dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Brak dylatacji okien przy wylewkach na ogrzewaniu podłogowym

    Witam,

    w sobotę zakończono w moim domu wykonywanie wylewek na ogrzewaniu podłogowym. Zauważyłem, że trzy wysokie okna, w tym dwa tarasowe, nie zostały od wylewki zdylatowane taśmą dylatacyjną, jak to zostało zrobione w przypadku wszystkich innych okien wysokich oraz ścian. Dwa z ww. okien - tarasowe otwierane dwuskrzydłowo szer. 180 cm oraz fix szer. 100 cm - stoją stabilnie na systemowym ciepłym parapecie ze styroduru, a trzecie z okien to HST szer. 380 cm, zamontowane na kotwach do muru z silki, opianowane i oklejone taśmą do ciepłego montażu. Tym samym w żadnym z nich nie ma potrzeby "podchodzenia" wylewką pod ościeżnicę okna. Po wykonaniu wylewek, w każdym z tych trzech okien beton dochodzi bezpośrednio do ościeżnicy okna bez zastosowania dylatacji.

    Dylatację w całym domu układał hydraulik; z nieznanych mi przyczyn pominął te trzy okna, pozostawił jednak przy nich taśmę, mówiąc, że uzupełnią je wylewkarze (być może było to związane z trudnością przyczepienia w tym miejscu taśm do muru). Wylewkarz miał jedynie uzupełnić ewentualne braki w dylatacji, jednak te trzy okna pozostały pominięte.

    Do każdego z ww. okien dochodzi wylewka długa na przeszło 6 metrów i obawiam się, że praca wylewki może wywołać naprężenia w ramach okiennych (zaś same okna też przecież pracują - jest to PCV w kolorze antracytowym). Jak wspominałem wyżej, dwa z omawianych okien stoją na ciepłych parapetach tylko przyklejonych do muru, a więc nie ma tam kotew. Nie chciałbym, aby w wyniku rozszerzalności wylewki okna zostały przesunięte na zewnątrz choćby o 2-3 mm bo to może oznaczać oddylatowanie ciepłych parapetów od muru i pęknięcia na glifach. Jeśli dylatacja powinna być wykonana, to co mogę zrobić teraz? Czy wystarczy wziąć szlifierkę kątową i wyciąć pasek wylewki przy oknie, a następnie szczelinę uzupełnić styropianem? Czy to w ogóle jest wykonalne przy wylewce na kruszywie? Będę wdzięczny za wszystkie opinie.

  2. #2

    Domyślnie

    Załączam zdjęcia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160419_182939.jpg
Wyświetleń:	544
Rozmiar:	102,7 KB
ID:	354852

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0338.jpg
Wyświetleń:	374
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	354853

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160420_184323.jpg
Wyświetleń:	397
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	354854

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0347.jpg
Wyświetleń:	264
Rozmiar:	80,4 KB
ID:	354855

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0341.jpg
Wyświetleń:	325
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	354856

    Dylatacji wylewki nie ma również na ścianie pomiędzy oknem HST i fix.

    Ponawiam prośbę o Wasze komentarze.
    Myślę, że czas działa na moją niekorzyść. Im beton będzie mocniejszy tym trudniej będzie wyciąć szczelinę dylatacyjną gdyby jednak była potrzebna.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam, proszę nic nie robić. Na każde roboty budowlane obowiązuje dwuletnia rękojmia. Jeśli w tym czasie coś złego się wydarzy, to wówczas należy wezwać wykonawcę, aby usunął usterkę. Ewentualnie proszę już teraz skontaktować się z wylewkarzem, aby ocenił skalę problemu.

    Pozdrawiam
    Marek Tucholski
    Online Ekspert marki Lafarge

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,

    dziękuję za tą sugestię, ale mam świadomość, że moje prawa konsumenckie to jedno, a drugie to droga przez mękę którą będę musiał przejść, aby moje prawa wyegzekwować. Wolę zatem zawczasu zapobiegać unikając przyszłych przykrych konsekwencji w postaci np. pękających glifów okien, gdy przyklejona do nich wylewka zacznie wypychać okna z ościeży.

    Jestem jednak rozczarowany tym, że forumowi eksperci od wylewek zignorowali ten wątek i nie zabrali w nim głosu. Trudno mi to wytłumaczyć inaczej niż, że solidarność Panów wylewkarzy ponad wszystko, tym bardziej, że moje wylewki wykonywał człowiek bardzo aktywny na tym forum i uważający się za tutejsze bożyszcze.

    Na szczęście nie tylko na tym forum można liczyć na merytoryczne wsparcie laika. Ku przestrodze przyszłych wylewkowiczów poniżej link do publikacji eksperta budowlanego opisującego jak się okazało poważne błędy mojego wykonawcy i sposób w jaki je naprawiłem. Skoda tylko, że kosztowało to mnie tak dużo pracy i nie mało pieniędzy.

    http://www.receptynadom.pl/naprawic-...wke-podlogowa/

    Udanej lektury.

  5. #5

    Domyślnie

    oczywisci powinni byc dylatacje - nauczylem sie od starego wylewkarza jak 16 lat temu robil moim rodzicom...dobrze,że naprawiles

    pozdrawiam

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TM3d

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Kod pocztowy
    16-070
    Posty
    28

    Domyślnie

    Dobra lektura, akurat jestem tuż przed wylewkami i zastanawiam się nad urlopem, oraz osobistym przypilnowaniem wylewkarzy. Przekonałem się na innych ekipach że potrafią popełniać wyjątkowo głupie błędy.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    natnij i zrobisz sczelinę dylatacyjną wypełnij sznurem i ok

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebasttian Zobacz post
    Witam,

    dziękuję za tą sugestię, ale mam świadomość, że moje prawa konsumenckie to jedno, a drugie to droga przez mękę którą będę musiał przejść, aby moje prawa wyegzekwować. Wolę zatem zawczasu zapobiegać unikając przyszłych przykrych konsekwencji w postaci np. pękających glifów okien, gdy przyklejona do nich wylewka zacznie wypychać okna z ościeży.

    Jestem jednak rozczarowany tym, że forumowi eksperci od wylewek zignorowali ten wątek i nie zabrali w nim głosu. Trudno mi to wytłumaczyć inaczej niż, że solidarność Panów wylewkarzy ponad wszystko, tym bardziej, że moje wylewki wykonywał człowiek bardzo aktywny na tym forum i uważający się za tutejsze bożyszcze.

    Na szczęście nie tylko na tym forum można liczyć na merytoryczne wsparcie laika. Ku przestrodze przyszłych wylewkowiczów poniżej link do publikacji eksperta budowlanego opisującego jak się okazało poważne błędy mojego wykonawcy i sposób w jaki je naprawiłem. Skoda tylko, że kosztowało to mnie tak dużo pracy i nie mało pieniędzy.

    http://www.receptynadom.pl/naprawic-...wke-podlogowa/

    Udanej lektury.
    nie każdy jest przypięty na stałe do forum. Tylko dla tego, że nie ma odpowiedzi na twój problem w trybie natychmiastowym, posadzasz o tzw. "solidarność" "wylewkarzy". Jest sezon na tego typu prace i nie mają ochoty na żadne fora po pracy.
    Należy wezwać panów od posadzek i kazać im wykonać dylatacje. Im szybciej tym lepiej. W trakcie grzania podkład podłogowy cementowy powiększa swoją powierzchnię i będzie parł na drzwi.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ekspert Lafarge Zobacz post
    Witam, proszę nic nie robić. Na każde roboty budowlane obowiązuje dwuletnia rękojmia. Jeśli w tym czasie coś złego się wydarzy, to wówczas należy wezwać wykonawcę, aby usunął usterkę. Ewentualnie proszę już teraz skontaktować się z wylewkarzem, aby ocenił skalę problemu.

    Pozdrawiam
    Marek Tucholski
    Online Ekspert marki Lafarge
    Jeżeli teraz tego nie poprawi to kiedy? Jak będzie mieszkał... masakra jakaś...

    Jeżeli położy płytki już nie da się nic poprawić bez uszkodzeń, trzeba robić to teraz dopóki dom jest nie wykończony. Lepiej dmuchać na zimno.

    Posadzkę należy zawsze wygrzać przed położeniem połogi, wtedy powinny wyjść wszystkie błędy. Zobaczysz czy będzie się coś działo, tylko pamiętaj że posadzki wygrzewamy minimum 5 tygodni po wylaniu

  10. #10

    Domyślnie

    jak patrze jak ubrudzili okna ręce opadają

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony