dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 190 z 693
Pokaż wyniki od 3.781 do 3.800 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #3781

    Domyślnie

    Witam wszystkich Balowiczów i od razu zadam pytanie o te paszporty energetyczne. Gdzie o tym można przeczytać ?

  2. #3782

    Domyślnie

    arek---> mam już fotki projektu
    podaj maila
    ....no chyba że będziesz tak miły i pomożesz mi je tu wstawić

  3. #3783
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie dom

    Może przyda się i innym:
    http://szukaj.onet.pl/query.html?qt=...y+energetyczne

    tutaj pare linkow na tematy paszportów,...kilka dni temu- a dokładnie albo 28.12.07 albo 31.12.2007 byl artykuł w Rzeczpospolitej na tematy tego cudeńka wymaganego od 01.01.2009r.


    ps...... w domyśle pisali że jeśli sprzedający umówi się ze ż kupującym, że może zrobić paszport ale będzie to droższe-czyli podniesie cene domu-no bo kupujący będzie musiał za to zapłacić, więc efekt będzie taki że strony się dogadaja....
    chociaż piszą że to konieczność, ale sami wiecie żę jakaś dziura w prawie zawsze się znajdzie...-ale zobaczymy jak to będzie..-też mnie to ciekawi

  4. #3784
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagdalenaK
    Witam wszystkich Balowiczów i od razu zadam pytanie o te paszporty energetyczne. Gdzie o tym można przeczytać ?
    Tak ogólnie to np tu:
    http://biznes.interia.pl/nieruchomos...jego-m,1043345
    albo tu:
    http://www.gazetaprawna.pl/?action=s....1.0.1.htm&p=1



    Z dziurą w prawie może być ciężko , bo nie wystarczy żeby strony się dogadały. Bez certyfikatu notariusz nie mz prawa sprządzić aktu . Nawet przy wynajęciu (oczywiście oficjalnym ) potrzebny będzie certyfikat. NIe wygląda to różowo...
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  5. #3785
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał aberti
    Kochani
    Już za 2 tygodnie zaczynam budowe drewniaka, tzn szkielet a jako obiciówka od zewnątrz bal lity sosnowy 6,5 cm.
    Bedę robił sam z teściem, więźbę wywiąże mi cieśla bo tego nie robiłem i powiem szczerze że się trochę boję.
    Trochę w budowlance robiłem ale z betonu, więc jest to dla mnie wyzwanie ale wystarczy trochę chcieć.
    Fundamenty wyleję sam.
    Szkielet mam wiedzę teoretyczą, jak coś spieprzę to bede miał pretensje do siebie samego.
    Wszystko opiszę i podam koszty.
    Powiedźcie czy robię dobrze czy może mi sie we łbie coś poprzewcacało ?
    Aberti, jeżeli faktycznie masz wiedzę teoretyczną i przede wszystkim CZAS ,to działaj. Z grubym balem bez doświadczenia nie ma szans ale przy szkielecie , jeśli masz smykałkę , będziesz trzymał się zasad to są sukces jest możliwy.
    Tyko jakby co, to żeby nie było że cię namawiam !
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  6. #3786
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Jeszcze coś na temat certyfikatów można przeczytać na stronie Narodowej Agencji Poszanowania Energii
    www.nape.pl
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  7. #3787
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie Re: budowa domu

    Cytat Napisał automatyk100
    Witam serdecznie wszystkich kochających drewno.Mam pytanie czy ktoś zna firmę
    BASIALA-dom syberyjski.Chciałbym aby ta firma wybudowała mój drewniany dom z bala280mm. I co polecacie-cedr syberyjski,modrzew syberyjski,sosne syberyjską.Za każdą odpowiedź dziękuje.Pozdrawiam.
    Cześć wprawdzie mam już podpisaną umowę z inną firmą a z ciekowaści w poniedziałek udam się do tej firmy, ponieważ jestem z Tarnowa i mieszkam niedaleko tej firmy a nigdy o nich nie słyszałem

  8. #3788
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie Re: budowa domu

    Cytat Napisał automatyk100
    Witam serdecznie wszystkich kochających drewno.Mam pytanie czy ktoś zna firmę
    BASIALA-dom syberyjski.Chciałbym aby ta firma wybudowała mój drewniany dom z bala280mm. I co polecacie-cedr syberyjski,modrzew syberyjski,sosne syberyjską.Za każdą odpowiedź dziękuje.Pozdrawiam.
    Jeszcze jedno
    Siedziba firmy mieści się 7 m od więzienia tak więc nie sądzę aby to był przekręt. Chyba, że nie lubią daleko chodzić (żart). A tak właściwie to codziennie od 6 lat przejeżdzam obok ich siedziby i od 1,5 roku szukałem wykonawców domów z bali. A o nich słyszę pierwszy raz

  9. #3789
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Najciemniej pod latarnią !!!
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  10. #3790
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ankamienna

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    150
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie re

    Cytat Napisał marcin_aneta
    ankamienna: wczoraj odalilsmy piec gazowy i staram sie teraz metoda prob i bledow dobrac optymalne parametry zeby wszystko zaprogramowac. mam termostat bezprzewodowy i chodze z nim po domu zeby dobrac odpowiednie miejsce. na dole rowniez podlogowka na gorze grzejniki no i antresola. gdzie u ciebie jest termostat zeby podawac jakies wskazania do pieca ? jak sterujesz caloscia tzn podlogowka bo rozumiem ze u gory kilka kaloryferow ?

    serwisant proponowal mi wrzucic termostat na antresole ale jak tam go umieszcze to podlogowka ma 20 - 25 stopni wiec tego prawie nie czuc (oczywiscie w domu jest 21st) a chcialbym miec podloge cieplejsza !!! cholera... piec prawie nie dziala a w domu cieplo. przestraszylem instalatora ze cos nie tak ze piec nie dziala heheh. ale nie dodalem ze w domu 21st

    to gdzie proponujecie termostat ?
    Hejka,

    Mamy wogole podobny uklad domu
    u nas teromostat jest narazie w piwnicy kolo pieca, tam jest nasza wielka kotlownia, tzn piec, bojler, wszystkie pompki podlogowki , grzejnikow, wody etc. tam jest tez cala sterownia.Mozna podobno kupic urzadzenie ktore sie laczy zdalnie z piecem ale narazie nie widze takies potrzeby.
    Nasza antresola to sypialnia, a wasza to chyba tez pokoj dzienny wiec to jest inny uklad niz u was, ale chyba nie dawalabym tam termostatu.
    Najlepiej gdzies w dogodnej lokalizacji, - czy wy macie piwnice lub kotlownie?

  11. #3791

    Domyślnie

    Koleżanka Stokrotka ma taki projekt domku

    Zapraszam do podglądania i komentowania oczywiście pozytywnego








  12. #3792
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie dom

    pierwsze co rzuciło mi się w oczy i co zobaczyłam to to że mało okien!!....

    rzuty parteru to tak troszkę podobne rozmieszczeniem pomieszczeń do naszych,...
    u NIEJ wielki PLUS- wydzielona "graciarnia" za garażem- napewno b.przydatna i przejście do garażu przez to pomieszczenie-....to napewno wielka zaleta,
    bo nas postraszyli troche z tym bezpośrednim przejściem z domu do garażu, i doszły inne aspekty i wkońcu NIE zrobiliśmy mimo że była początkowo w planie,.
    ale u nas nie było takiego przejścia i stąd te zmiany..
    "graciarni" też nie mamy-(mam nadzieję że sie nie obrazisz za to urodne słówko",..-no chyba że u Ciebie to będzie kotłownia?)
    -nie wiem czy nie będzie tam takiego "pokoiku dla pierdułek brakować"
    powiem Wam za 2lata, ale pomocne to napewno jest!!!

  13. #3793
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie dom

    Mały wiatrołap , szafa na garderobę bardzo daleko- w salonie-....wg. mnie MINUS, jakaś mała podręczna przydałaby się w tym wejściowym holu,

    PLUS- wielka powierzchnia salonu, mało zabudowany,
    chociaż dla innych MINUS-bo kuchnia roznosi zapachy-..no ale to już napewno i wy znacie...!!!, dla mnie otwarty salon/z kuchnia./jadalnią jest PLUSEM

  14. #3794
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    A gdzie 4ściana???- myślałam na małym obrazku że to ściana a to przekrój z drugiej strony....,
    a tam na tej brakującej 4-tej ścianie masz jakieś okno?????
    na jaki kierunek będzie ta ściana która jest zupełnie bez okna?

  15. #3795

    Domyślnie

    A ja obecnie walczę z tematem czym ogrzewać.
    Ziemnego nie mam i nie zanosi się ,że szybko będzie.
    Coraz częściej zaczynam zastanawiać się nad ogrzewaniem prądem i do tego wentyl z odzyskiem plus kominek jako wspomaganie.

    Skoro domy z bali nie akumulują w ścianach ciepła to trzeba postawić na maksa na szczelność i odzysk.

    Jak się zapatrujecie na taką propozycję?

  16. #3796
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Ja myślę podobnie.
    Ale chyba jesteśmy w mniejszości.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  17. #3797
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Poza tym zastanawiam się nad "zorganizowaniem " paru elementów akumulujących ciepło. Np ciężka ściana wewnętrzna z cegły , kamienia , albo silki .

    No i samo ogrzewanie może być akumulacyjne. Po pierwsze bardziej stabilna temperatura , po drugie prąd można ciągnąć w nocy kiedy jest tańszy . Mam na myśli albo elektryczne piece akumulacyjne (z dynamicznym rozładowaniem) , albo kocioł centralny elektryczny ,zasilający kaloryfery przez zbiornik buforowy , do którego podłączony byłby kominek z płaszczem.
    No chyba żeby kocioł zasilał wodną podłogówkę w grubej wylewce. Wtedy też zakumuluje i można grzać na drugiej taryfie.
    No i jest jeszcze Legalett...
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  18. #3798
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Arek K, z tą szczelnością to byłbym troche ostrożny. Dom z bali musi trochę mieć "przewiewu, żeby wilgoć się nie osiadała. Bardziej pomyślałbym o kominku z płaszczem wodnym. Pozdro
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  19. #3799

    Domyślnie

    Seba7207
    O przewiew i wilgoć to raczej się nie martwię gdyż wentylacja mechaniczna ten problem powinna zlikwidować.

    Zastanawiam się tylko nad tym co pisze Piotr ,że może pomyśleć nad jakimś rodzajem akumulatora w domu W sumie ściana wewnętrzna mogłaby być z jakiegoś budulca trzymającego/akumulującego ciepło ale nie wiem czy taki wielki "grzejnik" by miał rację bytu ze względów czysto praktycznych.(brak regulacji,bezwładność, itd. itp.)

  20. #3800
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie ania

    U mnie też były już rózne wersje ogrzewania, ale ostatnia decyzja to ogrzewanie podłogowe na prąd,....-+ oczywiście kominek,

    Pani od Kominków zdecydowanie odradza nam kominek z płaszczem,.... (boi się z deka tej całej elektroniki, hydrauliki, przełączeń, sterowań które maja takie kominki)....

    aha- widziałam kominek z piękna panoramiczną szybą...cudo:::::
    DOVRE 2180CBS-
    ma ktoś taki?????? i co? i jak sie spisuje, nagrzewa??
    trochę wielką moc ma to cudo, bo nominalna 15kw a max. 20KW, zastanawiamy się czy to nie za dużo na nasze 123m2, i to bez rozprowadzania powietrza.....ew. rurki tylko do 2pomieszczeń na górze....

    p.s. z uwagi na zbliżający się wolnymi krokami czas wylania chudziaka więc myślę że decyzja ogrzewania prądem jest ostateczna-...bo potem nie będzie zmiany,...
    ale z tymi piecami akumulacyjnymi to ja się nie znam...., więc posłucham Waszych zdań,
    Rekuperator-nie nastawiamy się- przerażają mnie te wielkie potężne rury które muszę gdzieś ukryć (a najpierw za to zapłacić)..
    pięniądze topnieją w tempie dużo szybyszym niż śnieg którego i tak było mało...

Strona 190 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony