dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 625 z 693
Pokaż wyniki od 12.481 do 12.500 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #12481
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Widzę, że tez jesteś nocny Wojtek Mówiąc o toporze ciesielskim miałem na myśli coś o większej powierzni cięcia. To są zwykle szwedzkie czy skandynawskie narzędzia. Często lewo i prawostronne. Służą głównie do ociosywania okrągłych bali i robienie z nich płazów.
    Pewnie i tak nigdy nie będę takiego miał - to po prostu taka mała męska mrzonka .

    Młotek gumowy służył mi tylko do wycinania trudno dostępnych miejsc. Powolność prac dyktuje mój kręgosłup

    Korytka chcę zrobić jasnoniebieskie, więc wybór środków mam ograniczony. Coś tam znajdę do impregnacji częsci zewnętrznej. Środek prawdopodobnie wyłożę grubą folią wywijając ją na górnym brzegu a na to dam listwy maskujące. Będzie to wanna bez otworów w dnie, bo nie chcę do korytka pchać ziemi tylko osobne doniczki, a całość będzie stała pod zadaszeniem. Pierwszą mam prawie gotową - jak skonczę to wrzucę fotkę efektu końcowego.

  2. #12482
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Ano Robin Hood oglądałem i tak mi zeszło

    Może zamiast listew maskujących, ukryj skraj foli pod liną? Ja mam powroźnika na Grzybowskiej w Wawie. Już trochę tam lin kupiłem. I do dekoracji i do spraw gospodarskich.
    Teraz liną jutową (fi 10mm) owijam miejsca, gdzie śruby łącza tyczki akacjowe pergoli ogrodowej. Zapytałem powroźnika, jaka lina (konopia, juta) nie zgnije po 2-3 latach. Powiedział mi, że jak nasączę jakimś olejem do drewna, to cholera ich nie weźmie.

    https://goo.gl/photos/ZzynTdKMFN43GXCFA
    Tutaj gruba lina ukrywa szczelinę pomiędzy słupem ganku, a ścianą z bala. W szczelinę strzyknąłem piankę niskorozprężalną.

    https://goo.gl/photos/sLy67qWkcmPxDBuH7
    Jak powiększysz zobaczysz linę w narożnikach, i wokół skrzynki. Skrzynię kupiłem surową za grosze na necie, i zrobiłem jej mały tunning.

    No i moja duma. Kominek w przyziemiu, w Mojej Jamie. Ten sam gruby powróz nad belką https://goo.gl/photos/LUGjP6CwfuYWPp1s7

    Czekam na fotki korytka.
    Dobra. Lecę działać w ogrodzie. Miłej zabawy.

  3. #12483
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Czuję się dzisiaj jak stara kamienica - wszystko we mnie trzeszczy Dwa dni na kolanach i dłubanko dłutkiem w drewnie nie robi dobrze mom kosteczkom. No , ale praca prawie na kończeniu.
    Ciosło fajna rzecz - juz dawno chciałem je kupić, ale rzeczywiście w rozsądnych cenach zdarzają się tylko licytacje starych narzędzi. Ceny nowych to masakra. Przy okazji spojrzałem sobie na inne oferty i np mój wymarzony topór ciesielski ( do zewnętrznej obróbki wzdłuznej bali) kosztuje jedyne 1040 zł

    Z tym dziegciem to nie teges, bo długo śmierdzi, a donica będzie stała metr od mojej ulubionej ławki na tarasie. Wymyślę coś innego.
    A wystarczyło nauczyć się posługiwania piłą motorową i dłuta były by mało potrzebne i jaka ulga dla kręgosłupa.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #12484
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A wystarczyło nauczyć się posługiwania piłą motorową i dłuta były by mało potrzebne i jaka ulga dla kręgosłupa.
    Psze Pana, piłą motorową posługuję się całkiem nieźle, ale by jej używać, trzeba ją mieć
    Mam Stigę elektryczną, ale to raczej zabawka - szybciej idzie dłubanie dłutkiem. A na dobrą spalinówkę to trza trochę kasy, która jakby chwilowo i ogólnie mi niespodziewanie wywietrzała

    Gdybym jednak nagle dostał spadek, albo znalazłbym zapomnianą kaskę odłożoną gdzieś na dnie szafy przez pradziadka, i tak chciałbym te korytka zrobić metodą staromodną, z dłubankiem, ranami ciętymi, siarczystym słowem i trzeszczeniem kręgosłupa

  5. #12485
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Psze Pana, piłą motorową posługuję się całkiem nieźle, ale by jej używać, trzeba ją mieć
    Mam Stigę elektryczną, ale to raczej zabawka - szybciej idzie dłubanie dłutkiem. A na dobrą spalinówkę to trza trochę kasy, która jakby chwilowo i ogólnie mi niespodziewanie wywietrzała

    Gdybym jednak nagle dostał spadek, albo znalazłbym zapomnianą kaskę odłożoną gdzieś na dnie szafy przez pradziadka, i tak chciałbym te korytka zrobić metodą staromodną, z dłubankiem, ranami ciętymi, siarczystym słowem i trzeszczeniem kręgosłupa
    Nie miałem zamiaru w żadnym wypadku urazić twego ego A na poważnie nie stękaj skoro na ochotnika wybrałeś sposób obróbki a jeszcze poważniej doceniam pracę dłutem przy takiej łupance. A co do staromodnych metod to indianie w chameryce chyba tej południowej najpierw ogniska palili w takim balu jak dłubanki robili do pływania
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #12486
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Stękanie jest jednym z nieodłącznych elementów tej roboty. Można rzec, że nadaje jej kolorytu
    Biorąc pod uwage obecne temeratury i fakt, że moja miejscówka warsztatowa znajduje się 4 metry od domku, z otwartym ogniem byłbym ostrożny

    Wybrałem dla korytek kolor niebieski, dzisiaj polazłem kupić bejcę do jedynego otwartego marketu w naszej okolicy i zonk, mieli wszystkie kolory prócz mojego blue. Pojechałem więc 30 km do Gniezna, a w Castoramie pełna paleta kolorów , prócz, zgadnijcie jakiego....
    Tak se stęknąłem.
    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 28-08-2016 o 21:34

  7. #12487
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    "Staromodne" ludzie Castoramy nie miały...A niebiański kolor miały!

  8. #12488
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacak

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-091
    Posty
    56

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160828_102935.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	365837 udało się powiercone , podłączone i mamy wodę w łazience. Wiercone otwornicą i dłubane tak jak radziliście.

  9. #12489
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacak

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-091
    Posty
    56

    Domyślnie

    A teraz prośba poradźcie jak rozwiązać sprawę rynien. Posiadam 4 rynny drewniane i chciałbym je założyć od wschodu i południa. Od wschodu czyli od strony tarasu tam będzie najprościej bo mam jedną taką długą która wystarczy, natomiast nad wejściem mam zagwozdkę jak to zrobić połączyć je jakoś czy każda z osobna + łańcuch... Jak leje to z tych koszy siura bardzo mocno to i tak rynna nie odbierze. Będę wdzięczny za pomysły. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160818_131437.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	365838

  10. #12490
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Maciek74 - miło Cię czytać
    Napisz co robisz, co budujesz. Jak można prosić o zdjęcia - to pięknie proszę!

    Jacak - fajny blat, dużo bardziej klimatyczny od mojego

  11. #12491
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Efekt końcowy mojej dłubanki.




  12. #12492
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Efekt końcowy mojej dłubanki.



    Klasa Marmur! Kolor OK. Myślałem, że ma być bardziej oczojebnie. Utrwal jakimś olejem.

  13. #12493
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Pisałem już na fejsie - zrezygnowałem z folii wewnątrz, skorzystałem z Twojego pomysłu i zastosowałem środek z bitumem. Zobaczę jak to działa. Teraz robię mniejsze bliźniaki.

  14. #12494
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej74 Zobacz post
    niebieski jak najbardziej słuszny bo do niego robale nie idą , się im wydaje że to woda
    Macieju, gdzie Ty byłeś? Myślałem, że Ci się znudziło.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  15. #12495
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Pisałem już na fejsie
    Ja też jestem na fejsie. Zaprosiłbym Ciebie, ale nie wiem jak nazywasz się. Fejs to dobra rzecz, jeśli chodzi o zaistnienie
    Pozdrawiam
    Jerzy Błażków
    Ostatnio edytowane przez JerzyBw ; 02-09-2016 o 08:17
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  16. #12496

    Domyślnie

    Ma ktoś może doświadczenia budowy okapu własnej konstrukcji? Jeśli tak, to jaką konstrukcję zastosowaliście? Będę budował, a właściwie już budują mi zdunowie taki okap nad kuchnią kaflową, ale niestety nie mają większego pojęcia jakie urządzenia tam zastosować. Zasugerowali mi tylko, aby wentylator był dużej mocy.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  17. #12497

    Domyślnie

    Algar jeśli masz osobny kanał wentylacyjny to kup gotowy kominek dachowy z wbudowanym wentylatorem. Finownie mają jakieś takie rozwiązanie i z tego co przeglądałem u nich to standard. U nas też chyba się popularyzuje. W miejsce okapu ściągasz tylko sterowanie. Pozbywasz się hałasującego wentylatora z kuchni. Dodatkowo moim zdaniem lepiej jak wentylator ciągnie a nie tłoczy. Ja mam jakiś super okap Amica ale też zamierzam go w ten sposób przerobić.


    Jeśli masz komin murowany to większy problem.

  18. #12498
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Ja też jestem na fejsie. Zaprosiłbym Ciebie, ale nie wiem jak nazywasz się. Fejs to dobra rzecz, jeśli chodzi o zaistnienie
    Pozdrawiam
    Jerzy Błażków
    Jurek - zaproszenie poszło. Z Wojtkiem kontaktujemy się na grupach. Widziałem , że na "kunszcie ciesielstwa..." juz jesteś.
    Warto też wejść do "z Mniasta do Wsi" ( pisownia oryginalna) i "Drewno moje hobby"

    A z zagranicznych naszych branżowych, drewnianych stron polecam szczególnie:
    https://www.facebook.com/thewoodworkingtips/?hc_ref=NEWSFEED&fref=nf


    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 02-09-2016 o 09:50

  19. #12499

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolek20 Zobacz post
    Algar jeśli masz osobny kanał wentylacyjny to kup gotowy kominek dachowy z wbudowanym wentylatorem. Finownie mają jakieś takie rozwiązanie i z tego co przeglądałem u nich to standard. U nas też chyba się popularyzuje. W miejsce okapu ściągasz tylko sterowanie. Pozbywasz się hałasującego wentylatora z kuchni. Dodatkowo moim zdaniem lepiej jak wentylator ciągnie a nie tłoczy. Ja mam jakiś super okap Amica ale też zamierzam go w ten sposób przerobić.


    Jeśli masz komin murowany to większy problem.
    Hmm, ciekawe rozwiązanie, którego nie znałem. Mam osobny kanał went. w systemie kominowym, więc nie wiem, czy da radę wykończyć go w ten sposób. Bo jak rozumiem tak wygląda to urządzenie:


    Obecnie okap wygląda to tak:



    Widziałem rozwiązanie z dmuchawą z fiata 126p, ale to chyba będzie spory hałas
    https://www.youtube.com/watch?v=vGoLgntVAnI

    Zastanawiam się, czy sama dmuchawa wystarczy, czy konieczne jest budowanie jakiegoś ramo na filtr.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  20. #12500

    Domyślnie

    Dokładnie jakoś tak to wyglądało.
    Jeśli chcesz we własnym zakresie i masz miejsce na strychu to tam podłącz jakiś wentylator kanałowy. Zamiast dmuchaw poszukaj jakichś używanych wentylatorów z ebmpapst

Strona 625 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony