dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 12
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 235
  1. #181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnes1310 Zobacz post
    I co zmienili na G11?
    Oczywiście, ta wizyta była proforma, bo już podczas rozmowy wiedziałem, ze będzie zmieniona taryfa, tylko muszą odczytać licznik.
    Te kontrole są proforma i głównie chodzi o spisanie licznika, aby wiedzieli do jakiego wskazania liczyć C11 a od jakiego G11.

    Ogólnie jak masz informacje, ze będą sprawdzać licznik, to znaczy, ze już masz G11


  2. #182

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Znaczy się licznik masz na ścianie domu ? Licznik mogą kontrolować bez zgody właściciela jeśli jest w granicy działki, ale włazić komuś na działkę bez zgody i zaglądać przez okno to już chyba coś nie tak.
    Licznik w granicy. A dom 30m od licznika.

  3. #183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Oczywiście, ta wizyta była proforma, bo już podczas rozmowy wiedziałem, ze będzie zmieniona taryfa, tylko muszą odczytać licznik.
    Te kontrole są proforma i głównie chodzi o spisanie licznika, aby wiedzieli do jakiego wskazania liczyć C11 a od jakiego G11.

    Ogólnie jak masz informacje, ze będą sprawdzać licznik, to znaczy, ze już masz G11
    Pan z PGE miał wyrazne polecenie zeby sprawdzić czy budowa zakończona i czy juz zamieszkuje.

  4. #184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnes1310 Zobacz post
    Pan z PGE miał wyrazne polecenie zeby sprawdzić czy budowa zakończona i czy juz zamieszkuje.
    coś kombinują, w razie odmowy, zadaj na piśmie z podstawa prawną.


  5. #185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnes1310 Zobacz post
    Licznik w granicy. A dom 30m od licznika.
    Jak licznik w granicy to czego szuka na działce i oknach domu ... guza chyba. Wiem że mają jakieś tam obowiązki, ale to nie upoważnia go do włażenia na czyjąś własność bez zgody. Ja swoją ogrodziłem, prowizorycznie siatką i zauważyłem, że jest taki trochę respekt przed otwarciem bramki czy furtki. Do sąsiada włażą bo nie ma ogrodzenia. Dla mnie czyjaś działka to świętość i moja też, nie lubię jak ktoś włazi i coś chce sprawdzać.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  6. #186

    Domyślnie

    Moje Pge jest niestety dość skrupulatny. Powiedzieli mi, że jak postawie tam budynek gospodarczy to mogą tam dać tylko taryfę budowlaną - 115zł miesięcznie opłaty stałe.

    Ale jak będzie to garaż nawet blaszany to będzie można wystąpić o prąd G11 - 5,78 miesięcznie.

    A jak to jest z jakimś małym domkiem letniskowym - no nie wiem 4x5m - do tego też można wrzucić prąd G 11 ?

  7. #187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karwos00 Zobacz post
    Moje Pge jest niestety dość skrupulatny. Powiedzieli mi,
    Nie słuchaj, co mówią. Napisz, że chcesz G11. Jak będa pytać, to możesz powiedzieć, że potrzebujesz prądu na cele bytowe (np. do zasilania czajnika jak przyjedziesz na działkę przyczepą kempingową, bo zamierzasz biwakować z dziećmi) i chcesz mieć prąd w skrzynce w szczerym polu. I czekaj, na zgodę. A jak się nie zgodzą, to dostaniesz uzasadnienie na piśmie. Ciekawi mnie, jak by to mogli uzasadnić, bo wszystkim zgodnie na gębę mówią, że się nie da. Ale jak już ktoś złożył na piśmie wniosek, to jeszcz nikt się nie pochwalił odmową.

  8. #188

    Domyślnie

    Żeby doprecyzować.

    Dostałem warunki przyłączenia na 14kW. Opłaciłem fakturę. Teraz w PGE mówią mi, że jak nie chcę jeszcze prądu to nie podpisuję żadnej umowy. A jak chcę to wypełniam im:
    Oświadczenie wykonawcy - że instalację elektryczną i ochronną oraz układ pomiarowo - rozliczeniowy .... wykonałem zgodnie z normami itp - to wypełnia elektryk. Ale co to dokładnie jest - tzn że jeszcze biorę elektryka i on mi wszystko w skrzynce robi?? Całą tablicę - bezpieczniki itp?

    I jak to będę miał to co z tym zrobić??

    Iść i złożyć wniosek o g11 mimo że na działce nie ma niczego ?? garażu, domu itp? Pusta działka??

    We wniosku wpisać gospodarstwo domowe i to wszystko. Żądać odpowiedzi na piśmie?? A jak nie przyjmą wniosku? Powiedzą że musi być budynek itp? Czy mogę ich skłonić do przyjęcia wniosku ?

  9. #189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karwos00 Zobacz post
    A jak nie przyjmą wniosku? Powiedzą że musi być budynek itp?
    Nie mogą nie przyjąć wniosku. Wnioskować możesz o największe bzdury i muszą to przyjąć. W najgorszym wypadku, jakby mi nie chcieli podpisać na kopii, że przyjęli to wysłałbym poleconym ze zwrotką. Ale nie chce mi się wierzyć, żeby taka sytuacja zaistniała.
    Ja, niestety, już przez jakiś czas miałem erbetkę gdzie elektryk wszystko załatwiał z ZE i ja, zmieniając taryfę, żadnych oświadczeń czy pomiarów nie załączałem. Nie wiem, co dokładnie on złożył w ZE stawiając erbetkę.

    A składając pismo o warunki to co wybrałeś? Plac budowy czy prąd docelowy? Trzeba wybrać "zasilanie docelowe" i "inny" rodzaj obiektu.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 22-01-2018 o 15:39

  10. #190

    Domyślnie

    Dokładnie nie pamiętam - ale na pewno było to zasilanie docelowe. Możliwe że budynek mieszkalny.

  11. #191
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie

    Ja z takim pytaniem jak to jest: uzyskuje warunki techniczne, podpisuje z pge umowę, pozwolenie na budowę już mam, czekam pewnie z pół roku jak wykonają przyłącz, płace im ten ryczałt za przyłącz i co montują licznik i mam prąd na budowie? Od montażu licznika place rachunki czyli defakto abonament bo prądu jeszcze nie pobieram. Mogą mnie jakoś karać albo zmusić do zeczywistego pobierania? Pokreciła mi się sytuacja zdrowotna i jest ryzyko że budowę będę mógł rozpocząć z pół rocznym opóźnieniem, a prąd muszę przez działkę sasiednia przeciągnąć jak najszybciej.

  12. #192

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris2682 Zobacz post
    Ja z takim pytaniem jak to jest: uzyskuje warunki techniczne, podpisuje z pge umowę, pozwolenie na budowę już mam, czekam pewnie z pół roku jak wykonają przyłącz, płace im ten ryczałt za przyłącz i co montują licznik i mam prąd na budowie? Od montażu licznika place rachunki czyli defakto abonament bo prądu jeszcze nie pobieram. Mogą mnie jakoś karać albo zmusić do zeczywistego pobierania?
    zacznę od końca.
    Płacisz tyle za ile zużyjesz prądu, nikt nie będzie Cie zmuszał do pobierania prądu, ani naliczał jakiś kar.
    Po podpisaniu umowy na wykonanie przyłącza, oni maja czas do 18 m-cy. Kiedy wykonają? jak im będzie się chciało.
    Jak już wykonają to przyłącze, to wtedy dopiero wykonujesz u siebie WLZ do RBtki lub do rozdzielni w domu. Jak już to wykonasz, to idziesz z papierami od elektryka z uprawnieniami do PGE i zaczynasz procedure podpisania umowy o dostarczanie energii elektrycznej. jak już się z tym uporasz, to wtedy oni po jakimś czasie przyjeżdżają i zakładają licznik.


  13. #193
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie

    Zaraz czyli nie mogę mieć prądu na budowie? Jak mam wykonać instalacje wewnętrzna jak mam szczere pole na którym ma stanąć dopiero budynek? Jak zasilić oświetlenie terenu i zasilanie narzędzi elektrycznych?

  14. #194

    Domyślnie

    stawiasz RBtkę na polu.
    przecież napisałem
    Jak już wykonają to przyłącze, to wtedy dopiero wykonujesz u siebie WLZ do RBtki lub do rozdzielni w domu.
    elektryk bedzie wiedział co ma zrobic i jak.

    https://www.google.pl/search?q=erbetka+budowlana&client=firefox-b&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjViaq ki-_YAhXCuxQKHdrBBKAQ_AUICygC&biw=1280&bih=863
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 23-01-2018 o 22:05


  15. #195

    Domyślnie

    Czy jest określony termin do kiedy od postawienia przyłącza do działki muszę podpisać umowę na dostarczanie prądu?

    I druga sprawa, jak już podpisze umowę ile trwa okres kiedy zakładają licznik, jest to liczone w dniach, tygodniach czy znowu w miesiącach?

  16. #196

    Domyślnie

    ad1. tak, jest określony termin, ale nie od momentu kiedy wybudują przyłącze, ale od daty do kiedy PGE ma wybudować to przyłącze. Ta date będziesz miał w umowie o wykonanie przyłącza. 14 dni od tej daty będziesz miał na podpisanie umowy o świadczenie dostarczania prądu i dystrybucji.
    Czy są jakieś konsekwencje jak nie dotrzymasz tego terminu? nie wiem.

    ad.2 od momentu podpisania umowy o świadczenie dystrybucji i dostarczania prądu od kilku dni do miesiąca.


  17. #197

    Domyślnie

    Jedyna data wykonania jaka widnieje to 18 listopad 2018 roku. Czyli według powyższego rozumiem, że od tej daty mam max. 14 dni na podpisanie umowy, oczywiście jak mam już skrzynkę na działce to mogę już podpisać umowę ?

  18. #198
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanko i prośbę, chodzi o grubość kabla przyłączeniowe? jak ktoś ma warunki techniczne to proszę o jakieś dane. sąsiad jedzie ostro z kostka i muszę rzucić rurę pod nią żeby mnie potem przyłączył. Moc przyłączeniowe 16/17 kw odległość od sieci 100 m. Zmieści mi się w Rurę srs75?

  19. #199

    Domyślnie

    15 kW, w warunkach kabel od sieci do skrzynki YAKXS 4x35 mm2

  20. #200

    Domyślnie

    14kW, w warunkach kabel do skrzynki YAKXS 4x120mm2

    jeszcze mam 3x XUHAKXS 1x120mm2


Strona 10 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony