dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 501 z 693
Pokaż wyniki od 10.001 do 10.020 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #10001
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    To może coś z innej beczki - potrzebuję grubego filcu kupowanego na metry do wygłuszenia podłogi na poddaszu. Filc będę ciął w paski i kładł na legary do których będą nabite płyty osb. Pytania są dwa :
    1) Czy ktos kupował i ma namiar na sprawdzone źródło ? Szczytem szczęscia byłby filc w postaci pasków ( ok 5 cm szer i minimum 5 mm grubości)
    2) W ofertach netowych ( w tym allegro) są głównie filce poliestrowe. Cos takiego jak poniżej
    http://filart.com.pl/filc-5mm-c-1_52.html

    Zawsze myślałem, że jak filc to wełna. Jak te poliestry zachowują w porównaniu z tradycyjnymi wełnianymi filcami ? Wydają się być sztywniejsze - nadają sie do wygłuszenia ?
    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 14-08-2013 o 15:27

  2. #10002

    Domyślnie

    Borge dziękuję za odpowiedź. Jeszcze chciałam zapytać ile jest m2 na palecie i jaka grubość tego kamienia?

  3. #10003

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    To może coś z innej beczki - potrzebuję grubego filcu kupowanego na metry do wygłuszenia podłogi na poddaszu. Filc będę ciął w paski i kładł na legary do których będą nabite płyty osb. Pytania są dwa :
    1) Czy ktos kupował i ma namiar na sprawdzone źródło ? Szczytem szczęscia byłby filc w postaci pasków ( ok 5 cm szer i minimum 5 mm grubości)
    2) W ofertach netowych ( w tym allegro) są głównie filce poliestrowe. Cos takiego jak poniżej
    http://filart.com.pl/filc-5mm-c-1_52.html

    Zawsze myślałem, że jak filc to wełna. Jak te poliestry zachowują w porównaniu z tradycyjnymi wełnianymi filcami ? Wydają się być sztywniejsze - nadają sie do wygłuszenia ?
    Ja też stosowałem filc pod legary kupiłem przez allegro (to nie jest wełna) tylko że gruby na 7mm, jak masz dobre nożyczki to potniesz bez problemu. A wystarczy techniczny bo pod legarami go nie widać

  4. #10004
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar borge
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lodz
    Posty
    121
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Arrow

    Cytat Napisał Susełka Zobacz post
    ile jest m2 na palecie i jaka grubość tego kamienia?
    Susełka, trudno mi powiedziec ile m^2 bylo na palecie, wg. moich obliczen kazda paleta byla po ok. 0,9 m^3,
    jesli sie upierasz przy m^2 to na palecie bylo 8-9 warstw piaskowca czyli ok. 6 m^2, grubosci rozne, byly takie bloki po 0,15 m, byly tez takie po 0,05 m

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez borge ; 16-08-2013 o 04:21

  5. #10005

    Domyślnie

    Dzięki Daniel. Mieszkam pod Lublinem i oczywiście od razu pomyślałem o cegle z Kraśnika.

  6. #10006

    Domyślnie

    1 Czy ktoś wie gdzie mogę kupić Sinesto B?
    2 Jaki polecacie pokost lniany oprócz tych wszystkich dostępnych w marketach?

  7. #10007
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Cytat Napisał TakpiL Zobacz post
    2 Jaki polecacie pokost lniany oprócz tych wszystkich dostępnych w marketach?
    Używałem i zadowolony jestem z produktów dostępnych w tym sklepie:
    http://www.arkadiafarby.com.pl/

  8. #10008
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kasia_bo

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie dotyczące uszczelnienia między balami. Na tradycyjne mszenie nie będzie nas teraz stać czy lepiej jest położyć linę jutową czy linę z wełny drzewnej takiej jak ta http://allegro.pl/lina-z-welny-drzew...69164278.html?

  9. #10009

  10. #10010
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojcieszek Zobacz post
    Witojcie!
    Pytanie pewnie powinienem zadać w dziale Forum "Fundamenty i piwnice", ale z racji tego, że buduję dom z bala, a konktretnie to "mazurską chatę", zwracam się z pytaniem do Szanownych Balowiczów>
    Opis zagadnienia (jestem nastawiony pozytywnie do rzeczywistości [jeszcze ] więc nie użyję słowa "problemu")

    - buduję dom Przykop - projekt tutaj znany i dość popularny
    - dom powstanie z bala ciosanego
    - działka posiada dosyć duży spadek. Stąd decyzja o budowie podpiwniczenia.
    - podpiwniczenie będzie pod całym domem. Jego funkcja będzie mieszkalno-użytkowa. Pomieszczenie (gabinet) mieszkalne, znajduje się od frontowej strony domu, tam tez okna będą spore jak na piwnicę (120x120)
    - stąd też chcę porządnie zaizolować fundament, tak aby nie marznąc w zimie (gabinet będzie ogrzewany kozą, reszta domu kominkiem z DGP)
    - w projekcie przewidziano izolację styropianem. Oczywiście dodatkowo idzie izolacja przeciwwilgociowa. Klasyka.
    - bale staną oczywiście na części betonowej, więc w projekcie przewidziano kapinosy, które będą osłaniać warstwę izolacyjną od góry). Przez jakiś czas walczyłem z projektantem, aby tak wykonać izolację, aby schowała się pod balem. Jednak firma balowa, wybiła mi to z głowy. Bal ma stać porządnie na fundamencie betonowym, a nie opierać się o izolację. Udało mi się wywalczyć "cofnięcie" fundamentu o 3cm. Tyle bal będzie wystawał poza fundament, i taka grubość warstwy ocieppleniowej schowa się pod belką. Z kapinosami już się pochodziłem.
    Dodam, że zakładałem alternatywny wariant: bez styropianu na zewnętrznej ścianie piwnicy, ale ocieplanie Uniporem od wewnątrz. Jednak szef ekipy murarskiej wybił mi to z głowy... Sufit będzie przemarzał, powiedział mi... o ja durny, faktycznie! Mostek cieplny jak ta lala! Koniec więc w wynalazkami. Robimy to po bożemu...

    ... i teraz opis prob..... zagadnienia
    Dla zwiększenia "mazurskości" mojej chaty, chcę obłożyć elewację piwnicy kamieniem łupanym.
    Chciałbym, aby to wyglądało tak jak na zdjęciu pokazującym budowanie Pana Olszaka z Polski Drewnianej:

    http://www.polskadrewniana.pl/wp-con...ndamenty-1.jpg

    Rozmawiałem już z pewną firmą mazurską, która obkłada elewacje i fundamenty kamieniem łupanym. Dodaje to około 10cm grubości. Całość spoczywa na dodatkowo "dolanym" fundamencie który jest zakotwiony do fundamentu głównego.
    Straszne kombinacje. Oczami wyobraźni widzę naruszoną izolację, kotwy wwiercające się w styropian i betonową izolowaną przed wilgocią ścianę...
    Mógłbym zapytać się Pana Olszaka, jak on to u siebie zrobił, ale obawiam się że się na mnie pogniewał. Przedstawił mi swojego czasu kosztorys projektu, uzgodnień, i uzyskania pozwoleń na budowę za taką cenę, że usiadłem... Finalnie wszystko załatwił mi szczycieński architekt za 10% tych kosztów. Nie chcę wdawać się tutaj w szczegóły, powiem Wam tylko, że za te pieniądze zbuduję tą nieszczęsną piwnicę. Po prostu nie stać mnie na usługi Pana Olszaka,.
    Tak czy inaczej, nie ma powodu, aby mi takich informacji udzielał.
    I stąd moje pytanie do tych z Was, którzy mają balowe chatki podpiwniczone i obłożone kamieniem:

    Izolacja cieplna musi być. Jednak jak dokleja się ten kamień do elewacji? Faktycznie tak, jak opisała mi "mazurska firma"?
    A może lepić kamień na beton (nie zapominając o izolacji przeciwwilgociowej, i jednak kłaść ten bloczek Unipur od środka?
    Pomóżcie!
    A w załączniku zdjęcie mojej piwnicy Strop idzie w tym tygodniu.

    https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...55683972_n.jpg

    Witam. Są dwa sposoby. Albo zrobić większą ławę albo dolać "dodatkowy fundament". Lepszy jest z szerszą ławą.
    Jeżeli ma Pan jakiekolwiek problemy z tym projektem oraz fundamentem zapraszam chociażby na oględziny budowy domu Przykop z całym podpiwniczeniem tutaj na Mazurach. Właśnie zabieramy się do realizacji fundamentów oraz ciesielki. Fundamenty a raczej ściany piwnicy będą okładane kamieniem i cegłą.
    pzdr
    Tu była reklama...

  11. #10011

    Domyślnie

    Maciej74

    Mógłbyś napisać, jaki jest mn. więcej koszt całkowity przeniesienia domu z Linka poniżej? Piękna i wielka chałupa.

    http://www.beskid-niski24.pl/nieruch...ienia_nr_4.htm

    Chodzi mi o rozbiórkę i złożenie na innej działce. Do tego nowa więźba, jeśli ta by się okazała słaba, deskowanie i pokrycie czymś dachu, opcja raczej tańsza, choć gont drewniany byłby najładniejszy... Bez ceny okien, drzwi itd. Stan surowy otwarty.
    Muszę się zacząć powoli orientować, jakie mamy możliwości, bo pojawiają się pierwsi oglądający nasz dom w celu ew.kupienia.
    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

  12. #10012
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Ah! Byłbym zapomniał! Post Katarzyny M. własnie mi o tym przypomniał...
    Jeżdżąc w każdy piątek na budowę, mijam po drodze taka oto chatkę:

    https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.n...01877494_n.jpg

    Na chacie znajduje się tablica "Do sprzedania". Przypuszczam, że właściciel ma na myśli sprzedaż samej chaty.Nawet, jeżeli nawet chodzi tej osobie o sprzedaż całej nieruchomości (obok znajduje się przepiękna ceglana stodoła - link poniżej), to pewnie będzie też zainteresowany sprzedażą chaty do przeniesienia.
    Chatkę sobie obadałem, i chociaż nie znam się na tym, wydaje mi się w przyzwoitym stanie. Miałbym jedynie zastrzeżenia co do bali z jednej strony budynku (węższy bok, od strony północnej).

    Jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę o PW, wykonam zbliżenie zdjęcia, tak aby można było odczytać numer telefonu.
    Chata zlokalizowana jest na trasie Pułtusk - Szczytno, w pobliżu miejscowości Chorzele.
    Zbliżenie na belki:

    https://sphotos-b-ams.xx.fbcdn.net/h...59931219_n.jpg

    Przecudna stodoła. Szkoda, że takich budynków nie da się przenosić
    https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...97896780_n.jpg

  13. #10013

    Domyślnie

    Pomalowana, nie szukaj firmy z mocno konkurencyjnymi cenami. Ja taką znalazłam, zostałam okradziona i mieszkam na budowie, w jednym niewykończonym pomieszczeniu z rodziną i naszymi zwierzętami. Jesteśmy zmuszeni do sprzedaży tego domu, bo sami kończyć go będziemy latam.
    O firmie z Twojego linka nic nie wiem, więc się nie wypowiem ale radzę - net net i jeszcze raz net. Wyszukiwanie opinii na forach itp. Kontaktowanie się ze wszystkimi, którzy mieli cokolwiek z firmą wspólnego. Myśmy tego nie zrobili niestety, a mogliśmy...
    Ale przede wszystkim gratuluję wyboru technologii. Pomimo, że warunki mamy spartańskie to po pół roku mieszkania tutaj nie wyobrażam sobie ścian innych niż drewniane.
    Powodzenia!

  14. #10014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katarzyna maciejewska Zobacz post
    O firmie z Twojego linka nic nie wiem, więc się nie wypowiem ale radzę - net net i jeszcze raz net. Wyszukiwanie opinii na forach itp. Kontaktowanie się ze wszystkimi, którzy mieli cokolwiek z firmą wspólnego. Myśmy tego nie zrobili niestety, a mogliśmy...
    Katarzyna mądrze pisze...
    Sprawdź firmę z którą masz budować!!!
    Porozmawiaj z ludźmi, którzy z nimi budowali!!!
    Też wzięłam tanią firmę o której nikt nie słyszał i to był błąd, który skutkował źle wykonanym domem, masą poprawek, stratą czasu i blisko roczną nerwówką...
    Powodzenia



    Kasia, jak sprawy?
    Napisz coś na priv.
    Pzdrawiam

  15. #10015

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katarzyna maciejewska Zobacz post
    Maciej74

    Mógłbyś napisać, jaki jest mn. więcej koszt całkowity przeniesienia domu z Linka poniżej? Piękna i wielka chałupa.

    http://www.beskid-niski24.pl/nieruch...ienia_nr_4.htm

    Chodzi mi o rozbiórkę i złożenie na innej działce. Do tego nowa więźba, jeśli ta by się okazała słaba, deskowanie i pokrycie czymś dachu, opcja raczej tańsza, choć gont drewniany byłby najładniejszy... Bez ceny okien, drzwi itd. Stan surowy otwarty.
    Muszę się zacząć powoli orientować, jakie mamy możliwości, bo pojawiają się pierwsi oglądający nasz dom w celu ew.kupienia.
    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
    Jak ktoś przeniesie i złoży za 50 000 tyś to będzie bardzo tanio . Realna cena przy dachu dwuspadowym bez przybudówek ganków itp to tak 70 000 tyś postawienie kominów w cenie . Samego dachu jest około 300 m2 , 44 krokwie , 22 jętek , dochodzą płatwie stolce . Jak ma być poddasze zamieszkałe to trzeba belki stropowe zrobić .
    przy długich budynkach jest więcej roboty ciężko jest wyprowadzić ściany i belki stropowe na równo więc jak ktoś ci zaproponuje 50 000 tyś to uważaj .

  16. #10016
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej74 Zobacz post
    Jak ktoś przeniesie i złoży za 50 000 tyś to będzie bardzo tanio . Realna cena przy dachu dwuspadowym bez przybudówek ganków itp to tak 70 000 tyś postawienie kominów w cenie . Samego dachu jest około 300 m2 , 44 krokwie , 22 jętek , dochodzą płatwie stolce . Jak ma być poddasze zamieszkałe to trzeba belki stropowe zrobić .
    przy długich budynkach jest więcej roboty ciężko jest wyprowadzić ściany i belki stropowe na równo więc jak ktoś ci zaproponuje 50 000 tyś to uważaj .
    50 000 tys to bardzo tanio biorąc pod uwagę gabaryty tego domu. Z tego obiektu po przeniesieniu zostaną tylko ściany nośne jako element oryginalny. Ciekaw jestem podwalin? Dach jest czterospadowy więc konstrukcja musi być mocniejsza chociażby z racji nowego pokrycia, przepisów budowlanych ( obciążenia dachu śniegiem oraz wiatr) i ewentualnie poddasza użytkowego. Na pewno trzeba dać nowe oczopy, belki stropowe, stolce, płatwie posrednie i krokwie a więc nowy dach. Oczywiście końcówki krokwii można ozdobić wedle oryginalnego wzoru. W okna oraz drzwi trzeba dać nowe słupy, które będą stabilizować ściany nośne.
    Przenosząc tak piekny architektonicznie dom z uwzględnieniem nowej konstrukcji j/w pisałem będziemy mieli pewność, że budynek postoi kolejny wiek.
    Nie warto strzelać cenami, zanim nie zrobi się wizji lokalnej takiego obiektu z udziałem doświadczonego cieśli.
    pzdr.
    Tu była reklama...

  17. #10017
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    DANIEL SIS - nawiasem mówiąc link do Twojej strony www od dawna nie działa. Przy płatnym, profesjonalnym koncie, to jednak chyba delikatny faux pas

  18. #10018

    Domyślnie

    Maciej74, dzięki za odpowiedź. Czyli z ubytkami, np. podwaliny, i z niespodziewanymi wydatkami trzeba liczyć ok. 100 tys. U nas jest ten problem, że musimy mieć pracownię, bo z tego żyjemy i na to niestety trzeba metrów na dole.
    Ale już wiem więcej, niż mniej. Jeszcze raz dziękuję.
    Moose, straciłam tamten tel. i nie mam do Ciebie nr więc jakby Ci się chciało to wyślij mi sms. Ostatnio zgłosiły się do mnie 2 osoby poszkodowane przez "firmę" pana Zbyszka. To wszystko bardzo smutne.

  19. #10019
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    milowy34

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Posty
    1

    Domyślnie Polecanie takie domki?

    Forum jest długie i zanim się dokopie to minął lata. Zastanawiam się nad wybudowaniem domku letniskowego z bali.

  20. #10020
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Nie jest tak źle. Nie trzeba wszystkiego czytać, tylko to, co Ciebie interesuje.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

Strona 501 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony