dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Struktura ręcznie czy maszynowo?

    Witam,chciałabym zapytać czy oprócz różnicy wizualnej jest jakaś różnica pod kątem trwałości czy lepszego zabezpieczenia miedzy struktura położoną ręcznie i maszynowo? Mam dom zrobiony silikonem caparola maszynowo,mnie osobiście bardzo się podoba ten ostrzejszy i rzadszy kamyszek ,a ze majstry odwalili kawał dobrej roboty to ściany proste jak lustro.Niestety spotkałam sie z opinia ze lepiej bylo położyć nawet gorszy jakościowo tynk ale ręcznie, tak twierdzi sąsiad który teraz kładł silikon ceresita ręcznie-twierdził, że tak doradzili mu jego majstry ,tez ma ładnie położone.jak to z tym w końcu jest? Pomijam kwestie wizualne bo to już kwestia gustu dodam ze u nas i sąsiada wyszly bardzo podobne koszty bo domy powierzchniowo podobne,a u niego ceresit tańszy ale zużycie większe recznie u nas caparol sam w sobie droższy ale wyszlo maszynowo mniej wiader.z góry dziekuje za opinie

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A co za różnica, skoro już położone
    Poczekaj kilka lat i sie przekonasz - chyba że już teraz potrzebujesz argumentów do dyskusji z sąsiadem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A co za różnica, skoro już położone
    Poczekaj kilka lat i sie przekonasz - chyba że już teraz potrzebujesz argumentów do dyskusji z sąsiadem
    Jego fachowcy twierdzący,że gorszy tynk kładziony ręcznie jest i tak lepszy niż najlepszy maszynowo byli bardzo pewni siebie, niestety nie potrafili tego uargumentować dlatego zapytałam tutaj - z czystej ciekawości. W końcu forum to chyba miejsce do dyskusji i wymiany spostrzeżeń

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony