dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 693
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #1001

    Domyślnie

    Gratuluję ,,BALOWICZOM" 1000 postów w ciekawym temacie (ja się tu tylko uczę, dlatego nie zabieram głosu... ) ...

  2. #1002

    Domyślnie domy z bali

    Po dlugim szukaniu znalazlam wreszcie profesjonalne uszczelki do uszczelniania domow z bali. Podaje adres:

    www.trelleborg.com.pl/uszczelki/

  3. #1003
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    renatare

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wsród "Balowiczów"

    Wraz z mężem zdecydowalismy się na dom z bala, głównie dlatego iż poznaliśmy jego uroki. Znajomi zbudowali w sumie 5 domów z bala sosnowego o grubości 22 cm. Wszystkie stoją w pobliżu siebie i wygladaja jak z z innej bajki, no i co najważniejsze ich MIESZKAŃCY SĄ ZADOWOLENI!!!

    My co prawda zdecydowaliśmy się na trochę inną technologię;10 bal, 12 wełna mineralna i od środka płyta KG lub deski imitujące bal.
    Znależlismy innego cieślę niz znajomych (bo tamten nie bawi się tą technologią) no i w przyszłym roku napiszę jak szła budowa.
    Zachęcam wszystkich potencjalnych inwestorów do wyjechania w teren, głównie w okolice gdze na mapie Polski jest duże skupisko lasów, celem znalezienia cieśli z dziada pradziada. My takiego znależliśmy, pokazał nam 3 zbudowane przez siebie domy i podał cenę. Jest blisko o połowę niższa niż te internetowe. Oczywiście objeżdziliśmy kilku, trochę czasu to pochłonęło ale czas urlopowy już nastał.

    Pozdrawiam,
    RenataR

  4. #1004
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Jako ciekawski zapytam: dlaczego taka technologia a nie grubasy jak u znajomych?
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  5. #1005

    Domyślnie

    Zaraz, zaraz. To technologia prawie jak u puchatka. Pisze prawie, bo u mnie bale od wewnątrz, 12 bal, 13 wełna i deskowanie.
    A dlaczego? Nie do końca ufam mszeniu, pióra wpusty były ponad możliwości ekipy itd. A tak mam domek z bala wewnątrz kanadyjczyka.
    Nie wiem czy jak pozostali balowicze, ale ja mialem trudny moment jak zobaczyłem tą górę drewna na mój domek. Nie było bali niższych niż 16 cm, a niektóre miały po ładne kilkadziesiąt cm. Mogłe sobie wyobrazić ile to wyciętych drzew i jakich starych... A gdyby miały 25 cm grubościi i odpowiednią wysokość - jak stary musiał by być las?
    Mam nadzieję, że mój dom postoi tyle, by zdążyły wyrosnąć takie drzewa jakie ścięto by go zbudować.

  6. #1006
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    renatare

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dlaczego nie grubasy? - pyta Piotrek.

    Pierwsze co przemawia za "balowym kanadyjczykiem" jest czas trwania budowy; ok 2-3 m-ce i mozna sie wprowadzić, a dom z bala musi odstać roczek w stanie surowym, bo osiada jak djabli.
    Drugie to koszty, drewienko podrożało no i wskoczyło na VAT 22%, obliczyliśmy iż będzie tańszy gdy wypchamy go wełną
    Trzecie - mszenie, wątpliwości Puchatka, nasze też. Co prawda znajomi póki co nie narzekają, ale co bedzie za kilka lat?
    Czwarte - ciepło, nasz architekt (zresztą ten sam co grubaskowe projekty) twierdzi iz wełenka znacznie podniesie wsp. ciepła
    Piąte - zabawa z elektryką, tu wszystko pakujesz w ścianę

    Jestem ciekawa czym zaimregnowaliście swoje zewnętrzne bale?
    U znajomych na osiedlu jest kilka teorii, kilka już niestety wpadek.

    Pozdrowienia,
    RenataR

  7. #1007

    Domyślnie

    Hej!
    Znalazłem ciekawą stronkę, może trochę nie na temat ale zawarta jest tam ważna informacja na temat drewna, które może być potem używane do produkcji domów w naszym kraju.
    http://tania.neostrada.pl//strony/ghosttown/index.html
    Pozostaje chyba tylko kupić odpowiedni miernik.


  8. #1008

    Domyślnie

    Stefan cos Ci sie pomajtalo z tym linkiem!

  9. #1009

    Domyślnie

    Hej
    Link jest O.K.
    Trzeba czytać rozdziały na samym dole (po kolei). Szczególnie o drewnianych domach i "czerwonym zaczarowanym lesie"

  10. #1010

    Domyślnie

    bosh.. Stefan, gdzieś Ty to znalazł? Czytałem, oglądałem...a kopara opadała mi coraz niżej. Organizacja wycieczek do Ghosttown powaliła mnie.
    Faktycznie może trochę mało na temat, ale stronka bardzo interesująca. Polecam!
    Wojtek

  11. #1011

    Domyślnie

    a może ktoś ma jakieś doświadczenia z firmą Danmar z pomorskiego?
    Er.
    Trouble shared is a trouble halved...

  12. #1012
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Shogun

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich balowiczow. Wlasnie podjelismy z droga polowa decyzje o budowie domu z bali (grobych). Z tym, ze nie jest to typowy projekt, chcemy dobudowac balowe pietro do istniejacego murowanca. Narazie sprawdzalismy ceny u Honki - zabujstwo 3500zl za metr. Mam nadzieje ze w innych bedzie lepiej.... Pozdrawiam

  13. #1013
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cześć!
    Gratuluję decyzji.
    Honka fektycznie jest droga. Na 100% są na rynku tansi a nie gorsi wykonawcy .
    Powodzenia.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  14. #1014
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aneta N

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czy ceny, które podałaś odnoszą się także do domów takich jak L58 i L47? Czy jest jakaś różnica? I jeszcze jedno pytanie. Czy firma dolicza sobie koszty za transport na terenie kraju? Będę wdzięczna za informację. Od pewnego czasu szukam oferty domów szkieletowych, ale są na ich temat podzielone zdania i, szczerze mówiąc, nie mogę się zdecydować. Pozdrawiam wszystkich.
    Aneta

  15. #1015
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Aneta- cena 3500 zł/m o której pisał shogun dotyczy domów z litych bali a nie szkieletowych. I do tego jednej z droższych firm.
    Ceny domów szkieletowych powinny być niższe.
    Na tym wątku w kilku miejscach Pan Wojtek Nitka podaje link http://www.szkielet.com.pl/projekty gdzie na pewno znajdziesz sporo różnych informacji.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  16. #1016
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Shogun

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    3

    Domyślnie

    No wiec , odwiedzilismy jeszcze dwie inne firmy i tam z cenami tez roznie. Generalnie z litych bali o grobosci wiekrzej niz 23 jest drogo, wszyscy polecaja nam szkielet obity wewnatrz i zewnatrz kawalkami bala, wyglada toto jak z bala ale jest znacznie tansze ok 1500zl za metr (w Honce 2300zl). W kazdej firmie za dowoz elementow na miejsce nie doliczali zadnych kwot (co oznacza pewnie ze sa wliczone w cene calosci). Na razie mamy oferty tylko z 3 firm i bedziemy szukac dalej.

  17. #1017
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    smart_ass

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2

    Domyślnie dom z bali

    Witam wszystkich.
    Jestem bardzo zainteresowany budową domu z bali. Jak na razie wstępny wybór to "mazurskie domy" jako wykonawca. Do tego stopnia mnie to wciągnęło, że w ostatni weekend udałem się z wizyta na mazury (była to cała wyprawa z Wrocławia) i na miejscu wyjaśniłem sobie wiele spraw. Ponieważ jestem "świeży" na forum, nie chcę od razu chwalić się wiadomościami (najpierw przeczytam wszystkie posty, co troche potrwa) ale jeśli ktoś ma jakieś pytania, to służę, może znam odpowiedź.
    Szkoda tylko, że dopiero teraz znalazłem tą stronę, może było by więcej chętnych na taką wyprawę po doświadczenie.
    Pozdrawiam serdecznie!

  18. #1018
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Shogun

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dowiedziales sie moze ile chca "Mazurskie" za 1m z grubego bala ?

  19. #1019

  20. #1020
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    smart_ass

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shogun
    Dowiedziales sie moze ile chca "Mazurskie" za 1m z grubego bala ?
    dla średnicy 220 mm (czyli że okrągły ;o) - od 1450 zł. - w zależności od skomplikowania projektu (ilość ścianek wewnętrznych, itp.).

    A oto ceny dla bali prostokątnych:

    1x70 mm - od 800 zł.,
    1x90 mm - od 900 zł.,
    2x70 mm - od 1300 zł. - najbardziej rekomendowane, ze względu na parametry cieplne,
    2x90 mm - od 1450 zł.

Strona 51 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony