dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 189 z 693
Pokaż wyniki od 3.761 do 3.780 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #3761

    Domyślnie

    kasia_sloneczko
    Niektóre hurtownie budowlane przechowują towar dla klienta. Więc się zorientuj czy nie możesz u siebie tak zrobić.

  2. #3762

    Domyślnie

    A tak się zacząłem ostatnio zastanawiać jak sklasyfikują rzeczoznawcy energetyczni Nasze przyszłe domy z bali.
    Wszak coraz głośniej się mówi o tzw. paszportach energetycznych domów.
    O ile dobrze pamiętam ma to wejść od stycznia 2009r.

  3. #3763

    Domyślnie

    Z drewniakami nie będzie problemów. Walory izolacyjne drewna są niezaprzeczalne, a jak jeszcze dojdzie wełna/ekofiber/termex itp to współczynniki spadaja ponizej 0,20. NORMA jest , o ile pamietam: 0,54.
    Nie ma sie co obawiać.
    Poza tym dochodzi aspekt energetyczny-produkcyjny-ekologiczny: ilość energii potrzebnej do wyprodukowania domu z drewna jest znaczacą mniejsza niż w przypadku domów z ceramiki.
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  4. #3764

    Domyślnie

    jeśli chodzi o podwyżki, to ja właśnie dlatego już teraz staram się kupować co się tylko da ...
    pewnie pomyśleliście, że jak myślę o dachówce, to domek już stoi?
    a skąd!
    ja również jestem na etapie załatwiania formalności (pisałam o tym kilka stron wcześniej, jak jeszcze się wahałam, czy kupować czy czekać i nie wariować)...
    ale stwierdziłam że nie czekam, co będzie to będzie !
    mimo że w ziemię jeszcze łopata nawet nie wbita, to ja mam już:
    -projekt(kupiony w grudniu, teraz jest ok 200 zł droższy)
    -drewno na dom (kupione też w grudniu)a teraz jest droższe o 15%
    odbiór- jak będzie potrzebne
    -okna zamówione (odbiór za kilka m-cy-gdy domek będzie już stał i będzie miał otwory okienne), ale żadne podwyżki stolarki mnie już na szczęście nie będą dotyczyć...umowa jest podpisana po starych cenach, dałam tylko zaliczkę, reszta przy odbiorze

    no a teraz zastanawiam się właśnie nad pokryciem dachu i jeśli się w końcu zdecyduję na to, jak ma wyglądać i znajdę jakąś korzystną ofertę to też kupuję, mam nadzieję,że przechowa mi materiał też sprzedawca, jeśli nie, to trzeba będzie porozglądać się za kimś, kto ma miejsce i się zgodzi

    ...mam tylko nadzieję,że potem nie będę żałować, że tak się z tym kupowaniem pośpieszyłam

  5. #3765

    Domyślnie

    stokrotka 2
    Pochwal się projektem ja akurat swój przerabiam i może coś bym podpatrzył.

  6. #3766

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekk
    stokrotka 2
    Pochwal się projektem ja akurat swój przerabiam i może coś bym podpatrzył.
    buduję ten domek, który widać na zdjęciu
    a jeśli chodzi o szczegóły to są tu :
    (domek to stokrotka 2 , zupełnie jak mój nick
    http://www.domywstylu.pl/projekty/je...ult.asp?id=166

    co do projektu, który kupiłam, to nie mam jak wrzucić, bo nie mam skanera

  7. #3767

    Domyślnie

    [quote="stokrotka 2"]
    Cytat Napisał arekk
    stokrotka 2

    co do projektu, który kupiłam, to nie mam jak wrzucić, bo nie mam skanera
    A cyfrówkę masz? Pstryknij foto i daj na serwer.

  8. #3768
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał PawEla
    Z drewniakami nie będzie problemów. Walory izolacyjne drewna są niezaprzeczalne, a jak jeszcze dojdzie wełna/ekofiber/termex itp to współczynniki spadaja ponizej 0,20. NORMA jest , o ile pamietam: 0,54.
    Nie ma sie co obawiać.
    Poza tym dochodzi aspekt energetyczny-produkcyjny-ekologiczny: ilość energii potrzebnej do wyprodukowania domu z drewna jest znaczacą mniejsza niż w przypadku domów z ceramiki.

    To nie całkiem tak. Certyfikat to nie norma którą trzeba spełnić tylko informacja. Więc nawet jak zbudujesz dom w klasie D czy G to możesz taki mieć i nie trzeba go zaraz ocieplać.
    Certyfikaty okreslają ilość energii potrzebnej do ogrzania domu a ilość energii potrzebnej do zbudowania(wyprodukowania) domu ma się do tego nijak.
    Jeśli chodzi o normy , to dla ścian jednowarstwowych (grube bale) wspólczynnik max. 0,50 . Dla wielowarstwowych (bal + ocieplenie) max.0,30. Bale mają lepsze walory izolacyjne niż np beton ale to nie znaczy , że spełniają te normy tak "na luzie". Wręcz przeciwnie . Dla współczynnika 0,50 trzeba ściany z bali dobrze ponad 20 cm.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  9. #3769

    Domyślnie

    Czy ktoś z was ma dom z bali jodłowych i czy w istocie zapach, który wytwarzają jest zauważalny i uciążliwy?
    renjul

  10. #3770
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    U mnie wiekszośc mat. to jodła. Nie czuję jakichś nierzyjemnych zapachów. Fakt że pieruńsko twarde . stihl 250 i trzeba się męczyć żey wyiąć fragment. Pozdro
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  11. #3771
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytuję W. Nitkę:
    Decydując się na zakup płazów trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim trzeba się zdecydować na rodzaj drewna. Najpowszechniejszym i najwdzięczniejszym w obróbce jest smrek, (czyli świerk). Można też zastosować jedlę, (jodłę). Bywa ona jednak często opucyta, co grozi wypadnięciem rdzenia przy obróbce. Jest też podatna na sinienie i jak twierdzą niektórzy - ma specyficzny zapach kaczego nawozu. Innym jednak to nie przeszkadza, czego dowodzi fakt, że "w Zębie kościół zjedli" (z jodły) - jak mówi stare powiedzenie.

  12. #3772
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Cytuję W. Nitkę:
    Wybacz, ale nie przypominam sobie bym to pisał. Co prawda to fragment tekstu z moich stron, ale nie mojego autorstwa.

    Na temat izolacyjności domów z bali polecam - http://www.szkielet.pl/bale/1.php i dalsze.

  13. #3773
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bupalus

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jodła ma taki zapach tylko po zcięciu.Moje bale czekaja już drugi rok i nie czuć i jajem już był po 3 miesiącach. A co do rdzenia - każde drewno pęka w jego kierunku ale wystarczy dopilnować na tartaku aby przy cięciu wyjąć ze środka deske ze rdzeniem np.calówke i problem usunięty.tydzień spędzony na tartaku sie opłacił, nic nie popekało i nie pokrzywiło sie. A wg. mnie jodła jest najlepsza do budowania domu. Zastanawiałem sie nad modrzewiem, ale ciagle wychodząca żywica mnie odstrasza.

  14. #3774
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin_aneta

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ankamienna: wczoraj odalilsmy piec gazowy i staram sie teraz metoda prob i bledow dobrac optymalne parametry zeby wszystko zaprogramowac. mam termostat bezprzewodowy i chodze z nim po domu zeby dobrac odpowiednie miejsce. na dole rowniez podlogowka na gorze grzejniki no i antresola. gdzie u ciebie jest termostat zeby podawac jakies wskazania do pieca ? jak sterujesz caloscia tzn podlogowka bo rozumiem ze u gory kilka kaloryferow ?

    serwisant proponowal mi wrzucic termostat na antresole ale jak tam go umieszcze to podlogowka ma 20 - 25 stopni wiec tego prawie nie czuc (oczywiscie w domu jest 21st) a chcialbym miec podloge cieplejsza !!! cholera... piec prawie nie dziala a w domu cieplo. przestraszylem instalatora ze cos nie tak ze piec nie dziala heheh. ale nie dodalem ze w domu 21st

    to gdzie proponujecie termostat ?

  15. #3775

    Domyślnie

    co nieco o drewnie i siniźnie: http://www.bud-media.com.pl/okno/num...0/0200s090.htm
    a już zupełnie dużo o wszystkich gatunkach: http://www.itd.poznan.pl/pl/index.php?id=35

    Wg mnie jodła jest jednakowoż w czołówce, a podstawa jest to ze nie ciemnieje tak szybko jak sosna/świerk. No i wspomiana przez SEBA twardość i prawie całkowity brak żywicy (korniki go nie ruszą
    Pzdr
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  16. #3776
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aberti

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Kochani
    Już za 2 tygodnie zaczynam budowe drewniaka, tzn szkielet a jako obiciówka od zewnątrz bal lity sosnowy 6,5 cm.
    Bedę robił sam z teściem, więźbę wywiąże mi cieśla bo tego nie robiłem i powiem szczerze że się trochę boję.
    Trochę w budowlance robiłem ale z betonu, więc jest to dla mnie wyzwanie ale wystarczy trochę chcieć.
    Fundamenty wyleję sam.
    Szkielet mam wiedzę teoretyczą, jak coś spieprzę to bede miał pretensje do siebie samego.
    Wszystko opiszę i podam koszty.
    Powiedźcie czy robię dobrze czy może mi sie we łbie coś poprzewcacało ?

  17. #3777

    Domyślnie

    Jak sobie pościelisz tak sie wyspisz
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  18. #3778

    Domyślnie budowa domu

    Witam serdecznie wszystkich kochających drewno.Mam pytanie czy ktoś zna firmę
    BASIALA-dom syberyjski.Chciałbym aby ta firma wybudowała mój drewniany dom z bala280mm. I co polecacie-cedr syberyjski,modrzew syberyjski,sosne syberyjską.Za każdą odpowiedź dziękuje.Pozdrawiam.

  19. #3779

    Domyślnie

    [quote="arekk"]
    Cytat Napisał stokrotka 2
    Cytat Napisał arekk
    stokrotka 2

    co do projektu, który kupiłam, to nie mam jak wrzucić, bo nie mam skanera
    A cyfrówkę masz? Pstryknij foto i daj na serwer.
    ok, postaram się zrobić to wieczorem (teraz jestem w pracy)
    tzn. zrobię fotki, ale z wstawieniem zdjęcia może już być problem
    jeszcze tego nie robiłam
    jeśli nie dam rady, wyślę Ci na maila
    a co konkretnie mam sfotografować? rzuty ?

  20. #3780

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi i linki
    renjul

Strona 189 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony