Czołem,
Potrzeba mi czasem odkurzyć coś po wierceniu/kuciu albo odpylić podłogę (wylewka betonowa). Zwykły domowy "workowiec" zaczyna jęczeć łożyskami po takich akcjach. Co polecacie kupić do takich zastosowań? Czy odkurzacz "wodny" może służyć do wciągania pyłu?

Dopiero wgryzam się w temat odkurzaczy przemysłowych i przyznam, że dość mocno mnie zdziwiło, że przeważnie barierą dla zanieczyszczeń jest dopiero filtr, a filtr... łatwo się zatyka. Przeczytałem, że są systemy otrząsania filtra albo można też używać zwykłych worków. Tylko czym to się różni od domowego odkurzacza? Przecież tak samo pył budowlany zatyka worek, więc praktycznie worek pusty, a odkurzacz ledwie ciągnie i się przegrzewa.

Niby w każdym budowlanym, po wyjęciu worka, można wciągać wodę. Czy przejdzie taki numer, że naleję wody w podstawę i to właśnie woda będzie "łapać" mi ten pył, więc nie będą mi się tak prędko zapychać żadne filtry itp.?

Weźcie mnie oświećcie jak działa przemysłowy, a jak wodny, bo ja nigdy takich nie używałem w praktyce. Z góry dzięki