dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 693
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #1041

    Domyślnie

    Nie można zapomnieć, że koszty początkowe są takie same, np. projekt, trudno znaleźć typowy i najlepiej wziąć architekta, który chałupę zinwentaryzuje i zrobi odpowiedni. Przed przeniesieniem, trzeba zrobić fundamenty.
    Cieśle przeniosą dom i teraz sprawa okien i drzwi. W moim przypadku trzy okna zniosły przeprowadzkę, ale i tak kwalifikują się do wymiany. Jeżeli ma to być domek całoroczny przydałyby się okna na miarę obecnych standardów. Tu koszty mogą być nawet wyższe, bo nie wstawimy PCV.
    Pokrycie dachu - do wyboru, do koloru. Ale lepiej wygląda gont osikowy, strzecha czy tradycyjna dachówka. Deskowanie, membrany... to kosztuje tyle samo.
    Bal 10 cm trzeba ocieplić, od wewnątrz, bo nie chcemy zasłaniać pięknych bali. I tu pomijając koszty, mamy problemy typu, dawać wiatroizolację, a moze specjalne uszczelki? Kłaść paroizolację, jeśli domek nie będzie ogrzewany przez całą zimę? Co z dyfuzją pary wodnej?
    Z mojego wywodu można wywnioskować, że odradzam takie przenosiny. Nic bardziej błędnego. Jeszcze raz zrobiłabym to samo, ale teraz byłabym trochę mądrzejsza
    A w ogóle to wciąga niesamowicie i mamy zajęcie do końca świata

  2. #1042

    Domyślnie

    Masz juz trochę naswietlony temat.My tez myslelismy ze wybudujemy caloroczny dom taniej ale domek ok.130 m2 kosztuje ponad 200 tys. i to bez ogrodzenia i zagospodarowania działki.Praktycznie z przenoszonego domu wykorzystalismy sciany.Poddasze,okna podłogi schody dach ,drzwi(blachodachówka).oczywiście instalacje to wszystko jest nowe.Oczywiście ocieplenie,ścianki działowe z k-g.

  3. #1043

    Domyślnie

    dzięki za wszystkie informacje.Cena 200tyś bardzo mnie przeraziła. Co prawda mój dom będzie mniejszy (ok.80m).

    Mam jeszcze jedno pytanie dot. docieplenia.
    W chałupie którą chcę kupić , do lipca tego roku mieszkała 90-cio letnia babcia , bez żadnych dociepleń.Ogrzewała dom tylko fajerkową kuchnią.
    Zastanawiam się nad sensem docieplania tej chałupy .

    .....małe ogłoszenie z moich okolic
    Dom z bala 130m , nowy,bal 8mm,z oknami :cena 1m - 250zł(do negocjacji.

  4. #1044

    Domyślnie

    Podobno bal powyżej 20 cm nie trzeba docieplac,poza oczywiście usczelnieniem przestrzeni między balami.
    Zobacz co Babcia miała na wewnetrznych ścianach,dom uzytkowany przez kilkadziesiat lat ma bale,których powierzchnia nadaje sie do czyszczenia albo zakrycia k-g.My musielismy zrobic to drugie.A to znów problemy z przestrzenia miedzy balem a k-g,daliśmy wate i folię

  5. #1045

    Domyślnie

    babuszka miała tapetę a sądze że nie marzła, w końcu żyła 90lat(też bym tak chciał)

  6. #1046
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Covpol
    Pytanie do wszystkich forumowiczów
    Co sądzicie o firmie Stollux?
    Stawiali mój dom, nie mam do nich zastrzeżeń.

  7. #1047

    Domyślnie

    Czy robiąc fundamenty robiliście specjalne zbrojenia pod komin i ew. ścianki działowe?

  8. #1048
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOMEKZ
    Czy robiąc fundamenty robiliście specjalne zbrojenia pod komin i ew. ścianki działowe?
    Tomku a co rozumiesz przez specjalne zbrojenia.
    U mnie pod kominem i pod ściankami działowymi zrobione były normalne ścianki fundamentowe, o ile dobrze pamiętam

  9. #1049

    Domyślnie

    Chodzi mi ewentualnie np. o kratownice lub inne zbrojenie stalowe

  10. #1050
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    opty

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z firmą Wasco? Przymierzam się do postawienia domu (małego bo około 75 - 80 m2)

    pozdrawiam
    OPTY

  11. #1051

    Domyślnie

    Balowicze chyba ''zabalowali" albo zapadli już w sen zimowy

  12. #1052

    Domyślnie

    Cytat Napisał woj
    Podobno bal powyżej 20 cm nie trzeba docieplac,poza oczywiście usczelnieniem przestrzeni między balami.
    Zobacz co Babcia miała na wewnetrznych ścianach,dom uzytkowany przez kilkadziesiat lat ma bale,których powierzchnia nadaje sie do czyszczenia albo zakrycia k-g.My musielismy zrobic to drugie.A to znów problemy z przestrzenia miedzy balem a k-g,daliśmy wate i folię
    A co sadzicie o domu z bali PCV w okleinie zloty dab?

  13. #1053

  14. #1054

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOMEKZ

    Bal z PCV
    Sidding
    Sidding to taka wiocha, a dom z bali to jest cos.
    W niektorych rejonach Polski to jak spodnica z bananow na maturze.

  15. #1055
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Co to jest "bal z PCV"???!!!???
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  16. #1056

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr.nowy
    Co to jest "bal z PCV"???!!!???
    Nie wiesz chlopie?
    To poczekaj na nowa reklame POROTHERM 75

  17. #1057

  18. #1058
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał NB1970
    Cytat Napisał piotr.nowy
    Co to jest "bal z PCV"???!!!???
    Nie wiesz chlopie?
    To poczekaj na nowa reklame POROTHERM 75

    No to poczekam>
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  19. #1059
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    be8

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czesc

    Poszukuje kontaktu z architektem, ktory specjalizuje sie w projektowaniu domow z bali. Najlepiej jezeli bedzie z rejonu polnocno - wschodniej polski.

    Pozdrawiam,
    Jacek z Augustowa

  20. #1060

    Domyślnie

    To jak będzie pobudka czy już zimowy sen

Strona 53 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony