dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Projekt rozbudowy domu jednorodzinnego

    Witam wszystkich,

    Podjęliśmy decyzję o rozbudowie naszego domu. I tak pokrótce - dom z lat 50-tych, typowy kwadraciak o wymiarach 10x8,5 m. Parter, piętro, strych. Chcemy rozbudować go w bok po dłuższym boku czyli "dolepić" 2 pokoje w sumie o wymiarach 10x4,5 (parter + piętro). Pytanie moje jest takie: czy przy takiej rozbudowie konieczne jest wykonanie całego projektu od nowa tzn istniejący dom i dobudówka? Pytam, ponieważ byłem u architekta i ten twierdzi, że musi być zrobiony projekt od nowa istniejącego już domu + to co chcemy dobudować. Koszt około 12 tys. zł. Jak usłyszałem cenę to trochę mnie zamurowało.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak. Musi być projekt całości.
    Można wykorzystać projekt pierwotnego domu. Jeśli go nie ma, architekt musi zrobić inwentaryzację i odtworzyć dokumentację. pewnie stąd ta cena.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam projekt obecnego domu i z nim byłem u architekta, a mimo to architekt mówił, że trzeba cały projekt zrobić. Zastanawia mnie czy faktycznie trzeba czy po prostu chce mnie naciągnąć na koszty...

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michau_

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    14

    Domyślnie

    Ja za projekt rozbudowy płacę 16 tyś - co prawda dom ma bardziej żłozoną budowę, ale trzeba również zrobić inwentaryzację, ocenić stan itp., bo nie posiadam żadnych dokumentów dot. domu. Aczkolwiek skoro masz już projekt domu, to sytuacja jest łątwiejsza dla architekta, spróbuj ponegocjować lub uderzyć do 2-3 innych biur architektonicznch z prośba o wycenę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony