dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 633 z 693
Pokaż wyniki od 12.641 do 12.660 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #12641
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks - mam zagwozdkę: robić WM czy grawitację. grawitacja tańsza, ważne ale przecież to nie jest najważniejszy argument. długo mi się wydawało, że WM ma duży sens w termosie, i ograniczony sens w balu. a teraz nie wiem

  2. #12642
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar skvarec
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Rudnik
    Kod pocztowy
    47-411
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał bny Zobacz post
    widziałem bardzo klimatyczny film


    swoją droga czym przykryć dach gdy nie ma sie piniędzy na strzechę i gont drewniany.
    Co sądzicie o płaskiej dachówce, jest to nowoczesne pokrycie, ale mam wrazenie, że z balem by się w miarę komponowało.
    ja mam Gerard Korona blachogont - jest naprawdę dobry, cichy śnieg się trzyma, lekki i dobrze wygląda...

  3. #12643

    Domyślnie

    Cytat Napisał skvarec Zobacz post
    ja mam Gerard Korona blachogont - jest naprawdę dobry, cichy śnieg się trzyma, lekki i dobrze wygląda...
    Możesz przybliżyć jak to wygląda cenowo, bo z wyglądu jest mega piękny i pasuje idealnie

  4. #12644
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar skvarec
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Rudnik
    Kod pocztowy
    47-411
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Remiks - mam zagwozdkę: robić WM czy grawitację. grawitacja tańsza, ważne ale przecież to nie jest najważniejszy argument. długo mi się wydawało, że WM ma duży sens w termosie, i ograniczony sens w balu. a teraz nie wiem
    Jeżeli mogę podpowiedzieć bo kilka lat temu też miałem ten sam problem. Ale teraz widzę, że dobrze zrobiłem, że zainstalowałem WM. W zimie nie otwieram okien w ogóle i zawsze jest świeże powietrze, nie ma wilgoci w łazienkach czy kuchni - nie muszę myśleć o tym. W lecie jak jest w nocy chłodniej to otwieram dodatkowo okna i jak gdyby poprawiam wentylowanie pomieszczeń celem ich szybszego wychłodzenia. Generalnie WM chodzi cały czas 4 lata jest cicha, nie ma zapachów - ustawiam tylko godziny na których idzie mocniej a na których słabiej ( trzy biegi) i jest ok.

  5. #12645
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar skvarec
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Rudnik
    Kod pocztowy
    47-411
    Posty
    50

    Domyślnie

    ja budowałem w 2012 to metr kosztował 68 zł ale trzeba wziąć pod uwagę, że waży 7kg a nie 35 jak dachówka więc konstrukcja dachu jest inna a do tego mam cztery bawoły wiec dało się je fajnie pokryć..., ogólnie jestem bardzo zadowolony.

  6. #12646
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Remiks - mam zagwozdkę: robić WM czy grawitację. grawitacja tańsza, ważne ale przecież to nie jest najważniejszy argument. długo mi się wydawało, że WM ma duży sens w termosie, i ograniczony sens w balu. a teraz nie wiem
    Grawitacja tańsza, hm możliwe ale czy jest w każdym pomieszczeniu, WM jest. Do tego działa tak jak chcesz, w pełni sterowalna i panujesz nad kierunkiem przepływu. Tak masz rację w balu jest troszkę ograniczony sens. Skavarec widać też potwierdza wyższość WM. A co do ceny to zawsze możesz zakasać rękawy i WM za kilka groszy sam zrobić
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #12647
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Gerard Corona to akurat jedno z droższych pokryć. Jest bardzo ładne i zawsze chciałem je mieć, ale ma też swoje ograniczenia. Otóż nie zaleca się go przy dachach o pochyle mniejszym niż 40 stopni, oraz w miejscach tuz obok mocno pylących drzew.

  8. #12648

    Domyślnie

    Mam znajomego, co tym handluje i ma dobre ceny.
    Jak jesteś z południa to się odezwij na PW i zostaw namiary.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  9. #12649
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Tylko zawsze trzeba mieć na uwadze, dachówka waży swoje i solidniejsza więźba się należy.
    Ale sobie wpisałem w wuja google marmur7 dzięki czaderska dachówka .. aż się dziwie, bo
    jakoś nie trafiłem na taki wygląd dachówki. Nie szukałem dachówek, byłem zapalony na blachę TC ( tytan/cynk)..
    A teraz podeszła mi w oko dachówka.. Choć ? mam mansard 20st /na 45 oj to chyba nic z tego ..

  10. #12650
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Gerard Coronę powszechnie stosują teraz górale. Do złudzenia przypomina gont i z tego co wiem, na terenie Zakopanego dopuszczono go jako zamiennik, który może byc stosowany zamiast tradycyjnych, drewnianych pokryć. Daja na tę dachówkę dość nierealna gwarancję bodajże pięćdziesięcioletnią. Obserwowałem pewną budowę na przestrzeni ok 10 lat. Tyle właśnie w pięknym domku tuż pod droga pod reglami (który z żonką nazwaliśmy "domkiem doktorka") wytrzymał gont tradycyjny. Dwa lata temu zerwano go i dach pokryto Coroną. Wygląda imponująco. Jednak tam dachy mają spore pochylenie.

    Czołgowy - przy pochyleniu 20 st posypka zatrzyma wszystkie brudy lecące z nieba.

  11. #12651

    Domyślnie

    Z tego co rozmawiałem z góralami, to oni teraz wychodzą z korony na rzecz innego podobnego materiału, ale już nie pamiętam szczegółów. Faktem jest, że jest to lekkie pokrycie dachowe przez co osiadanie będzie trwało dłużej. Ja ostatecznie wybrałem dachówkę.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  12. #12652

    Domyślnie

    Podhale oszalało na punkcie gontu blaszanego np. Janosik .

  13. #12653

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Podhale oszalało na punkcie gontu blaszanego np. Janosik .
    Chyba dlatego, że tanie no i w sumie nie wygląda źle. Ciężka sprawa z tym pokryciem co piękne jest drogie.
    ZObaczymy co czas przyniesie, papę mam dobrą także mogę jeszcze poczekać.

  14. #12654

    Domyślnie

    Pytanie do osób, które mają w środku lite bale. Planuję u siebie w kuchni blat drewniany. Z czego zrobić można gzymsik pomiędzy blatem drewnianym a ścianą z płazów? Sciana z płazów nigdy idealnie równa nie jest, więc trudno zastosować jakieś listwy. Myślę o szybie, choć nie uważam tego rozwiązania za idealne. Ostatecznie też myślę, aby nic nie dawać, bo płyta i piekarnik będzie w zabudowie z kuchnią kaflową a nie tam gdzie jest blat, więc dużego brudu nie przewiduję. Może najwyżej zaolejować czymś przezroczystym? Jakieś inne pomysły?
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  15. #12655
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglar Zobacz post
    Pytanie do osób, które mają w środku lite bale. Planuję u siebie w kuchni blat drewniany. Z czego zrobić można gzymsik pomiędzy blatem drewnianym a ścianą z płazów? Sciana z płazów nigdy idealnie równa nie jest, więc trudno zastosować jakieś listwy. Myślę o szybie, choć nie uważam tego rozwiązania za idealne. Ostatecznie też myślę, aby nic nie dawać, bo płyta i piekarnik będzie w zabudowie z kuchnią kaflową a nie tam gdzie jest blat, więc dużego brudu nie przewiduję. Może najwyżej zaolejować czymś przezroczystym? Jakieś inne pomysły?
    Blaty drewniane mam bez niczego, tragedi nie ma ale by przpadkowo coś nie wpadało za blat można na jego końcu przykleić jakąc listwę ozdobną. Można też deskę z takiego samego materiału jak blat fajnie sfazować a od strony bala metodą pełnego odrysowania do niego dopasować, troszkę zabawy by było przy tym
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  16. #12656
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Nie jest to az taki problem - tu, na forum o domach z bali ktos kiedys wrzucił pomysł jak odrysować bal np na listwie przypodłogowej. Skorzystałem z tego pomysłu juz nie raz i mogę go polecić. Wzdłuż bala kładzie się listwę i za pomocą wzornika zrobionego z kawałka drewna lub tektury z dziurką w środku, prowadzi się ołówek wzdłuż odrysowywanej powierzchni. To najbardziej prymitywne, ale całkiem skuteczne narzędzie
    Ponizej cos nieudolnie nagryzmoliłem. Brakuje tylko ołówka w otworze

  17. #12657

    Domyślnie

    Dzięki za propozycje, wymiana doświadczeń tutaj jest bezcenna Rzeczywiście listwa z tego samego materiału pasowała by najbardziej.

    A wracając jeszcze do blatów drewnianych, to kusi mnie aby kupić blat z większymi szerokimi litymi "klepkami" bo mi się bardziej podobają. Mam możliwość kupienia w okolicy takiego blatu:



    Jak z praktycznością takiego rozwiązania? Czy większe klepki to większe prawdopodobieństwo wypaczenia czy pokrzywienia blatu, czy raczej nie powinno być różnicy?
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  18. #12658
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglar Zobacz post
    Dzięki za propozycje, wymiana doświadczeń tutaj jest bezcenna Rzeczywiście listwa z tego samego materiału pasowała by najbardziej.

    A wracając jeszcze do blatów drewnianych, to kusi mnie aby kupić blat z większymi szerokimi litymi "klepkami" bo mi się bardziej podobają. Mam możliwość kupienia w okolicy takiego blatu:



    Jak z praktycznością takiego rozwiązania? Czy większe klepki to większe prawdopodobieństwo wypaczenia czy pokrzywienia blatu, czy raczej nie powinno być różnicy?
    Blat nie musi być wieczny. Zrób go w miarę prosto (głównie montażowo) i wymień za 20 lat.

  19. #12659

    Domyślnie

    Moim zdaniem przy właściwym zabezpieczeniu nic mu nie będzie. Pociągnij go dobrze olejem i będzie ok.

  20. #12660

    Domyślnie

    No wlasnie moj dylemat polega na tym, ze firma projektująca mi kuchnie trochę mnie straszy blatem od stolarza, twierdząc że jeśli drzewo nie jest dobrze dosuszone to będzie się szybko wypaczać przez co nie daje żadnej gwarancji na blat. Tyle, że ta firma projektująca oferuje mi blaty od firmy zewn (ICF)., gdzie gwarancja obwarowana jest co 3-miesięcznym olejowaniem Wiec pewnie i tak tych warunków gwarancji nie dotrzymam. Jednak one są robione z małych klepek, które mi się już tak nie podobają. No cóż, to czy jest dobrze dosuszone ciężko będzie sprawdzić, ale z drugiej strony szkoda mi rezygnować z tego, co mi się najbardziej podoba. Chyba po prostu poproszę o możliwość obejrzenia wykonanego blatu od stolarza u jakiegoś klienta, choć czy to cokolwiek gwarantuje...
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

Strona 633 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony