dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1

    Domyślnie kuchnia z dwoma oknami

    Cześć,
    tutaj Aneta i Michał z Ksawerowa. Za tydzień lub dwa wchodzą murarze, a my nocami sobie meblujemy ołówkiem na papierze
    Pomóżcie proszę w urządzeniu kuchni.
    W projekcie ma ona 2 okna - duże od północy i małe od zachodu.
    1. Zastanawiamy się czy robić to od zachodu, bo jak je zrobimy to chyba na całej tej ścianie będą tylko dolne meble bez szafek wiszących - tak mi się wydaje, że wiszące szafki zasłaniałyby okno i słabo by to wyglądało.
    2. Co pod oknem od północy - zlew czy blat roboczy? Jak zlew to czy centralnie na środku czy może trochę z boku, żeby okno się otwierało? A czy okno z parapetem czy na równi z blatem lepiej zrobić?
    Dzięki!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.JPG
Wyświetleń:	615
Rozmiar:	23,5 KB
ID:	352652

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a jak zamienisz płytę z lodówką?

  3. #3

    Domyślnie

    Parapety 10cm powyżej blatu i obydwa okna zostawcie. Po usunięciu jednego elewacja z tej strony prawdopodobnie będzie wyglądać jakby się ktoś pomylił w murowaniu. Jak już będziecie mieć wymurowane to się wtedy zastanowicie co gdzie ma stać. W tym momencie "ustawianie mebli" nie ma większego sensu bo i tak będzie to zmienione jeszcze z 10 razy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie zgodzę się - meblowanie moim zdaniem powinno być zrobione orientacyjnie na etapie adaptacji projektu.
    Dowodem jest ilość postów w tym dziale

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie zgodzę się - meblowanie moim zdaniem powinno być zrobione orientacyjnie na etapie adaptacji projektu.
    Dowodem jest ilość postów w tym dziale
    Orientacyjnie tak, chociażby po to żeby później ścian nie rozwalać czy nie zamurowywać/wykuwać okien

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    właśnie o to mi chodziło. Orientacyjnie, a nie z dokładnością do cm.
    Bo potem wybierze się fajny projekt, ale okazuje się, że sypialnie nieustawne pod skosami, albo wymarzona wyspa nie wejdzie.

  8. #8

    Domyślnie

    Piękna duża kuchnia i piękne okno.........co wy chcecie zmieniać
    Elfir przedstawiła pomysły,ja bym wybrała nr 3..........szkoda że nie widać na rzucie salonu bo łatwiej by było coś doradzić.
    Jeśli chodzi o parapet mnie się podobają na równi z blatem i taki mam u siebie.

  9. #9

    Domyślnie

    Pokaż foty bo te wykonania blato-parapetów, które widziałem do tej pory wyglądały paskudnie.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tu jest na róni:





    Chociaż osobiście zrobiłabym parapet wyższy od blatu.

  11. #11

    Domyślnie

    Pierwsze ujdzie, drugie jak w kiosku Ale o gustach się nie dyskutuje

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    raczej twój odbiór wynika z jakości materiałów wykończeniowych

  13. #13

    Domyślnie




    Ostatnio edytowane przez kinka ; 12-04-2016 o 13:48

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kinka - trzy pierwsze zdjęcia to nie jest parapet zlicowany z blatem o którym pisze maxb

  15. #15

    Domyślnie

    Tak wiem,chciałam pokazać jak to wygląda przy narożnym oknie,natomiast nadal obstaje przy takim zlicowanym jak na ostatniej fotce.

  16. #16

    Domyślnie

    Dzięki za takie rozwinięcie tematu! Nie spodziewałam się
    Patrząc na te fotki oraz na inne znalezione, to chyba bardziej nam się podoba jednak jak okno jest z parapetem.
    Wklejam projekt całego dołu, aby pokazać jak to z salonem będzie wyglądać.
    W kuchni spiżarki robić nie będziemy. Ściany z kominami (jak pokazane w projekcie) też nie będzie - komin będzie od poddasza a w kuchni tylko "dziury" w suficie. Także miejsca trochę więcej.
    Fajnie by było jakby wpakować do kuchni jeszcze jakiś narożnik kuchenny / mały stolik. Macie pomysł gdzie go umieścić? Zmieści się?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01 kuchnia.jpg
Wyświetleń:	241
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	352732

  17. #17

    Domyślnie

    Stół masz obok kuchni - zrób półwysep-barek do szybkich posiłków. A jak wygląda wyższa kondygnacja? To poddasze ze skośnym dachem czy piętro? Jak możesz to podaj nazwę lub link do projektu(jeśli to gotowiec). Ewentualne zmiany w układzie/rozmiarze okien kuchennych warto dopasować do wyglądu całego domu. Wstępnie jestem za tym żeby zostawić tylko szerokie okno od północy, układ sprzętów taki jak na oryginalnym rysunku tylko z barkiem po stronie blatu z płytą. Jest to dość oklepany układ ale funkcjonalny. Jeśli masz jakie szczególne potrzeby lub zachcianki to napisz albo wklej inspiracje.

  18. #18

    Domyślnie

    Projekt indywidualny na bazie projektu Noelia z Domplanu (lustrzane odbicie) --> http://www.domplan.com.pl/Noelia_Mirror/Noelia.html
    W oryginale nie ma okna od zachodu, to nasz był pomysł, że niby fajnie jak tak dużo okien, słonecznie i w ogóle... a teraz jak zaczęliśmy meblować na kartce, to zastanawiamy się czy to dobry pomysł.
    Szczególną potrzebą czy zachcianką, to właśnie byłby ten narożnik/stół, żeby od razu w kuchni jeść jakieś mniejsze/szybkie posiłki,a nie ciągle wynosić do stołu.
    Barek.. hmm, no nie wiem.. wygodne to to?

  19. #19

    Domyślnie

    Moim zdaniem okno narożne nie pasuje do tego domu. W ogóle trudno tu ładnie zaplanować okna na elewacji frontowej, nawet oryginalny układ jest niezbyt ładny - zaraz pokombinuję.
    Barek mam na myśli taki na wysokości blatu kuchennego(ok.90cm, stół ma blat na wysokości ok.70-75cm) czyli potrzebne byłyby nieco wyższe stołki niż normalne(lub regulowane) ale nie takie wysokie hokery. Ewentualnie blat półwyspu może być obniżony. Jeśli jednak wolisz stół lub narożnik to raczej w zamkniętej kuchni bo inaczej zrobi ci się wystawa sklepu ze stołami

    Możesz zamieścić rzut poddasza?
    Ostatnio edytowane przez alicyja ; 13-04-2016 o 19:16

  20. #20

    Domyślnie

    Wklejam rzut poddasza.

    Coraz bardziej przekonuje się do nie robienia tego okna od zachodu.
    Blaty chcielibyśmy mieć na wysokości 100cm - biorąc to pod uwagę i to, że lepiej byłoby mieć okno z parapetem (nie zlicowane z blatem) to chyba to nie wiem czy okno standardowej wysokości (150) się zmieści?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02 poddasze.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	352841

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony