dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 502 z 693
Pokaż wyniki od 10.021 do 10.040 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #10021

    Domyślnie

    Zlokalizowałam kilka dziur na wylot w narożnikach domu i chcę wepchać tam pakuły. Czy ktoś wie gdzie można kupić pakuły lniane nieczesane? Chce większą ilość to chyba najlepiej od producenta a takiego znaleźć nie mogę. Wujek Google kiepsko stoi z informacjami w tym temacie. Chyba, że polecicie coś innego do zapchania tych dziurów Czytałam o wełnie owczej ale ona chyba musi być czymś zaimpregnowana, prawda? Przyjaciółka oferuje mi 4 worki ze strzyżenia swojego przybytku ale to się chyba nie nadaje.
    A z bieżących spraw mamy barierkę na ganku, dorobiliśmy się balkonu i 6 m3 drewna z lasu do pocięcia
    i najlepsze przedwczoraj podczas ulewy ciekło nam ciurem w wykuszu a dokładnie na łączeniu dachu wykuszu ze ścianą szczytową

  2. #10022
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Nie ma to jak dobra dziura w dachu Lepiej się jednak rozprawić z nią przed zimą
    Co do wełny owczej - rzeczywiście, ona jest specjalnie impregnowana. Możesz spróbować np tutaj : http://www.rsbudowa.com/photos/Cennik%20Isolena%20Of3.pdf
    Wełnę owczą stosują też producenci okien dachowych. W tym przypadku ma ona postać pasów. Łatwo sie nimi uszczelnia wszelkie "wenylacje" między balami.
    I tu adresik, cobyś nie musiała za dużo latać po necie
    http://oknadachowe.com/towar/warkocz-docieplajacy-xww
    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 04-09-2013 o 15:48

  3. #10023

    Domyślnie

    Dzięki marmur
    dziury łatać będzie w sobotę spec dach ale mówi, że za jakiś czas znowu: będzie to samo

  4. #10024

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fasola30 Zobacz post
    Dzięki marmur
    dziury łatać będzie w sobotę spec dach ale mówi, że za jakiś czas znowu: będzie to samo
    Bo źle zrobił. Wrzuć jakieś zdjęcie.

  5. #10025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katarzyna maciejewska Zobacz post

    Moose, straciłam tamten tel. i nie mam do Ciebie nr więc jakby Ci się chciało to wyślij mi sms. Ostatnio zgłosiły się do mnie 2 osoby poszkodowane przez "firmę" pana Zbyszka. To wszystko bardzo smutne.
    Przegapiłam Twój post, zadzwonię jutro...

  6. #10026

    Domyślnie

    Gasol speszyl for ju fotka zaraz po zrobieniu dachu.
    Wy dobrzy ludzie (z forum) jesteście może i tym razem ktoś podpowie jak to dobrze zrobić
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5320.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	70,5 KB
ID:	210344

  7. #10027

    Domyślnie

    fasola trzeba belki szczytowe podciąć tak jak podcina się komin . Blachę pryzy szczycie odkręcić wyrysować linię zrobić prowadnicę dla piły najazdowej i nadciąć belki .
    Można to zrobić piłą łańcuchowa tylko wymaga to pewnej ręki.Nacięcie zrobić pod kontem w górę .trochę zabawy ale problem powinien byćrozwiązany

  8. #10028

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fasola30 Zobacz post
    Gasol speszyl for ju fotka zaraz po zrobieniu dachu.
    Wy dobrzy ludzie (z forum) jesteście może i tym razem ktoś podpowie jak to dobrze zrobić
    Zdjęcie zrobiłem kiedyś w celach archiwalnych. maciej74 opisał, jak to zrobić.

  9. #10029
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Problem Fasoli pogłębia stosunkowo krótki okap nad ścianą szczytową. Jeśli to strona zachodnia to nie zazdroszczę, bo bale nie są w najlepszym stanie.

  10. #10030

    Domyślnie

    maciej74 to co napisałeś przekażę jutro fachmanowi od dachu.
    Gasol dzięki za zdjęcie teraz wiem o co chodzi.
    Marmur nie wiem czy okap jest krótki bo ma 70-80cm ale faktycznie jest południowo-zachodnia strona. Chociaż belki to my takie mamy na całym domu trochę je umyłam więc są czystsze

    Co do daszku to widać jak zpie.... wykonawca więźbę bo gdyby nam dach zrobili tak jak była postawiona to mielibyśmy dolne narożniki okna zasłonięte dachówką. Obniżyli więźbę przy ścianie szczytowej, widać jak jest on pochylony w kierunku ściany szczytowej. Pewnie też dlatego są problemy z połączeniem szczelnym tego.

  11. #10031
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    80 cm okapu to i tak nieźle bo np projekt Zawoja ma okap mniej niż symboliczny
    Podczas stawiania konstrukcji namówiono mnie do dwóch rzeczy - do wykonania ściany szczytowej w systemie szkieletowym zamiast z bali i do wydłużenia okapu. Choć nie byłem przekonany, ostatecznie zgodziłem się na na oba rozwiązania. Teraz, z perspektywy czasu błogosławię te pomysły bo przy okapie 1,3 m ( proponowali 1,5m ) deszcz rzadko kiedy dociera do ściany szczytowej. Nie ma tez problemów z przeciekaniem styku wykusza i ściany szczytowej bo na łączeniu bali i szkieletu stosują dekarską taśmę ołowiową , którą kładą na najwyższym balu i podwijają pod deski elewacyjne . Dopiero na to idzie własciwa obróbka dekarska.

    PS Twoim balom brzydalom przydałaby się Maciejowa ekipa ze szlifierami
    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 06-09-2013 o 11:53

  12. #10032

    Domyślnie

    ech nas tez namówiono do dwóch rzeczy: ściany szczytowej z bala i zamiast pięciokątnego wykuszu mamy prostokąt.
    Wiem, wiem bale brzydale trza wyszlifować/wypiaskować ale nie w tym roku Jakoś się tak zagrzebaliśmy na poprawkach i robocie na działce i odbiorze budynku, że wrzesień nas zastał. A i odżelaziacz/odmanganiacz trzeba zakupić. Podobno studnia 30m a ja widzę, że bez dna

  13. #10033
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Możle lepiej jednak że Twoi wybitni fachowcy nie brali się za wykusz pięciokątny, bo nie wiadomo czy dom by jeszcze w ogóle stał, a tak to tylko przecieka

  14. #10034

    Domyślnie

    No tak zawsze to jakiś pozytyw
    A tak z przy okazji wiesz może jak/ile liczą sobie za szlifowanie?

  15. #10035
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Był tu kiedyś wątek o tym ile biorą za szlif górale, ale dawno i ceny pewnie nieaktualne. U siebie większość takich prac robię sam więc nie mam pojęcia o cenach.

  16. #10036
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Oj Ola, widzę, że też wesoło masz
    Współczuję...

  17. #10037
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Mam pytanie dot. podwaliny. Poniżej dwa zdjęcia. Na ganku oznaczonym żółtą strzałką będzie wylewka do wysokosci podwaliny i być może jakaś okładzina kamienna. Na tarasie oznaczonym czerwoną strzałką wylewka będzie ok 6 cm a na nią pójdą legary i deski tarasowe. Pytanie dotyczy zabezpieczenia i izolacji podwaliny tak , by w miejscu łączenia się z wylewką / deskami tarasowymi podwalina nie ulegała degradacji. Jak to macie rozwiązane u siebie ?




  18. #10038

    Domyślnie

    U mnie pomiędzy balem a wylewką i kamieniem jest styropian ( cieniutki taki na 1cm ) .

  19. #10039
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AgaJeżyk
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3.871
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    U mnie pomiędzy balem a wylewką i kamieniem jest styropian ( cieniutki taki na 1cm ) .
    Styropian i pianka owszem ... pod warunkiem, że dobrze uszczelnione.
    U mnie "rozniosły" mrówki !
    Włożyłam styropian i zapsikałam szczeliny pianką. Na to idealnie dopasowana listwa wykończeniowa ... ale widać nie dość idealnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9493.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	211298

    Wybaczcie, że rzadko bywam - ale kontroluję cobyście moich błędów nie popełniali
    "Zbudować dom z nadziei chcę..."

    Jeżykowa chatka
    Jeżykowa chatka - komentarze

  20. #10040

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Mam pytanie dot. podwaliny. Poniżej dwa zdjęcia. Na ganku oznaczonym żółtą strzałką będzie wylewka do wysokosci podwaliny i być może jakaś okładzina kamienna. Na tarasie oznaczonym czerwoną strzałką wylewka będzie ok 6 cm a na nią pójdą legary i deski tarasowe. Pytanie dotyczy zabezpieczenia i izolacji podwaliny tak , by w miejscu łączenia się z wylewką / deskami tarasowymi podwalina nie ulegała degradacji. Jak to macie rozwiązane u siebie ?
    Nie jest to prosta sprawa wg mnie. Moim zdaniem z podwaliną możliwości są dwie: albo zakrywasz i uniemożliwiasz dostęp wody (czyli pewnie blacha od góry osadzona jak na kominie), albo zostawiasz odkrytą i wtedy zapewniasz swobodny dostęp (przepływ!) powietrza. Ja mam u siebie obydwa przypadki ale nie razem! Wygląda to tak, że tam gdzie nie ma tarasu lub schodów, to podwalina jest osłonięta blachą. Natomiast taras i schody wejściowe są konstrukcją niezależną od domu i po prostu deski chowają się pod krawędź pierwszego bala.

    Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale czy na pewno chcesz wylewką zakryć podwalinę? Nie lepiej zrobić wylewkę poniżej podwaliny, a potem ewentualnie wyższy legar, a deski tarasowe schować pod pierwszy bal (o ile się da) i zrobić nachylenie, by woda spływała od ściany po deskach na zewnątrz od domu? Podobnie z okładziną kamienną: przyklej ją tylko do wysokości dolnej krawędzi podwaliny, a potem ewentualnie okryj to od gory blachą, by ładniej wyglądało i nie zaciekało w stronę podwaliny.

Strona 502 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony