co do stropu wylewanego.Obecnie są firmy, które robią takie rzeczy kompleksowo i tylko tym się zajmuja. W takim wypadku dobrze by było jeżeli obok też ktos wylewac będzie strop dogadać się i zrobic to razme wtedy zdecydowanie spada cena.

  5. #5

    Domyślnie

    OK! Strop lany będzie tańszy ale za deski do szalunku też trzeba zapłacić (w moim przypadku ok.2500-3000 PLN) Desek na dach nie wykorzystam, Tak więc suma sumarum nie jestem pewien ,że wyjdzie taniej. Zleciłem wykonanie wyceny Terriva (Winnerbergera),Ackerman,a także żelbetu wylewanego. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

  6. #6

    Domyślnie

    a po co dech, z którymi niewiadomo co potem zrobić,można wypożyczyć szalunki.Niewiem tylko jaki jest koszt wypożyczenia.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Już Ci melduję ile to kosztuje.Jeden metr kwadratowy na dobe 0,70
    zł. ,jeden stępel na dobę 0,70zł. To daje nam przy 120 metrach kwadratowych przez 21 dni ,bo tyle muszą stać szalunki
    0,70zł. x 120m x 21 dni=1764zł.
    0,70zł. x 150 słupów x 21dni=2205zł.
    Przy tak długim terminie szalowania można uzyskać jakiś upust.
    Drewno kubik 450zł. z kubika 35m kwadratowych.

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli jest tak jak piszesz to drogo.Tylko czegoś tu nie rozumiem bo raxal pisze że jego dechy będą kosztować 2500-3000 zł.Może raxal podałbyś jeszcze informacje ile to metrów stropu w twoim przypadku.Jednak forum to dobry pomysł.Pozdrawiam

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: rosta3 dnia 2002-07-28 15:49 ]</font>

  9. #9

    Domyślnie

    Ja kupiłem 4 m3 desek wyszło ok 1600 zł na wierzch dałem folię deski sa w czyste tylko w miejscach gdzie były zszywki troche brudne ale spokojnie można strugać wiekszośc wykorzystam na stropie nad pietrem można też wykorzystać na stelarze pod gipsy z części zrobiłem ławki do ogrodu jestem zadowolonu. stęple z lasu 300 sztuk ok 700 zł póżniej je odsprzedałem sąsiadowi Powierzchnia stropu ok 140 m2

  10. #10

    Domyślnie

    Jasne, że wylewany wychodzi taniej. Z tym, że strop gęstożebrowy ma lepsze własności izolacyjności akustycznej i cieplnej. Jak komu nie przeszkadza tupanie na górze i ma poddasze ogrzewane, to niech robi wylewany...

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: franekF dnia 2002-07-29 09:35 ]</font>

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    W planie miałem Terivę już się zdecydowałem na wylewany ale po dodaniu kosztów związanych z izolacją akustyczna i temiczną to zdecydowałem się na Ackermana bo tańszy od Terivy

  12. #12

    Domyślnie

    Jakie %-owo są to różnice?

  13. #13

    Domyślnie

    230 m2 stropu. Jeszcze nie mam wycen.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: raxal dnia 2002-07-30 00:08 ]</font>

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kajon

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3

    Domyślnie

    FranekF
    A ja z kolei słyszałem wręcz odwrotne opinie, że gęstożebrowy trochę działa jak pudło rezonansowe i ma zdecydowanie gorszą izolacyjność akustyczną od płyty żelbetowej...?

  15. #15

    Domyślnie

    To różnie słyszeliśmy. Może dołączy się ktoś, kto potrafi to uzasadnić?

  16. #16

    Domyślnie

    Zalałem strop porotermu (belki żelbetowe z podkładką ceramiczną, postak ceramiczny o wysokości 15 cm) powierzchnia 130m2 koszt ok 7200zł. Przy tym stropie złużyłem niewiele desek i niewiele bo ok 150 stępli, które odkupiłem z innej budowy po 1,5zł i mam zamiar je jeszcze odsprzedać. Chyba taki lepszy jest od żelbetowego bo lżejszy.

  17. #17

    Domyślnie

    Zalałem strop porotermu (belki żelbetowe z podkładką ceramiczną, postak ceramiczny o wysokości 15 cm) powierzchnia 130m2 koszt ok 7200zł. Przy tym stropie złużyłem niewiele desek i niewiele bo ok 150 stępli, które odkupiłem z innej budowy po 1,5zł i mam zamiar je jeszcze odsprzedać. Chyba taki lepszy jest od żelbetowego bo lżejszy.

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Do FranekF
    Chyba jednak strop monolityczny ma lepsze właściwości akustyczne - polecam lekturę "Dach i ściany" oraz artykułów Muratora n/t stropów. Co do praktyki - mam możliwość porównamia dwóch stropów - monolityczny i Ackerman - jest różnica (słyszalna) .

  19. #19

    Domyślnie

    Witam

    Dużo dyskusji poświęca się tematowi stropów wylewanych na mokro gęsto żebrowych czy płyty. Pomija się zupełnie stropy prefabrykowane kanałowe. ( typ Zerań) jest to strop, który sprawia najmniej problemów w trakcie realizacji, nie potrzebuje przerwy technologicznej i jest najtańszym rozwiązaniem. Minusy które mu się przypisuje powstawanie rys na łączeniu płyt. Unikniemy ich gdy zastosujemy płyty o nowych zamkach i porządnie je zabetonujemy. Koszt dźwigu, przy dobrej organizacji wykonamy montaż z kół i strop można ułożyć w trzy godziny to raptem 500 zł. Stosując strop prefabrykowany możemy zaoszczędzić do 30% kosztów.

    Pozdrawiam Jacek

  20. #20

    Domyślnie

    Ja wylewałem żelbet ok.130m2. Koszty:
    3m3x500PLN=1500 - deski
    100 PLN za stęple z nadleśnictwa, ale samemu transport
    1200PLN zbrojenie
    3000PLN za beton i pompę
    razem:
    5800pln, ale dechy pójdą na drugi strop i pod blachodachówkę, więc trzeba podzielić na trzy i wychodzi mi 4800.
    Co do stropów innych to nie mam zaufania, że nie będą się klawiszować bo u moich rodzicówsą takie stopy i mimo użycia siatki zawsze wycvhodzą pęknięcia na suwicie, szczegulnie w lato gdy jest cieplej i cała konstrukcja się nagrzewa.

    Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony