dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 693
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #81

    Domyślnie

    NIe tylko na zdjęciach (mam nadzieję) ale także w NATURZE !!!

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za otuchę.Mam nadzieję,że dobrze wybiorę firmę i nie będę narzekać.Z jakimiś odchyleniami należy się liczyć przecież drewno cały czas "pracuje" byle w granicach telerancji.
    Boję się Jolu,że jak zrobią mi te wyceny to zrezygnuję tak jak Ty ale wtedy zostaję w swoim mieszkaniu ,na budowę murowanego raczej się nie zdecyduję,ewentualnie remont starego a wtedy przjdę na wątek adaptacja strychu. Mam jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie.
    pozdrawiam Ewa

  3. #83

    Domyślnie

    Ewa,
    Chcesz namiary na inne firmy ?

  4. #84
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Tak, wczoraj na Twój e-mail wysłałam informację ze swoim adresem nie wiem tylko czy dotarło do Ciebie.
    Ewa

  5. #85

    Domyślnie

    Temat mknie do przodu z predkością odrzutowca.
    Myślę że mnie wyprzedzicie w realizacji gdyż ja mam do pokonania ok. 300 metrów drogi - no może zostało do utwardzenia jeszcze ze 200 ale to i tak dużo pracy i dużo czasu. A ten materiał o który ktoś się dopytywał to na drogę. Jak ktoś zainteresowany to mogę podesłać troche gruzu
    Ostatnio utwierdziłem się w swoim przekonaniu budowy domu z bala po wizycie w knajpie przydrożnej w ok. Staszowa
    Budynek wykonany z bala suszonego o gr ok 10 cm , ocieplenie od wewnatrz i wykończenie boazerią o szer ok 15 cm
    rewelacja

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Polecam Ci Babis jeszcze Karczmę u Karola Wisła - Głębce to przy okazji szukania firm budujących z bali -super budował właściciel,który ma również firmę mam jego nr telefonu/prześlę mu chyba swój projekt do wyceny i zobaczę.
    I tak trzymać Ewa

  7. #87

    Domyślnie

    Ewo, nie poddawaj się, jeśli masz czas - szukaj firmy do skutku. Ja niestety mam zbyt dużo lat i pozostało mi niewiele czasu na wybudowanie swojego domku i pomieszkanie w nim.
    Powodzenia

  8. #88
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Jolu ja też nie jestem już taka młoda, dlatego wybrałam tę technologię, bo najszybciej.Poza tym jestem trochę niecierpliwa i nie wiem czy wytrzymałabym 3-4 lata budowy.Tu mam tylko problem z wyborem firmy,która ma mi wybudować ten dom, a przy domu murowanym tych problemów pojawia się dużo więcej np.jaka technologia, jakie materiały, gdzie kupować itp, to nie na moje zdrowie.Dzięki za ciepłe słowa
    pozdrawiam Ewa

  9. #89

    Domyślnie

    Ewa,
    nie dostałem żadnej poczty. Spróbuj jeszcze raz.

  10. #90
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Wysłałm Ci swój e-mail na prywatne wiadomości może teraz to do ciebie dotrze

  11. #91

    Domyślnie

    Dotarł i odpisałem. Co Ty na to ?

  12. #92

    Domyślnie

    Tez zastanawiam sie nad przeniesieniem starego domu z bali. Nie wiecie moze, czy konieczne sa pod niego fundamenty, czy ewentualnie wystarcza slupy?

  13. #93
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Dzięki Maćku, dotarło coś czuję,że dłuuuuugi weekend spędzę przy komputerze.Tak pobieżnie przejrzałam te oferty zauważyłam, że każdy lub większość wykonuje wg indywidualnego projektu inwestora chyba do kilku z firm wyślę projekt i poproszę o kalkulację ceny.Do czasu wydania pozwolenia na budowę będę miała czas do namysłu.Może nie zwariuję.Trzymaj kciuki
    Ewa

  14. #94

    Domyślnie

    TRZYMAM KCIUKI i jestem pewny, że podchodzisz do tego bardzo profesjonalnie !
    Zobaczysz, wszystko sie pięknie uda !

  15. #95

    Domyślnie

    Agathap,
    Czy rozważasz słupy poda kątem estetyki czy podłoże jest na przykład bardzo mokre. Czy może słupy są tańsze ?
    Myślę, że można na słupach ale trzeba by się budowlańca poradzić ile tych słupów i z czego i na jaką głębokość i czy przypadkiem nie trzeba jakiegoś wzmocnienia dać pod pierwszą warstę bali.
    Taki dom z bali na palach trzeba też pewnie odpowiednio zabezpieczyć od spodu przed szkodnikami i wilgocią.
    A czy masz już upatrzony dom do przeniesienia ?

  16. #96

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz.
    Chodzi o to ze ma byc to domek letniskowy. Poza tym jest to dzialka rolnicza i z tego co wiem, nie musialabym jej przeksztalcac na budowlana, jakbym postawila dom na slupach. Rowniez biore pod uwage cene fundamentow. A domu jeszcze niestety nie mam upatrzonego

  17. #97

    Domyślnie

    Czyli powodem jest prawo, które traktuje inczej dom na fundamentach a inaczej na palach ?
    Może spróbuj w wątku "Prawo i Pieniądze" ?

  18. #98
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Dzięki Maćku za trzymanie kciuków.Muszę podjąć bardzo ważną decyzję życiową dotyczącą całej rodziny Jakakolwiek by ona nie była tzn /jaka firma/ do końca nigdy nie bębę pewna czy decyzja była słuszna. Obenie cena i jakość występują w tak różych wariantach,że trudno się zdecydować.Nie zawsze cena idzie w parze z jakaścią i to działa w obie strony,firma tańsza może być lepsza od tej droższej.Po czasie euforii nadchodzi czas chłodnej kalkulacji pieniędzy i czasu i zaczyna się robić mniej przyjemnie, okazuje się, że raczej w przyszłym roku nie bębę jeszcze sadziła malw obok domku.

  19. #99

    Domyślnie

    Ewa,
    Noce i dni, zima i lato,... euforia i chłodna kalkulacja,..
    Wszystko to jest nam baaardzooo potrzebne i nie do uniknięcia!
    Zazdroszczę Ci, że możesz sobie chłodno pokalkulować (ja mam na razie kupę zgryzów związanych z wyborem gruntu, działki) a jednocześnie pomarzyć.
    Myślę też, że w końcu dom (mimo, że jest poważnym zadaniem) też można kiedyś zmienić i jak już się zbudowało jeden to potem ten drugi przychodzi łatwiej.
    To co mówisz, że nigdy nie będziesz pewna że wybrałaś najlepiej to święta racja. I patrząc przez ten pryzmat i różowe okulary MUSISZ wierzyć, że wybrałaś najlepiej. Bo cóż, że inna oferta była tańsza albo lepsze drewno jak może się okazać, że w czasie budowania coś byłoby źle złożone albo drewno okazałoby się trefne (na przykład kradzione) ?
    Skoro możliwości gdybania jest wiele myślę, że trzeba to wykorzystać na swoją korzyść.
    Ale mnie jakoś nastroiło filozoficznie...

  20. #100

    Domyślnie

    Przeprasza, że tak prozaicznie zapytam, czy ktoś z zainteresowanych pytał o cenę ubezpieczenia takiego domku z bali krytego strzechą wokół którego rosną malwy, a kot wyleguje się na piecu?
    Pozdrawiam przedświątecznie

Strona 5 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony