dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 12
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 235
  1. #201

    Domyślnie

    Niezła rozbieżność ...

  2. #202

    Domyślnie

    bo to co jest w warunkach ciebie nie interesuje, to nie ma nic do rzeczy. np. ten kabel co jest u mnie XUHAKXS to kabel średniego napięcia 20kV.
    Tak sie zastanawiam, co Cie to obchodzi co połozy ZE i gdzie. Złącze kablowe i tak postawia w Twojej granicy.


  3. #203

    Domyślnie

    Ale mnie to nie obchodzi, nie ja o to pytam

  4. #204

    Domyślnie

    fakt, nie zauważyłem sorry


  5. #205
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie

    Mnie to musi obchodzić jak chce mieć wiarę szybko prąd a nie czekać aż pge wywalczy zgodę na wejście w teren jednemu sąsiadowi od którego mogę wziąć prąd. Cała reszta grubo ponad 200 m odemnie i na dodatek przejście pod drogą gminna

  6. #206

    Domyślnie

    Wątpię aby szli przez czyjś teren jak maja drogę gminną. I tak muszą zrobić projekt, uzgodnić w ZUD, uzgodnić w gminie, starostwie, dostać pozwolenie na budowę, później zrobić przetarg na wykonanie i dopiero wykonają.

    Maja na to 18 m-cy od podpisania umowy o przyłacze.
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 25-01-2018 o 08:13


  7. #207
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    covallus

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    104

    Domyślnie

    Witajcie,

    Nie chcę zakładać nowego tematu, ani bezpośrednio walić PM do zainteresowanych...


    PGE Pruszków - kto podpowie w jaki sposób najprościej zmienić taryfę z C na G via eBOK PGE?
    Mam umowę kompleksową.

    Jestem na C11 ze zmniejszoną mocą umowną - chciałbym za jednym zamachem zmienić taryfę na G12 oraz zwiększyć moc umowną do docelowej.
    Budynek na etapie wykończeniówki, rozdzielnia postawiona, gniazdka aktualnie sprawne 3 sztuki

    Wyczytałem, że koledzy nie mieli większych problemów ze zmianą taryfy.
    Podpowiedzcie który wniosek i jak wypełnić.

    Aby wykonać to w miarę bezboleśnie, który wniosek złożyć?

    Do wyboru


    • wniosek dla PGE Obrót:

    https://www.gkpge.pl/content/download/486/file/2014_11_13_05_PGE_wniosek_o_zawarcie_umowy_komplek sowej_01.pdf

    zaznaczam: "istniejący punkt poboru energii" oraz "zmiana grupy taryfowej"?
    przeznaczenie obiektu "gospodarstwo domowe".
    "deklarowana roczna wielkość zużycia energii"? co oznacza podział na strefa I/II/III?

    rozumiem, że taryfę G12 wpisuję w obu polach "dla usługi dystrybucji" i "dla sprzedaży energii elektrycznej"?



    • wniosek dla PGE Dystrybucja:

    https://pgedystrybucja.pl/content/download/2069/file/Wniosek_o_zawarcie_umowy_dla_odb_zakw_do_V_i_VI_gr _przyl_do_40_kW_2016_11_28.pdf

    zaznaczam: "zmianą parametrów dostaw do PPE"?
    przeznaczenie obiektu "gospodarstwo domowe".
    "deklarowana roczna wielkość zużycia energii"?
    "napięcie znamionowe" kV?
    Wnioskowana moc umowna - docelowa, którą chcę.
    "Wartość mocy bezpiecznej"?
    Sprzedawcy nie zmieniam. Czy muszę podawać "sprzedawcę rezerwowego"?

    To mnie zastanawia, bo do sieci jestem przyłączony i układ pomiarowy mam?
    "Oświadczam, że instalacja elektryczna w budynku/lokalu wykonana jest przez osoby posiadające uprawnienia do budowy i pomiarów instalacji elektrycznej, zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami. Instalacja spełnia warunki dla załączenia pod napięcie . Instalacja elektryczna nie jest podłączona do innych instalacji odbiorczych, do których Odbiorca nie ma tytułu prawnego.Przyłączenie instalacji nie narusza praw osób trzecich.
    Wyrażam zgodę na zamontowanie układu pomiarowo-rozliczeniowego energii elektrycznej. Za powyższe oświadczenie biorę całkowitą odpowiedzialność.
    Pomiary ochrony przeciwporażeniowej urządzeń i instalacji elektrycznej zostaną wykonane po przyłączaniu do sieci . Protokoły z pomiarów zostaną dołączone do dokumentacji budowlanej obiektu."
    --- BLOG --- Dziennik --- M132L Wariantowy ---
    Jest: prąd, woda, płyta fundamentowa
    Będzie: ściany BK 24 cm + EPS 20 cm 0,031; strop terriva; dachówka ceramiczna; ogrzewanie podłogowe; WM+REKU; pompa ciepła PW...
    20170428: stan zero; 20170609 strop; 20170803 ​dach;

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Napisał covallus Zobacz post
    Witajcie,

    Nie chcę zakładać nowego tematu, ani bezpośrednio walić PM do zainteresowanych...


    PGE Pruszków - kto podpowie w jaki sposób najprościej zmienić taryfę z C na G via eBOK PGE?
    Mam umowę kompleksową.
    Idziesz do punktu obsługi klienta i tam Ci dadzą odpowiednie formularze. Do zmiany taryfy z C na G wypełnisz oświadczenie o wykorzystywaniu energii elektrycznej na cele gospodarstwa domowego. Będziesz miał nową umowę.

  9. #209

    Domyślnie

    Witam, również nie chcąc zakładać nowego wątku, napiszę tutaj, podpowiedzcie mi proszę, który wniosek pobrać, wypełnić i złożyć w PGE. Posiadam działkę oraz chcę rozpocząć budowę, posiadam już wnioski do gazowni oraz o przyłączę wody oraz oczyszczalni. Z PGE mam problem ponieważ tych wniosków jest kilka https://pgedystrybucja.pl/Dla-Klient...e-dla-Odbiorcy. Na czas budowy prąd będę brał od brata z działki vis-a-vis więc czy mam pobrać wniosek "Grupa V: Podmioty, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane bezpośrednio do sieci o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kV oraz mocy przyłączeniowej nie większej niż 40 kW lub prądzie znamionowym zabezpieczenia przedlicznikowego w torze prądowym nie większym niż 63 A - Wniosek W-1 " ?? czy jednak większe niż 40kW i 63A ?

  10. #210

    Domyślnie

    A będziesz potrzebował więcej niż 40kW?

  11. #211

    Domyślnie

    Raczej nie, to typowy dom jednorodzinny, większa moc jedynie do kuchni pod płytę indukcyjną czyli 400V oraz w garażu a poza tym standardowe sprzęty jak to w domu. Zamówię 16kW z zabezpieczeniem 25A czyli wychodzi że wniosek "Grupa V: Podmioty, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane bezpośrednio do sieci o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kV oraz mocy przyłączeniowej nie większej niż 40 kW lub prądzie znamionowym zabezpieczenia przedlicznikowego w torze prądowym nie większym niż 63 A - Wniosek W-1"

  12. #212

    Domyślnie

    Moi drodzy, potrzebna pomoc z wnioskiem o określenie warunków przyłączenia do sieci PGE

    Jak lepiej złożyć wniosek: na przyłączenie placu budowy czy przyłączenie placu budowy oraz na zasilanie docelowe jednocześnie?

    Chodzi tu o zapotrzebowanie na moc i koszty z tym związane. Na budowę wystarczy mi 7kW, docelowo będę potrzebował 14kW. Jak ugryźć temat właściwie by nie płacić niepotrzebnie przez czas budowy za kilowaty?

  13. #213
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Jeśli dostaniesz taryfę C (prąd budowlany), gdzie abonament płaci się od każdego kW to im mniej tym lepiej. Z drugiej strony ja mam 7kW (zabezpieczenie 16C) i na wiercenie studni nie wystarczyło, facet od piany PUR też twierdzi, że za mało. Więc ja już, jeszcze przed startem budowy, wystąpiłem o zwiększenie do 14kW. Tylko że ja mam taryfę G11 więc oprócz jednorazowej opłaty innych kosztów za dodatkowe kW nie będę ponosił.

  14. #214

    Domyślnie

    Wystąpiłem o warunki przyłącza i dostałem umowę do podpisania

    W wniosku wystąpiłem o przyłącze docelowe i wskazałem garaż.
    Jako datę poboru prądu wskazałem 09-2019
    Działka jest pusta,ale na wiosnę planuję ją ogrodzić i postawić garaż blaszany i tam erbetke
    Prąd chcę z taryfy G do celów rekreacyjnych (muzyka, grill, podlewanie ogródka)

    I tu mam pewne zastrzeżenia do zapisów w przesłanej umowie do podpisania
    że zobowiązuję się m.in do:

    1. nieodpłatnego udostępnienia PGE Dystrybucja S.A. swojej nieruchomości w celu budowy i rozbudowy sieci elektroenergetycznej zgodnie z wydanymi warunkami przyłączenia, jak również do zapewnienia dostępu, wraz z niezbędnym sprzętem, do urządzeń stanowiących własność PGE Dystrybucja S.A. znajdujących się na nieruchomości Podmiotu Przyłączanego w celu usunięcia awarii, kontroli, przeglądu, modernizacji, rozbudowy oraz dostępu do układu pomiarowo - rozliczeniowego. Jako zabezpieczenie tego prawa Podmiot Przyłączany na żądanie PGE Dystrybucja S.A. ustanowi na rzecz PGE Dystrybucja S.A. nieodpłatną służebność przesyłu wzdłuż linii przebiegu sieci, w formie aktu notarialnego z wpisem do księgi wieczystej. Koszty aktu notarialnego i opłat sądowych poniesie PGE Dystrybucja S.A. Powyższa służebność będzie polegała na prawie korzystania z pasa gruntu o szerokości 1 m na trasie przebiegu sieci elektroenergetycznej na nieruchomościach Podmiotu Przyłączanego - w celu wybudowania oraz eksploatacji infrastruktury elektroenergetycznej, stanowiącej własność PGE Dystrybucja S.A., na prawie dostępu do niej (prawo dojścia i dojazdu), wraz z niezbędnym sprzętem, jej modernizacji, przebudowy i rozbudowy, w tym wymiany i wyprowadzania nowych obwodów, jak również konserwacji, przeprowadzania remontów, usuwania awarii, dokonywania kontroli, przeglądu oraz ewentualnej likwidacji i demontażu urządzeń elektroenergetycznych,
    2. dostarczenia do PGE Dystrybucja S.A. prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę obiektu wymienionego w nagłówku umowy, lub innego dokumentu wymaganego ustawą Prawo budowlane, o ile zgodnie z przepisami istnieje konieczność jego uzyskania, nie później niż 6 miesięcy przed terminem przyłączenia. Dostarczenie ww. dokumentu może warunkować rozpoczęcie realizacji robót budowlano - montażowych przez PGE Dystrybucja S.A.,

    Co myślicie o tych zapisach w kwestii udostępnienia im pasa 1 m do przesyłu prądu dla kolejnych działek po mojej i dostarczenia dokumentu wymienionego w pkt. 2
    Zaznaczam że sieć dystrybucyjna idzie (wkopana) drogą w której mam również udział i nie widzę potrzeby udostępniania im w formie służebności dodatkowo swojej działki budowlanej.

    I pytanie co mam dalej zrobić aby dostać prąd G

  15. #215
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Wg mnie nieruchomość z punktu 1. którą zobowiązujesz się nieodpłatnie udostępnić PGE to jest właśnie ta nieruchomość drogowa, w której masz udziały. Ja mam identyczną sytuację, kupując działkę i 10% udziału w drodze wpisaliśmy służebność na tej drodze od razu do aktu. PGE swoją infrastrukturę kładzie w drodze, również skrzynka stoi na działce drogowej.

    Jeśli chodzi o dokument z punktu 2 to ja żeby mieć prąd w taryfie G blaszak stawiałem na zgłoszenie i do PGE dostarczyłem przyjęte, opieczętowane zgłoszenie.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 17-01-2019 o 11:35

  16. #216

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź

    1. Problem w tym że z tekstu nie wynika że jest to droga. mi się wydaje że bardziej pasuje to do działki budowlanej
    Tym bardziej że dostali cały akt notarialny w którym są wypisane nr działek.
    Główna sieć idzie w drodze

    2. Wiesz może gdzie takie zgłoszenie zgłaszam i w jakiej formie
    Czy jest to może: Starostwo Powiatowe - Wydział Architektury i Budownictwa

  17. #217
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    A co masz napisane w warunkach przyłącza? Pytam w kontekście zapisu:

    "1. nieodpłatnego udostępnienia PGE Dystrybucja S.A. swojej nieruchomości w celu budowy i rozbudowy sieci elektroenergetycznej zgodnie z wydanymi warunkami przyłączenia". U mnie w warunkach było, że ich infrastruktura oraz złącze (skrzynka) będzie w działce drogowej, zresztą miałem działkę ogrodzoną, jak kopali nie kontaktowali się ze mną że potrzebują wejść na działkę.
    Jeśli chodzi o zgłoszenie to pobierasz druk w Wydziale Architektury w Starostwie, wypełniasz go, szkicujesz budynek. Dodatkowo na mapce (zwykla mapka z granicami, do zakupu w Geodezji) zaznaczasz usytuowanie budynku z zaznaczeniem odległości od granic, plus ksero aktu notarialnego i gotowe.

  18. #218

    Domyślnie

    Jestem obecnie w pracy. Jutro dam znać co tam mam napisane
    Jeszcze raz dziękuje

  19. #219

    Domyślnie

    Cześć, mam taką sprawę. Kupiłem działkę i chciałbym rozpocząć budowę domu. Działka jest nieuzbrojona. W PGE pani obsługująca mnie doradziła, żebym wystąpił z dwoma wnioskami o przyłącze budowlane 7kw oraz docelowe 14kw. Tak też zrobiłem, otrzymałem warunki techniczne oraz umowy jednostronnie podpisane, jednak w warunkach budowlanych jest informacja, że przyłącze mogę sobie sam pociągnąć z najbliższej rodzielni, co wg mnie jest bez sensu, bo to mnie bardzo drogo wyniesie. W przyłączu docelowym jest wykonanie skrzynki w granicy działki jednak jest też zapis, że w ciągu 30 dni od wykonania przyłącza muszę wystąpić o umowę na dostawę energii. I teraz mam pytanie, czy mogę podpisać umowę na przyłącze docelowe, a potem wystąpić o dostawę energii budowlanej 7 kw?
    I drugie pytanie, czy jest jakaś możliwość skrócenia czasu wykonania przyłącza? Mam 1,5 roku. Ta sama bardzo miła Pani obsługująca mnie powiedziała, że jak mi nie pasuje, to niech nie podpisuje

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał biodreg Zobacz post
    Cześć, mam taką sprawę. Kupiłem działkę i chciałbym rozpocząć budowę domu. Działka jest nieuzbrojona. W PGE pani obsługująca mnie doradziła, żebym wystąpił z dwoma wnioskami o przyłącze budowlane 7kw oraz docelowe 14kw. Tak też zrobiłem, otrzymałem warunki techniczne oraz umowy jednostronnie podpisane, jednak w warunkach budowlanych jest informacja, że przyłącze mogę sobie sam pociągnąć z najbliższej rodzielni, co wg mnie jest bez sensu, bo to mnie bardzo drogo wyniesie. W przyłączu docelowym jest wykonanie skrzynki w granicy działki jednak jest też zapis, że w ciągu 30 dni od wykonania przyłącza muszę wystąpić o umowę na dostawę energii. I teraz mam pytanie, czy mogę podpisać umowę na przyłącze docelowe, a potem wystąpić o dostawę energii budowlanej 7 kw?
    I drugie pytanie, czy jest jakaś możliwość skrócenia czasu wykonania przyłącza? Mam 1,5 roku. Ta sama bardzo miła Pani obsługująca mnie powiedziała, że jak mi nie pasuje, to niech nie podpisuje
    Ja miałem identycznie i wykonałem przyłącze tymczasowe napowietrzne samodzielnie 70 mb + RB za ok 3 tys. z tym że miałem minimalną moc 4 kw bo taniej a zabezpiecznie wstawił mi wykonawca = elektryk z pogotowia energetycznego 3x25A i powiem tyle że na tej rbetce mieszkałem 5 lat bo się PGE spóźniło z przyłączem docelowym a dom mam ogrzewany prądem i nidy mi nawet bezpiecznik nie wyskoczył. Zmienić taryfę mogłem dopiero na lini docelowej i po całkowitym zakończeniu budowy. Możesz skrócić budowe przyłacza jak odpalisz z 5-10 tysięcy ale czyw arto? Słupy i kabel sprzedałem za 1500 zł a rozdzielnice mam w garażu jako gniazdka warsztatowe. Ile to dla ciebie jest drogo za to tymczasowe przylacze???

Strona 11 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony