dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 591 z 693
Pokaż wyniki od 11.801 do 11.820 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #11801
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agatka2106

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    326
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Gos13...Ale masz pięknie wykończoną łazienkę. Pokażesz troszkę więcej zdjęć? Najbardziej interesują mnie wykończenia okien z zewnątrz i wewnątrz oraz balkony jeżeli masz. No i czy na zewnątrz masz kolor? Ja nadal mam surowe drewno bo nie umiem zdecydować się na kolor. Mieszkam już 6 lat ale nadal nie dokończone wszystko.

  2. #11802
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agatka2106

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    326
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrK1985 Zobacz post
    Witam wszystkich, na forum, jest to mój pierwszy wpis, jednak spełniając swój wewnętrzny obowiązek przestudiowalem ostatnie 200stron forum. Co ciekawsze podpowiedzi notowałem.
    Mamy zamiar budować dom z bala o grubości minimum 30 cm. Już wiem o obecnych przepisach energetycznych, więc mamy trochę utrudnień z spełnieniem tych wszystkich Umax. Od początku 2014!roku nikt sie nie wychylił że dostał pozwolenie na dom z bala bez ocieplenia. Czy na forum są takie osoby?
    Rozmawiałem z RT ale nie udzielił mi konkretnej odpowiedzi innej niz ma na stronie. Do Pana Szewczyka nie moge sie od tygodnia dodzwonic (to są moi faworyci). Czy da radę jakoś to ocieplenie obejść? Wiem że kolega od czołgów zaraz będzie do mnie strzelał, ale wezmę to na siebie. Pozdrawiam wszystkich.
    Ps. W niedzielę kupujemy z żoną działkę ( musiałem się pochwalić)
    Ja mam dom od pana Szewczyka z pełnych bali. Żadnych ociepleń. Budowałam przed 2014 ale jakieś tam certyfikaty energetyczne też już musiały być i bez problemu.

  3. #11803
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Wiem że kolega od czołgów zaraz będzie do mnie strzelał, ale wezmę to na siebie. Pozdrawiam wszystkich.
    Nie będę strzelał
    Ucmax 0,25 W/m2K cóż potrzeba na tą wartość znacznie więcej drewna ~62cm litego drewna, bez wyokrągleń.
    Nie należy zapominać, że za to mostki termiczne mają mniejszą wartość co poniekąd ratuje ten stan.
    Ale żyjemy w wolnym kraju, owszem, ale moje dzieci już cierpią na problemy z drogami oddechowymi, bo dookoła raczą się spalaniem węgla.
    Ponieważ nie idzie sensownie takich hacjend ogrzać. Cóż wolny wybór.
    Ale po prawdzie, jak masz robić izolację tylko żeby spełnić te przepisy, to lepiej jej nie robić - od środka.

  4. #11804
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Nie będę strzelał
    Ucmax 0,25 W/m2K cóż potrzeba na tą wartość znacznie więcej drewna ~62cm litego drewna, bez wyokrągleń.
    Nie należy zapominać, że za to mostki termiczne mają mniejszą wartość co poniekąd ratuje ten stan.
    Ale żyjemy w wolnym kraju, owszem, ale moje dzieci już cierpią na problemy z drogami oddechowymi, bo dookoła raczą się spalaniem węgla.
    Ponieważ nie idzie sensownie takich hacjend ogrzać. Cóż wolny wybór.
    Ale po prawdzie, jak masz robić izolację tylko żeby spełnić te przepisy, to lepiej jej nie robić - od środka.
    Drewno jest jednak nieprzewidywalne jako materiał izolacyjny, teoria teorią a "praktyka j..... teoriu". Ostatnio temperatury spadły nawet do -20 w nocy a w dzień bywało -10 myślałem że drastycznie zwiększy się zapotrzebowanie na paliwo i nic z tego wystarczyło zmienić sposób palenia w piecokominku aku z 1/24h na 1/12 i to zmniejszoną ilością drewna. Ogólnie wyszło ok 2-3kg drewna więcej na dobę niż przy temperaturach w okolicach zera. Gdzieś na ameryckich stronach znalazłem kiedyś informację że izolacyjność drewena zmienia się ze zmianą temperatury może to prawda.

  5. #11805

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatka2106 Zobacz post
    Gos13...Ale masz pięknie wykończoną łazienkę. Pokażesz troszkę więcej zdjęć? Najbardziej interesują mnie wykończenia okien z zewnątrz i wewnątrz oraz balkony jeżeli masz. No i czy na zewnątrz masz kolor? Ja nadal mam surowe drewno bo nie umiem zdecydować się na kolor. Mieszkam już 6 lat ale nadal nie dokończone wszystko.
    agatka2106 dziekuje bardzo, pewnie, ze pokaze, tylko musze znowu odwiedzic hacjende, balkonow jeszce sie nie dorobilismy, ale pomysl na nie juz jest Mysle, ze koniec lutego cos bede mogla wiecej przeslac .Zalaczam to co mam:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12399145_998206333572418_1055348438_n.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	72,3 KB
ID:	344872Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4779.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	344873
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	45c4dfec-1290-45ed-b780-e98d088b5715.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	63,3 KB
ID:	344871

  6. #11806
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agatka2106

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    326
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dziękuję i czekam na kolejne

  7. #11807
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Czym zakonserwować płytę OSB ( na zewnątrz) żeby narażona na deszcz wytrzymała z 2-3 lata ? Chodzi mi o jakiś środek bezbarwny.

  8. #11808
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Czym zakonserwować płytę OSB ( na zewnątrz) żeby narażona na deszcz wytrzymała z 2-3 lata ? Chodzi mi o jakiś środek bezbarwny.
    Płyta OSB czymkolwiek zakonserwowana na deszczu to niezbyt dobry pomysł. Nawet jeśli użyjesz czegoś powłokotwórczego będzie piła wodę i puchła. Dwa lata powinna wytrzymać i nie zabezpieczona ale będzie to brzydactwo mam gdzie taki kawałek leżący od dwu lat na deszczu jest jeszcze cały Może po taniości jakimś drewnochronem. Bezbarwny środek to raczej będzie lipa może lakier jachtowy ale czy to się opłaca.

  9. #11809
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Płyta zamocowana na kanciapie przy domu. Normalnie by, jej nie dawał, ale kanciapa po prostu się rozlatywała i musiałem coś szybko działać. Widziałem całe budynki gospodarcze zbudowane z osb. Czymś je konserwowano i wytrzymywały sporo lat w dobrym stanie. Z tym, że płyta była kładziona wyłącznie w pionie.

  10. #11810
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Płyta zamocowana na kanciapie przy domu. Normalnie by, jej nie dawał, ale kanciapa po prostu się rozlatywała i musiałem coś szybko działać. Widziałem całe budynki gospodarcze zbudowane z osb. Czymś je konserwowano i wytrzymywały sporo lat w dobrym stanie. Z tym, że płyta była kładziona wyłącznie w pionie.
    A tobie chodzi o dach???

  11. #11811

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Wbrew pozorom to nie jest tak że drewno w łazience jest jakimś problemem inaczej wszystkie szafki z płyt po roku były by do wyrzucenia. Mam w łazience jedną ścianę z bala zabezpieczona tylko olejem, nic się z nią nie dzieje. Osobiście jestem przeciwnikiem lakierów zwłaszcza na balach i tak popęka. Zależy jaki to bal, jaka wentylacja itp. jaki układ pomieszczenia gdzie prysznic, ja np. mam problem ze zbyt suchym powietrzem nawet w łazience
    Dziękuję za odpowiedź Ja się trochę martwię , bo dom jest nad morzem , a tu wilgotność znacznie większa...

  12. #11812

    Domyślnie

    Cytat Napisał gos1303 Zobacz post
    Dzien dobry Balowicze!!!

    Dawno nie zagladalam, a tu widze, ze przybywa nam nowych formulowiczow.
    Jak pisalam "kiedys tam" chcielismy swieta spedzic w balowym domku i jakims cudem udalo nam sie. Nie, zeby bylo wszystko z gorki, ale dom zamknelismy; dzien przed wigilia przyjechala nam czesc drzwi wewnetrznych, podlogi zrobili bez spadow, o ktore waliczylismy od poczatku budowy, podloga w salonie grzeje na ful non stop.... No coz, uroki budowania na odleglosc. Ale to wszystko to jest pryszcz do tego jak w tym domu pieknie pachnie, jak totalnie wypoczelismy, mimo gosci srednio co drugi dzien, tam az chce sie zapraszac znajomych. Moja przyjaciolka, goralka z krwi i kosci, piekla na naszej kuchni "weglowej" placki ziemiaczane, podplomyki i inne cuda. Zyc nie umierac. Zal bylo wracac....
    dorubka ja w lazience tez mam drzewo (zreszta w calym domu mam sciany obite roznym drzewem), dlugo szukalam i wyszukalam, plusem jest to ze mieszkam w Skandynawi wiec moglam przemaglowac temat zachowania sie drzewa w lazienkach z miejscowymi Finami .Zalaczam zdjecia jak to u nas wyglada.

    Pozdrawiam!!!!
    Załącznik 344615Załącznik 344616
    Pozytywnie zazdraszczam. Łazienka cudna !!!!

  13. #11813

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatka2106 Zobacz post
    Ja w łazience mam trzy ściany w kafelkach, jedną zostawiłam w drewnie. Ta drewniana ściana nie została niczym zabezpieczona i po 6 latach mieszkania nic się nie dzieje. Mimo, ze jest obok kran i przy myciu rąk się chlapie to nie ma żadnych problemów. Zaznaczę, że dom z bali nie z ciosanych kwadratowych.
    Pozdrawiam
    Dziękuje za dobre słowo

  14. #11814
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A tobie chodzi o dach???
    Nie, nie - też robię tylko ścianki Chodziło mi tylko o to, że w sytuacji, gdy woda nie zalega na płycie, jej trwałość będzie nieco dłuższa.

  15. #11815
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Nie, nie - też robię tylko ścianki Chodziło mi tylko o to, że w sytuacji, gdy woda nie zalega na płycie, jej trwałość będzie nieco dłuższa.
    To problemu raczej nie będzie, wybierz jakiś tani środek do płotów i na pewno kilka lat wytrzyma. Ważne żeby nie miała kontaktu z gruntem również w czasie opadów by nie odbijało się od gleby i nie chlapało na płytę bo inaczej będzie szarzała i będzie brzydka.

  16. #11816
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar michuzg
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    66

    Domyślnie

    Wertowałem posty z działu kominki, ale to dla mnie za ciężki temat, więc zapytam tutaj. Mam taką fanaberię i jeżeli istnieją ograniczenia to chciałbym je poznać: czy można połączyć kominek z płaszczem z wymuszoną turbiną dystrybucją ciepłego powietrza? Nigdzie nie znalazłem sensownej odpowiedzi...
    Są dwa rodzaje problemów - takie, które da się rozwiązać i takie nierozwiązywalne.
    Skoro problem - rozwiążesz - nie przejmuj się nim. Jeśli nie - to po co się tym przejmować - i tak go nie rozwiążesz

  17. #11817
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał michuzg Zobacz post
    Wertowałem posty z działu kominki, ale to dla mnie za ciężki temat, więc zapytam tutaj. Mam taką fanaberię i jeżeli istnieją ograniczenia to chciałbym je poznać: czy można połączyć kominek z płaszczem z wymuszoną turbiną dystrybucją ciepłego powietrza? Nigdzie nie znalazłem sensownej odpowiedzi...
    Pytanie fakt na dział kominkowy ale jeśli rozpatrywać je w kategorii fanaberii to moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie

  18. #11818
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar michuzg
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    66

    Domyślnie

    Ostatnio byłem w górach no i trafiłem do chaty z bala (bo jakżeby inaczej) - ogrzewanie miała przez DGP (super sprawa) - a nie chciałbym "psuć" widoku bali grzejnikami... Stąd ta fanaberia
    Są dwa rodzaje problemów - takie, które da się rozwiązać i takie nierozwiązywalne.
    Skoro problem - rozwiążesz - nie przejmuj się nim. Jeśli nie - to po co się tym przejmować - i tak go nie rozwiążesz

  19. #11819
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał michuzg Zobacz post
    Ostatnio byłem w górach no i trafiłem do chaty z bala (bo jakżeby inaczej) - ogrzewanie miała przez DGP (super sprawa) - a nie chciałbym "psuć" widoku bali grzejnikami... Stąd ta fanaberia
    DGP wcale nie musi być taką super sprawą. Nie chcesz psuć bala widokiem grzejników to po co Ci kominek z płaszczem wodnym. Ja dom z bala ogrzewam piecokominkiem akumulacyjnym coś tam w dzienniku znajdziesz. Jak będziesz bardziej zainteresowany pytaj.

  20. #11820

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorubka Zobacz post
    Witam szanownych forumowiczów.

    Jestem nowa ale jak najbardziej wśród " swoich " . Dotąd podczytywałam ale teraz potrzebuję Waszej pomocy . Postawiliśmy właśnie dom z bali . Stan surowy zamknięty. Przed nami wykończeniówka . I moc wątpliwości . Podzielcie się proszę doświadczeniem . Wymyśliłam , że w jednej z łazienek ( małej ) nie położę płytek. Zostawię drewno. Ktoś, kiedyś mnie uspokoił , że spoko są lakiery . Coś mówiono , że lakier - szkło czy coś...
    Czym zabezpieczyliście drzewo w łazience ? Chodzi mi o naprawdę skuteczne specyfiki. W sensie - niekoniecznie 300% ekologii ale spokój na jakiś czas .

    pozdrówka i proszę o pomoc
    Ja w łazience mam olej koopmansa. Juz 4 warstwy bo pierwsze 2 szybko się wchlonely po 4 miesiącach. Dzieciaki chlapia się w wannie po ścianach i z drewnem nic się nie dzieje. Mam wentylację mechaniczna i ona pomogą w usuwaniu wilgoci.

Strona 591 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony