dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 191 z 693
Pokaż wyniki od 3.801 do 3.820 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #3801

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi w sprawie paszportów, wtrącę swoje trzy grosze do ogrzewania. Jeśli się nic nie przedłuży to najpóźniej za miesiąc firma z Goszczanowa kanadyjskie domy stawia nam domek. Domek podpiwniczyliśmy częściowo i wstawimy piec na ekogroszek. Dodatkowo kominek z nadmuchem. Myślę że to dobre rozwiązanie. Jeśli domki z bala są takie ciepłe jak piszecie to nie będzie najgorzej. Pozdrawiam

  2. #3802
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ankamienna

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    150
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie re

    ja polecam piec u mnie super sie sprawdza, piec miałowy do tego kominek z otworami powietrznymi i podlogowka.. cieplutko jest domek jak sie nagrzeje to juz trzyba cieplo

  3. #3803
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie Re: ania

    Cytat Napisał ANNNJA
    U mnie też były już rózne wersje ogrzewania, ale ostatnia decyzja to ogrzewanie podłogowe na prąd,....-+ oczywiście kominek,

    Pani od Kominków zdecydowanie odradza nam kominek z płaszczem,.... (boi się z deka tej całej elektroniki, hydrauliki, przełączeń, sterowań które maja takie kominki)....

    aha- widziałam kominek z piękna panoramiczną szybą...cudo:::::
    DOVRE 2180CBS-
    ma ktoś taki?????? i co? i jak sie spisuje, nagrzewa??
    trochę wielką moc ma to cudo, bo nominalna 15kw a max. 20KW, zastanawiamy się czy to nie za dużo na nasze 123m2, i to bez rozprowadzania powietrza.....ew. rurki tylko do 2pomieszczeń na górze....

    p.s. z uwagi na zbliżający się wolnymi krokami czas wylania chudziaka więc myślę że decyzja ogrzewania prądem jest ostateczna-...bo potem nie będzie zmiany,...
    ale z tymi piecami akumulacyjnymi to ja się nie znam...., więc posłucham Waszych zdań,
    Rekuperator-nie nastawiamy się- przerażają mnie te wielkie potężne rury które muszę gdzieś ukryć (a najpierw za to zapłacić)..
    pięniądze topnieją w tempie dużo szybyszym niż śnieg którego i tak było mało...
    Ja też na początku myślałem o kominku z płaszczem, ale jednak boję się mieć kotłowni w salonie. Za duże ryzyko, wprawdzie można zastosować automatykę i zasilanie awaryjne ale to są już koszty.
    Dlatego zdecydowałem się na zwykły kominek z szybą panoramicznę i kocioł dwufunkcyjny na gaz. No i planuję w maju zrobić stan zero, a do maja robię ogrodzenie z desek, deski w poziomie . Jak moja zona mówi "zagrodę dla koników"

  4. #3804
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie Re: ania

    Cytat Napisał ANNNJA
    U mnie też były już rózne wersje ogrzewania, ale ostatnia decyzja to ogrzewanie podłogowe na prąd,....-+ oczywiście kominek,

    Pani od Kominków zdecydowanie odradza nam kominek z płaszczem,.... (boi się z deka tej całej elektroniki, hydrauliki, przełączeń, sterowań które maja takie kominki)....

    aha- widziałam kominek z piękna panoramiczną szybą...cudo:::::
    DOVRE 2180CBS-
    ma ktoś taki?????? i co? i jak sie spisuje, nagrzewa??
    trochę wielką moc ma to cudo, bo nominalna 15kw a max. 20KW, zastanawiamy się czy to nie za dużo na nasze 123m2, i to bez rozprowadzania powietrza.....ew. rurki tylko do 2pomieszczeń na górze....

    p.s. z uwagi na zbliżający się wolnymi krokami czas wylania chudziaka więc myślę że decyzja ogrzewania prądem jest ostateczna-...bo potem nie będzie zmiany,...
    ale z tymi piecami akumulacyjnymi to ja się nie znam...., więc posłucham Waszych zdań,
    Rekuperator-nie nastawiamy się- przerażają mnie te wielkie potężne rury które muszę gdzieś ukryć (a najpierw za to zapłacić)..
    pięniądze topnieją w tempie dużo szybyszym niż śnieg którego i tak było mało...
    Ja też na początku myślałem o kominku z płaszczem, ale jednak boję się mieć kotłowni w salonie. Za duże ryzyko, wprawdzie można zastosować automatykę i zasilanie awaryjne ale to są już koszty.
    Dlatego zdecydowałem się na zwykły kominek z szybą panoramicznę i kocioł dwufunkcyjny na gaz. No i planuję w maju zrobić stan zero, a do maja robię ogrodzenie z desek, deski w poziomie . Jak moja zona mówi "zagrodę dla koników"

  5. #3805

    Domyślnie

    Tak to jest z tymi Naszymi balami ,że jak już kwestie technologi i wykonawców mamy obcykane to wychodzą inne niuanse które niekoniecznie muszą mieć pokrycie z domami murowanymi.
    I tak wydaje się być w kwestii ogrzewania. Brak kumulowania w ścianach itd.

    Rozważając kwestie ogrzewania stawiam się po ,nie urażając oczywiście kobietom, babskiej stronie gdyż w czasie mojej nieobecności ktoś czyli żona musi umieć się tym zająć (załadować,rozładować, mieć obcykane zarządzanie całym ustrojstwem) itd. itp. Tylko tyle i aż tyle.

    Stąd pomysł na elektrykę która wydaje się stosunkowo prosta
    Cały urok polega na tym ,że dobrze by było tok myślenia skonfrontować z użytkownikami a nie teoretykami. A niestety ale z balami to cały czas mam wrażenie ,że jesteśmy prekursorami

  6. #3806
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ankamienna

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    150
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie re

    Moj drewniak wybudowalam praktycznie sama, bo mezus daleko... i mam troche wiedzy moj piec oczywiscie jest mialowy z cala automatyka, nastawia sie temp. i on pozniej taka trzyma. A juz rozpalic.. no coz to chyba jakos kazda zonka da sobie rade.
    Plaszcz wodny -kominek- nie polecam, moj super hydraulik odradzil- powod duzy koszt! i kotlownia w salonie.
    polecam Jotul kominek i powietrzne rozprowadzenie, cieplutko!

  7. #3807

    Domyślnie Re: dom

    Cytat Napisał ANNNJA
    pierwsze co rzuciło mi się w oczy i co zobaczyłam to to że mało okien!!....

    rzuty parteru to tak troszkę podobne rozmieszczeniem pomieszczeń do naszych,...
    u NIEJ wielki PLUS- wydzielona "graciarnia" za garażem- napewno b.przydatna i przejście do garażu przez to pomieszczenie-....to napewno wielka zaleta,
    bo nas postraszyli troche z tym bezpośrednim przejściem z domu do garażu, i doszły inne aspekty i wkońcu NIE zrobiliśmy mimo że była początkowo w planie,.
    ale u nas nie było takiego przejścia i stąd te zmiany..
    "graciarni" też nie mamy-(mam nadzieję że sie nie obrazisz za to urodne słówko",..-no chyba że u Ciebie to będzie kotłownia?)
    -nie wiem czy nie będzie tam takiego "pokoiku dla pierdułek brakować"
    powiem Wam za 2lata, ale pomocne to napewno jest!!!
    hej
    też uważam,że w projekcie jest za mało okien,ale spoko majonez już nad tym popracowałam i dodałam kilka sztuk
    w tej ścianie bocznej, od strony garażu, w której na zdjęciu nie ma żadnego okna dodałam 3 szt, 2 małe - jedno do garażu, drugie do graciarni i jedno nad garażem, bo ja tam robię normalne pomieszczenie, opuszczam garaż i u góry wychodzi pokoik jak ta lala
    dodałam też okno w drugiej ścianie bocznej, w jadalni
    w salonie, zamiast zwykłego okienka 150x150 dam podwójne skrzydło balkonowe i to będzie wyjście na taras,więc likwiduję wyjście z boku
    okienka łazienkowe robię zamiast 600x600 - 900x900, poza tym robię dodatkowe wyjście na podwórko z pomieszczenia gospodarczego
    a na górze, tam gdzie są wyjścia na balkon z dwóch pokoi, likwiduję jedno, bo moim zdaniem przy małym balkonie nie ma sensu robić dwóch wyjśc obok siebie, wtedy cały balkon jest "otoczony" tymi oknami balkonowymi i nie ma nawet gdzie postawić czegokolowiek, bo wszędzie jest wyjście

    no i to tyle zmian jeśli chodzi o okna i drzwi
    myślę, że fajnie to sobie pozmieniałam
    może jeszcze w praniu coś wyjdzie, jakieś zmiany

    co do przejścia z garażu przez pomieszczenie gosp, to też uważam, że bardzo się przyda no i to nie będzie kotłownia, bo ogrzewać będziemy kominkiem z płaszczem wodnym..wiem, że dla niektórych oznacza to kotłownię w salonie, ale ja uważam że jest ok
    a co do pokoiku na pierdółki, to oprócz tego pomieszczenia gosp obok garażu, planujemy właśnie w tym przerobionym pomieszczeniu nad garażem wydzielić połowę właśnie na graty i garderobę

    dziękuję za opinie

  8. #3808

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekk
    I tak wydaje się być w kwestii ogrzewania. Brak kumulowania w ścianach itd.
    Nie jest tak tragicznie. Poczytaj na szkielet.pl, gdzie kiedys widzialem artykul, ktory omawial te kwestie. Gruby bal powinien akumulowac troche ciepla, ktore "wciagnie i przytrzyma" razem z wilgocia. Wydaje mi sie, ze szczelna sciana to podstawa sukcesu. Wilgoc powinna odprowadzac wentylacja - oczywiscie nie przez szpary w scianach.

    Co do akumulatorow ciepla w postaci scian ceramicznych, to skutecznosci tego rozwiazania raczej bym nie przecenial. Musialbys miec rzeczywiscie duzo scian, by to odczuc - tak mi sie wydaje.

    Dlatego postawilbym na szczelnosc budynku i prawidlowa wentylacje jako na podstawowe sprawy gwarantujace energooszczednosc domu z bali.

  9. #3809
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie dom

    Stokrotka..- to dobrze ze zwiększasz okna..-ale uważaj znowu aby nie przesadzić w drugą stronę,-czyli nie za dużo-po potem przy zamawianiu okien czeka niespodzianka Cię.....,
    z tymi 2balkonowymi otworami z 1pomieszczenia-to bardzo słuszna uwaga-lepiej 1a ew. szersze okno,....

    Napiszcie proszę ile dawaliście u siebie styropianu do ocieplenia podłogi-czyli pod beton i jakiej grubości jest ta warstwa betonu z zatopionymi kablami elektrycznej podgłogówki:

    my planujemy tak:
    chudziak 10cm
    folia 0,30
    styro 10- lub 15cm (10+5, 5+5+5 czy jak i ile macie???)
    folia 0,3
    no i potem ten beton z kablami- ile cm??????
    płytki na koniec...

    nie wiemy na jakim poziomie zacząc wylewać tego chudziaka, ile płaciliście za 1m2 wylania chudziaka??

  10. #3810

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekk
    Skoro domy z bali nie akumulują w ścianach ciepła to trzeba postawić na maksa na szczelność i odzysk.
    Cytat Napisał Gasol
    Dlatego postawilbym na szczelnosc budynku i prawidlowa wentylacje jako na podstawowe sprawy gwarantujace energooszczednosc domu z bali.
    W tym się zupełnie zgadzamy stąd planowana obecność wentylacji mechanicznej w domu.

  11. #3811

    Domyślnie

    Musze sie pochwalic. Po dwoch latach doczekalam sie schodow


    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  12. #3812

    Domyślnie Re: dom

    Cytat Napisał ANNNJA
    Mały wiatrołap , szafa na garderobę bardzo daleko- w salonie-....wg. mnie MINUS, jakaś mała podręczna przydałaby się w tym wejściowym holu,

    PLUS- wielka powierzchnia salonu, mało zabudowany,
    chociaż dla innych MINUS-bo kuchnia roznosi zapachy-..no ale to już napewno i wy znacie...!!!, dla mnie otwarty salon/z kuchnia./jadalnią jest PLUSEM
    wiatrołap rzeczywiście mały, ale w sumie wystarczający...
    a szafa na gaderobę wygląda właściwie tylko na zdjęciu że jest daleko...
    no i nie wygląda to tak, jak by była w salonie, bo ta ścianka do szafy do zabudowy jest naprawdę spora, a od drugiej strony stanowi ścianę w kuchni
    wygląda to i sprawdza się naprawdę ok
    wiem co godom, bo my odnaleźliśmy ludzi, którzy już zbudowali ten domek, odwiedziliśmy ich i wszystko sobie oblukaliśmy

    co do powierzchni salonu, to tu z kolei na projekcie wydaje się być większy niż w rzeczywistości to wygląda, być może przez tę wnękę przy tarasie...myślałam, że salon to będzie jakiś kolos (po mieszkaniu w mieszkanku 38m2 , salon ponad 27m2 to dla mnie ogrooomne pomieszczenie), a tymczasem wizualnie wydaje się być dość mały....aaalee... wystarczy spokojnie
    no i mnie też się podoba to że zredukowana jest liczba ścian na parterze i jest otwarta przestrzeń a co do zapachów z kuchni...no cóz...trzeba będzie albo przestać gotować hehe albo przywyknąć

  13. #3813

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał ANNNJA
    A gdzie 4ściana???- myślałam na małym obrazku że to ściana a to przekrój z drugiej strony....,
    a tam na tej brakującej 4-tej ścianie masz jakieś okno?????
    na jaki kierunek będzie ta ściana która jest zupełnie bez okna?
    kurcze, no nie ma 4 ściany czyli elewacji wejściowej
    albo arek nie wrzucił, albo ja mu nie wysłałam, zaraz sprawdzę

    a ta ściana, która jest bez okna (na zdjęciu bez okna,no ale okienek będzie 3 )będzie wychodziła na północ...

  14. #3814

    Domyślnie

    Jeszcze nie mam dziennika ale jak go założę to przerzucę ten post tam


    Zabawy trochę jest gdyż ja mam las od płn-zach i jeszcze nie mam domu
    Ale byłem na działce w każdą porę roku i wiem ,że będzie super.
    Jedynie trzeba przemyśleć położenie pomieszczeń ze względu na zacienienie części działki ale to pikuś.

    lato: gorąco - a ja siedzę od zach-płn w cieniu chcę się dogrzać pójdę na stronę płd.

    zima: zimno - po powrocie z pracy o 16-17 jest ciemno i siedzę w domu a nie na tarasie

    Jedyny poważny minus to wymiary działki gdyż przez przepisy p.poż mogę zbudować dom o max. szerokości 9,5m. Ale też się da

    Poniżej parę fotek


    Ujęcie z działeczki na kierunek PŁN.


    Tutaj widać las który będzie moim sąsiadem

    A tutaj widok na południe


    I to tylko paręnaście minut od centrum Gdyni

    Acha zapomniałbym: wjazd od południa i brak sensownego miejsca na garaż gdyż na wprost bramy szkoda mi zasłaniać kierunek południowy. A że z kolei działka jest ze spadkiem to coś muszę nad zjazdem do garażu pomyśleć.

  15. #3815
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Wbrew pozorom, 9,5 m szerokości, wcale nie jest tak mało:



    U nas też obowiązuje taki przepis. Dobudowaliśmy jeszcze werandę, aby trochę ten warunek ominąć i umieściliśmy tam schody na poddasze

    A działkę masz przepiękną! Z Twoich zdjęć można zrobić bardzo ładne tapety na pulpit

  16. #3816

    Domyślnie

    Cytat Napisał madd
    Musze sie pochwalic. Po dwoch latach doczekalam sie schodow



    maddd jaka cene zaplacilas?????????piekne
    \

  17. #3817
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Madd, z czego są te schodki?
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  18. #3818
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    I tak wydaje się być w kwestii ogrzewania. Brak kumulowania w ścianach itd

    Nie jest tak tragicznie. Poczytaj na szkielet.pl, gdzie kiedys widzialem artykul, ktory omawial te kwestie. Gruby bal powinien akumulowac troche ciepla, ktore "wciagnie i przytrzyma" razem z wilgocia. Wydaje mi sie, ze szczelna sciana to podstawa sukcesu. Wilgoc powinna odprowadzac wentylacja - oczywiscie nie przez szpary w scianach.
    Tragicznie nie jest .
    W Katalogu budownictwa drewnianego piszą (chyba Pan Wojciech Nitka) przy okazji tematu o obliczaniu współczynnika przenikania ciepła , z którego wynika , że nawet ściana z bala 28 cm nie spełnia norm (U=0,52 przy normie U=0,50):
    "Uwaga -Obliczanie współ. przenikania ciepła ścian zewn. domów z bali pełnych może wprowadzać nieporozumienie. Jest one co prawda zgodne z przepisami ( bal 30cm - U=0,50) , ale dla domów z bali pełnych winno obliczać się bilans cieplny budynku. Wówczas może się okazać , że bilans cieplny budynku spełniony jest przy ścianach zewnętrznych wykonanych z bali o grubości od 20 cm wzwyż."
    Nie kumam dokładnie o co chodzi z tym bilansem cieplnym , ale wydaje się on być powięzany właśnie z akumulacyjnością.

    Co do akumulatorow ciepla w postaci scian ceramicznych, to skutecznosci tego rozwiazania raczej bym nie przecenial. Musialbys miec rzeczywiscie duzo scian, by to odczuc - tak mi sie wydaje.
    Pewnie , że tak. Taka ściana sama nie grzeje ale jeśli i tak jakaś ścianka działowa i tak musi powstać to lepiej ją zrobić z masywnego budulca niż np szkieletową. Jeżeli dodatkowo będzie mogłabyć ustawiona tak , że np. w ciągu dnia nagrzeje się od południowego słońca to może to ciepełko naprawdę długo oddawać. Wiem , że nikt nie będzie wybierał sobie działki i projektu domu tak , żeby południowe słońce , przez duże okna z tej właśnie strony ogrzewały , najlepiej ciemną , ciężką ścianę wewnętrzną . Gdyby jedna przypadkiem tak się ułożyło , to czemu nie ...

    Dlatego postawilbym na szczelnosc budynku i prawidlowa wentylacje jako na podstawowe sprawy gwarantujace energooszczednosc domu z bali.
    Święte słowa !!! Maksymalnie wysoka jakość ścian + wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to podstawa.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  19. #3819
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ankamienna

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    150
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie re

    Arek -prawie sasiedzie -kto bedzie Ci stawial tego twojego drewniaczka?

  20. #3820

    Domyślnie Re: re

    Cytat Napisał ankamienna
    Arek -prawie sasiedzie -kto bedzie Ci stawial tego twojego drewniaczka?
    Jestem po słowie z Romanem więc raczej on

    Chyba ,że mnie pogoni bo wpadłem na szatański pomysł a właściwie on sam mnie natchnął.

    Chcę rozrysować moje 120-130m2 zamiast piętrusa jako parterówka zajebiś.... doświetlona bo będzie widać dach
    Podesłał mi fajną fotkę i wpadłem.

Strona 191 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony