dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 180 z 693
Pokaż wyniki od 3.581 do 3.600 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #3581
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Red72
    mam pomalowane i wycyklinowane podlogi...caly domek smierdzi lakierem...
    A ja mam już dotarczony projekt i wycenę mojego domu,pod klucz.Nic nie śmierdzi


    I oby tak do końca !!!
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  2. #3582

    Domyślnie

    Cytat Napisał poharatek
    bardzo proszę o kontakt na priv. osoby, które wybudowały swój dom ze stolluxem. mam kilka pytań, bo mam wrażenie, że przestaje być "kolorowo"
    Witam
    Ja miałem z nimi budować ale jak mi podnielśli cenę -wcześniej zapewniali że cena którą uzgodniliśmy jest nie do podniesienia- to zacząłem się zastanawiać czy aby lepiej nie poszukać innej firmy.
    Chociaż generalnie nie słyszałem żeby ktoś się na nich skarżył.
    Ale moje doświadczenie jest takie lepiej sprawdz dwa razy i jak coś nie pasuje to szukacj kogoś innego.

    Pozdrawiam Tomek

  3. #3583
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cerber

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    witam
    z uwagą śledzę wszystkie posty i czerpię z nich wiedzę ,myślę że jak zacznę stawiać dom z bala to bardzo mi ta wiedza się przyda ale jak mogę to dzielę się też wiedzą jaką zdobyłam mieszkając w betonie, były pytania o okna połaciowe -porażka 1szt to można znieść ale nie w pokoju dziennym dzieci za mało światła,jak śnieg mocny zasypie to tak od razu nie zjedzie pomimo ciepła od wewnątrz,przy wyborze projektu wiem z doświadczenia musi być oprócz salonu 1 pokój w którym w każdej chwili można zrobić sypialnię(w razie choroby) no i oczywiście żeby można było się gdzie umyć (pamiętam jak musiałam zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzać na krześle plastikowym bo teściowa nie mogła już chodzić jak żałowałam że nie mam chociaż prysznica)mamy garaż w bryle budynku ale następny będzie wolnostojący bo;ścianka działowa między garażem a domem jest zawsze zimna garaż- nie ogrzewany drzwi z garażu do kotłowni jak się otworzy to niekiedy trochę czuć paliwem,dobrze że nie ma bezpośredniego wejścia do domu bo by była katastrofa,no i oczywiście nie przesadzać z metrami teraz córka idzie na swoje i na kit mi te metry no dość się rozpisałam ale jeżeli mogłam pomóc to się cieszę pozdrawiam

  4. #3584
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Dobry wieczór.
    Miło powitać kolejnego przyszłego balowicza.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  5. #3585

    Domyślnie vat

    Pytanko mam odnośnie vat. Wykonawca robi fundamenty, stawia dom z oknami, robi przyłączenia (woda, ścieki, prąd). Czy w takim przypadku jest 7% czy 22%??? Dom bedzie mial 160m2.

  6. #3586

    Domyślnie Re: vat

    Cytat Napisał saabb
    Pytanko mam odnośnie vat. Wykonawca robi fundamenty, stawia dom z oknami, robi przyłączenia (woda, ścieki, prąd). Czy w takim przypadku jest 7% czy 22%??? Dom bedzie mial 160m2.
    Witam

    Jeśli wszystkie elementy kupuje wykonawca i sam je montuje to oczywiście jest to 7%. Jeśli jednak to Ty kupujesz okna, cement, stal to w sklepie płacisz 22%. Z tego co wiem to różnicę w Vat' ie Urząd Skarbowy odda, ale tylko do końca grudnia tego roku. Jeśli kupisz jakieś materiały w nowym roku to już nie będziesz mógł się ubiegać o zwrot różnicy Vat między 7 a 22 %

    Pozdrawiam Tomek

  7. #3587

    Domyślnie Re: vat

    Cytat Napisał saabb
    Pytanko mam odnośnie vat. Wykonawca robi fundamenty, stawia dom z oknami, robi przyłączenia (woda, ścieki, prąd). Czy w takim przypadku jest 7% czy 22%??? Dom bedzie mial 160m2.
    Witam

    Jeśli wszystkie elementy kupuje wykonawca i sam je montuje to oczywiście jest to 7%. Jeśli jednak to Ty kupujesz okna, cement, stal to w sklepie płacisz 22%. Z tego co wiem to różnicę w Vat' ie Urząd Skarbowy odda, ale tylko do końca grudnia tego roku. Jeśli kupisz jakieś materiały w nowym roku to już nie będziesz mógł się ubiegać o zwrot różnicy Vat między 7 a 22 %

    Pozdrawiam Tomek

  8. #3588
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Tak jak pisze Tomasz ale nie całkiem. Od 01 stycznia 2008 wchodzą nowe przepisy , na podstawie których będzie przysługiwać bezterminowe prawo do zwrotu VAT i pięcioletnie okresy limitów.
    W muratorze 12/2007 jest duży , kompletny artykuł na ten temat . Strona 180.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  9. #3589
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie

    Masz w zupełności rację. Pytałem się w US

    Cytat Napisał piotr.nowy
    Tak jak pisze Tomasz ale nie całkiem. Od 01 stycznia 2008 wchodzą nowe przepisy , na podstawie których będzie przysługiwać bezterminowe prawo do zwrotu VAT i pięcioletnie okresy limitów.
    W muratorze 12/2007 jest duży , kompletny artykuł na ten temat . Strona 180.

  10. #3590

    Domyślnie dzieki

    właśnie też mi się wydawało, że jeśli kupuje dom już od wykonawcy to jest 7% vat. Kupie ten numer muratora i sprawa się wyjaśni. Dziękuje za pomoc.

  11. #3591
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Jeśli kupujesz dom od dewelopera to było , jest i pewnie jeszcze długo będzie 7%. Zgodnie ze słynną definicją budownictwa społecznego.
    Zwrot różnicy Vat dotyczy TYLKO remontów i budowy systemem gospodarczym. W innym wypadku kupujesz usługę (wybudowanie domu ) a usługi są opodatkowane 7%.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  12. #3592
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie

    Czy ktoś ostatnio budował ze Stolluxem? Mam podpisać umowę w styczniu, a tu słyszę, że "poharatek" ma bardzo duże problemy. Może ktoś wie czy z tą firmą dzieje się coś złego (bankructwo itd)?

  13. #3593

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr Wlezień
    Czy ktoś ostatnio budował ze Stolluxem? Mam podpisać umowę w styczniu, a tu słyszę, że "poharatek" ma bardzo duże problemy. Może ktoś wie czy z tą firmą dzieje się coś złego (bankructwo itd)?
    Jeśli są to istotne wiadomości to nie piszcie na priv tylko tutaj gdyż może komuś uratujecie tyłek przed błędną decyzją.

  14. #3594
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    RACJA !!!
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  15. #3595

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr Wlezień
    Czy ktoś ostatnio budował ze Stolluxem? Mam podpisać umowę w styczniu, a tu słyszę, że "poharatek" ma bardzo duże problemy. Może ktoś wie czy z tą firmą dzieje się coś złego (bankructwo itd)?
    spokojnie bankructwo im pewnie nie groźi, mam taka nadzieję
    a moje problemy polegają delikatnie mówiąc na braku komunikacji ze stolluxem
    i z dojazdem na budowę
    a nie pisze na forum, bo nie chce robić zamieszania, bo może Tylko ja mam taki problem. a jak widomo jedna jaskółka wiosny nie czyni
    a poza tym, Oni tez, mam nadzieję czytaja to forum i pójda po rozum do głowy (bo dla nich nie trudno sie domyslić o kogo chodzi, no chyba że takich jak ja jest jeszcze kilku )

    naszczęście jutro na tydzien w góry, wiec pociesze oko domami z bala

    POZDRAWIAM WSZYSTKICH I WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE...

  16. #3596

    Domyślnie Zyczenia

    Radosnych Swiat!!! Niepowtarzalnej atmosfery i Spelnienia Marzen!
    Z pozdrowieniami dla wszystkich na tym forum.
    Agnieszka

  17. #3597

    Domyślnie

    Radosnych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich drewniaków
    Szczęście, szczęśliwym Być

  18. #3598
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    luka chan

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Dom z bali - przeniesienie

    Witam wszystkich.

    Wie ktos może ile kosztuje przeniesienie starego domu z bali (demontaz, przewoz i zlozenie)?? Znacie jakas firme, badz ludzi, ktorzy sie tym zajmuja w malopolsce i byliby godni polecenia? Planuje zakup takiego starego domku,ale kompletnie nie mam pojecia z jakimi kosztami trzeba sie liczyc (poza kupnem domu no i dzialki). Z góry dzięki wielkie za pomoc!!!

    pozdrawiam świąteczenie

  19. #3599
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vicu

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Re: Dom z bali - przeniesienie

    Witaj Luka Chan!
    Jestem w trakcie przenosin takiego domu... W tej chwili dom rozebrany i przewieziony (ok. 30km), złożony na stertach i zabezpieczony czeka na wiosnę.
    Przez Święta chcę zrobić dziennik, to będzie więcej szczegółów.
    Ceny:
    za dom - bardzo różnie w zależności od stanu widziałem za 10 - 30 tys.;
    za rozbiórkę - ja dałem 20 tys. + moja praca;
    za transport - deski itp. rupiecie w cenie rozbiórki, transport bali 1 tys.;
    za postawienie budynku na nowo - wstępnie 30 tys. ale zależy od dodatkowych robót.

    Do ceny całej inwestycji trzeba oczywiście doliczyć całe koszty administracyjne, projektowe, fundamenty, kominy, pokrycie dachu, ewentualną izolację jak ktoś musi lub chce, instalacje, drewno na konstrukcję i wykończeniówkę wewnętrzną itd....

    Ja się cały czas łudzę, że wyjdzie mnie to taniej niż "nówka ze stollux'u" ale troszkę mi uszka oklapły
    Postaram się opisać wszystko w dzienniku i być bardziej aktywny na forum w nowym rocku

    P.S. nie chciałem popsuć Świąt

    Wiktor

    Cytat Napisał luka chan
    Witam wszystkich.

    Wie ktos może ile kosztuje przeniesienie starego domu z bali (demontaz, przewoz i zlozenie)?? Znacie jakas firme, badz ludzi, ktorzy sie tym zajmuja w malopolsce i byliby godni polecenia? Planuje zakup takiego starego domku,ale kompletnie nie mam pojecia z jakimi kosztami trzeba sie liczyc (poza kupnem domu no i dzialki). Z góry dzięki wielkie za pomoc!!!

    pozdrawiam świąteczenie

  20. #3600
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ankamienna

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    150
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał cerber
    witam
    z uwagą śledzę wszystkie posty i czerpię z nich wiedzę ,myślę że jak zacznę stawiać dom z bala to bardzo mi ta wiedza się przyda ale jak mogę to dzielę się też wiedzą jaką zdobyłam mieszkając w betonie, były pytania o okna połaciowe -porażka 1szt to można znieść ale nie w pokoju dziennym dzieci za mało światła,jak śnieg mocny zasypie to tak od razu nie zjedzie pomimo ciepła od wewnątrz,przy wyborze projektu wiem z doświadczenia musi być oprócz salonu 1 pokój w którym w każdej chwili można zrobić sypialnię(w razie choroby) no i oczywiście żeby można było się gdzie umyć (pamiętam jak musiałam zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzać na krześle plastikowym bo teściowa nie mogła już chodzić jak żałowałam że nie mam chociaż prysznica)mamy garaż w bryle budynku ale następny będzie wolnostojący bo;ścianka działowa między garażem a domem jest zawsze zimna garaż- nie ogrzewany drzwi z garażu do kotłowni jak się otworzy to niekiedy trochę czuć paliwem,dobrze że nie ma bezpośredniego wejścia do domu bo by była katastrofa,no i oczywiście nie przesadzać z metrami teraz córka idzie na swoje i na kit mi te metry no dość się rozpisałam ale jeżeli mogłam pomóc to się cieszę pozdrawiam
    w moim domku schodzi snieg dosc szybko i nie mam problemu ze sniegiem naoknach polaciowych

    WESOLYCH SWIAT WSZYSTKIM DREWNIAKOM!!!

Strona 180 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony