dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 183 z 693
Pokaż wyniki od 3.641 do 3.660 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #3641

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr.nowy
    Cytat Napisał kasia_sloneczko
    Ja się bardziej stresuję, ze nam płynność finansową szlag trafi bo jeszcze nie mamy pozwolenia na budowę a bez tego trudno o kredyt. Bez kredytu daleko nie ujedziemy.
    Kasia nie stresuj się , bo to nie jest zdrowe. Jeśli temat pozwolenia na budowę będzie się przedłużał możesz próbować z kredytem na refinansowanie kosztów albo pożyczkę hipoteczną zamiast kredytu. Dla działki masz aktualny plan zagospodarowania czy studium ? Jeśli studium to czy masz już warunki zabudowy ? ewentualnie masz inną nieruchomość ?
    a ja z refinansowaniem byłbym bardzo ostrozny, jak chcesz wziąść kredyt to wszyscy mówią, że będą refinansować w 100%. jak podpiszesz umowę to niestety tak kolorowo nie jest.
    i nie pisze tylko o swoim przypadku
    tylko fv, a ile rzeczy i robót jest bez fv!!!!
    a potem jest problem z oddaniem długów lub kupa nerwów, ze lepiej było chwilę poczekać, a te pieniadze "gdzieś" zainwestować a nie "tracić" na budowę

  2. #3642
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Dlatego trzeba wiedzieć co się podpisuje i rozumieć w teorii i praktyce co to oznacza.
    A że trzeba być ostrożnym to nie ulega dyskusji !
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  3. #3643

    Domyślnie Re: Dom z bali - przeniesienie

    Cytat Napisał luka chan
    Cytat Napisał murnau
    Hej. Mimo, ze ja juz sobie spokojnie siedze przed koza w moim drewniaku, to czasami zagladam tu, aby sprawdzic co sie u ziomkow po balu dzieje. Jesli chodzi o przenoszenie domow to im dluzej siedze przed ta koza w zimie tym bardziej polecam p. Liszewskiego z Kazimierza.
    Na ten twoj domek natknalem sie w sieci juz jakis czas temu i przyznam ze swietna robota...no i z duzym gustem - gratuluje. Ile kosztowalo cie przeniesienie i postawienie domu z uzupelnieniem zniszczonych elementow (bez wykonczenia wewnatrz)? Dopiero planuje cos takiego ale nie mam pojecia zielonego jaka kasa minimum (zeby rozebrac, zlozyc i zamieszkac w minimalnie przyzwoitych warunkach) musze dysponowac. Z tego co sie orientuje to mozna taki domek juz za 6 tys kupic, ale to chyba tylko niewielka czesc inwestycji? jak niewielka?

    pozdrawiam i z gory dzieki za informacje
    .....Ale to bylo 4 lata temu. Surowy otwarty (fundamenty + drewno + deskopapowanie) ok 50k. A potem mozna i milion w reszte wlozyc.

  4. #3644

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr.nowy
    Cytat Napisał renjul
    Dzięki! ja kupiłam dziś gazete z projektami i zainteresowało mnie cos takiego:
    http://drewnianedomy.vip.interia.pl/ Nie wiem tylko dlaczego w rzutach nie zaznaczono otwarcia dachu na poddaszu, choc na zdjęciu jest wyraxnie widoczne.
    Co masz na myśli z tym otwarciem dachu ?
    Widzę, że link nie otwierz się bezpośrednio na projekcie. Chodzi mi o gaję 135 z gankiem. Na zdjęciach z realizacji jest balkon z boku (jak dla mnie od południa) a na rzutach nie zaznaczono okien z boku, jedynie na dwóch przeciwległych ścianach.
    renjul

  5. #3645
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ankamienna

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    150
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie ogrzewanko

    Jutro wielki dzien pierwszy test instalacji grzewczej - podlogowka, grzanie wody i grzejniki oj bedzie sie dzialo polecam plyn chlodniczy wlac w przewody wtedy mamy gwarancje ze przy naszej nieobeznosci i mega mrozach nam rurki nie pekną

  6. #3646
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vicu

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Re: Dom z bali - przeniesienie

    Cytat Napisał luka chan
    Dzieki Vicu za informacje.
    Przyznam ze te 20 tys za rozbiorke i 30 za postawienie troche mnie zaskoczylo i bynajmniej nie pozytywnie... a jak wyglada sprawa gdy np (a podobno zdarza sie to zawsze) czesc domu(bali) trzeba wymienic bo do niczego sie nie nadaje?? czy to jest w cenie tych 50 tys?? moze i glupie pytanie, ale dopiero zaczynam.
    I jeszcze jedno pytanie do wszystkich ktorzy przeniesli drewniana chalupe: w jakiej kwocie zamyka sie taka przygoda? Nie mowie o super ekstra pracach wykonczeniowych...po prostu domek w ktorym mozna zamieszkac z instalacja elektr. i wod-kan? Z gory dzieki
    Niestety koszty podane przeze mnie (50 tys) to robocizna i transport jakiś pierdołek. Kupowanie materiałów w to nie wchodzi. My musimy wymienić kilka belek ze ścian, jedną podwalinę, kilka krokwi - jeżeli chodzi o starą konstrukcję. Oprócz tego jeżeli wprowadzasz jakiekolwiek zmiany do projektu to oczywiście musisz kupić nowy materiał. W moim przypadku cała wykończeniówka też będzie raczej nowa, bo nie udało się odzyskać desek podłogowych itd.

    To ile w końcowym rozrachunku zapłacisz za dom zależy od tylu zmiennych, że nikt nie jest Ci w sanie podać ceny. Ja mogę zrobić fundamenty za 20 albo za 55 tys. - i sam jeszcze dokładnie nie wiem jak się to skończy

    Chciałbym się zamknąć w 200 tys na gotowo .

    pozdrawiam
    wiktor

  7. #3647

    Domyślnie

    Cytat Napisał renjul
    Cytat Napisał piotr.nowy
    Cytat Napisał renjul
    Dzięki! ja kupiłam dziś gazete z projektami i zainteresowało mnie cos takiego:
    http://drewnianedomy.vip.interia.pl/ Nie wiem tylko dlaczego w rzutach nie zaznaczono otwarcia dachu na poddaszu, choc na zdjęciu jest wyraxnie widoczne.
    Co masz na myśli z tym otwarciem dachu ?
    Widzę, że link nie otwierz się bezpośrednio na projekcie. Chodzi mi o gaję 135 z gankiem. Na zdjęciach z realizacji jest balkon z boku (jak dla mnie od południa) a na rzutach nie zaznaczono okien z boku, jedynie na dwóch przeciwległych ścianach.
    widocznie sa tam tylko drzwi balkonowe. Co zreszta bardzo ładnie wygląda.

  8. #3648
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    grzegorz69

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Witam wszystkich

    Chciałbym powitać wszystkich balowiczów , przeglądam to forum już od dość dawna ,ale ostatnio nie zaglądałem bo była budowa domu no i brak netu,ale teraz czas się już ujawnić i ewentualnie podzielić z innymi jakimiś doświadczeniem i wiedzą większą lub mniejszą .Przy okazji życzę dużo wytrwałości przy budowach swoich domków na 2008 rok , pozdrawiam serdecznie

    http://zorbik.fotosik.pl/zdjecia/1.html

  9. #3649

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich balowiczów w Nowym Roku
    stwierdziłam, że chyba już najwyższy czas by coś naskrobać na tym topiku
    do tej pory nigdy nie pisałam jeszcze tu w tym temacie a muszę się przyznać, że czytuję temat "domy z bali" od mniej więcej kwietnia i codziennie na niego wchodzę to między innymi za sprawą balowiczów zdecydowałam się na budowę domu drewnianego
    moja sytuacja wygląda następująco:
    - działka kupiona, projekt również, drewno na domek również (już sobie leżakuje w tartaku i czeka na budowę), ekipa ugadana,że jak tylko dostaniemy pozwolenie na budowę, to ruszają z koksem
    strrrrasznie zależy nam na czasie (sprzedaliśmy mieszkanko, mieszkamy teraz kątem u rodziny i nie jest nam za dobrze dlatego marzymy o jak najszybszej wyprowadzce , jeju jak to dobrze że nie stawiamy murowańca, bo tak, to nie wiem za ile byśmy się wyprowadzili !

    Aktualnie jesteśmy na etapie czekania na WZ (powinny być za jakiś miesiąc)
    wiem, że pośpieszyliśmy sie może z kupnem projektu,skoro nie mamy jeszcze WZ , ale musieliśmy juz kupic projekt, by zamówić drewno z tartaku jeszcze w 2007r, więc wszystko jest takie trochę na wariackich papierach, ale jak mówiłam, straaasznie zależy nam na czasie
    rozmawiałam z urzednikami w urzedzie gminy i ponoć nie powinno być żadnych problemów, by ten mój domek mógł stanąć na tej działce no i taką mam nadzieję
    jeśli jednak coś im nie bedzie pasić, to będzie trzeba najwyżej projekt przerobic, ale chyba raczej nie powinno być żadnych problemów
    chcę wszystko załatwić najszybciej jak tylko się da, więc myślę o tysiącu rzeczach na raz i najchętniej załatwiałabym i kupowała wszystko już teraz, bo dobija mnie taka bezczynność,więc gorączkowo już przeglądam oferty sprzedaży okien (mam już kilka wycen ), dachówek , czytam info na wszystkie tematy związane z czymkolwiek co tylko związane jest z budową

    chciałabym, byście udzielili mi paru rad, odnośnie tego maksymalnego przyspieszania tej naszej budowy

    -czy mogłabym już teraz zatrudnić geodetę by zrobił mapki ? z tego co czytałam, może to trwać jakies 2 m-ce , więc chyba najlepiej by zabrał sie za to jak najszybciej? tylko, czy to nie ryzykowne, gdy nie mam jeszcze WZ a poza tym tam, gdzie sie bedziemy budować bedzie teraz powstawało takie małe osiedle, więc wciąz sie coś bedzie zmieniac...a ponoć mapka od geodety jest wazna dopóki coś sie nie zmieni w jej obrębie?
    zanim geodeta zrobi mapki do celów projektowych, powinnam mieć juz WZ i wtedy mogłabym juz w opraciu o mapki i Wz zrobić adaptację projektu

    co radzicie? czekać czy działać?

    - kolejna sprawa : oprócz tego że zależy mi na czasie, to zależy mi rzecz jasna na kasie (dlatego właśnie drewno już kupione, bo w tartaku, gdzie zamawiałam, ceny od stycznia idą w górę o 15-20% więc przy takiej ilości, jaka mi potrzebna to baaardzo duża różnica)
    boję się podwyżek po Nowym Roku, dlatego myślę o kupnie niektórych materiałów już teraz
    Zastanawiam się np. nad kupnem okien już jakoś w tym m-cu, tylko nie wiem, jak by to miało wyglądać, bo też wolałabym je odebrać , gdy już będą potrzebne, nie wiem czy jest możliwość, by np zapłacić jakąs zaliczkę czy nawet całośc juz teraz a odebrac potem?boję się, że gdy będą mi już potrzebne okna, moga być sporo wyższe ceny
    To samo tyczy się dachu - wiemy dokładnie jaki chcemy mieć, czy myślicie że można już kupić (gont bitumiczny)teraz?

    pozdrawiam serdecznie

  10. #3650

    Domyślnie

    wow ale się rozpisałam
    mam nadzieję, że będzie Wam się chciało to wszystko przeczytać

  11. #3651
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    djan

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    witam
    zainteresowanych zapraszam do obejrzenia zdjęć z mojej budowy



    http://picasaweb.google.pl/djan62/Hi...udowyDomuZBali

  12. #3652

    Domyślnie

    djan gratuluje, sliczny domek

    stokrotka faktycznie, kolejnośc inna niż przyjęte . Mapki mozesz robić, jak dostaniesz WZ faktycznie z marszu mozna robic adaptacje. O ile oczywiście w przyszłych tygodniach nie będa ciagnąć przez Twoją działkę jakichś prądów, czy kanalizy dla tego osiedla, o którym piszesz.
    A ekipę do czego masz umówioną? Do bali, czy stanu zero? Bo teraz bardzo cięzko o fachowców do stanu zero i tych trzeba tez wcześniej "klepać"
    powodzenia
    d.

  13. #3653
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie hej

    Kasia- Sloneczko,...
    TY szukałas chyba speców od gontu??? wior osikowy??
    w murator 1/2008 jest namiar, strona 183,
    www.naturalnepokryciadachowe.pl
    tel: 085-739-23-80
    kom 601493547


    Stokrotka.... - mapke możesz zrobic wczesniej-ale tak jak i sama piszesz i inni , pod warunkiem że nic innego się nie zmieni w tym czasie, a tego na 100%nie wiesz!!!!....
    my naprzykład sami sobie zrobiliśmy tak że musieliśmy drugi raz wyrabiać mapke.....! i kolejne 200zl,...
    BO- po wykonaniu planu podłączenia wody, przyszedł geodeta wytyczył droge przebiegania nitki wodociągowej, odrazu zrobiliśmy wodę i zawołaliśmy geodetę na odbiór-......BŁĄD!!!, bo jak za 2tyg. przyszedł Pan żeby zająć się naszym kablowym przyłączem prądu i robieniem projektu.....to okazało się że mapa którą mieliśmy tuż przed uzyskaniem PNB była już stara-...czyli nieaktualna, bo biegła juz nitka z wodą w mapach geodezyjnych....

  14. #3654

    Domyślnie

    Cytat Napisał stokrotka 2
    wow ale się rozpisałam
    mam nadzieję, że będzie Wam się chciało to wszystko przeczytać
    witamy stokrotke na forum....
    od czego by tu zaczac.....zastanowic sie czy na pewno dom z bala.....
    1.projekt.....kupic.....
    2.rozejrzec sie za wykonawca jakie maja terminy....okolo 1 roku...
    3.czy placic za drewno...w cenach za 2007 rok???chyba sie nikt na to nie zgodzi bo w polsce sa cyrki z drewnem i wszedzie go malo bo wszedl kapital zagraniczny i wykupuje wszystkie drewno....raczej nie wyjdzie to....
    4.sprawdzic czy dzialka ma uregulowane sprawy prawne czy budowlana , czy ma droge dojazdowa,na wlasnosc lub na sluzebnosc,
    5.isc do starowstwa powiatowego w celu zamowienia mapki do celow projektowych koszt ok 700-800 pln okres oczekiwania ok 1 miesiaca
    6.isc do gminy po mapke wypis i wyrys zagospodarowania przestrzennego...okres oczekiwania ok 2 tyg
    7.znalezc dobrego architekta aby rozplanowal wasz domek szambo itp i powiedzial jakie jeszcze dokumenty koszt ok 800 pln
    8.w miedzy czasie mozna isc do elektrowni i prosic o przydzial mocy za ktory placi sie ok 1500 a na prad czeka sie okolo roku..jest do potrzebne do uzyskania pozwolenia
    9.w starostwie sklada sie podanie o wylaczenie z produkcji rolnej z dzialki ktora posiadacie..
    10.taki komplet wraz ze umowa o prad skladacie do pana ktory wydaje w gminie pozwolenia .....i czekacie...
    dodam ze jezeli macie jakies wtyczki lub ladne usmiechy mozna to zalatwic szybko......np w do pol roku..a nwet 3-4 miesiace
    jak pozniej dostaniecie pozwolenie na budowe
    to
    geodeta musi naniesc wasz zarys budynku na dzialke
    fundamenty , zbrojenie , lanie z gruszki itp...murowanie z bloczkow..itp

    wszystkie koszty stanu surowego zamknietego z oknami. 130 m2...bez kominow ...wachaja sie miedzy 170 000 do 200 000 a moze jeszcze drozej....
    ja zaplacilem duzo mniej....jak zwykle wszystko po znajomosci......
    mam nadzieje ze po krotce wyjasnilem.....co nie co....
    ja sobie pomysle ze zrobilismy podzial 4ha na dzialki i postawilismy dom juz w stanie surowym oczywiscie z pozwoleniem w przedziale 6-12 miesiecy.....to nikt mi nie wierzy.....
    trzeba byc mocnym i dazyc do celu.....i milym dla ludzi....i nie chodzi tu o jakies lapowki.....mordo ty moja....samo zycie.....
    pozdrawiamy zbyski 4

  15. #3655

    Domyślnie

    stokrotka faktycznie, kolejnośc inna niż przyjęte . Mapki mozesz robić, jak dostaniesz WZ faktycznie z marszu mozna robic adaptacje. O ile oczywiście w przyszłych tygodniach nie będa ciagnąć przez Twoją działkę jakichś prądów, czy kanalizy dla tego osiedla, o którym piszesz.
    A ekipę do czego masz umówioną? Do bali, czy stanu zero? Bo teraz bardzo cięzko o fachowców do stanu zero i tych trzeba tez wcześniej "klepać"
    powodzenia
    d.[/quote]

    no wiem właśnie, że tak trochę od końca to wszystko robię, no ale cóż zrobić, jak czas tak nagli gdybym miała teraz jakieś w miarę znośne warunki mieszkaniowe, to pewnie bym tak nie szalała i nie ryzykowała
    dziś zadzwonię do geodety i pogadam z nim odnośnie tych mapek (co prawda geodetę miałam wybranego innego, ale jednak chcę wziąć geodetę, który zna tę moją działkę i porusza się w tej gminie, zgadnijcie dlaczego?
    tak, tak - chodzi o czas
    jeśli chodzi o tę moją działkę to sytuacja jest taka, że ona w tej chwili właściwie jeszcze nie istnieje , tzn. jest w trakcie wydzielania, tzn. że sprzedawca podzielił wielkie pole, zrobił z niego działki, każdemu kroił ile chciał a teraz w gminie się to wszystko dzieli, i to właśnie takie osiedle powstaje...moja działka również wchodzi w jego skład, a media będą doprowadzane wiosną
    i właśnie zamierzam zatrudnić tego samego geodetę, który sprzedawcy dzielił te działki, bo wiadomo, ma papiery, zna sprawę ( i co najważniejsze - ma wszędzie znajomości )
    no, zobaczymy co powie geodeta, czy jest sens juz teraz robić mapki

    a co do ekipy, to umówiliśmy się tak, (źle napisałam wcześniej, że wchodzą jak tylko bedzie pozwolenie) , że jak bedą wylane fundamenty to wtedy wchodza aczkolwiek jest możliwość by oni nam te fundamenty zrobili i być może z tego skorzystamy
    acha domek nie będzie z takich bali, jak u większości z Was (a szkoda ) będzie to domek szkieletowy o konstrukcji drewnianej, obity deskami, ale nie takimi jak przewiduje projekt ( co widać na zdjęciu) - cieńkimi niemal jak boazeria, tylko będą to deski 15cm x 5 cm maszynowo wycinane na półokrągło mam taką jedną dechę w domu, to pstryknę Wam fotkę
    ekipa ma nam zrobić cała konstrukcję domu plus dachu i obić z zewnątrz, w domu będzie też sporo drewna w środku, ale na razie jeszcze nie wiemy czy ekipie to obicie zlecimy czy nie

  16. #3656

    Domyślnie Re: hej

    Cytat Napisał ANNNJA

    Stokrotka.... - mapke możesz zrobic wczesniej-ale tak jak i sama piszesz i inni , pod warunkiem że nic innego się nie zmieni w tym czasie, a tego na 100%nie wiesz!!!!....
    my naprzykład sami sobie zrobiliśmy tak że musieliśmy drugi raz wyrabiać mapke.....! i kolejne 200zl,...
    BO- po wykonaniu planu podłączenia wody, przyszedł geodeta wytyczył droge przebiegania nitki wodociągowej, odrazu zrobiliśmy wodę i zawołaliśmy geodetę na odbiór-......BŁĄD!!!, bo jak za 2tyg. przyszedł Pan żeby zająć się naszym kablowym przyłączem prądu i robieniem projektu.....to okazało się że mapa którą mieliśmy tuż przed uzyskaniem PNB była już stara-...czyli nieaktualna, bo biegła juz nitka z wodą w mapach geodezyjnych....
    no właśnie wiem
    a zmiany będą, oj będą
    no nic, pogadam z geodetą , zobaczę jak on się na to wszystko zapatruje
    bo właśnie też się boję tego, że okaże się że mapa będzie nieważna i trzebe będzie robić nową ...no i kasa wyrzucona w błoto, i znów czekanie...

  17. #3657

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbysiek4
    Cytat Napisał stokrotka 2
    wow ale się rozpisałam
    mam nadzieję, że będzie Wam się chciało to wszystko przeczytać
    witamy stokrotke na forum....
    od czego by tu zaczac.....zastanowic sie czy na pewno dom z bala.....
    1.projekt.....kupic.....
    2.rozejrzec sie za wykonawca jakie maja terminy....okolo 1 roku...
    3.czy placic za drewno...w cenach za 2007 rok???chyba sie nikt na to nie zgodzi bo w polsce sa cyrki z drewnem i wszedzie go malo bo wszedl kapital zagraniczny i wykupuje wszystkie drewno....raczej nie wyjdzie to....
    4.sprawdzic czy dzialka ma uregulowane sprawy prawne czy budowlana , czy ma droge dojazdowa,na wlasnosc lub na sluzebnosc,
    5.isc do starowstwa powiatowego w celu zamowienia mapki do celow projektowych koszt ok 700-800 pln okres oczekiwania ok 1 miesiaca
    6.isc do gminy po mapke wypis i wyrys zagospodarowania przestrzennego...okres oczekiwania ok 2 tyg
    7.znalezc dobrego architekta aby rozplanowal wasz domek szambo itp i powiedzial jakie jeszcze dokumenty koszt ok 800 pln
    8.w miedzy czasie mozna isc do elektrowni i prosic o przydzial mocy za ktory placi sie ok 1500 a na prad czeka sie okolo roku..jest do potrzebne do uzyskania pozwolenia
    9.w starostwie sklada sie podanie o wylaczenie z produkcji rolnej z dzialki ktora posiadacie..
    10.taki komplet wraz ze umowa o prad skladacie do pana ktory wydaje w gminie pozwolenia .....i czekacie...
    dodam ze jezeli macie jakies wtyczki lub ladne usmiechy mozna to zalatwic szybko......np w do pol roku..a nwet 3-4 miesiace
    jak pozniej dostaniecie pozwolenie na budowe
    to
    geodeta musi naniesc wasz zarys budynku na dzialke
    fundamenty , zbrojenie , lanie z gruszki itp...murowanie z bloczkow..itp

    wszystkie koszty stanu surowego zamknietego z oknami. 130 m2...bez kominow ...wachaja sie miedzy 170 000 do 200 000 a moze jeszcze drozej....
    ja zaplacilem duzo mniej....jak zwykle wszystko po znajomosci......
    mam nadzieje ze po krotce wyjasnilem.....co nie co....
    ja sobie pomysle ze zrobilismy podzial 4ha na dzialki i postawilismy dom juz w stanie surowym oczywiscie z pozwoleniem w przedziale 6-12 miesiecy.....to nikt mi nie wierzy.....
    trzeba byc mocnym i dazyc do celu.....i milym dla ludzi....i nie chodzi tu o jakies lapowki.....mordo ty moja....samo zycie.....
    pozdrawiamy zbyski 4
    dzięki za odp(oczywiście wszystkim)

    dom już pisałam jaki ma być i jestem zdecydowana na 100%
    1. projekt kupiony
    2.wykonawca wybrany i czeka , by zacząć
    3.drewno już kupione (po cenach z 2007) i sobie czeka (kurde, czy ja jestem w czepku urodzona ? )
    4.działka sprawdzona
    5.no właśnie nad mapką się teraz zastanawiam
    6.gmina nie ma uchwalonego planu więc wystąpiłam (jakoś na początku grudnia o WZ)
    7.architekta jeszcze nie mam ...
    8.prąd będzie na działce na wiosnę
    9.nie muszę występować o wyłączenie z produkcji rolnej (baardzo słaba gleba, poza tym gdy dostanę wz i beda media działka automatycznie przestaje byc rolna)
    10.no taki komplet mi się właśnie marzy ale kiedy ja to wszystko będę miała?

    gratuluję tak szybkiej budowy ja Ci wierzę
    pozdrawiam serdecznie

  18. #3658

    Domyślnie

    Prosba o porade/pomysl.

    Chcialbym zrobic w lazience wneke prysznicowa, ktorej jedna sciana bedzie z bali, czyli patrzac od zewnatrz na wprost:
    drzwi prysznicowe
    po lewej plyta g-k wylozona plytkami
    po prawej plyta g-k wylozona plytkami
    w glebi sciana drewniana.

    Myslalem, zeby w glebi kabiny wstawic scianke szklana, by zabezpieczyc drewno przed woda. Obawiam sie, ze moze byc i tak problem, bo jakas czesc wilgoci bedzie tam docierac, a w zwiazku z prawdopodobnie utrudniona wentylacja miedzy szklem a drewnem, dojdzie wczesniej czy pozniej do zniszczenia drewna.

    Drugi pomysl to zabezpieczyc i polakierowac porzadnie drewno na scianie. Tylko czym?

  19. #3659

    Domyślnie

    Annju dziękuję, ale niestety okazało się że musimy mieć dachówkę (wymóg pani konserwator) więc pomysł z gontem upadł.
    No i cieszyłam się z projektu a tu się okazuje że mnóstwo błędów i trzeba teraz architekta przydusić żeby poprawił. Wszystko znowu się opóźni...

  20. #3660
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie gasol

    Gasol-
    oj to nie jest chyba dobry pomysł z bala robić ściane prysznica????
    pokuś się jednak o kolejną sciane GK i płytki.....,

    KASIA- S. - to jakie błędy znalazly sie w tym projekcie???? pisalaś chyba kiedyś ile płacicie temu Panu Iwanek za projekt z adaptacja...-ale przypomnij jescze raz....,
    ale do wiosno/lata chyba zdąży????
    zadaj panu Iwankowi konkretne pytanie na kiedy projekt gotowy , ustal date i przypominaj sie z nia co pare dni....!!-

Strona 183 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony