dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 416 z 693
Pokaż wyniki od 8.301 do 8.320 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #8301

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    he, he dobre
    Może się belki wyginają. Na na szerokich oknach też są.
    szerokie .. to jest z 5 m
    ściana ma 7,5
    Piotr

  2. #8302

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    petervdo
    Beleczki prościutkie, jak zapałki.
    jest kilka "patyczków" na "wieńcu" po 12 m
    Piotr

  3. #8303
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Piter..a gdzie ta chalupa " sie sklada"? bede jutro w Zakopanem.. luknalbym..

  4. #8304

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    Piter..a gdzie ta chalupa " sie sklada"? bede jutro w Zakopanem.. luknalbym..
    już w kawałkach
    patyczki po 22ej wylądowały u nas na działce w Jaworznie
    Piotr

  5. #8305
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    no i dupa nic to.. tak czy siak jade

  6. #8306

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    no i dupa nic to.. tak czy siak jade
    planowali na poniedziałek .. ale
    przywieźli dzisiaj .. szkoda, że było ciemno bo nawet fotki z rozładunku nie będzie ..
    a widok bala 12m przenoszonego nad sosną bezcenny
    jestem pod wrażeniem hds w autkach do drewna
    Piotr

  7. #8307
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    no widzisz,, kazdy ma swoje chwile radosci ja mialem w czwartek ,odbieralem podloge- dechy 7 metrowe, szer 180 mm i 35mm grubosc..

  8. #8308
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Petervdo To Ty z Jaworzna. Wojewódzko, to my sąsiady.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  9. #8309
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witam, całe życie mieszkam w wielkiej płycie i na budowaniu czegokolwiek się nie znam ale postanowiłam spełnić swoje życiowe marzenie o domu z bali Mam wielką nadzieje, że Wy, jako już "oblatani" w tym temacie, pomożecie mi w tym spełnieniu. W niejakim rozeznaniu przeczytałam to forum do 140 str (tydzień mi to zajęło) robiąc sobie jako takie notatki i uwagi, a że zaczęło mi się już wszystko plątać to skoczyłam na 400str i przeczytałam do końca. Teraz myślę, że jest czas na zadawanie pytań... Chciałabym postawić dom ok 110m2 z litych bali, najlepiej od 20 cm żeby nie trzeba było ocieplać, interesuje mnie ok. 20-24cm średnicy. Jest tylko zasadnicze pytanie, czy jest możliwe postawienie z tych bali tylko ścian zewnętrzych + pojedyncze bale stojące wewnątrz domu, rozdzielające ściany działowe poszczególnych pomieszczeń (max 4-5 bali na cały dom)???? Czy nie jest to juz wtedy dom szkieletowy?? Czy nie przeszkodzi to w utrzymaniu konstrukcji dachu?? Od razu powiem, że cały projekt zgapiłam z domku zbudowanego z płaskich i wąskich bali (cały ocieplany) jednak ja wolałabym jednak lite bale.... Bardzo podoba mi się połączenie drewna, białych ścian i metalu i tak tez chciała bym żeby było w moim wymarzonym domku... Będę wdzięczna za pomoc
    Ostatnio edytowane przez ewusia81 ; 29-05-2011 o 10:11

  10. #8310
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    zasadnicze pytanie.. bale okrągłe czy płazy? a może bale prostokątne? klejone czy nie?

  11. #8311
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    najlepiej by było z okrągłych... mogły by być również prostokątne ale tak jak pisałam, żeby nie trzeba było ocieplać... Nie wiem właśnie czy przy okrągłych balach pow.20cm musi być zachowana jakaś proporcja w rozmieszczeniu pomieszczeń w domu. Która wersja była by tańsza?? Projekt domu mam w prostokącie 12x9, po jednej stronie mam same sypialnie (ten bal pionowy byłby na szczycie ściany rozdzielącej każdy z pokoi a są 3 sypialnie więc potrzeba by 2 bali pionowych). Po drugiej stronie domu jest salon z kuchnia i cała reszta ale bali pionowych naliczyłam 2 max 3... Kurczę, musiała bym wrzucić ten rysunek do kompa żeby to lepiej wytłumaczyć wizualnie... Ogólnie ujmując bali potrzeba by na ściany + te 5-6 pionowych no i na strop żeby utrzymał dach. Nie wyszło by to taniej??
    Podobają mi się dla przykładu beleczki pokazane na zdjęciach powyżej zamieszczone przez petervdo. Jakie to belki i jaki jest ich koszt?? Mogła bym coś takiego mieć??
    Ostatnio edytowane przez ewusia81 ; 29-05-2011 o 13:16

  12. #8312

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Petervdo To Ty z Jaworzna. Wojewódzko, to my sąsiady.
    czyli na Czechy na piwko się można umówić .. masz chyba blisko
    Piotr

  13. #8313

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewusia81 Zobacz post
    najlepiej by było z okrągłych... Nie wyszło by to taniej??
    Podobają mi się dla przykładu beleczki pokazane na zdjęciach powyżej zamieszczone przez petervdo. Jakie to belki i jaki jest ich koszt?? Mogła bym coś takiego mieć??
    dużo by pisać
    takie patyczki ze zdjęcia mają ok. 35 cm średnicy ..
    przy 20 miałbym obawy o ciepełko
    co do ilości drzewa u nas 9ęc na wysokość
    bale - modrzew
    właśnie u nas będą tylko ściany zewnętrze oraz strop drewniany .. działowe na parterze jakaś silka
    co do ceny .. wszystko zależy co gdzie itd.
    Piotr

  14. #8314
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Piter ma racje, 20 cm okrąglaków to jazda po bandzie. 260 mm to absolutne minimum socjalne. Reszta to juz pryszcz

  15. #8315

    Domyślnie

    Witam,

    Poszukuję stolarza z okolic Makowa Podhalańskiego , który wykonałby okiennice z opaskami oraz balustrady w rozsądnej cenie.
    Czy możecie kogoś polecić? Będę wdzięczny za kontakt do takiej osoby!

  16. #8316

    Domyślnie

    ewunia wszystko da się zrobić
    a co to za projekt ?

  17. #8317

    Domyślnie

    Cytat Napisał petervdo Zobacz post
    już w kawałkach
    patyczki po 22ej wylądowały u nas na działce w Jaworznie
    kole sosnowca

  18. #8318
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    ojjj petervdo, na bal 36 to mnie na pewno nie stać choć gdybym miała tylko fundusze to..... A mógłbyś mi przesłać na priv więcej info na temat tego twojego cudeńka,wiesz,cena i przez kogo stawiany itd?? Bo skoro masz tylko zewnętrzne ściany to jest właśnie to o czym myslę/marzę Piękna ta Twoja budowa, aż się serduszko ociepla jak patrzę na te fotki..
    Myślę, że jak na moje finanse to bal 26 to byłby max i skłaniałabym się bardziej ku np.24 ewentualnie 30 w Stolluxie, któryś z forumowiczów wcześniej budował z 24 i nie narzekał, chyba że już mi się pokręciło kto i co
    Generalnie całe przedsięwzięcie jest dopiero w głowie (muszę policzyć najpierw czy mnie w ogóle stać na to marzenie) i przede wszystkim zaczęłam od rozrysowania domu i teraz moja w tym głowa, żeby orientacyjnie policzyć ile wyniesie jego postawienie do stanu surowego zamkniętego. Na jego postawienie zostało nam według obliczeń jakieś 120 tyś i boję się, że niewiele mogę za to postawić. Chciałabym tez spytać co wychodzi taniej jeśli chodzi właśnie o budowę: dom parterowy czy piętrowy??Do 110m2.. Bo myśląc tak łopatologicznie to przy parterówce odchodzi mi dużo dachu i fundamentów ale dochodzi podłoga na piętrze, schody itp... Chyba poszukam jeszcze jakiegoś ciekawego projektu na piętrowy domek..
    Ostatnio edytowane przez ewusia81 ; 30-05-2011 o 09:04

  19. #8319
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

  20. #8320
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    przerobiłam gotowy projekt domu piętrowego oczywiście na razie tylko ołówkiem na kartce
    Przesyłam link do zdjęć: na 1 zdj jest wersja piętrowa, nr.2 to wersja parterowa.
    https://picasaweb.google.com/ewusia8...Iieh_OZmbLKbA#
    Oczywiście wymiary pomieszczeń są przybliżone bo niestety nie umiem zrobić projektu profesjonalnego i odjąć ściany od tego.. Co myslicie, jaki byłby koszt postawienia takich domków?? Biorę pod uwagę skorzystanie nie tylko z firm ale i z górali, chociażby tego, który postawił domek madd....

Strona 416 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony