dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 693
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #221

    Domyślnie

    Maćku, ogrzewanie kominkowe dobrze się sprawdza też na górze (wprawdzie jest to opinia mieszkańców niewielkiego domu - ok. 120 m2). Ciepłe powietrze jest rozprowadzane do wszystkich pomieszczeń (w miarę potrzeb oczywiście).

  2. #222

    Domyślnie

    No to macie dobrze. Ja lubię mieć ciepło i wiecznie marznę, a zdrugiej strony lubię świerze powietrze. Trochę ciężko to pogodzić.
    Wiem, że ciepło ucieka do góry. Mamy dwupoziomowe mieszkanie zrobione z dwóch pojedynczych ok. 40-metrowych. Zimą wygląda to tak, że odkręcony jest na 3-4 poziom duży kaloryfer na dole, dwa małe kaloryfery szczebelkowe - po jednym w każdej łazience (góra dół), a reszta jest na 1, co w praktyce oznacza, że nie są nawet "ledwociepłe". Z tym, że mieszkanie jest stosunkowo nowe, ma świetne ciepłe ściany i okna - aż za szczelne. Góra nagrzewa się właściwie samoistnie, ale są duże schody, a co za tym idzie duża dziura, którą to powietrze tam ucieka.
    Zakładam więc, że w domu z przyzwoitymi ścianami (k=0,2) i oknami na górze można grzać prądem, a przy drugiej taryfie, to może też na dole.

  3. #223

    Domyślnie

    Oczywiście zapomniałam o kominku z rozgałęziaczem, ale przy tym trzeba chyba siedzieć w domu, a mnie do emerytury jeszcze bardzo daleko, więc byłoby to wspomaganie - dla przyjemności i na wielkie mrozy.

  4. #224
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Maćku o tej tajemnej mocy też tak pomyślałam ale nie chciałabym być posądzona o jakieś pozaziemskie kontakty .A co do ogrzewania śledzę Twoje wypowiedzi na ten temat ale obawiam się,że tego to już z moim "konserwatywnym" mężem nie załatwię.Kominek + dogrzewanie łazienki .Żelaznym argumentem mojego męża na takie rozwiązanie jest opinia naszego architekta, który ma dom o podobnej architekturze do naszego tyle, że o 1 m szerszy czyli pow. o 11m2 większa, przy czym zlikwidował ściankę wiatrołapu i wchodzi wprost na salony oraz mała antresola na górze i grzeje tylko kominkiem+elektryczne ogrzewanie podłogowe w łazience.To wystarcza na ogrzanie domu w surowszych niż u nas warunkach klimatycznych.
    pozdrawiam Ewa

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-06-12 17:30 ]</font>

  5. #225
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-06-11 11:15, *marta* wrote:
    A propos pięknych domów z bali pokrytych strzechą, Maćku, jako że mam Twój e-mail, przesyłam Ci zdjęcie jednego cacka.

    Marta

    P.S. *marta* = tojamarta (mała zmiana)

  6. #226

    Domyślnie

    Wyjaśnijcie mi proszę o co chodzi z tymi ogrzewanymi fundamentami

  7. #227

    Domyślnie

    Najlepiej zajrzyj na strony internetowe, o których pisaliśmy stronę wcześniej na forum.

  8. #228
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Witaj Babis dawno się nie odzywałeś jak tam Twoja droga zrobina?? Skoro tu zaglądasz to mam nadzieję,że nie zmieniłeś dezyzji.
    Trzymaj się Ewa

  9. #229
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    A w sprawie ogrzewania fundamentowego to największym specem jest Maciek, ja jak pisałam wcześniej raczej tego nie przeforsuję.
    Ewa

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-06-13 15:19 ]</font>

  10. #230

    Domyślnie

    Dzięki, powoli do przodu,a z kopyta bedzie po żniwach - myśle że do tego czasu będę miał wór pieniędzy na budowę.
    W przyszłym tygodniu jadę w Bieszczady na rozmowy odnośnie domów, drewna i projektu. Projekt na etapie wyboru, razem z drugą połową analizujemy i teraz już chyba 7 ten najlepszy. Plany zakładają fundamenty w tym roku a tu czasu coraz mniej

  11. #231

    Domyślnie

    faktycznie są te fundamenty
    bardzo ciekawe - sam pomysł
    Jak dla mnie to trochę za bardzo to ogrzewanie jednostronne tj trzeba dobrze izolować od strony gruntu
    ale muszę te opisy dokładniej przeczytać

  12. #232

    Domyślnie

    Żeby analizie ekonomiczniej stało się zadość trzeba koszt fundamentu legalett porównać do kosztu tradycyjnego fundamentu plus instalcja centralengo ogrzewania (przynajmniej na parterze). Do tego powinno się uwzględnić koszty ekspolatacyjne (zyski/straty) i wziąć pod uwagę ryzyko jednego i drugiegio rozwiązania (np. ogrzewanie wodą może przemarznąć w wyniku awarii albo być nieszczelne, itp. itd).
    To jest tylko strona ekonomiczna.

    Strona zdrowotna... o wiele trudniej ją zformułować i porównać (są teorie, które mówią, że wodne ogrzewanie podłogowe to fundowanie sobie cieków wodnych w domu, kaloryfery wzniecają kurz i sprzyjają alergie, itp itd). Tu się chyba trzeba zdawać na intuicję bądź na zdanie ZAUFANYCH dobrych znajomych.

    Ja raczej intuicyjnie jestem za ale ponieważ jestem na etapie zakupu działki to dokładne analizy (zwłaszcza ekonomiczne) jeszcze przede mną...

  13. #233
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Mam już jeden kosztorys stan surowy zamknięty z dowozem i montażem-92000zł netto,rekojmia na 5 lat.Jest to cena wyjściowa do dalszych negocjacji.Mój projekt zawiera 3 balkony,co z pewnością podraża jego koszt.
    Ewa

  14. #234

    Domyślnie

    Ewa,
    Czy to dalej jest L-18 (około 120m pow.urz.) ?
    I jakiej grubości bale ?
    Maciek

  15. #235
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Tak jest to L-18, bale grubości 16 cm.Z tym, ze w zapyt.o cenę nie uwzględniłam kosztu wyończenia balkonów.Ale cena moim zdaniem do przyjęcia.Może jestem naiwna ale liczę,że jeszcze uda mi się coś utargować z 10%
    Ewa

  16. #236

    Domyślnie

    Cena interesująca - zwłaszcza przy tej grubości bala.
    Potargować warto, aktualny poziom bezrobocia sprzyja obniżaniu cen.
    Ja będę miał też nieco ciekawych informacji jutro i oczywiście sie nimi z Wami podzielę

  17. #237
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Czekamy z niecierpliwością,bo sprawa wykonawcy w moim przypadku nadal otwarta.A wspomniany kosztorys dotyczy domu z bali świerkowych
    Ewa

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-06-17 12:06 ]</font>

  18. #238

    Domyślnie

    Ja będę omawiał projekty w wykonaiu z bali jodłowych o grubości 70 mm, szerokości 180 mm, łączonych na pojedyncze pióro własne.
    Bale grubsze bardziej mi odpowiadają ale ze względów finansowych chyba się na nie nie zdecyduje

  19. #239
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Dodałam,że z bali świerkowych,bo wiem,że wybierasz się w Biesczady a tam w ofercie głównie drewno jodłowe i bardzo ciekawi mnie cena
    Ewa

  20. #240

    Domyślnie

    Byłam w dwóch firmach. Z trzeciej ściągnęłam bardzo dokładny materiał nt. domu, który mnie interesuje. Jestem załamana. Co za ceny!
    Najtańsza firma daje tylko połowę, jak nie jedną trzecią tego, co najdroższa. Najdroższa buduje dom marzenie.
    Mam chwilowy niż emocjonalny, bo wychodzi na to, że taniej będzie zbudować dom z Ytonga, albo czegoś takiego.

Strona 12 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony