dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 592 z 693
Pokaż wyniki od 11.821 do 11.840 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #11821
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdanek Zobacz post
    Ja w łazience mam olej koopmansa. Juz 4 warstwy bo pierwsze 2 szybko się wchlonely po 4 miesiącach. Dzieciaki chlapia się w wannie po ścianach i z drewnem nic się nie dzieje. Mam wentylację mechaniczna i ona pomogą w usuwaniu wilgoci.
    To że olej się wchłonie to normalne, olejowane drewno nigdy nie będzie jak lakier i nie może być nie ma co przesadzać z olejowaniem

  2. #11822
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kingpiter
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie


    olej cacy
    lakier nie cacy

  3. #11823

    Domyślnie

    Cytat Napisał kingpiter Zobacz post

    olej cacy
    lakier nie cacy
    Dzięki za te podpowiedzi i proszę o jeszcze .Taka dociekliwa . Olej koompansa . A lakier ? Nawet jeśli nie cacy ? Raczej się uparłam . To tylko jedna mała łazienka . Reszta domu bez chemii.

  4. #11824

    Domyślnie

    a nasz domek na razie wygląda tak :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151113_145116 - kopia.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	345819

  5. #11825

    Domyślnie

    a nasz domek na razie wygląda tak :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151113_145116 - kopia.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	345819

  6. #11826
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kingpiter
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorubka Zobacz post
    ......................... proszę o jeszcze .Taka dociekliwa . Olej koompansa ................................ .

    tak jak gdzies wcześniej napisałem to forum i całą wiedzę od "wujka googl" traktowałem jako podpowiedzi informację ....... decyzje podejmowałem już sam. a czy słuszne czy nie to zobaczymy
    Lepszy jest chyba olej woca na zewnątrz . Zrobiłem nim garaż wersja zewnętrzna a drzwi w środku wersja wewnętrzną .
    Na lakier mam " uczulenie" ;O) , cały czas się boje i popewnym czasie lakier dostanie "łubieżu" i będzie odpryskiwał pekał łuszczył .
    ale to jest moje zdanie .
    od czasu do czasu wrzucam fotki do wcześniejszego linku . postaram się wrzucić dziś wieczorem drzwi wewnętrzne i perełkę drzwi nad salonem . jak niezapomne , bo wnuczka ma się "zwalic" wieczorem i będzie kino

  7. #11827
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kingpiter Zobacz post

    olej cacy
    lakier nie cacy
    Skandynawowie wnętrza (wliczając w to łazienki) malują kryjącymi farbami.
    W wielu wiejskich chatach ściany bielono wapnem, a nie olejowano (o ile nie były pokryte trzciną i tynkiem wapiennym.
    Nie bronię ordynarnej "farby olejnej" z jaką trzeba czasami walczyć czyszcząc stare meble, ale nie każdy "prawdziwy" dom z bala musi wyglądać jak chata góralska czy domek na prerii, inaczej właściciel zasługuje na potępienie

  8. #11828
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzesiop

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-053
    Posty
    10

    Domyślnie

    Tak sobie przeglądam to forum, różne rzeczy i się zastanawiam, czy te ceny podawane przez Was jako "pod klucz" są w m2 od powierzchni użytkowej czy całkowitej? Bo gdyby porównać to, co piszecie z tym co oferuje polska drewniana, to byłaby duża rozbieżność. Wg ich cennika budowa domku z bali stan surowy zamknięty+ kosztuje od 1600 do 2600zł za m2 powierzchni [B]całkowitej[B] a co za tym idzie, dom z ich projektów np. sztynort w standradzie surowy zamknięty+ kosztowałby nawet 559 000. A tu jeszcze instalacje, wykończenie, fundamenty... I taka refleksja: czy większość wykonawców to w takim razie fuszera, czy polskadrewniana "zdziera" kasę na wszystkim, czy są to aż tak wysoko wykwalifikowani specjaliści, że za mniej to im się nie opłaca budować?
    Mają naprawdę śliczne domki, ale czy doprawdy tyle kosztują?

    Link do ich cennika
    http://www.polskadrewniana.pl/oferta/domy

  9. #11829

    Domyślnie

    Gdybym się kierował cennikiem m.in. polski drewnianej, to nie wybudowałbym domu drewnianego z bali. Pierwsze zapytania ofertowe do dużych firm spowodowały u mnie uczucie przerażenia, ale potem zacząłem szukać, zastanawiać się, rozmawiać z wykonawcami oraz właścicielami domów. Te podchody trwały rok. Pewne błędy popełniłem, ale podsumowując udało mi się dzięki zdobytym informacjom i umiejętnościom negocjacyjnym osiągnąć oczekiwane wydatki budżetowe, trochę je przekraczając.
    PolskaDrewniana to jest marka, za którą sie płaci. Czy slusznie czy też nie najlepiej zapytać właścicieli wybudowanych przez PD domów. Na pewno serwis ten ma wielka przysługę w wypromowaniu ciesielstwa mazurskiego, które zostało wyciągnięte z głębokiej zapaści oraz ciekawych projektów architektonicznych. Widziałem te domy, rozmawiałem z ekipą budowlaną i właścicielami. Wybrałem górali, bo również potrafią osiągnąć podobny efekt (choć nie wszyscy), dołożyć ciekawe własne rozwiązania i zrobić taniej szczególnie ze względu na to, że dom stawiałem na południu Polski (transport, dojazd, materiał).
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  10. #11830
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar michuzg
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    66

    Domyślnie

    Co mi tam - pochwalę się

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	346214
    Są dwa rodzaje problemów - takie, które da się rozwiązać i takie nierozwiązywalne.
    Skoro problem - rozwiążesz - nie przejmuj się nim. Jeśli nie - to po co się tym przejmować - i tak go nie rozwiążesz

  11. #11831
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał michuzg Zobacz post
    Co mi tam - pochwalę się

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	346214
    Witamy w klubie

  12. #11832

    Domyślnie

    Cytat Napisał michuzg Zobacz post
    Co mi tam - pochwalę się

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	346214
    Witamy, witamy.

    Tez pamietam jak pojechalismy do RT i moglismy zobaczyc na zywo nasze cudo. Bardzo sie cieszylismy i tak nam ta radosc zostala do dnia dzisiejszego

  13. #11833
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiop Zobacz post
    Tak sobie przeglądam to forum.....
    Mają naprawdę śliczne domki, ale czy doprawdy tyle kosztują?

    Link do ich cennika
    http://www.polskadrewniana.pl/oferta/domy
    Ha! Następny potencjalny inwestor odstraszony przez PD
    Grzesio. Nic sie nie bój. Kiedy ja ich odwiedziłem (osobiście, nie "internetowo") nogi mi zmiękły kiedy usłyszałem cenę. Nie wspomnę o koszcie projektu, i pozostałych elementów kosztorysu jakie mi przedstawiono..
    Jakimś cudem jednak udało mi sie postawić dom, chyba nawet całkiem ładny i nie zbankrutowałem
    Nic sie nie przejmuj, PD to nie jedyny wykonawca na rynku. Z pewnością przodują w marketingu i promocji. To fakt.
    Szukaj, pytaj (użytkowników tego Forum) a znajdziesz . Obejrzyj domy innych Forumiarzy, popytaj na PW o koszty (nie każdy chce pisać o kosztach tak otwartym tekstem) a znajdziesz swojego wykonawcę. Powodzenia

  14. #11834
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cześć!
    Po pierwsze witam wszystkich! Po około rocznym przeglądaniu forum, przeczytaniu wszystkich 592 stron postanowiłem napisać post. Po części dlatego, żeby na forum wróciło życie, a po (większej) części dlatego, że mam marzenie, które Wy już zrealizowaliście.
    Planuję budowę domu drewnianego na Pomorzu o powierzchni 120-150m2. Nie podjąłem ostatecznej decyzji odnośnie technologii, ale najbliższa jest mi ta stosowana przez klan T i pana KS. W najbliższych dniach będę zadawał Wam nurtujące mnie pytania, mam nadzieję, że odpowiedzi pomogą mi i nie tylko.
    pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Maciek 3miasto ; 11-02-2016 o 13:40 Powód: błędy edytorskie

  15. #11835
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Michuzg - kto Ci buduje?

  16. #11836
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    "W najbliższych dniach będę zadawał Wam nurtujące mnie pytania......."


    ....a my się zastanowimy, czy odpowiadać tylko "pomidor !" czy bardziej konkretnie

  17. #11837
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Panie Piotrze B
    Pisał Pan, że możliwa jest realizacja kominka z płaszczem bez zasilania elektrycznego. Czy może Pan przybliżyć temat? Długo planowałem płaszcz wodny, ale ostatecznie uznałem, że nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż uniemożliwia wykorzystanie kominka w razie braku prądu (czyli wyłączone podstawowe źródło ciepła - pompa). Będę wdzięczny za krótki wykład

  18. #11838
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Marmur - Ciebie to i na priv będę męczył, licząc na coś więcej niż ketchup

  19. #11839
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    M1i1etek

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Krawcowizna
    Kod pocztowy
    00-012
    Posty
    6

    Domyślnie

    najlepiej kupować na allegro, albo w jakimś dobrym sklepie, co znasz i co kiedyś już kupowałaś, najgorzej decydować się na coś nowego w tych sprawach, bo to ni e jest kupno lizaka za kilkadziesiąt groszy, szkoda tracić czas, nerwy i kasę na zakupy pomylone i nietrafione także tam bym doradzał kupno sztachet w jakimś sprawdzonym sklepie czy to sieciowym czy stacjonarnym

  20. #11840

    Domyślnie

    Witam ,
    To zapraszam do siebie do Łeby, żeby pooglądać na żywo . Też tak robiliśmy przed budową . My budujemy z pełnych bali 16X22 świerk takiej samej wielkości .
    pozdrawiam

Strona 592 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony