dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 492 z 693
Pokaż wyniki od 9.821 do 9.840 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #9821
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    kingpiter - gdyby poczytać o właściwościach pianki na stronach producentów i wykonawców, to nie ma lepszego materiału izolacyjnego, ale jeśli poszpera się dokładniej w obowiązującej klasyfikacji ogniowej materiałów budowlanych, to zaczynają się schody
    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 15-03-2013 o 12:33

  2. #9822
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kingpiter
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    kingpiter - gdyby poczytać o właściwościach pianki na stronach producentów i wykonawców, to nie ma lepszego materiału izolacyjnego, ale jeśli poszpera się dokładniej w obowiązującej klasyfikacji ogniowej materiałów budowlanych, to zaczynają się schody
    ups,
    wysłałem linka bez swojego komentarza.miałem awarie i od tamtej pory już mnie nie było.
    zdaję sobię sprawę to niestety pianka przegrywa.
    ja zastanawiam się nad wykorzystaniem płyt ze STEICO . jak na razie to czekam na:
    -poprawę pogody aby w końcu skończyc droge dojazdową
    -na ruchy z enei i wodociagów
    -projekt sie robi
    - i mysle iz te podstawowe punkty do końca roku bedą wykonane .
    W międzyczasie wykonać ogrodzenie z trzech stron i obsadzenie od strony lasu .a......
    w p[lanie jest ziemianka , sauna na zewnątrz wiata i domek taki mx.5x5.
    plan w zeszycie zapisany zobaczymy ...................

  3. #9823

    Smile

    Witam. Pytanie mam. Ponieważ być może będziemy próbować sprzedać nasz dom i budować kolejny, na działce z lasem, mam pytanie. Jaka minimalna odległość musi być pom. domem drewnianym a ścianą lasu? Bo po mieszkaniu w balowym domu wiem jedno - innego nie chcę. Mam nawet wstępnie upatrzoną firmę, ale to bardzo wstępnie. Balena będzie się długo sprzedawać, wg. słów agenta nieruchomości i wszelkie konkretne ustalenia na razie są dzieleniem skóry na niedźwiedziu. A powody długiej sprzedaży są dwa - dom jest z bala i działka jest wielka. Bal jest nadal traktowany nieufnie, wielkość działki cenę robi zaporową dla zwykłego zjadacza chleba.
    Ale może ktoś się po prostu zakocha? Panna wszak urodziwa

    Wycena domu dopiero po Świętach, więc wartości na razie nie znam. Jakby jednak kto był zainteresowany, to proszę o kontakt.

    A powody naszej decyzji na blogu, dla ciekawych.
    Były guru forum, nasz pan Z. niestety walnie się do tego przyczynił.
    Ale oby do przodu

  4. #9824
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Dom drewniany - 16 metrów od naniesionej na mapy ewidencyjne linii lasu, chyba, że plany zagospodarowania lub wydane warunki zabudowy zawierają odrębne postanowienia zwiększające tę odległość.

  5. #9825

    Domyślnie

    Dzięi, Marmur. Czyli raczej trzeba by kombinować.
    A dlaczego nie masz aktualizowanego Dziennika Budowy? A? Miło się patrzy na takie ładne zdjęcia takiego ładnego domu
    Pozdrawiam!

  6. #9826
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Nie powinno się tej tzw "ściany lasu" mylić z faktycznym zadrzewieniem. Drzewa wyrosłe po wykonaniu ewidencji gruntów się nie liczą. Na podstawie mapki można w przybliżeniu określić gdzie ta linia lasu przebiega faktycznie, dokładnie okresli to geodeta. A w czym jest problem ?
    Btw , widzę, że podpaliłaś się na sprzedaż - nie lepiej chwile odczekać ? Choćby do prawdziwej wiosny, gdy dołowanko mija ?

    Co do dziennika , od czasu ostatniego wpisu zmieniło się troche w środku, ale nie chcę zanudzać zdjęciami rur, kabli czy wylewek. A tak w ogóle, w związku z globalnym ociepleniem i nieprawdopodobnym marcowym upałem.. stary niedźwiedź mocno śpi

  7. #9827
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gudjonson

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    WLKP
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Zaczynam dopiero moją przygodę z budowaniem Więc pytań nasuwa się masa..tym bardziej, że zamierzam postawić drewniany używany dom z bali
    Moja pani architekt ma zatem nie lada zadanie dopasować projekt do gotowego domu i obecnych standardów i niestety potęguje niepewności i pytania.
    Chciałbym na ile się da nie integrować w konstrukcję i zachować oryginalny kształt. Dom ma ok 80m2 + poddasze do tej pory nieużytkowe. Pytanie( jedno z wielu) które mnie dręczy to ścianka kolankowa, która w oryginale ma 30 cm, kąt nachylenia dachu 40st. - wiem że to mało aczkolwiek może ktoś tak ma i da się z tym żyć? Zaznaczam że chciałbym aby poddasze zostało poddaszem(nie kolejnym piętrem- lubię skosy i chcę żeby były) przeznaczonym na sypialnie. czy ktoś ma może doświadczenie lub jakieś foty jak to wygląda?
    Dzięki bardzo za pomoc lub jakieś sugestie.
    Pozdrawiam

  8. #9828

    Domyślnie

    Gudjonson, mamy tu prawdziwego speca od przenoszenia starych domów, Macieja74. Maciej chętnie radzi i dzieli się wiedzą
    Tylko nie co dzień zagląda.

    Marmur, mi właśnie dołowanko mija i wyrwałam się ze stuporu. I wymyśliłam.
    Balenka będzie się sprzedawać latami, i jeśli w międzyczasie ja trochę podciągniemy, to może się po prostu jej nie sprzeda
    Ale plan wolnościowy, że jakby co to dlaczego nie na prawdę odebrał wizji kończenia domu latami sporo ciężaru.
    A poza tym ... kręci mnie budowa kolejnego domu. Tak na prawdę to gdybym mogła wziąć kredyt, budowała bym na tej drugiej działce. Na sprzedaż. To jest pomimo wszystko świetna przygoda. I zauważyłam, że część znajomych co zbudowała też jakoś często wspomina, że może by tak jeszcze raz...
    U nas dom buduje się na lata, funkcjonuje apoteoza tzw. "rodzinnego gniazda". Owszem, piękne to, ale ja mam bardziej naturę by USA, gdzie w miarę wzrastania dobrostanu lub zmian w rodzinie zmienia się jeden dom na drugi bez poczucia straty.
    Albo sytuacja, w jakiej się znalazłam wyrobiła takąż filozofię
    Deweloperka , pomimo kryzysu przeważnie daje jakiś dochód.

  9. #9829

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katarzyna maciejewska Zobacz post
    Maciej chętnie radzi i dzieli się wiedzą
    Tylko nie co dzień zagląda.
    Zagląda zagląda tylko nie zawsze ma czas pisać
    Ścianka kolankowa wizualnie wydłuża dom w górę przy małej chatce nie wygląda to dobrze proporcje się burzą , nożna to poprawić wydłużając okap dachu czyli krokwie .
    Prościej jest wystawić belki stopowe po za obrys ściany takie wystające belki to rysie na rysie dajesz belkę wieńcową na to krokwie . Ryś o długości 35,40cm da ci ten sam efekt co ścianka kolankowa.
    A tak na marginesie to kto wymyślił ścankę kolankową o wysokości 30cm ty czy architektka.
    wykonanie takiej małej ścianki to trochę kłopotliwa sprawa .
    Zasada jest taka na belkach stropowych robisz ślepą podłogę która ma zazwyczaj 15 cm , czyli do tych 30cm trzeba jeszcze dodać 15 cm daje nam to 45cm .
    I teraz pytanie z czego ma być ta ścianka jeśli ma to być belka będzie kłopot ponieważ stare ściany wcale nie muszą się kończyć równo a belka kolankowa czyli wieńcowa tak i robi się problem , do tego dochodzą jeszcze belki tropowe na które będzie trzeba zrobić otwory i jeszcze parę innych szczegółów .
    Można ją zrobić w szkielecie ale to też babranina choć by same słupki które w zależności od przekroju belki wieńcowej czy podwalinowej będą miały wysokość 15,20 cm czym to zbić do kupy takie małe fragmenty ?
    Z doświadczenia wiem że architekt a i konstruktor który nie projektował domów drewnianych ma z tym problemy i robi dużo błędów nie tyle konstrukcyjnych co kosztownych
    a przenoszone chaty to nie nowe więc jest jeszcze trudniej
    Co to za dom masz zdjęcia pokarz

  10. #9830
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gudjonson

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    WLKP
    Posty
    2

    Domyślnie

    Macieju 74 dzięki za zgłębienie tematu! Ścianka ma dokładnie 35cm . Na szybko kilka fot . na pewno jeszcze bede się dopytywał ale na razie (s)padamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0105.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	52,2 KB
ID:	179627Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0115.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	44,9 KB
ID:	179628Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0117.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	41,8 KB
ID:	179629

  11. #9831

    Domyślnie

    i cała pisanina poszła na darmo ty masz już ściankę więc opcja rysi odpada .
    Ja w tym przypadku nie składał bym tej starej ścianki tylko pojechał nową w szkielecie a stary materiał wykorzystał do innych celów .
    będzie szybciej i taniej

  12. #9832
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ja w tym przypadku nie składał bym tej starej ścianki tylko pojechał nową w szkielecie a stary materiał wykorzystał do innych celów .
    będzie szybciej i taniej
    jako ściany działowe ...
    Ja tak będę robi ... to co się da na stropy i ściany działowe drewno ma niesamowite właściwości .
    Więcej ciepłą zbierze jak cegła o gęstości 1800 kg/m^3 ...

  13. #9833
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Witajcie
    Zdrowia Wam życzę i siły w realizacji marzeń.
    Moja robota typu garaż dochodzi do końca. Jeszcze tylko wyczyścić z brudu, podszlifować i zachlapać impregnatem.
    Garaż do wzięcia, jak młoda panna.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dwa.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	180495  
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  14. #9834
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mastal23

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Lbn & Krk
    Kod pocztowy
    21-077
    Posty
    4

    Domyślnie

    pogratulować JerzyBw. pokusiłbym się na taki, nie powiem. może kiedyś. My w końcu ruszyliśmy ze swoim marzeniem, z małym poślizgiem ale jednak. zobaczymy co z tej ziemi nam wyrośnie

  15. #9835
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    [*] [*] [*] ?

  16. #9836
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar borge
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lodz
    Posty
    121
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Arrow

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    [*] [*] [*] ?
    spokojnie Marmur ; ) sezon budowlany w pelni, ludzie na placach (boju ; ) a nie przed monitorem
    ja nazbieralem troche biletow NBP i na 27 bm. mam zamowiona ekipe z ekologiczna oczyszczalnia, przy okazji wpadnie hydraulik i podlaczy do domu wode, po nich wchodzi ekipa i buduje taras

    pozdrawiam

  17. #9837

    Domyślnie

    A moze juz mija moda
    Ja wciaz walcze z urzedami, bo im sie strzecha nie podoba :/
    Chyba w panstwach faszystowskich mozna bylo wiecej w zakresie rodzaju budowy niz dzisiaj.

  18. #9838
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    A ja myślę, że to kryzys zdołował ludzi i czekają na lepsze czasy.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  19. #9839
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Jerzy chyba trafił w dziesiątkę. Ekipy, na które do niedawna musiałbym czekać miesiącami, teraz mogą zacząć pracę na drugi dzień. Na działce graniczącej z moją, sąsiad jakiś czas temu wylał ławy i zaczął stawiać ścianki fundamentowe. Teraz sprzedaje działkę z rozpoczętą budową. Kawałek dalej niszczeją gotowe fundamenty pod kolejne domy, które developer chciał wybudować na sprzedaż. Też zrezygnował. Inwestor stał się teraz dobrem bardzo poszukiwanym

  20. #9840

    Domyślnie

    Cytat Napisał borge Zobacz post
    spokojnie Marmur ; ) sezon budowlany w pelni, ludzie na placach (boju ; ) a nie przed monitorem
    ja nazbieralem troche biletow NBP i na 27 bm. mam zamowiona ekipe z ekologiczna oczyszczalnia, przy okazji wpadnie hydraulik i podlaczy do domu wode, po nich wchodzi ekipa i buduje taras

    pozdrawiam
    Robota ,robota i jeszcze raz robota , nie ma czasu na czytanie a o pisaniu nie wspomnę.
    Zabrałem się ambitnie za robienie gontów i tak się zastanawiam z czego i jak są robione gonty te z allegro np. co kosztują 1,30 zł chyba z desek je robią
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	101,5 KB
ID:	189299  

Strona 492 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony