dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 583 z 693
Pokaż wyniki od 11.641 do 11.660 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #11641
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Maciej - co by się musiało wydarzyć, żebyś przeniósł się z Magody do takiego zajefajnego bloku ?
    Jakieś hopsium dyrdum musiałoby go dopaść...

  2. #11642
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrK1985 Zobacz post
    Witam wszystkich, na forum, jest to mój pierwszy wpis, jednak spełniając swój wewnętrzny obowiązek przestudiowalem ostatnie 200stron forum. Co ciekawsze podpowiedzi notowałem.
    Mamy zamiar budować dom z bala o grubości minimum 30 cm. Już wiem o obecnych przepisach energetycznych, więc mamy trochę utrudnień z spełnieniem tych wszystkich Umax. Od początku 2014!roku nikt sie nie wychylił że dostał pozwolenie na dom z bala bez ocieplenia. Czy na forum są takie osoby?
    Rozmawiałem z RT ale nie udzielił mi konkretnej odpowiedzi innej niz ma na stronie. Do Pana Szewczyka nie moge sie od tygodnia dodzwonic (to są moi faworyci). Czy da radę jakoś to ocieplenie obejść? Wiem że kolega od czołgów zaraz będzie do mnie strzelał, ale wezmę to na siebie. Pozdrawiam wszystkich.
    Ps. W niedzielę kupujemy z żoną działkę ( musiałem się pochwalić)
    Komin z cegłÓW, albo tak jak Gosia...

  3. #11643
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglar Zobacz post
    Nikt Ci na forum raczej nie napisze jak się udoskonala polskie ustawy, ale dobry architekt już powinien taki temat ogarnąć.
    Wiem, ale jesli ktoś odezwałby się na priV bądź mailowo byłbym wdzięczny. Bo to jak to zrobic, zeby zrobić po mojemu to wiem, ale wolałbym ominąć to legalnie. Teraz wszystkie projekty mają ocieplenia od wewnątrz.

    Kominy (po lekturze forum) planuje cegła + nierdzewka w obu kominach. W jednym ogrzewanie kominkiem, w drugim gaz.
    Może w końcu uda nam się spełnić nasze marzenia

    Jakby ktoś coś wykombinował z tymi przepisami to prosiłbym o jakiś kontakt na [email protected]

  4. #11644
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    PiotrK - byś musiał zobaczyć wielkie oczy mojej znajomej góralki, która wybudowała dom z bala w tym roku, na wiadomość o przepisach związanych z ociepleniem.
    Łocieplać dom ze smreka ?! - zapytała patrząc na mnie podejrzliwie, sądząc, że sobie robię jaja.
    Wybudowała legalnie, więc albo nie wiemy czegoś o nowelizacjach, albo Podhale ma po prostu jakąś autonomię w interpretacji durnych przepisów

  5. #11645
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Łocieplać dom ze smreka ?! - zapytała patrząc na mnie podejrzliwie, sądząc, że sobie robię jaja.
    Wybudowała legalnie, więc albo nie wiemy czegoś o nowelizacjach, albo Podhale ma po prostu jakąś autonomię w interpretacji durnych przepisów
    no mam takie samo podejscie. Będe mial systemy odnawialnej energii, wiec dom spelni pierwszy wymóg 120 kw /m2/rok. No ale przy scianach całość polegnie.
    A co by bylo gdybym tego ocieplenia nie zrobił a nadzór zdecydowałby sie odwiedzić moją budowe podczas odbioru nawet z czystej ciekawości, bo będzie to drugi dom w tej okolicy.

  6. #11646
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrK1985 Zobacz post
    no mam takie samo podejscie. Będe mial systemy odnawialnej energii, wiec dom spelni pierwszy wymóg 120 kw /m2/rok. No ale przy scianach całość polegnie.
    A co by bylo gdybym tego ocieplenia nie zrobił a nadzór zdecydowałby sie odwiedzić moją budowe podczas odbioru nawet z czystej ciekawości, bo będzie to drugi dom w tej okolicy.

    Jak juz będą przed furtką, to serdecznie zaproś ich do środka, a co do tego owczarka kaukaskiego, szalejącego wzdłuz płotu, to ogólnie dobry piesek, i chociaż ostatnio jak pogryzł listonosza, to gość miał potem dziwny wstręt do wody, ale i tak go nikt nie lubił więc strata żadna

    A bardziej serio - nie słyszałem o takiej aytuacji, ale nikt na forum nie będzie Cie namawiał do łamania przepisów. Sam oceniasz priorytety.
    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 13-11-2015 o 09:31

  7. #11647
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dobra, na razie się nie martwię zawczasu, kupię, podłączę prąd i wodę, ogrodzę i ubiegam się o pozwolenie na budowę. Teraz ponoć do każdego projektu jest dodawane świadectwo energetyczne, które mówi, że dom spełnia te wszystkie wymogi. tylko kwestia realizacji.

    Budował może ktoś z forumowiczów projekt KONWALIA? Biuro projektowe MTM. Taki dom wybraliśmy, ma (moim zdaniem) dość spory okap, i nie jest za duży - obecnie mamy 103m2 i 25 metrów moglibyśmy zmniejszyć, tyle jest nieużytkowane, a tylko zbytecznie ogrzewane.

  8. #11648
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Szczegółami się nie martw - na etapie stawiania konstrukcji, każdy wykonawca z pewnością doradzi Ci ew. zmiany lub po prostu wprowadzi korekty. Okap wzdłuż dłuższej ściany moim zdaniem mógłby być większy. Trzeba też mieć świadomość, że balkon w domach z bali to jeden z ich słabszych punktów. Konwalia to nieduży domek. Jesli chcesz budować w Logsie czy u Szewczyka, czyli z masywnych, pełnych bali okrągłych, to ostrożnie, bo przy zmniejszaniu rozmiarów łatwo o zachwianie proporcji i uzyskanie efektu chatki baby jagi.
    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 13-11-2015 o 11:14

  9. #11649
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ale dlaczego balkon jest słabym ogniwem? Rozumiem w murowańcu, mostki termiczne, woda, ale w balu też?
    Też się zastanawiałem jak to by wyglądało dlatego z chęcią bym zobaczył go chociażby na zdjęciach,
    Co do wielkich bali w logsie, to nie będzie wiele więcej niż w projekcie. Projekt przewiduje dom z ołówków 24cm i ocieplenie ze ścianą wewnętrzną 13 cm, więc wewnątrz się nic nie zmieni, tylko na zęwnątrz będzie wyglądał jak domek na sterydach. No ale z takich bali planujemy.
    Tak na marginesie, twój dziennik przejrzałem od deski do deski. bardzo ładny domek chłopaki wykonali. no i się zaraziłem tymi balami.

  10. #11650
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrK1985 Zobacz post
    Ale dlaczego balkon jest słabym ogniwem? Rozumiem w murowańcu, mostki termiczne, woda, ale w balu też?
    Też się zastanawiałem jak to by wyglądało dlatego z chęcią bym zobaczył go chociażby na zdjęciach,
    Co do wielkich bali w logsie, to nie będzie wiele więcej niż w projekcie. Projekt przewiduje dom z ołówków 24cm i ocieplenie ze ścianą wewnętrzną 13 cm, więc wewnątrz się nic nie zmieni, tylko na zęwnątrz będzie wyglądał jak domek na sterydach. No ale z takich bali planujemy.
    Tak na marginesie, twój dziennik przejrzałem od deski do deski. bardzo ładny domek chłopaki wykonali. no i się zaraziłem tymi balami.
    Balkon jest słabym ogniwem dlatego że ciężko uszczelnić bale nośne balkonu a miejsce w szczycie domu narażone na parcie wiatru i wciskanie wody we wszystkie szczeliny. Ja z balkonu w domu z bali zrezygnowałem na rzecz mocno zadaszonego tarasu i jestem zadowolony.

  11. #11651
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    W sprawie balkonów Remiks napisał juz wszystko. A co do proporcji - wiadomo, im większy okap tym chatka lepiej zabezpieczona przed wilgocią i opadami. I problem w tym, że nieważne jest czy budynek ma 50m2 czy 150m2, okapy powinny byc jak największe. A niestety o ile ten drugi dom bedzie wyglądał z dużym okapem fajnie, to ten mniejszy juz niekoniecznie. Poza tym sama masywność bali także determinuje pewną minimalną wielkość budynku. to oczywiscie bardziej kwestia estetyczna niz praktyczna. Kiedyś jednak Szewczyk pokazywał mi na placu budowy niewielki domek wykonany z bali 50cm i wyglądało to....tak jakoś śmisznie.
    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 13-11-2015 o 13:32

  12. #11652

    Domyślnie

    balkonom stanowczo mówimy NIE ! Remiks wyjaśnił problem do tego konstrukcją balkonu są belki stropowe a to konstrukcja domu . Nie ma na to sposobu i po dwódziestu latach zacznie się robić nieciekawie . Architekci projektują takie buble bo nie mają pojęcia o budownictwie drewnianym a wystarczy trochę wyobraźni . Bloki , kamienice upstrzone są balkonami w nie najlepszym stanie gołym okiem widać że po iluś latach robi się problem z tym detalem architektonicznym a mówimy tu o balkonie z betonu .

  13. #11653
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej74 Zobacz post
    balkonom stanowczo mówimy NIE ! Remiks wyjaśnił problem do tego konstrukcją balkonu są belki stropowe a to konstrukcja domu . Nie ma na to sposobu i po dwódziestu latach zacznie się robić nieciekawie . Architekci projektują takie buble bo nie mają pojęcia o budownictwie drewnianym a wystarczy trochę wyobraźni . Bloki , kamienice upstrzone są balkonami w nie najlepszym stanie gołym okiem widać że po iluś latach robi się problem z tym detalem architektonicznym a mówimy tu o balkonie z betonu .
    Co do balkonu w moim balowym to miałem nawet kilka pomysłów na rozwiązanie problemu wymagało by to tylko przeliczenia ale ostatecznie dałem spokój bo na co mi balkon w sypialni.

  14. #11654

  15. #11655
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej74 Zobacz post
    no jak to na co pranie można suszyć
    Droga ta suszarka do prania

  16. #11656
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ale żeście mnie zachęcili do tego projektu. A tak mi się podobał. Juz myslalem jak pokoje zagospodarować a tu trza znowu to wszystko analizować. Ale dziękuję za słuszną uwagę. Szukam dalej. Wie ktoś dlaczego nie ma kontaktu z firmą Szewczyka? Oni jeszcze działają? Nie odbierają tel ani nie odpisują na maile.

  17. #11657
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrK1985 Zobacz post
    Ale żeście mnie zachęcili do tego projektu. A tak mi się podobał. Juz myslalem jak pokoje zagospodarować a tu trza znowu to wszystko analizować. Ale dziękuję za słuszną uwagę. Szukam dalej. Wie ktoś dlaczego nie ma kontaktu z firmą Szewczyka? Oni jeszcze działają? Nie odbierają tel ani nie odpisują na maile.
    No tak to z projektami bywa. Powiem Ci jak ja robiłem, budowałem z LOGS, wybrałem jakiś tam projekt z oferty Pana Romana i pozmieniałem wszystko dopłaciłem jakieś grosze za te zmiany łącznie z projektem płyty fundamentowej i mam dom jaki chciałem co do centymetra.

  18. #11658
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Piotr - nie musisz rezygnować ze swojego projektu. Rezygnacja z balkonu i tak byłaby najmnieszą z czekających cię zmian projektowych. Przecież decydując się na bale nietoczone zmieniasz całkowicie nie tylko ilość bali na ścianach, ale m. in. rozwiązanie stropu , w tym ilość belek stropowych itd.
    W domach z bali, w przeciwieństwie do murowańców obowiązuje niepisana zasada - najpierw szukasz wykonawcy a potem robisz projekt. To zdrowa zasada, bo doświadczeni wykonawcy z mety wybiją Ci z głowy kilka głupot zawartych w projektach gotowych.

    Brak kontaktu z Szewczykiem to nie tragedia. Przyczyną może być choćby urlop - oni trzaskają te domy przez cały rok. Kiedyś pewnie muszą odpocząć, być może za granicą. W czasie gdy budowałem dom, odpowiadali na maile. Na to jednak, że napiszesz pytanie i zaraz dostaniesz odpowiedź, za bardzo nie licz W tym czasie możesz odwiedzić Logsa.

  19. #11659
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Do Logsa mam ponad 300 km, więc chyba będzie to łączone razem z wyjazdem wakacyjnym w tamte strony. Zresztą zrobić 600 km w ciągu jednego dnia 27-letnim baleronem jest trochę ryzykowne.
    Szewczyk pod nosem, nawet nie godzina jazdy.
    Chyba tak zrobię, że odwiedzę jednych i drugich , a wtedy będziemy myśleć o projekcie.
    A tak na marginesie to co myślicie na temat tych rynien, co ma Gosia? Bardzo mi sie podobają i chciałem zrobić takie same. Znalazłem firmę, która takie wykonuje ale 200 zł za metr bieżący. Dałoby radę zrobić takie samemu z długiego pnia? Jakie drewno byłoby dobre na takie elementy? Z obróbką nie miałbym problemu, narzędzia są, wiedzą też nie grzeszę, trochę rzeczy w drewnie w moim murowańcu też robiłem. więc i wyrzeźbienie pnia po długości nie stanowiłoby problemu.
    A co do projektu to chyba zastanowimy się nad indywidualnym.

  20. #11660
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Komin z cegłÓW, albo tak jak Gosia...
    Piotrze a mógłbyś doradzić czy takie cuś jest warte inwestycji?
    http://allegro.pl/piec-wolnostojacy-...771265229.html
    Nie reklamuje, to nie jest moja aukcja, Taki nam się podoba, a w miejsce gdzie będziemy tymczasowo mieszkać musimy kupić jakieś dodatkowe źródło grzewcze i chcieliśmy już takie żeby było do naszego nowego domku jako docelowe.
    Warto w to inwestować? Czy może byś coś polecił innego. Palone będzie raczej okazjonalnie, więcej w duże mrozy.
    Nie chcemy kominka takiego na stałe bo jest dla nas to zbyt duża strata miejsca.
    Zaznaczyć chciałem że limit pieniężny na takie ustrojstwo przewiduje na poziomie 5000 pln max.
    No i w czerwonym kolorze

Strona 583 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony