dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 685 z 693
Pokaż wyniki od 13.681 do 13.700 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #13681
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Remiks - dlaczego myślisz, że nie ma to specjalnego znaczenia? Mi się wydaje, że przy schnięciu są takie naprężenia, że może dojść do przesunięć
    Podwalinę kotwisz a pierwszy bal już nie, podwalina jest w stanie powietrzno suchym a schną bale to może się przesuwać czy nie? Zmiany w czasie schnięcia dotyczą bali one czasami potrafią się skręcać a nie przesuwać, problem powstaje w okolicach otworów drzwiowych i okiennych siły bywają tak duże że potrafi unieść całą ścianę dociążoną dachem z dachówką betonową. Mam to przerobione więc wiem o czym piszę (chyba ). Podwalinę dobrze jest zakotwić w okolicach wymagających jej wycięcia (otwory drzwiowe) tam może być problem z jej przesunięciem.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  2. #13682
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Nawiązując do "wędrujących" ścian z drewna, proponuje klientom kominkowym by ścianę kominkową lub piecowa robili z cegły. Niejedna ściana drewniana za kominkiem się "wygła" i najlepiej wykonaną izolację szlag trafił!

  3. #13683
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Piotrze, czy można "zblokować" w jednym kominie wentylację grawitacyjną, zasilanie piecyka i "wydech"? Na co zwrócić uwagę w takim zestawie?

  4. #13684

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Nawiązując do "wędrujących" ścian z drewna, proponuje klientom kominkowym by ścianę kominkową lub piecowa robili z cegły. Niejedna ściana drewniana za kominkiem się "wygła" i najlepiej wykonaną izolację szlag trafił!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC09658.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	27,6 KB
ID:	441856 a z pustaka może być? np: tak ?
    Ostatnio edytowane przez butynski ; 15-03-2020 o 21:45

  5. #13685
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Piotrze, czy można "zblokować" w jednym kominie wentylację grawitacyjną, zasilanie piecyka i "wydech"? Na co zwrócić uwagę w takim zestawie?

  6. #13686
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Piotrze, czy można "zblokować" w jednym kominie wentylację grawitacyjną, zasilanie piecyka i "wydech"? Na co zwrócić uwagę w takim zestawie?
    Co prawda nie do mnie pytanie ale się w... Pewnie że można jak się wcześniej nie przewidziało, nic nie stoi na przeszkodzie by wykorzystać dodatkowy kanał wentylacyjny do zasilania wkładu w powietrze do spalania. Na co zwrócić uwagę, na dodatkowy kanał i na wysokość komina ale to ostatnie zawsze ważne. Mam nadzieję że ani Piotr ani ty się nie obrazicie na ten wpis a Piotr najwyżej mnie poprawi.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #13687
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks - pięknie dziękuję
    Piotr - coś dodasz? np rozłożenie

  8. #13688

    Domyślnie

    Wydech i wentylację można kominem systemowym załatwić . Ja mam shiedlem rondo plus to rozwiązane . Te ceramiczne nie są co prawda polecane do kominków przez naszych forumowych speców ale mam taki już 10 lat i jest ok . Zasilanie komory spalania można wykonać kolejnym wentylacyjnym i będzie OK . Tylko pytanie czy ten wentylacyjny kolejny , jak zassie dym z wydechu to zadziała prawidłowo .Teoretycznie nie powinno być problemu . Dobrze by było aby ten zasilający był jak najdalej od tego wydechowego . To tylko moje przemyślenia . Nie bierz tego jako radę , ale luźne dywagacje w oczekiwaniu na porade Piotra . Pozdrawiam

  9. #13689

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6466.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	442017 Tak to wygląda . Tylko ,że u mnie wszystkie te boczne są wentylacyjnymi a można by wykorzystać jeden z nich jako zasilający . Na tej fotce nie widać jeszcze wentylacyjnych z drugiej strony .

  10. #13690

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6467.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	442018 O tu druga strona .

  11. #13691
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC09658.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	27,6 KB
ID:	441856 a z pustaka może być? np: tak ?
    Jaki gruby ten pustak? Co między pustakiem a ścianą (lub między wkładem a pustakiem)?

  12. #13692

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jaki gruby ten pustak? Co między pustakiem a ścianą (lub między wkładem a pustakiem)?
    Pustak z lewej ścianki 16cm a z prawej 26cm .Pomiędzy ścianą drewnianą pustka Panie , pustka .
    Ostatnio edytowane przez butynski ; 21-03-2020 o 08:32

  13. #13693
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Remiks - pięknie dziękuję
    Piotr - coś dodasz? np rozłożenie
    Tradycyjnie odsyłam do dyskusji na moim blogu http://blog.kominki-batura.pl/doprow...a-raz-jeszcze/ Tam na pewno w którymś z komentarzy znajdziesz co potrzeba. Jest więcej wpisów na blogu o powietrzu...Ino trza poszperać

    Niemniej...Wątek DOMY Z BALI uważam za najporządniejszy z tego forum, wiec specjalne prawa mu się należą - można coś ekstra napisać. Odpowiadając po trosze wszystkim którzy się w to pytanie zamieszali...

    Powietrze do spalania można pociągnąć znad dachu kanałem wentylacyjnym. By to zadziałało, należy spełnić kilka warunków. Wymienię kluczowe.

    1. Trzeba posiadać szczelne lub w miarę szczelne urządzenie ogniowe. (czyli palenisko lub wkład kominkowy). To urządzenie musi mieć obieg wewnętrzny powietrza do spalania tak skonstruowany, by dało się go podłączyć szczelnie do kanału napowietrzającego (tak jak w przypadku ciągnięcia tegoż luftu pod posadzką, czy bezpośrednio przez ścianę). Zwykle jest to jeden króciec, niezmiernie rzadko dwa.

    2.Powietrze ciągniemy z góry kanałem wentylacyjnym odizolowanym od od kanału dymowego. Przegrody z cegieł w tradycyjnych kominach (ok 12 cm), lub przegrody keramzytowe + 3 cm izolacji z przewietrzanej wełny w kominach systemowych też daje radę. Nie należy wkładać do przepastnych szachtów kominowych dwóch rur stalowych obok siebie. Np fi 180/200 jako dymowy i obok fi 100/125/150 jako nawiew powietrza do spalania. Po rozgrzaniu kanału dymowego, powietrze w kanale wentylacyjnym tak skonstruowanym zacznie stawać, aż do prawie całkowitego zatrzymania procesu spalania w kominku czy piecu. Kombinacje polegające na izolacji przestrzeni między rurami wełną, na niewiele się zdaje, gdyż podgrzewana wełna zamknięta w przestrzeni nie wentylowanej, traci po jakimś czasie swoje właściwości izolacyjne. Staje się mostkiem termicznym. Można oczywiście zastosować dwie rury izolowane systemowo i między nie wpuścić trochę powietrza, ale koszt takiej inwestycji raczej odstraszy śmiałków...

    Uwagę o zaciąganiu do kanału nawiewnego dymu u wylotu komina, można potraktować jako nieistotną, jeśli oczywiście opisane wyżej ustrojstwo wykonamy solidnie i szczelnie.

    Na rynku pojawiają się kominy systemowe z potrójną ścianką w kolejności: kanał dymowy / rura / izolacja /rura / pustka / rura. To systemy przede wszystkim wynikające ze skandynawskich wymogów bezpieczeństwa w domach drewnianych (parę im się zjarało dzięki "nowościom" na rynku kominowym) . Ostatnio adaptuje się je do nawiewów (służy do tego trzeci kanał z pustką). Moim zdaniem system nie jest jeszcze dopracowany i może spowodować problem spalania drewna przy dłuższej eksploatacji kominka (jedno długie palenie w ciągu dnia). Konsultowałem proces badawczy jednego z takich systemów i moim zdaniem problem trochę zamieciono pod dywan, bo "rynek czekał na nowy produkt". Pożyjemy, zobaczymy....Poćwiczę w swoim laboratorium....

  14. #13694
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Pustak z lewej ścianki 16cm a z prawej 26cm .Pomiędzy ścianą drewnianą pustka Panie , pustka .
    No i to jest sedno sprawy. Sporo ludzi myśli że jak pustka, to źle. Na silę coś tam pakują! A to nie głowa, tylko p.poż!

  15. #13695
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks, czy Ty u siebie w domu masz płyty osb? ściany szczytowe + kolankowe?

  16. #13696
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Remiks, czy Ty u siebie w domu masz płyty osb? ściany szczytowe + kolankowe?
    Mam MFP ale to bez znaczenia, tak ścianka kolankowa i szczyty. Część wewnętrznych też.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  17. #13697
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    dlaczego "bez znaczenia"? nie obawiasz się ulatniających się klejów?

  18. #13698
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    A OSb ich nie ma? A z wełny się nie obawiasz? A meble z płyt, tu masz bezpośredni kontakt a w konstrukcji jest czymś tam obłożona, folia płyta g-k itp. Zawsze można pójść w eko i zastosować czyste drewno nie będzie tanio ale będzie pan zadowolony
    Ps. Już nie pamiętam czy to RT ale ktoś mi mówił o betonowym stropie na balach, jak by zrobić jako monolit to można by normalne ściany murowane stawiać, a czy były by eko
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 29-03-2020 o 17:23
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  19. #13699
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks - doczytałem, rzeczywiście MFP jest znacznie bardziej eko od OSB ale mniej od deski
    co do kosztu - oczywiście kilka razy drożej wyjdzie zastosowanie w pełni naturalnego materiału...

    ps - u mnie prawie wszystkie meble z litego drewna, serio

  20. #13700
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Pogratulować możliwości finansowych Z tym eko to staram się jakoś z tym żyć tylko nie wiem czy moje eko jest taki eko eko czy takim moim eko. Mam piecokominek do częstego palenia z brudnym piekarnikiem więc będzie chyba nie eko do tego brudny piekarnik są tacy co mówią rakotwórczy ale drożdżówka wychodzi z niego taka jak u babci kilkadziesiąt lat wstecz. Sam robię wędzonki i wędliny, no i się zaczyna, przecież naturalne wędzenie to dym i PM-y i te inne więc eko czy nie tylko co w takim razie jest eko. Zresztą co nam po eko jak wcześniej wykończy nas jakiś wirusek
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 685 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony