dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    egon64

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-801
    Posty
    76

    Domyślnie Kominy - jak rozkładają się koszty ?

    Witam,

    Czy jeśli w umowie z wykonawcą, który buduje mi dom do stanu surowego otwartego mam zapis "wykonanie komina" to obejmuje on jedynie pomurowanie go z pustaka czy także obłożenie cegłą ? Nie mam wyszczególnionych tych zagadnień a wykonawca domaga się dopłaty do kwoty z umowy za obłożenie komina cegłą. Przed wymurowaniem wykonawca nie mówił nic odnośnie dodatkowych kosztów. Dowiedziałem się już po fakcie gdy stanął komin.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Ja za obłożenie klinkierem płaciłem dodatkowo , umowa była na stan surowy otwarty ...

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    egon64

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-801
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKRK45 Zobacz post
    Ja za obłożenie klinkierem płaciłem dodatkowo , umowa była na stan surowy otwarty ...
    Czy wcześniej zostałeś poinformowany o dodatkowym koszcie jakim jest obmurowanie komina cegłą ?

  4. #4

    Domyślnie

    Jak wykonawca robi dach to powinien wykończyć kominy w cenie, jak nie robi dachu to oczywiście zostawia bez wykończenia

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    egon64

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-801
    Posty
    76

    Domyślnie

    U mnie wygląda to tak, że do stanu surowego otwartego robi jedna ekipa, natomiast deskowanie i papowanie wraz z kładzeniem dachówki druga ekipa, która współpracuje z pierwszą. Chodzi o to, że obie ekipy się dobrze znają i jednocześnie polecają. Pierwsza jest od murowania, druga od kładzenia więźby i pokrycia dachowego. W takim wypadku nie wiem jak mam traktować murowanie komina.

    P.S. Czy zapis w umowie "wykonanie komina" może oznaczać jedynie jego postawienie z pustaków czy także obmurowanie cegłą ?
    Ostatnio edytowane przez egon64 ; 06-06-2016 o 13:09

  6. #6

    Domyślnie

    a masz napisane "wykonanie komina" czy "częściowe wykonanie komina"?

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    egon64

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-801
    Posty
    76

    Domyślnie

    Mam napisane "wykonanie kominów", ale z racji rezygnacji z jednego do wykonania miał być tylko jeden.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    To jest niejasność, którą możecie tylko polubownie "rozjaśnić". Brak precyzji w komunikacji to pożywka dla adwokatów.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    egon64

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-801
    Posty
    76

    Domyślnie

    Nie rozumiem jaka miała by być tutaj niejasność. Projekt, który daliśmy do wyceny zawierał 2 kominy. W trakcie prac zrezygnowaliśmy z jednego o czym poinformowałem wykonawcę (miał o połowę mnie pracy w tej kwestii). Po obmurowaniu jednego komina i upływie kilku dni mówi mi, że muszę mu dopłacić. Dla mnie jest jasne, że osoba ta próbuje wyłudzić ode mnie dodatkowe pieniądze. Chyba, że ktoś z Was ma inne doświadczenia lub myśli inaczej.

  10. #10

    Domyślnie

    Ile chciał dodatkowo ?

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    egon64

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-801
    Posty
    76

    Domyślnie

    Prawie dwa tysie.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał egon64 Zobacz post
    Nie rozumiem jaka miała by być tutaj niejasność. Projekt, który daliśmy do wyceny zawierał 2 kominy. W trakcie prac zrezygnowaliśmy z jednego o czym poinformowałem wykonawcę (miał o połowę mnie pracy w tej kwestii). Po obmurowaniu jednego komina i upływie kilku dni mówi mi, że muszę mu dopłacić. Dla mnie jest jasne, że osoba ta próbuje wyłudzić ode mnie dodatkowe pieniądze. Chyba, że ktoś z Was ma inne doświadczenia lub myśli inaczej.
    Projekt zakładał kominy systemowe, czy kominy systemowe z obmurówką ceglaną?

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    egon64

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-801
    Posty
    76

    Domyślnie

    Dokumentacja zakłada postawienie komina z kształtek systemowych i obłożenie dowolną okładziną: cegła klinkierowa, bądź styropian + kamień.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    No to nie bardzo rozumiem całe zamieszanie, skoro umowa określa jasno co i jak.

    Swoją drogą...dwie uwagi dla czytających.

    1. Styropian to materiał palny, nie nadający się do budowy kominów.
    2. Kominów nie należy "okładać" materiałami w płytach, ograniczającymi kontrolę ich stanu. Należy je tynkować. Pozwala to obserwować zarysowania i pęknięcia na ich powierzchni. Dodatkowa cegła (kamień) na kominie, nie jest błędem.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    egon64

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-801
    Posty
    76

    Domyślnie

    No właśnie jak widać dla wykonawcy nie jest to jasne skoro wymaga ode mnie dodatkowej opłaty (wcale nie małej) za obmurowanie komina. Dla mnie wykonanie komina to postawienie go z pustaka + obmurowanie cegłą. Chyba większość, która to czyta zgodzi się ze mną.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    egon64

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-801
    Posty
    76

    Domyślnie

    [QUOTE=Kominki Piotr Batura;7159088]No to nie bardzo rozumiem całe zamieszanie, skoro umowa określa jasno co i jak.
    Jak w takim razie nazwać zachowanie wykonawcy ?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    [QUOTE=egon64;7159109]
    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    No to nie bardzo rozumiem całe zamieszanie, skoro umowa określa jasno co i jak.
    Jak w takim razie nazwać zachowanie wykonawcy ?
    Nie wiem...nie znam człowieka. Ciebie tez nie znam.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał egon64 Zobacz post
    No właśnie jak widać dla wykonawcy nie jest to jasne skoro wymaga ode mnie dodatkowej opłaty (wcale nie małej) za obmurowanie komina. Dla mnie wykonanie komina to postawienie go z pustaka + obmurowanie cegłą. Chyba większość, która to czyta zgodzi się ze mną.
    No nie ....Wykonanie komina może być na wiele sposobów. Jedni robią z cegłą inni nie...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony