dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 354 z 693
Pokaż wyniki od 7.061 do 7.080 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #7061

    Domyślnie

    Witam nie było mnie dawno bo.....mąż szlifuje dom (szlifierką ) a właściwie to już wyszlifował dom, pomalował go od góry do dołu środkiem którego nazwy nie pamiętam ale działa robalobójczo. Potem jeszcze raz malował środkiem grzybobójczym na zasadzie strzeżonego pan Bóg strzeże. No i od wczoraj zaczął malować- kolor sosna skandynawska z 3v3 . Trochę kręci nosem bo domek zrobił się ciemnomiodowy a on chciał żeby było jaśniej. Oczywiście we wszystkich tych procesach dzielnie pomagam bo pracy przy tym jest naprawdę mnóstwo. Właściwie to najwięcej jest przygotowań. Jak tylko pomaluje wiecej połaci domu to wkleję zdjęcie.Pozdrawiam budujących i szlifujących i malujących. Dołączam się do pozytywnej opinii dla "Kanadyjskich Domów".

  2. #7062
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agatka2106

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    326
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagdalenaK Zobacz post
    Witam nie było mnie dawno bo.....mąż szlifuje dom (szlifierką ) a właściwie to już wyszlifował dom, pomalował go od góry do dołu środkiem którego nazwy nie pamiętam ale działa robalobójczo. Potem jeszcze raz malował środkiem grzybobójczym na zasadzie strzeżonego pan Bóg strzeże. No i od wczoraj zaczął malować- kolor sosna skandynawska z 3v3 . Trochę kręci nosem bo domek zrobił się ciemnomiodowy a on chciał żeby było jaśniej. Oczywiście we wszystkich tych procesach dzielnie pomagam bo pracy przy tym jest naprawdę mnóstwo. Właściwie to najwięcej jest przygotowań. Jak tylko pomaluje wiecej połaci domu to wkleję zdjęcie.Pozdrawiam budujących i szlifujących i malujących. Dołączam się do pozytywnej opinii dla "Kanadyjskich Domów".
    A może podaj nazwy tych środków grzybo i robalo bójczych? Ja mam malowanie wciąż przed sobą. Nie chcę żadnego koloru i tak zwlekam i zwlekam mimo, że pół roku wcześniej przekonano mnie że malowanie konieczne i farbę kupiłam
    pozdrawiam

  3. #7063
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatka2106 Zobacz post
    A może podaj nazwy tych środków grzybo i robalo bójczych? Ja mam malowanie wciąż przed sobą. Nie chcę żadnego koloru i tak zwlekam i zwlekam mimo, że pół roku wcześniej przekonano mnie że malowanie konieczne i farbę kupiłam
    pozdrawiam
    Zawsze zostaje szare mydło, raz-dwa w roku......

  4. #7064

    Domyślnie

    Środek grzybobójczy to Boramon C bezbarwny, robalobojczy to na prawdę nie wiem. Środek na robale zostawiła mi na tę ewentualność firma "kanadyjakie domy" żebym sobie ewentualnie prysnęła przed malowaniem, nie mam go w oryginalnym opakowaniu bo mi go "odlano". Dowiem się w takim razie. Chciałabym szare mydło ale obawiam się że czas nie pozwoli tak co rusz się udzielać. Poza tym chałupa wysoka jak nie wiem co i niebezpiecznie sie robi czasem. Pozdrawiam

  5. #7065

  6. #7066

    Domyślnie

    Informuję że środek którego nazwy nie znałam to Bochemit QB
    Pozdrawiam

  7. #7067
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie

    wiecie jaki jest straszny problem, żeby kupić błękitną bejce do drzewa???
    zjeżdziłam całem miasto........i nie dostałam wczoraj

  8. #7068
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agatka2106

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    326
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagdalenaK Zobacz post
    Informuję że środek którego nazwy nie znałam to Bochemit QB
    Pozdrawiam
    Dziękuję, będę szukać
    Pozdrawiam

  9. #7069

    Cool

    Cytat Napisał Cichy201 Zobacz post
    Witam,

    noszę się z zamiarem budowy domu z bala projektu: MD L-34 bale. Chciałbym się podpytać o ekipę oraz o cenę za jaką można postawić dom do stanu surowego zamkniętego. wykończę sobie domek za pomocą znajomej ekipy . mam zamiar wziąć 300 tyś kredytu. jak myślicie starczy? wiadomo nie chcę mieć w domu wodotrysków i złotych klamek.

    pozdrawiam serdecznie
    Łukasz
    myśę,,,,,,,,,,,,ze spokojnie ci wystarczy,i to grubo ponad stan zamknięty surowy-czyli bez fundamentów i bez super extrasów bedzie stalo kawał chaty,ja budowałem niedawno z bala klejonego z firmą ECOHAUS (tel.505 90 90 70,mail: [email protected]),stan surowy otwarty za dom 12x8 z bala klejonego 22cm wyniósl 165000,ale mialem wycene za bal pelny frezowany gr 20cm za 110000 od tej samej firmy,twoj jest mniejszy wiec icena bedzie inna,twoj dom podobny jest do domu jaki oni budowali gdzies pod warszawą-pokazywali fotki-byłto dom na podstawie projektu firmy Misoni VII(chyba),tylko wiekszy.Wybralem klejony,poniewaz poniewaz zona nalegala,ja osobiscie wybralbym tradycyjny,mysle tak z perspektywy czasu poniewaz oglądajac teraz inne domy tej firmy(wybudowane sa w poblizu mnie)to teraz dostrzegam urok bala litego.musisz poszprac na forum i dac haslo-moze inwestor ktoremu oni go budowali tez sie udziela na forum i udostepnilby fotki,i opinie na ich temat,ciekaw jestem jak ten dom pod WAWą teraz wygląda i czy juz ktos mieszka,ja juz mieszkam jest suuper...

    pozdrawiam ALBERT

  10. #7070
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie

    środki do drewna kupowałam tutaj:
    http://www.legierski.pl/
    polezam!!!

  11. #7071
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar kadak
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    potrzebuje porady fachowej od użytkowników domów drewnianych. Pewnie już wielokrotnie na tym forum padały te kwestie, ale zapytam jeszcze raz.
    Prawie dwa lata temu zaczęłam budowę domu z bala. Sosna 20cm niesezonowana. Teraz jestem na etapie wykańczania, jako że większość prac robimy sami... Bale na początku były potraktowane z zewnątrz Drewnochronem, a po jakimś czasie Traolią. Co powinnam zrobić dalej, żeby sosna zachowała naturalny kolor i nie ciemniała? Impregnować? Lazurować? Lakierować? Czym? Zależy mi na trwałości ale także na tym, żeby dom był zdrowy... Oczywiście chodzi o wygląd drewna, ale tez o zabezpieczenie... Gdzie nie zapytam, inna odpowiedz... Dlatego kieruje pytanie nie do sprzedawców i teoretyków, ale użytkowników.
    Na poddaszu natomiast ściany są w desce świerkowej suchej... czym ją potraktować? Czy ten sam środek w sypialniach co w łazience?
    ech, zachciało mi się wszystkiego drewnie...
    pozdrawiam i dziękuję za każda pomoc.

  12. #7072
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    basboop3

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Wraz z mężem zastanawiamy się nad budową domu z bali. Przeglądając forum na pierwszy plan wysuwają się same pochlebne opinie mieszkańców domków "balowych". Proszę o pomoc w kwestii wyboru: producenta i wykonawcy, ale z terenu pn-wsch Polski - Podlasie dokładnie. Na forum pojawił się wątek z tego terenu...proszę o info i ewentualnie kontakty do sprawdzonych fachowców ( na adres [email protected] )
    Pozdrawiam

  13. #7073

  14. #7074
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    basboop3

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    2

    Domyślnie


    Dziękuję - poszperam w necie na ich temat...ale czy jakieś doświadczenia z tą firmą były? Może jeszcze jakieś sprawdzone z okolicy ktoś zna i może polecić...Tymczasem pozdrawiam serdecznie

  15. #7075

    Domyślnie

    wlasnie efekt tych doswiadczen,masz na tym linku,w Twoim regionie.

  16. #7076

    Domyślnie

    Cytat Napisał basboop3 Zobacz post
    Witam serdecznie
    Wraz z mężem zastanawiamy się nad budową domu z bali. Przeglądając forum na pierwszy plan wysuwają się same pochlebne opinie mieszkańców domków "balowych". Proszę o pomoc w kwestii wyboru: producenta i wykonawcy, ale z terenu pn-wsch Polski - Podlasie dokładnie. Na forum pojawił się wątek z tego terenu...proszę o info i ewentualnie kontakty do sprawdzonych fachowców ( na adres [email protected] )
    Pozdrawiam
    pisałem o tej firmie wyzej,są z okolic suwałk,buduja na terenie całej polski,na suwalszczyznie maja postawionych sporo domów,zanim z nimi domówilismy sie to zaproponowali nam wycieczkę po swoich realizacjach,każdy dom przez nich pokazany mimo ze byl z bala to byl inaczej wykonany,proponuje zarezerwowac sobie caly dzien na taką objazdówke,i wczesniej umowic sie z nimi,poniewaz ciagle cos buduja i nie wiem jak u nich z czasem:ECOHAUS,TEL 505 90 90 70 lub 602 337 046,mail: [email protected], z tego co wiem to buduja i w szkielecie,ale moj znajomy dogadal sie z nimi na szkielet dopiero na grudzień

  17. #7077

    Domyślnie

    trudno bedzie utrzymac kolor naturalny,prawie to niemozliwe,bez znaczenia jest czy sosna sezonowana czy nie,promienie uv itak spowodują ze sosana utraci kolor naturalnu i będzie miala tendencje do nabierania koloru szarego,możesz tylko szukac koloru zblizonego do naturalnego,im szybciej tym lepiej.Zdecydowanie odradzam pokrywanie drewna -szczegolnie "zielonego" lakierem,lub impregnatami z powłoką woskową,przy naturalnej pracy drewna lakier będzie pękal i tam dostaje się woda powodując brzydkie czarne wybarwienia(sinica),lakier zacznie łuszczyć sie,w przypadku powloki z woskiem tez po jakims czasie moze zacząc pekać i łuszczyć sie--jest to bardzo wazne przy odnowieniu takiej sciany--nalezy cala stara powloke zdzierać a to juz jazda bez trzymanki i kosztowna zabawa,pokryj impregnatem bez powloki,bo poznirej to tylko scierasz kurz i malujesz.Mowie to z doswiadczenia przy pierwszym domu z bala zielonego,wykonawca odradzil mi takze to w przypadku nowego domu z klejonego--mowili wprawdzie ze przy klejonym mozna uzywac powłok,ale drewno wystawione na słonce "moze tego nie zrozumiec"

    pozdrawiam ALBERT

  18. #7078

    Domyślnie

    Cytat Napisał kadak Zobacz post
    dzień dobry,
    potrzebuje porady fachowej od użytkowników domów drewnianych. Pewnie już wielokrotnie na tym forum padały te kwestie, ale zapytam jeszcze raz.
    Prawie dwa lata temu zaczęłam budowę domu z bala. Sosna 20cm niesezonowana. Teraz jestem na etapie wykańczania, jako że większość prac robimy sami... Bale na początku były potraktowane z zewnątrz drewnochronem, a po jakimś czasie traolią. Co powinnam zrobić dalej, żeby sosna zachowała naturalny kolor i nie ciemniała? Impregnować? Lazurować? Lakierować? Czym? Zależy mi na trwałości ale także na tym, żeby dom był zdrowy... Oczywiście chodzi o wygląd drewna, ale tez o zabezpieczenie... Gdzie nie zapytam, inna odpowiedz... Dlatego kieruje pytanie nie do sprzedawców i teoretyków, ale użytkowników.
    Na poddaszu natomiast ściany są w desce świerkowej suchej... Czym ją potraktować? Czy ten sam środek w sypialniach co w łazience?
    Ech, zachciało mi się wszystkiego drewnie...
    pozdrawiam i dziękuję za każda pomoc.
    oczywiscie powyzsza odpowiedz dotyczy tego postu

  19. #7079
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Cytat Napisał kadak Zobacz post
    Dzień dobry,
    potrzebuje porady fachowej od użytkowników domów drewnianych. Pewnie już wielokrotnie na tym forum padały te kwestie, ale zapytam jeszcze raz.
    Prawie dwa lata temu zaczęłam budowę domu z bala. Sosna 20cm niesezonowana. Teraz jestem na etapie wykańczania, jako że większość prac robimy sami... Bale na początku były potraktowane z zewnątrz Drewnochronem, a po jakimś czasie Traolią. Co powinnam zrobić dalej, żeby sosna zachowała naturalny kolor i nie ciemniała? Impregnować? Lazurować? Lakierować? Czym? Zależy mi na trwałości ale także na tym, żeby dom był zdrowy... Oczywiście chodzi o wygląd drewna, ale tez o zabezpieczenie... Gdzie nie zapytam, inna odpowiedz... Dlatego kieruje pytanie nie do sprzedawców i teoretyków, ale użytkowników.
    Na poddaszu natomiast ściany są w desce świerkowej suchej... czym ją potraktować? Czy ten sam środek w sypialniach co w łazience?
    ech, zachciało mi się wszystkiego drewnie...
    pozdrawiam i dziękuję za każda pomoc.
    Jak na mój nos to z tymi impregnatami to raczej pomyliłaś kolejność nakładania.
    Jeśli już zdecydowałaś się na drewnochron na dom, to ja bym na Twoim miejscu położył go PO Traolji...... W takim zestawieniu trzeba było potraktować Traolję jako podkład pod ... drewnochron....

    Tak, czy siak, jeśli nie zastosujesz impregnatu z pigmentem, to drzewo będzie ciemnieć..... Ale nie szarzeć.....

    Na Twoim miejscu teraz wyszorowałbym dom szarym mydłem i położył dwie warstwy Traolji.... Co kilka lat odświeżał ......



  20. #7080
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Kruszon11
    Powiedz mi, czy te mycie mydłem szarym dobrze sprawdza się na poszarzałe drewno (nie chodzi mi, żeby całkowicie drewno było jak nowe) i czy te mydło nie natłuszcza drewna, co potem powoduje kłopot z ipregnatem np boramon c30?

Strona 354 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony